Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

kako je ovo plus?
Ima i minuseva i pluseva, svakako ce se kraj razviti vise zbog BAS-a, to moze jos da poveca cenu kvadrata i hoce. Eventualno ko zeli moze da koristi BAS stanicu, ok kapiram da stanari tamo nece ali bolje je imati opciju nego nemati. Studenti koji idu autobusom gledaju da su blize glavnoj stanici to moze povecati potraznju stanova u toj okolini. Osim toga okolo je planiran park blizu stanice, kopernikus kule koje ce ako nista bar izgledati lepo. Minus je guzva koja ce se napraviti ali to bi bilo bilo gde gde je glavna stanica.
 
Ok malo se udaljavamo od teme, ja sam samo hteo da kazem da vidim dosta prednosti ove lokacije.
Sada naravno ima dosta stavova, ukusa oko lokacija i potreba, ali ovo mesto zapravo moze da ispuni dosta toga ali neko ko je u prolazu ili ne zivi blizu mozda nije ni svestan mogucnosti koje pruza sama lokacija, koja na prvu loptu deluje neatraktivno.
 
Ok malo se udaljavamo od teme, ja sam samo hteo da kazem da vidim dosta prednosti ove lokacije.
Sada naravno ima dosta stavova, ukusa oko lokacija i potreba, ali ovo mesto zapravo moze da ispuni dosta toga ali neko ko je u prolazu ili ne zivi blizu mozda nije ni svestan mogucnosti koje pruza sama lokacija, koja na prvu loptu deluje neatraktivno.

Zapravo, poenta je da je neko spomenuo da je ovo neka "buržujska" lokacija, jer je sve blizu, pa i autobuska stanica. Zapravo treba da bude obrnuto, ako si na "buržujskoj" lokaciji daleko si od svega toga (lokali, autobuske stanice, gradski prevoz) i imaš neki mir.
 
Zapravo, poenta je da je neko spomenuo da je ovo neka "buržujska" lokacija, jer je sve blizu, pa i autobuska stanica. Zapravo treba da bude obrnuto, ako si na "buržujskoj" lokaciji daleko si od svega toga (lokali, autobuske stanice, gradski prevoz) i imaš neki mir.
Dakle pola Srbije živi na "buržujskim" lokacijama.
edit: Izgleda da zaista živimo u zlatnom dobu.
 
Zapravo, poenta je da je neko spomenuo da je ovo neka "buržujska" lokacija, jer je sve blizu, pa i autobuska stanica. Zapravo treba da bude obrnuto, ako si na "buržujskoj" lokaciji daleko si od svega toga (lokali, autobuske stanice, gradski prevoz) i imaš neki mir.
Surcin, Rakovica, Visnjica it is.
 
Dakle pola Srbije živi na "buržujskim" lokacijama.
edit: Izgleda da zaista živimo u zlatnom dobu.
Pola srbije zivi na burzujskim lokacijama u neburzujskim da ne kazem socijalnim uslovima, ostatak zivi u pekamskim lokacijama u malo vise fensi uslovima, dok samo mali broj ljudi zivi na burzujskoj lokaciji u burzujskim uslovima.
 
Nije suština sama zgrada, nego koliko se plaća mesečno održavanje i da li je usluga u skladu sa tim, kada se uporedi sa drugim naseljima cena održavanja i kvalitet usluge. Većina je ovde potpuno promašila temu.
 
Niste buržuji, šta se ložite i lažete same sebe. Cena kvadrata je nista spec za današnje uslove, a zgrada je na ne baš sjajnoj lokaciji.

Nijedan pravi buržuj ne bi tu živeo.
Srbija i "burzuji"? Pa ovde su svi sisli s uma. 90% srbije zivi u teskom socijalizmu 60-tih, a vi pricate o burzujima. Samo malo izadji iz svog "fensi" stana i pogledaj oko sebe gde se sve raspada. Mozda za 2-3 geberacije se nesto i promeni. Ali do tad. Priznajem jednu stvar da ono sto kazu za beograd da je: Najveca (ali samo) Varoš na svetu.
 
