Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Samo da dodam moje zapazanje posto sam pre 3 godine gledao stanove i odustao naravno pre svih zbivanja koje su promenile sve. Realno gledajuci trenutno stanje (juce sam prosetao) Sakura je i dalje gradiliste koje uopste nije totalno zavrseno. Kad je Savada 1 i 2 zavrsila radove, to je bio ko svajcarksi sat u smislu predaje stanova useljenje sve je islo ko na traci. Isto tako A Blok (znam licno jer tu zivim), West 65 itd, cak i Wellport ide jako dobro. Lako je meni da sad glumim trenera u Ponedeljak ali mislim da je vlasnik napravio gresku sto je sagradio jako lepu, luksuznu zgradu na mestu koje bas i nije za taj nivo stanova. Jednostavno JGagarina, Toplana i blizina Autobuske stanice je vise za 'mid level'cene a ne za luksuz. Na to dodaj inflaciju, COVID (to je van njegove kontrole i on nema veze sa tim) imas veliki problem. Zgrada, ulazi, dizajn, detalji, sve je to na vecem nivou nego West65 ali.........ovi gore navedeni razlozi mislim da su stvorili probleme. To ne znaci da nece prodati ali Lastavica mu mozda stvori probleme. Oni ce sigurno ici na neki 'wellport' nivo gradnje da budu sigurni da ce prodati. Gradnja, zavrsetak se toliko oduzio da vise ni COVID ni inflacija ne piju vodu. Ono sto sam juce video je gradiliste a ne gotova faza 1. Toliko to sporo ide da ni meni nije jasno u cemu je problem. Vidim da gore samo mozda 1 ili 3 svetla. Ne kazem ja da on to nece sve jednog dana zavrsiti da da to nece izgledati lepo, cak sta vise hoce. Ali mislim da su neki buduci stanari platili veliku cenu, cekanjem, duplre rente/hipoteka, o zivicima da ne pricam itd. Ne verujem cak i da je vlasnik kriv, jednostavno sticaj svih okolnosti. Vidim i da se Savada 3 muci i da to stoji prazno dugo vremena, mislim da je i njih uhvatila kriza i ta lokacija je mnogo losija nego Savada 1 i 2 i ne mogu da postignu cene kao 1 i 2. Kako god, jednog dana kad zavrsi, bice to jako lep komples.
Ne vidim da su zeptera, kenedy, minel, novi dorcol ili sl. imali ovoliko problema sa covidom, definitivno je do investitora koji je izgleda previse zagrizao i nije dorastao ovoj velicini projekta.
 
Ne vidim da su zeptera, kenedy, minel, novi dorcol ili sl. imali ovoliko problema sa covidom, definitivno je do investitora koji je izgleda previse zagrizao i nije dorastao ovoj velicini projekta.
Da, slicno mislim. Mislim da je trebao na toj lokaciji da gradi manje luksuzno zdanje po blazim cenama, recimo nesto sto ce Lastavica da uradi. Ovako, nesto ne stima, mnogo, mnogo dugo traje projekat. Iskreno ne znam ni koliko ljudi je uplatilo stanove 100%. Jedva da se ko uselio, sto znaci da veliki broj njih ceka. A to je vec bas mnogo, cak i za one koji mogu da priuste da cekaju.
 
Pa Sakura je imala mnogo blaze cene od Lastavica i svih ostalih novogradnji od oko 2500-2600E/m2, to su oni sad pred "kraj" izgradnje digli cene. Oni sta su prodali prodali su, posto posle ovakvih kasnjenja i problema tesko da ce uspeti da prodaju ovo sto im je ostalo tako lako.
 
Јел су макли топлане или је и даље овај леп поглед? Раније је ту била пољана и дивље растиње да упија колко толко чађ са великих цеви али сад ће то да фасују терасе и станари. Свака част за лукс пројекат! Где видиш ливаду забетонирај. Лукс бетон. Зашто би наставила да постоји неуређена пољана кад могу лукс италијанске плочице. Боље је сад.

