Šta je novo?

Ruzveltova ulica i Mije Kovacevica

Zar nije taj plac Zastave u vlasništvu Verano Motorsa, a ne Miškovića?
 
Могуће да сам погрешио. Знам да је неки јачи играч.
 
Dobro, u svakom slučaju ako se radi o nekom poznatom i moćnom vlasniku, i ako je ceo taj blok njegov, onda je jasno da pada u vodu svaka ideja o gradnji nekog objekta opšteg interesa. Videću da nađem neku drugu lokaciju pa ću da okačim na odgovarajuću temu. Čisto ako se neko od nadležnih nekad prevari pa uzme u razmatranje nešto izvan profiterskih okvira, što može da bude korisno za šire društvo a ne samo za investitore.
 
@Bender Rodriguez
Najbolje da pišeš u temi o školama i fakultetima. Ja sam u temi o Bios 4 kampusu spomenuo da iznad Šumarskog može da se preseli poljoprivredni fakultet. Ionako su nekada bili jedan faks, kako reče @Дошљак. Taman tamo možeš da razradiš ideju (re)grupisanja fakulteta i studentskih domova.
 
pozdrav iz Ruzveltoriusa, stanje redovno

20230128_143928.jpg
20230128_143817.jpg
 
Nešto se mislim ovih dana, kako je moguće da investitorski predatori i naprdni urbanisti nisu počeli da seju zgradurine i duž Ruzveltove ulice? Mislim konkretno na onaj potez između Vukovog spomenika i Novog groblja, gde i dalje ima jako puno starih i prizemnih kuća, a čak i nekih polu-napuštenih lokala?

Očekivao bih da hijene koje sada vladaju i haraju to očas posla poruše i zamene brdima i brdima niskokvalitetnih kvadrata... :unsure:
 
Ja se takođe nešto mislim ovih dana, kad je u pitanju ulica Mije Kovačevića, deo od kružnog toka na Bogosloviji do raskrsnice sa Višnjičkom.
Najavio je Gangula da će se pored aktuelnog proširenja Višnjičke raditi i rekonstrukcija tog poteza, koji će imati tri trake, tako da će signalizacijom iznad kolovoza (kao u K. Miloša), moći da se menja koji smer će imati 2 trake, a koji jednu.
Mislio sam da nema prostora da se to izvede, bez da pojedu ono malo trotoara, međutim, prolazeći svakodnevno tom rutom, primetio sam da su postojeće trake veoma široke. Palo mi je na pamet da oni možda planiraju da samo nacrtaju tri trake, umesto postojeće dve, bez ikakvih ili sa minimalnim drugim korekcijama. Mislim da ima mesta za tako nešto, biće usko kao kroz Takovsku ali bolje i to, nego ovako da ostane...
 
Ono što sam primetio po gradu je da na nekim mestima imamo neverovatno široke trake, a recimo samo dve trake, pa se onda faktički deo prostora "baca" u nepovrat. Moguće da će se tu primeniti rešenje kao kod mene, u Bulevaru kneza Aleksandra Karađorđevića, na delu od Dr Milutina Ivkovića do Ljutice Bogdana, gde su bile dve nerealno široke trake i stvarala se kolona vozila u vreme špica u smeru ka Banjici, maltene duž cele trase, a od kako su napravili tri trake (dve u smeru ka Banjici), gužvu sam video samo kada bi se zatvorila okolina Zvezdinog ili Partizanovog stadiona. Tada su prilikom pretvaranja u trotraki bulevar, štrpnuli su minimalno od trotoara sa jedne strane, tako da se to ni ne oseti na komfor koji smo imali ranije (pešački deo). Čak ni uvučena stajališta za trole u smeru ka gradu nisu poremetila komfor. Tako da, moguće da će tako nešto da se primeni, jer na stranu gde su fakultet i MUP ima prostora.​
 
Navodno bi trebalo da se odradi do kraja godine.
Mada sve te njihove izjave su onako neodređene ili poluodređene, mora da se tumači između redova...
 
Кад оно беше најављивано сређивање пешачких површина код Вука?
 
Šire ulicu na strani gde je poslovni prostor? :rolleyes:
Milicija i crkva zaštićeniji od najugroženijih vrsta.
 
Mogli su da se otvore bar pola metra. Danas razvaljuju trotoar od Bogoslovije do Visnjicke,ja reko'neke cevke ili kabal kad ono sirenje.
 
Koliko ja vidim iz ugla katastra stvar je čista. Na strani ka stadionu treba da nestane trotoar, postoji trotoar kroz trzni centar. Prolaz sa stepenicama itd.
Na suprotnoj strani nestaje drvored kod Bogoslovije, parking kod bolnice, i trotoar kod policije.

Pod uslovom da uopšte rade full 4 trake i ako mogu da uglave po 1-1.5m trotoara.

Mereno na aplikaciji širina ucrtana je 22m
Screenshot_20230903_081213_rs.geosrbija.geosrbija_edit_67640650938637.jpg
Screenshot_20230903_081203_rs.geosrbija.geosrbija_edit_67632223381867.jpg
Screenshot_20230903_081154_rs.geosrbija.geosrbija_edit_67619818623536.jpg
 
Oce stave semafore za smjer kao u kneza milosa pa ta 3 srednja da šeta
 
To videh da se pisalo. Znači sve posao do pola. Da se uzimaju pare i kasnije. Kad će već da bude krkljanac nek se barem uradi sve kako treba.

Ovo minimalna ulaganja samo.

Pfff
 
Vrh