Da nema suma, ne bi mogla u zgradi da bude osb ploca na kojoj pise burzujska govna ste. Mada me cudi islreno kako lift nije oblozen makar i privremeno nekim farbanim medijapadnom ili barem fundermax kompaktom.
Pa ovo i jeste privremena obloga. Nije mi jasno da je neko pomislio da se na fotografiji nalazi završna obloga u liftu. Ali razumem ako neko nikad nije video kako izgledaju zaštitne obloge u novim zgradama, jer ipak smo na forumu, a forum prosto nije ograničen samo na ljude sa iskustvima iz prve ruke.

Ja sam ovaj problem potpisa pokušao da zagledam ovde kao sociološki fenomen. Kada sam malo razmismio o tome shvatio sam da postoji više potencijalnih scenarija, od kojih su neki možda i opravdani (kad kažem opravdani mislim isključivo na to što se žvrtljotina nalazi na privremenoj zaštitnoj oblozi).

Opravdani razlozi mogu biti na primer:

1. Izrazito neljubazan stanar prema radniku kurirske službe (neko ko je recimo izašao iz stana bez da je rekao dobar dan i bahato/bezobrazno se ponašao prema radniku)

2. Stanari koji su bili stipse prema dostavljaču hrane (npr. ostavio 0 bakšiša)

3. Stanari koji su bili neprijatni ili izrazito neljubazni prema dostavljaču hrane (npr. dostavljač kasni 5 min, bahati stanar se izdere na njega)

4. Radnik koji radi selidbe koji je tretiran neljudski od vlasnika stana

To su neki od opravdanih razloga koji mi padaju na pamet.

A neopravdane razloge bih mogao da sumiram u samo jedan: "zašto ja ne mogu da ovde kupim stan, a on može".

Što se tiče portira i generalno održavanja/obezbeđenja, ja sam kupio stan u drugoj fazi Sakure, a ovo je fotka iz prve faze, tako da ja još uvek nemam iskustvo iz prve ruke kako izgleda izbor firme, da li ista firma koja održava prvu fazu kreće da održava i drugu.

Prema tome u ovom trenutku suzdržao bih se od špekulacija, a ukolko se budu pravili bilo kakvi kompromisi od strane stanara (npr. manje profesionalno osoblje ili osoblje koje nije tu 24h) svakako ću gledati da na neki način utičem (nadam se sa ostatkom stanara) da se na nivou stambene zajednice to oragnizuje drugačije.

I još nešto - svi su se uhvatili toga što je portir u toj smeni penzioner, ali poenta je bila u tome što je moj utisak da je bio neljubazan i nezainteresovan, pored toga što je odavao je zapušten utisak.

Kada uđeš u A blok 3 ili 4 fazu i kada nisi stanar, u 99% situacija portir će ti reći "dobar dan, izvolite". Valjda je u tome poenta imati portira.
 
Ne bi da se vraćam na temu blok 58/68 ali generalno je bilo najbolje da se ceo taj potez iskoristi za neke sadržaje koji bi bili od koristi svim žiteljima blokova
Apsolutno se slažem, stoga imam i pitanje, šta je zapravo predviđeno na parcelama iza Sakure i Lastavica do toplane i dalje do reke?

Ja se isto nadam da neće biti novih stambenjaka i da će pogled ostati neometan u stanovima sa južnom orjentacijom. Toplanu ne računam jer se ona ne može pomeriti, i ostaje u panorami, ali ostatak panorame je jako lep, pretpostavljam da kad opadne lišće da će moći da se vidi i Ada.

Ne mogu ni da procenim da li bi se u nekom najgorem slučaju da se ipak te parcele iskoriste za izgradnju bilo još 2-3 reda stambenih objekata prema toplani ili je to nemoguće izvesti.

