Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Upravo je raspisan konkurs za doorman tj concierge poziciju u Sakuri.Osoba mora da govori knjizevnim srpskim jezikom i jos dva strana jezika,mora biti visoka minimum 180cm i bez vidljivih fizickih nedostataka.Svi zubi se podrazumevaju a takodje i redovno brijanje.Posto je Dejanbg88 Vip osoba istancanog i prefinjenog ukusa razmatra se i angazovanje nekoliko osoba razlicitih specijalnosti pocev od in house kuvara,masera,setaca pasa,bastovana i joga instruktura koji bi svojim vestinama upotpunili prvoklasni ugodjaj zivljenja pored toplane NBGD koja predstavlja jednu od najpozeljnih luksuznih adresa u novobeogradskim blokovima i buduci gravitacioni centar biznisa,mode i umetnosti.
Najjace :)
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: 10k
Ponovo je pao sneg pa se nadam da će se gospoda upravnici zgrade setiti da postoji supstanca zvana natrijum hlorid, ili ti SO i da će istu prosuti ispred zgrade. A ako nisu u mogućnosti da nabave so, neka uzmu besplatnu so u opštini NBG.

Nemojte da se neko skrši pa da posle zgrada plaća ozbiljne kazne. Nego sutra u 7 ujutru navite sat, trk u opštinu po so, pa na posao
 
Ponovo je pao sneg pa se nadam da će se gospoda upravnici zgrade setiti da postoji supstanca zvana natrijum hlorid, ili ti SO i da će istu prosuti ispred zgrade. A ako nisu u mogućnosti da nabave so, neka uzmu besplatnu so u opštini NBG.

Nemojte da se neko skrši pa da posle zgrada plaća ozbiljne kazne. Nego sutra u 7 ujutru navite sat, trk u opštinu po so, pa na posao
Dejane, obaveza je stanara da čiste sneg oko svoje zgrade. Ako se neko povredi, može da tuzi stambenu zajednicu, čitaj i tebe i da mu svi dugujete odštetu. Zato lopatu u ruke :)
 
Dejane, obaveza je stanara da čiste sneg oko svoje zgrade. Ako se neko povredi, može da tuzi stambenu zajednicu, čitaj i tebe i da mu svi dugujete odštetu. Zato lopatu u ruke :)
Sada je dosta drugačija situacija od prošlog puta, očišćeno je, verujem da su ovi iz Esona
(firma koja održava zgradu) angažovali koga treba. Neće sigurno stanari da se petljaju sa tim, kao što niko od stanara ne čisti ni u A bloku, Westu, BNV, i dr.

Inače još jednu stvar vidim kao potencijalni problem su ulazi bez natsrešnice. Potencijalno sneg sa neke od terasa može pasti direktno na nekog ko ulazi u zgradu. Projektant je mogao da predvidi takav scenario, nismo na Kipru ili na Siciliji, već negde gde se veći sneg očekuje svake zime.

Inače imam pitanje, da li bi neko ko je kupac povučenom spratu mogao da traži građevinsku dozvolu za montiranje pergole na terasu? Gledam danas kako izgledaju terase na povučenom spratu, mislim da bez pergole nema šanse koristiti terasu dok npr. pada kiša leti, a i posle svake kiše bi morao da brišem prozore, j da sam kupac stana na povučenom spratu momentalno bih tražio građevinsku dozvolu za montiranje pergole ili tende na jednom delu terase (tamo gde su prozori i tamo gde bi mi bio baštenski nameštaj)
 
Inače imam pitanje, da li bi neko ko je kupac povučenom spratu mogao da traži građevinsku dozvolu za montiranje pergole na terasu? Gledam danas kako izgledaju terase na povučenom spratu, mislim da bez pergole nema šanse koristiti terasu dok npr. pada kiša leti, a i posle svake kiše bi morao da brišem prozore, j da sam kupac stana na povučenom spratu momentalno bih tražio građevinsku dozvolu za montiranje pergole ili tende na jednom delu terase (tamo gde su prozori i tamo gde bi mi bio baštenski nameštaj)
Може да се уради овако нешто , као што је урадио овај човек у згради "Рашко" у "Плато Бежанија".

