Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

nisam mislio konkretno bas neke, nego vise kao zivot ide dalje desavaju se druge stvari pa i novi problemi. Tipa pocinjes da gledas u svom stanu svaki sitnicu pa se okupiras time na primer :D
 
@BillHicks koje brige, da mi olakšaš čekanje? ;)
Osim čuvara koga si ti rešio, sada je problem i zena koja čisti hodnike! Ne smem ni da ti kažem na šta lici, ne prilici jednom takvom renomiranom kompleksu ista! Ipak stanovnici Sakure 2 zaslužuju samo najbolje! Neku manekenku obucenu kao francuska sobarica da čisti oko njihovih stanova :) ni na šta manje ne smeš da pristanes! Ipak si ti elita :)
 
Obisao sam pre neki dan Sakuru i Lastavice i iznenadilo me je koliko su toplana i dalekovod fizicki blizu (na slikama mi je delovalo dalje). Trebace dosta vremena da zazivi ta mikrolokacija, Delta siti i lokali oko Belvila su prilicno udaljeni. Sakura je stvarno jako lepa zgrada, impresioniran sam, doduse ne znam kako su dozvolili Tehnomediji da postavi toliko napadan logo, bas ne be uklapa.
 
Očigledno da mnogima ne smeta, nekome možda nije idealno, ali bar ne gledaju nikome u dnevnu sobu i niko im neće zakloniti sunce novom zgradom odmah pored. I da, vidi se toplana sa te strane, ali vidi se i reka (sa viših spratova), a sa nižih, pogled ka toplani možda zaklanja malo drveće. Videli ste možda da su tamo i teniski tereni, ima i zelenila kada nije zima, naravno.
Jednostavno, ako hoćete novu gradnju na NBgd, a da zgrada nije (ili neće uskoro biti) okružena, tj. ugušena zgradama sa svih strana, nemate mnogo izbora. Iz mog iskustva - ili je pogled ka atrijumu ili druge lamele/faze koje su veoma blizu (nekome nije problem, lično ne volim tu zatvorenost), ili gleda na prometnu ulicu, ili je užasno skupo, odnosno još skuplje od ovih ispred navedenih varijanti, koje su i same užasno skupe. I da... ili toplana iz Sakure i Lastavica. Ljudi pronađu ono što im najviše odgovara, odnosno što im najmanje smeta.
Takođe, za mene su Delta City i Belvil veoma blizu Sakure. I SAvski kej je po meni blizu. Nemam prodavnicu baš na 10-20m od stana, pa valjda gledam iz drugačijeg ugla. Ok. nemamo svi iste navike i ne razmišljamo isto.
 
Meni je najbitnije da saznam da li će se ikada nešto graditi direktno iza Sakure jer sam uzeo stan koji gleda ka toplani jer nisam očekivao da će zvučna izolacija biti tako dobra i nisam hteo da rizikujem pogled ka Jurija Gagarina koji zapravo jedini osigurava dugoročno "širok pogled", obzirom da je Belvil na 150 m udaljenosti, dok me je prosto strah da će iza Sakure ostati bez zgrada. Bolje i toplana nego zgrade koje će zakoloniti pogled. Zapravo ne bi mi smetala udaljenost zgrada kao prema Belvilu ili neki niži objekti između toplane i Sakure/Lastavica, samo se nadam da će nići nova desetospratnica tik ispred, kao što je ljudima u Westu koji su godinama imali pogled ka severozapadu nikao Wellport i kasnije Ceptera, pa je jedini deo koji i dalje ima slobodan pogled lamele okrenute ka Heroja od Košara gde ja pretpostavljam neće moći da uglave zgradu između Heroja od Košara i pruge - to mislim da je stvarno nempguće, a udaljenost od Westa do buduĉeg Belmonda mislim da je slična kao Sakura Belvil te stoga neće smetati.
 
Hvala na ispravci jer sam uvek tu ulicu zvao "od", ne znam zašto mi je to "od" ostalo u glavi, kada čak i prirodnije zvuči "sa".
 
Da li neko od kupaca stanova iz prve faze zna da li je spa/welness završen ili ne? Ako nije da li zna kada će krenuti sa radom?