Svakako mislim da bi površine koje nisu stambena izgradnja bile i više nego dobrodošle u tom potezu iza Lastavica i Sakure prema toplani i reci
 
@Beki nemam nista protiv stambene gradnje per se, ali imam problem protiv nekontrolisane izgradnje i pretvaranja svaki slobodne povrsine u zonu za izgradnju. Medjutim skrecem paznju da sam i protiv toga da neuredjene zelene povrsine (livade ili kako god nazvali povrsinu izmedju Jurija Gagrina i reke) ostanu upravo to - neuredjena zelena povrsina. Stoga smatram da bi uredjenje jedne takve povrisne ili izgradnja objekata tipa tereni za fudbal, kosarku, tenis, trim staze (mozda cak i bazeni i kompletan sportski centar), ukombinovano sa mobilijarom i povrsinama kakve se planiraju u linijskom parku ili kakve su vec sada u parku kod Usca bile savrsena namena za tu povrsinu. Takodje i ako se konstrukcija starog tramvajskog mosta izmesti tako da povezuje NBG i Adu, mislim da bi takva povrsina pretvorena u neku vrstu hibrida parka i objekata namenjenih za rekreaciju, cucnula vrlo dobro na tu lokaciju.
 
Poslednja izmena:
@Beki izmenio sam prethodnu poriku, tj. dodao sam i novi pasus pa da ne bi ostala tamo neprimecena, saljem ti ovde umesto da stoji na originalnoj poruci neprimeceno sa tvoje strane:

Zelja mi je da vidim takvu namenu te povrsine. Probaj da zamislis kako bi izgledalo takva oaza. Sa jedne strane imas vrhunsko setaliste koje ce se pruzati do Gazele, uredjenu zelene povrsine sa objektima za rekreaciju u stilu Skandinavskih i gradova u zemljama Beneluksa, pa dodaj na to da ce se verovatno u nekom trenutku i stare zgrade u blokovima pored urediti, kao i povrsne ispred tih zgrada, imas opciju da bajsem za 5 min dodjes do Ade preko starog mosta koji ce spajati NBG i Adu.. Sa druge strane ka Gazeli novi blok 18 sa poslovnim i stambenim objektima, dalje setaliste da izlazi na Savsku obalu preko puta BNV, a pre toga imas pesacki stari zeleznicki most koji te vodi preko puta. Sve ovo mi deluje kao jedna jako kvalitetno uklopljena celina.
 
Sta mislis o K Distriktu npr?
Mislim da je dizajn zgrada i koncept naselja prilicno nivelisan sa aktuelnim trendovima za stambenu izgradnju u zemljama Beneluska i Skandinavije (boja fasade, velike staklene povrsine...). Moj subjektivni utisak je kao da su teleportovane iz Osla ili recimo Amsterdama, takav utisak imam sto se tice K distrikta u celini.
 
Ne vidis problem da se tu gradi, ali ovde gde ce tebi blokirati pogled na reku vidis?
 
@Beki nisam primetio da blokira pogled na reku, da budem iskren. Tj. ne blokira nista manje od sportskog centra 25. maj. Bas sam juce setao po Kalisu i pogled ka Uscu i Dunavu je isti kao sto je i bio, sem u tom malom delu gde je izgradjen K distrikt a koji se nastavlja na vec "blokiran" pogled od strane sportskog centra 25. maj. Ako taj pogled sa Kalemegdana posmatras kao celinu sa panoramom od 180 stepeni, K distrikt blokira mozda par stepeni pogleda na reku. Dakle blokira pogled na reku u jednoj tacki.

Ja pogled sa Kalemegdana prema reci posmatram kao panoramu od 180 stepeni, te stoga mozda nemamo isto razmisljanje na tu temu, ukoliko ti posmatras pogled na konkretno taj deo Dunava koji se nalazi par stepeni levo od sportskog centra 25. maj.

Necu da ulazim u emocije i uspomene, mozda je tacka u pogledu (tih par stepeni zaklonjenog pogleda) nekom zakolnjen pogled na mesto prvog poljupca ili tako neke emotivne uspomene, pa ga zbog toga pogadja sto se K distrikt izgradio bas tu, a ne recimo na mestu Marine Dorcol, ali ne zelim da idem toliko daleko i da ulazim duboko u eventualne emotivne razloge zasto tih par stepeni u panorami od 180 stepeni je tako veliki problem za neke ljude.
 