 
Шта је овде лепо ако смем да питам? Стакло, преграде лимене шипке и терасе за простирање веша? Шта је ту лукс осим материјала? Када удари сунце на ове стаклене панеле ту нема седења. Нема приватности између комшија. Свака ствар на тераси на изволте комшилуку да гледа. Одбљесак сунца катастрофалан по околину. Чак ни рендер зграде не би могао да изгледа као нешто лепо него као трећеразредна конструкицја. Као да вам грађевинари праве естетику.
Велика срамота за целу струку.
 

Prilozi

  • sakura.jpg
    sakura.jpg
    153,2 KB · Pregleda: 759
Oduži se ovaj projekat u nedogled!
Већ мора прва тура прања стаклених панела да се одради јер већ кренула прашина са топлана и улице у сарадњи са водом да се таложи. Интелектуалци естете нису предвидели скупље одржавање. Сад морају сајлама да се каче 2 пута месечно да оперу те стакленне панеле намојдерније да би зграда задржала своју естетику. Много је то боље, еколошкије и ефикасније него да су ставили гвожђе којем је фарбање једном у 20 година једина мера за одржавање. Изгледа да су пре 100 година били ид**** када су тако радили балконе.
 
Neko je napisao "terase za sušenje veša"... ali bukvalno to i postaje Sakura.
Živim preko puta i primetila sam da svi novi stanari (a njih 5-6 se uselilo) - stvarno i suše veš na terasi. Izgleda kao prava vešernica.
Sve se vidi.
Šta će tek biti kada se svi kompletno usele?

Većina stanara se razgaći na terasi i normalno da su svesni da ih ljudi sa ulice gledaju.
E sad, da li su želeli da ih ljudi gledaju kao u Velikom Bratu sa tim providnim tersama, to samo oni znaju. Ipak je ovo Jurija Gagarina.
Uglavnom, nema nikave privatnosti, da ne pričamo tek uveče.
Pitanje je za šta služi stan, da te drugi gledaju kao u Velikom Bratu ili da imaš neku svoju privatnost.

U svakom slučaju, kada se svi usele i napune terase, pitanje je da li će to uopšte da liči na onu lepu Sakuru koju gledamo u renderima.
Ako ne uvedu neka pravila za terase, teško da će to biti lepo.
 
Живи ти у твојој Телевизорки, а Сакуре се окани.
Svako ima pravo da kaže da li mu se nešto sviđa ili ne. E sad, što se ne sviđa način na koji je to rečeno, to je druga stvar.
Isto i što se tiče sušenja veša. U moderno doba ispade da je sramota raditi nešto što se decenijama unazad radilo. A to što se nema perionica veša u sklopu zgrade, to ko šiša. Nije vo Zapad pa da ne sme da se prostire na terasi. 'Oćete da živite u gradu, a smeta vam što neko prostire veš. Pa nije taj neko uzeo da se šeta u gaćama po terasi...

P.S.
Pisano generalno i odnosi se na više postova, a ovaj je uzet da se odgovori.
 
Poslednja izmena:
Nije problem susiti ves na susilici, primitivno je kad se okaci ves da visi sa plafona terase sto je i zakonom zabranjeno a cisto sumnjam da neko to radi u sakuri.
 
Pitanje je za šta služi stan, da te drugi gledaju kao u Velikom Bratu ili da imaš neku svoju privatnost.
Стан може да послужи као Арбанасима да га ограде са 4 метра високом оградом да нико ништа не види, а може и као Швеђанима и Холанђанима који не крију ништа и све може да им се види кроз прозор. А може и између та два екстрема, као овде.
 
Neko je napisao "terase za sušenje veša"... ali bukvalno to i postaje Sakura.
Živim preko puta i primetila sam da svi novi stanari (a njih 5-6 se uselilo) - stvarno i suše veš na terasi. Izgleda kao prava vešernica.
Sve se vidi.
Šta će tek biti kada se svi kompletno usele?