I da li zna neko da li će spa/welness voditi eksterna firma tipa Saruna (znam da oni drže nekoliko welness centara uključujući i welness u Skyline-u) ili ovi iz ovi iz Sakure planiraju da organizuju sopstvenu firmu koja će upravljati welness-om jer znam da su mi još davno u prodajnom salonu rekli da svakako neće biti besplatan za stanare i uključen u cenu održavanja već se biti otvoren i za goste i da će se naplaćivati komercijalno
 
Obisao sam pre neki dan Sakuru i Lastavice i iznenadilo me je koliko su toplana i dalekovod fizicki blizu (na slikama mi je delovalo dalje). Trebace dosta vremena da zazivi ta mikrolokacija, Delta siti i lokali oko Belvila su prilicno udaljeni. Sakura je stvarno jako lepa zgrada, impresioniran sam, doduse ne znam kako su dozvolili Tehnomediji da postavi toliko napadan logo, bas ne be uklapa.
Jos jedno pitanje za investitora kada je u pitanju Tehnomedia. Mi kupci smo u neverici.
 
Baš glupo da će welness biti otvorenog tipa. Mogao bih da zamislim da naplaćuju stanarima pa ako nema dovoljno interesovanja od strane stanara otvore određen broj mesta/članarina i eksterno. Ali da odmah u startu da to urade, bas bezveze... U svakom slučaju nije odlika premijum projekata. No na žalost kod nas je premijum objekat ako izgleda fensi i ima kvalitetne materijale, niko ne gleda usluge koje idu uz projekat i koje daju osećaj kvaliteta života.
 
Baš glupo da će welness biti otvorenog tipa. Mogao bih da zamislim da naplaćuju stanarima pa ako nema dovoljno interesovanja od strane stanara otvore određen broj mesta/članarina i eksterno. Ali da odmah u startu da to urade, bas bezveze... U svakom slučaju nije odlika premijum projekata. No na žalost kod nas je premijum objekat ako izgleda fensi i ima kvalitetne materijale, niko ne gleda usluge koje idu uz projekat i koje daju osećaj kvaliteta života.
Odlika premijum objekata jeste da su održavanje i usluge Spa centra uključene u mesečnu cenu održavanja sa obavezom da stanar tu stavku plaća, koristio on to ili ne. Po meni samo u takvom slučaju može da se podrazumeva da Spa bude isključivo za stanare, jer u suprotnom nema smisla. I Spa centar je biznis koji mora da zaradi novac, neće niko da posluje na nuli svaki mesec ili u minusu.
 
Baš glupo da će welness biti otvorenog tipa. Mogao bih da zamislim da naplaćuju stanarima pa ako nema dovoljno interesovanja od strane stanara otvore određen broj mesta/članarina i eksterno.
Obe opcije su standard u Evropi i svetu, ne samo opcija da bude samo za stanare. Fora je u tome što i meni kao stanaru apsolutno odgovara da eksterni provajder upravlja spa centrom jer meni nije bitno samo da imam bilo kakav bazen/saunu/ itd., već da to bude na nivou spa centara u hotelima sa 4 i 5*.

U prvoj opciji održavanje zgrade bi verovatno bilo najmanje duplo skuplje, a usluga sigurno ne bi bila kao kada welness centrom upravlja kompanija koja se samo time bavi. U drugoj opciji imali bi spa centar na nivou hotelskog, a stanari bi imali opciju da ga koriste sa popustom.

Ako mene pitaš ja navijam da upravljač bude Saruna (oni upravljaju welness centrom u Skyline-u, Crowne Plaza hotelu...) i da mi stanari dobijemo opciju za neki popust tipa 50-70% za nas i naše goste.
 