Pa ovo i jeste privremena obloga. Nije mi jasno da je neko pomislio da se na fotografiji nalazi završna obloga u liftu. Ali razumem ako neko nikad nije video kako izgledaju zaštitne obloge u novim zgradama, jer ipak smo na forumu, a forum prosto nije ograničen samo na ljude sa iskustvima iz prve ruke.

Ja sam ovaj problem potpisa pokušao da zagledam ovde kao sociološki fenomen. Kada sam malo razmismio o tome shvatio sam da postoji više potencijalnih scenarija, od kojih su neki možda i opravdani (kad kažem opravdani mislim isključivo na to što se žvrtljotina nalazi na privremenoj zaštitnoj oblozi).

Opravdani razlozi mogu biti na primer:

1. Izrazito neljubazan stanar prema radniku kurirske službe (neko ko je recimo izašao iz stana bez da je rekao dobar dan i bahato/bezobrazno se ponašao prema radniku)

2. Stanari koji su bili stipse prema dostavljaču hrane (npr. ostavio 0 bakšiša)

3. Stanari koji su bili neprijatni ili izrazito neljubazni prema dostavljaču hrane (npr. dostavljač kasni 5 min, bahati stanar se izdere na njega)

4. Radnik koji radi selidbe koji je tretiran neljudski od vlasnika stana

To su neki od opravdanih razloga koji mi padaju na pamet.

A neopravdane razloge bih mogao da sumiram u samo jedan: "zašto ja ne mogu da ovde kupim stan, a on može".

Što se tiče portira i generalno održavanja/obezbeđenja, ja sam kupio stan u drugoj fazi Sakure, a ovo je fotka iz prve faze, tako da ja još uvek nemam iskustvo iz prve ruke kako izgleda izbor firme, da li ista firma koja održava prvu fazu kreće da održava i drugu.

Prema tome u ovom trenutku suzdržao bih se od špekulacija, a ukolko se budu pravili bilo kakvi kompromisi od strane stanara (npr. manje profesionalno osoblje ili osoblje koje nije tu 24h) svakako ću gledati da na neki način utičem (nadam se sa ostatkom stanara) da se na nivou stambene zajednice to oragnizuje drugačije.

I još nešto - svi su se uhvatili toga što je portir u toj smeni penzioner, ali poenta je bila u tome što je moj utisak da je bio neljubazan i nezainteresovan, pored toga što je odavao je zapušten utisak.

Kada uđeš u A blok 3 ili 4 fazu i kada nisi stanar, u 99% situacija portir će ti reći "dobar dan, izvolite". Valjda je u tome poenta imati portira.
Sada potpuno menjaš priču kad su te svi spustili na zemlju! Sada osim izgleda cuvara ubacuješ da je isti ‘neljubazan i nezainteresovan’ kako bi se nekako izvukao! Stani, ti si ušao u tudju zgradu i ubedjujes nas da je portir bio neljubazan! U čemu se ogleda njegova neljubaznost? Svakako kompleksi te izmasakrirase, počevši od svog nicka na ovom forumu! I molim te da ne porediš Vertical Forest u Milanu sa Sakurom, sto bi se reklo ‘nidje veze’! Od izgleda do lokacije! Nisam video dalekovode i toplane sa jedne strane, a sa druge strane tramvaje, autoput i ogromnu autobusku stranice sa druge strane kod njih!
 
I molim te da ne porediš Vertical Forest u Milanu sa Sakurom, sto bi se reklo ‘nidje veze’! Od izgleda do lokacije!
Ne zaboravi, ja sam u Bosco verticale-u boravio, a u Sakuri kupio gajbu, tako da i te kako poredim iz prve ruke. Verujem da je većina ipak Bosco Verticale gledala samo na Youtube-u ili u najboljem slučaju videla u prolazu kada su bili u Milanu. Tako da automatski svakog ko nije u mogućnosti da poredi ove 2 zgrade iz prve ruke diskredituje od daljeg dijaloga na tu temu... sorry ;)
 
Vrh