Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

U Sakuri se i dalje nudi na prodaju dosta stanova sa 2 spavaće sobe okrenutih ka dvorištu. Traži se 3750+pdv. Da li je to realna cena uzimajući sve već dobro znane faktore koji imaju veze sa Sakurom u obzir?
 
Ne zaboravi, ja sam u Bosco verticale-u boravio, a u Sakuri kupio gajbu, tako da i te kako poredim iz prve ruke. Verujem da je većina ipak Bosco Verticale gledala samo na Youtube-u ili u najboljem slučaju videla u prolazu kada su bili u Milanu. Tako da automatski svakog ko nije u mogućnosti da poredi ove 2 zgrade iz prve ruke diskredituje od daljeg dijaloga na tu temu... sorry ;)
Wow kakav uspeh: boravio si u Bosco Verticale dva-tri dana :) stavi to u CV i pokaži ovom cuvaru i siguran sam da će te postovati više, ipak ti si boravio u Bosco Verticale :) sad uporedi pogled iz Bosco Verticale i Sakure (sa bilo koje strane) i reci nam zaključak :) ono sto ne znaš, a morao bi da znaš: kod izbora nepokretnosti važne su samo tri stvari: lokacija, lokacija i samo lokacija! Da premestiš stracaru iz Malog mokrog luga na Menhetn njena vrednost bi bila 25.000.000$!
 
stavi to u CV i pokaži ovom cuvaru i siguran sam da će te postovati više, ipak ti si boravio u Bosco Verticale :)

Zapravo, sledeći čuvar mora to da ima u CV-u inače neće moći da radi u Sakuri :)

PS: Ne vidim zašto se provlači paralela između te dve zgrade. Doduše, nisam boravio u Bosco Verticale, ali sam prošao više puta pored. Nisam verovatno dovoljno kvalifikovan, jer nisam noćio tamo, ali meni Sakura i BV nemaju nikakve sličnosti - počev od izgleda, pa do spratnosti itd.
 
Ne zaboravi, ja sam u Bosco verticale-u boravio, a u Sakuri kupio gajbu, tako da i te kako poredim iz prve ruke. Verujem da je većina ipak Bosco Verticale gledala samo na Youtube-u ili u najboljem slučaju videla u prolazu kada su bili u Milanu. Tako da automatski svakog ko nije u mogućnosti da poredi ove 2 zgrade iz prve ruke diskredituje od daljeg dijaloga na tu temu... sorry ;)
 
Ta zgrada u Milanu je inace pjut šit za stanovanje. Od insekata i kojecega sto se penje po tom drvecu bi bio manje ugrozen u šumi nego u tim stanovima.
 
Ta zgrada u Milanu je inace pjut šit za stanovanje. Od insekata i kojecega sto se penje po tom drvecu bi bio manje ugrozen u šumi nego u tim stanovima.
Jeste, to sa insektima je potencijalno veliki problem, mada sam ja bio u zimskoj polovini godine (tačnije početak marta) 7 dana i tada ih još uvek nije bilo. Host mi je spominjao da ima neke ultrazvučne teralice insekata tako da nema muva i komaraca u stanu, ali to nisam imao prilike da isprobam.
 
U Sakuri se i dalje nudi na prodaju dosta stanova sa 2 spavaće sobe okrenutih ka dvorištu. Traži se 3750+pdv.
Ako si dobar pregovarač može to i za dosta manje. Ipak je situacija na tržištu znatno drugačija nego pre godinu dana + specifična situacija što se tiče dužine izvođenja radova (čitaj gradnja po principu izgradnje Skadra na Bojani) i svakako tu situaciju treba iskoristiti i maksimalno spustiti cenu u datim okvirima, kao što su i oni dizali dok im se moglo. Moj poznanik je skoro uzeo stan za manji iznos od tog, pa zato znam da može, ali bitno je ipak poznavati tehnike pregovaranja.

Ja sam vrlo "surov" pregovarač i uvek savetujem da se situacija koristi i gleda isključivo sopstveni interes. Tako da bih svakako išao po principu stavljanje do znanja da ti je jasno da im prodaja ne ide i da je davno prošlo vreme kada su se sve jedinice prodavale još dok nisu započeto ni temelji, pa guraš ili ka nižoj ceni po m2 ili neki drugi benefit tipa besplatno mesto u garaži, ali sada sa investitorima treba ići tvrdo (da ne kažem đonom) jer polako dolazi ponovo vreme kupaca, a vreme prodavaca prolazi.
 
Poslednja izmena:
Sinoc sam bio prvi put u zgradi i poprilicno sam iznenadjen koliko je jos sve u radovima.
Posebno sa zadnje strane gde je jos nagomilanih paleta sa materijalom.
Na lokalu u prizemlju nedostaje staklo.
Garaza u B delu puna materijala, svuda vidljivi nezavrseni delovi.

Jedini pozitivan utisak jeste udaljenist od ulice.
 