Znam vrlo dobro kako radi Saruna, plaćao sam godišnju pretplatu za Crown Plazu... Koristio prvih mesec dana a onda prestao zbog nesnosnih guzvi. Ja lično bih vrednovao vise SPA zatvorenog tipa pa čak i da je manje luksuzan u odnosu na pretrpan luksuzan spa sa skorojevickim indijancima koji ne znaju da se ponašaju. Takva situacija može da se očekuje i sa stanarima ali mislim da bi se oni lakše doveli u red nego eksterni. Nemam ništa protiv da takav SPA bude profitabilan, bespotrebno je to naglašavati ali mi je bezveze da to bude SPA koji je samo eto u zgradi u kojoj zivim. Za kraj, ja i ne idem u SPA centre, nerviraju me drugi ljudi. 😄 To valjda ide sa godinama 😄
 
Da li neko od stanara prve faze zna ima li išta od spa centra, da li će se to ikad izgraditi u okviru Sakure?

Kapiram da za jedan spa centar u već izgrađenoj zgradi treba plafon godinu dana da se napravi i dovede u funkcionalno stanje. Ovim tempom pre će biti gotov nikad izgrađen akva park u bloku 44, nego 600 m2 spa centra u stambenoj zgradi.

Bolje da kažu ništa od spa centra nego da ga čekamo ko ozeblo sunce
 
Što niko ne čisti led ispred zgrade? Makar so da se pospe, neko će se izlomiti.
 
Ako plaćaju održavanje onda bi trebalo. Kod nas čiste sneg i posipaju so redovno. Ne čiste stanari.
 
Ako plaćaju održavanje onda bi trebalo. Kod nas čiste sneg i posipaju so redovno. Ne čiste stanari.
I kod mene u stanu u kojem trenutno živim (A blok 4. faza) pošto čekam useljenje u Sakuru, čiste i sve je full.

Koliko znam održavanje se plaća u prvoj fazi, mada možda još uvek nije uhodano sve, pa se onda desilo da je sve zaleđeno (pričamo o ulazima ispred faze 1 gde ljudi već žive).
 
Mozda zato sto si trazio da cuvar/portir bude neko ko je fakultetski obrazovan, po mogucstvu devojka koja dobro izgleda pa su prekvalifikovani za to. :)
 
Upravo je raspisan konkurs za doorman tj concierge poziciju u Sakuri.Osoba mora da govori knjizevnim srpskim jezikom i jos dva strana jezika,mora biti visoka minimum 180cm i bez vidljivih fizickih nedostataka.Svi zubi se podrazumevaju a takodje i redovno brijanje.Posto je Dejanbg88 Vip osoba istancanog i prefinjenog ukusa razmatra se i angazovanje nekoliko osoba razlicitih specijalnosti pocev od in house kuvara,masera,setaca pasa,bastovana i joga instruktura koji bi svojim vestinama upotpunili prvoklasni ugodjaj zivljenja pored toplane NBGD koja predstavlja jednu od najpozeljnih luksuznih adresa u novobeogradskim blokovima i buduci gravitacioni centar biznisa,mode i umetnosti.
 
I kod mene u stanu u kojem trenutno živim (A blok 4. faza) pošto čekam useljenje u Sakuru, čiste i sve je full.

Koliko znam održavanje se plaća u prvoj fazi, mada možda još uvek nije uhodano sve, pa se onda desilo da je sve zaleđeno (pričamo o ulazima ispred faze 1 gde ljudi već žive).

Postoje kazne za to već godinama, koliko se to primenjuje - ne znam, kod mene je uvek čisto :)

 
Upravo je raspisan konkurs za doorman tj concierge poziciju u Sakuri.Osoba mora da govori knjizevnim srpskim jezikom i jos dva strana jezika,mora biti visoka minimum 180cm i bez vidljivih fizickih nedostataka.Svi zubi se podrazumevaju a takodje i redovno brijanje.Posto je Dejanbg88 Vip osoba istancanog i prefinjenog ukusa razmatra se i angazovanje nekoliko osoba razlicitih specijalnosti pocev od in house kuvara,masera,setaca pasa,bastovana i joga instruktura koji bi svojim vestinama upotpunili prvoklasni ugodjaj zivljenja pored toplane NBGD koja predstavlja jednu od najpozeljnih luksuznih adresa u novobeogradskim blokovima i buduci gravitacioni centar biznisa,mode i umetnosti.

Dobro nije više interesantno gušiti temu sa ovim... Ovo je sigurno bar deseti post sa tom istom forom. Prošla fora, ajde iskulirajte malo, sada je već glupo.
 
Vrh