Većina stanara se razgaći na terasi i normalno da su svesni da ih ljudi sa ulice gledaju.
E sad, da li su želeli da ih ljudi gledaju kao u Velikom Bratu sa tim providnim tersama, to samo oni znaju. Ipak je ovo Jurija Gagarina.
Uglavnom, nema nikave privatnosti, da ne pričamo tek uveče.
Pitanje je za šta služi stan, da te drugi gledaju kao u Velikom Bratu ili da imaš neku svoju privatnost.

U svakom slučaju, kada se svi usele i napune terase, pitanje je da li će to uopšte da liči na onu lepu Sakuru koju gledamo u renderima.
Ako ne uvedu neka pravila za terase, teško da će to biti lepo.
Koliko vidim, Vi volite da nas gledate...Mada i ja bih, da imam lodju u Belivlu a ne terasu. Razumem... Lepo cu se obuci ovih dana da Vam masem sa terase :)
 
Помиње се сада децембар као нови рок за завршетак друге фазе.
 
Staklene terase su super kada imate standard i kulturu stanovanja. To nije za Beograd, ljudi ovde imaju patolosku potrebu da stavljaju krseve na terasu a i ciscenje nije jednostavno pa mnogo terasa ostane musavo. Postoje masine za susenje a moze se staviti zica u sobu ali to prosto ovde ne funkcionise. Ako zivite u lux zgradi onda vam nije do toga da razgledate tudji ves. Legitimno je ziveti I u Marinkovoj bari ali bi trebalo da postoji neka razlika u tome gde zivite I kakvo je okruzenje. Video Sam I po A bloku svasta po terasama a I polako to dolazi do BNV. Beograd i njegovi stanovnici …


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Постоје комбиноване машина за прање+сушење веша. Цена није много виша од обичних. Међутим не може се сав веш сушити у машини.
Иначе, у Италији је не само нормално, већ и традиција сушити веш на тераси. Како то тамо јесте културно а у Србији није? Пре ће бити да није културно гледати у туђу терасу. Тако да, ко је културан, неће ни видети веш...
Такође, не види како некоме може да смета то што веш ружи изглед зграде. Па није зграда прављена са сврхом да овима од прекопута она изгледа лепо.
 
Постоје комбиноване машина за прање+сушење веша. Цена није много виша од обичних. Међутим не може се сав веш сушити у машини.
Иначе, у Италији је не само нормално, већ и традиција сушити веш на тераси. Како то тамо јесте културно а у Србији није? Пре ће бити да није културно гледати у туђу терасу. Тако да, ко је културан, неће ни видети веш...
Такође, не види како некоме може да смета то што веш ружи изглед зграде. Па није зграда прављена са сврхом да овима од прекопута она изгледа лепо.
Na jugu Italije je svasta normalno i tradicija, sem hrane , prirodnih lepota i nesto kulturnih spomenika ine bih puno uzeo kao uzor (pogotovu ne komunalni red) ..Na severu nigde sa ulice necete videti ves, pogotovo ne na bulevarima gradova. Delimicno i zbog zagadjenja... Ja bas ne bih susio ves u ovoj zgradi na terasi sa strane Jurija Gagarina obzirom na saobracaj i zagadjenje (da ostavimo estetiku i kulturu po strani... uostalom, kome je to u Beogradu bitno...)
 
Da li mozemo da dobijemo objektivan komentar nekog od stanara, kakvi su vam utisci, trebao bi da bude spa i bazen, da li je to izgledno ili je investitor odustao ?

Sta se desava sa parkom, veceras sam prosao pored zgrade, kolima, park deluje zapusteno, pun korova, unapred se ogradjujem da je moguce da nisam dobro video po mraku...
 
Sta se desava sa parkom, veceras sam prosao pored zgrade, kolima, park deluje zapusteno, pun korova, unapred se ogradjujem da je moguce da nisam dobro video po mraku...
Park još uvek nije gotov, nema mnogo smisla održavati travnjak na gradilištu. Meni je svojevremeno rečeno da planiraju da park bude gotov sa 2. fazom.
 
Vrh