Да ли су ти рекли нешто у вези грађевинске дозволе и када ће дати кључеве купцима?
 
20231116_144821.jpg

20231116_144807.jpg

Da se ukloni prodajni salon privremeni objekat
 
E zgrada nam izgleda vrhuhski. Nema lepše zgrade (u ovim gabaritima) u BG, a i šire. Presrećan sam što sam ovde uzeo stan ;)
Svi smo presrećni zbog tebe ... osim čuvara! Čujem da je morao na fejslifting i da je uzeo Ašoka Murtija da mu pomogne oko izbora garderobe, da ga se ti ne bi stideo. Tvoji standardi su previsoki, a ipak ti zaslužuješ najbolje jer si kupio stan u Sakuri 2 :)
 
Odobrena im je gradjevinska dozvole prekjuce, tako da se nadam da se priblizava kraju :)
 
Da li neko zna da li je u planu neki market tipa Shop & Go/Maxi/Idea ili tako nešto unutar Sakure?

I neka apoteka, frizer, perionica veša... i sl.

Kako nam se bliži selidba iz A bloka, tako mi draga skače po glavi kako će joj nedostajati to što joj je u A bloku supermarket ispred zgrade, i druge stvari tipa apoteka, frizer...

Jasno mi je da je Sakura nije naselje kao A blok i da tu prosto nikad neće mnogo sadržaja, ali zanima me da li će biti neĉega sem ovih restorana koji nisu loši, ali ne mogu da budu zamena za supermarket, apoteku, frizera i sl.
 
Imas sve to cim predjes ulicu.
Starogradnju cenim najvise zato sto se zna stambeni blok, tacka.
A sada ubace i kladionicu i nocni klub i istovar robe pa kada se ta dva termina spoje nema spavanja.
 
toga ima i u starogradnjama. u bloku 23 na primer svega od toga navedeno
 
slazem se sa tobom, samo sto moje iskustvo govori da nisu izuzeci:

svuda imas kladionice u ulazima
svuda unutra imas neki maxi/dm/radnje koje kubure sa ulazima
u blokovima imas manje parkinga pa cujes kako trube i u 6 ujutru i u 1 ujutru
svuda imas kafice/kafane/klubove gde su ljudi jako glasni. i to je sve moje iskustvno sa starogradnjama od 23. do fontane, sto iskreno nije mala povrsina
 
Da li neko zna da li je u planu neki market tipa Shop & Go/Maxi/Idea ili tako nešto unutar Sakure?

I neka apoteka, frizer, perionica veša... i sl.

Kako nam se bliži selidba iz A bloka, tako mi draga skače po glavi kako će joj nedostajati to što joj je u A bloku supermarket ispred zgrade, i druge stvari tipa apoteka, frizer...

Jasno mi je da je Sakura nije naselje kao A blok i da tu prosto nikad neće mnogo sadržaja, ali zanima me da li će biti neĉega sem ovih restorana koji nisu loši, ali ne mogu da budu zamena za supermarket, apoteku, frizera i sl.

Ne znam kakvi su planovi za Sakuru, ali na svega nekoliko koraka, u Lastavicama u ovoj prvoj zgradi, po projektu, ce biti 19 lokala, a u drugoj 20. Bice valjda i nesto od tih sadrzaja, samo je pitanje kada. Ipak je tu preko 400 stanova u Lastavicama, plus ne znam koliko u Sakuri.
 
Imas sve to cim predjes ulicu.
Slažem se i znam da je moja poruka izgledala kao da sam kupio kuću na vrškoj čuki, a ne stan u zgradi preko puta Delta City-a :)

Ali mislim da je to prosto navika i tek sad kapiram šta to znači mikro lokacija i kada navikneš na neke prednosti mikro lokacije na kojoj živiš par godina.

Jeste, slažem se, realno samo pređeš ulicu i imaš sve. Ali upravo to "pređeš ulicu" pravi razliku na nivou mikro lokacije. Npr. moja devojka ima nekoliko prodavnica u koje voli da svrati u Abloku, npr. Nuts & Fruits... ja sa druge strane perem auto u odličnoj maloj perionici u Savadi, to su stvari koje ne želimo da menjamo a sada to neće biti "ispred zgrade". O tome se radi, jeste to sve realno jako blizu, ali to više nije na "trknuću ispred zgrade" nebitno da li je kiša, sneg, mraz. Sada će biti ili pali auto, što je nonsens jer nismo 2 gmaza od 150 kila da auto koristimo za 2 ulice, ali s druge strane ipak neće biti kao do sada, siđi u papučama ispred zgrade.

Ali dobro, kapiram, navići ćemo se nekako ;)

Ima i novogradnje bez lokala
Ja znam samo za Wellport. Jedino je to zgrada za koju znam da je čisto stambena.
 
imo sam slicnu promenu, naviknes se brzo a i pocnu neke druge brige da te more :D
 
Vrh