Слике како је изгледало оригинал повучени спрат
IMG_20220329_182253_resized_20220329_083817697.jpg
IMG_20220329_182044_resized_20220329_083815178.jpg
IMG_20221008_162505_resized_20221011_122011630.jpg


Слике након застакљивања повученог спрата
IMG_20221203_125433_resized_20221203_085317602.jpg
IMG_20221203_125448_resized_20221203_085317332.jpg
IMG_20221203_125548_resized_20221203_085318047.jpg
IMG_20221203_125558_resized_20221203_085318425.jpg
 
Razumem zasto je covek to uradio, a jedino je moglo tako. Ono sto je dobio jestes taklena basta s proleca, a o letu da ne govorim. Plus ogromne staklene povrsine koje ce vecinom biti prljave nego ciste. Ali to je mana svih povucenih spratova, dok je prednost eto pogled i osecaj sirine.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: mzo
Ma ja bih stavio samo pergolu, ili tendu, bez ikakvih stakala. Bukvalno bi tražio građevinsku dozvolu da napravim pergolu ili ugradim tendu iznad jednog dela terase koristeći identične materijale i boje koje već postoje na Sakuri da bi se pergola ili tenda vizuelno uklopila i predložio bi komšijama na povučenom spratu (to su 4 stana po lameli) da svi to isto uradimo i zajedno apliciramo za građevinsku dozvolu.

Novi Dorćol je to lepše rešio, tamo ima tendi i pergola na povučenom spratu "fabrički", bez da se nešto dodatno ugrađuje i takvo rešenje ima smisla.

Sviđa mi se i na Belmondu kakvo je rešenje za povučeni sprat jer je default pod nastrešnicom pa nema prljanja stakla posle kiše i slično.
 
Ne zna se sta je teze, traziti i dobiti gradjevinsku dozvolu ili se dogovoriti sa komsijama. Gledaj sebe ako vec zelis da nesto uradis, a uradi da izgleda kao fabricki i to je to.
 
Ma ja bih stavio samo pergolu, ili tendu, bez ikakvih stakala. Bukvalno bi tražio građevinsku dozvolu da napravim pergolu ili ugradim tendu iznad jednog dela terase koristeći identične materijale i boje koje već postoje na Sakuri da bi se pergola ili tenda vizuelno uklopila i predložio bi komšijama na povučenom spratu (to su 4 stana po lameli) da svi to isto uradimo i zajedno apliciramo za građevinsku dozvolu.

Novi Dorćol je to lepše rešio, tamo ima tendi i pergola na povučenom spratu "fabrički", bez da se nešto dodatno ugrađuje i takvo rešenje ima smisla.

Sviđa mi se i na Belmondu kakvo je rešenje za povučeni sprat jer je default pod nastrešnicom pa nema prljanja stakla posle kiše i slično.

Pa, ne treba za to građevinska dozvola.
 
Da li neko zna pouzdan info da li je istina da je Sakura (prva faza) ostala bez obezbedjenja i odrzavanja? Navodno neko je nekog sutnuo, da li firma Sakuru ili Sakura firmu, i nisu nasli zamenu jos uvek.

I da li neko ima neku info oko useljenja faze 2? Takodje me zanima ima li bilo kakvih radova na na SPA centru?
 
Zar ti nisi pazario stan u Sakuri? Ako jesi, valjda imas neki pouzdaniji kanal da dodjes do tih informacija? Plus zivis preko puta zar ne?
 
Zar ti nisi pazario stan u Sakuri? Ako jesi, valjda imas neki pouzdaniji kanal da dodjes do tih informacija?
Pa isto kao i svi ovde koji čekamo useljenje u drugu fazu dovijamo se da saznamo informacije.

A što se tiče informacija dobijenih od "pouzdanijeg kanala" za trenutno useljenu prvu fazu je da im je otkazala firma koja je do sada održavala zgradu i da se traži nova. Što znači da je trenutno status kvo.

Kako se desilo da im ovi otkažu, a da Sakurina stambena zajednica nije angažovala drugog provajdera to već ne znam
Plus zivis preko puta zar ne?
Tako je, ali trenutno sam 5000 km od Beograda, tako da nisam u mogućnosti da skoknem i proverim.
 
Почела је примопредаја кључева за другу фазу, има већ скоро пар месеци. Али још увек нису добили тагове за улазна врата у зграду и још увек портири не раде, тако да не може још нико да се усели. Али може да опрема стан, ако је примио кључеве.
За фирму за одржавање зграде су рекли да ће се потписати уговор са неком, па ће видети како ће бити са њима и да ли ће је мењати.
 
Шта кажете на новопостављену сигнализацију на страни до Јурија Гагарина? Је ли ово део ПВО система или навођење авиона на Сурчин?
 
Koja firma je pružala facility usluge tj.održavanja i obezbeđenja Sakure?
 
Vrh