Šta je novo?

Ruzveltova ulica i Mije Kovacevica

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914709#p914709:mololgz3 je napisao(la):
Bulbulderac17 » 06 Jan 2022 00:02[/url]":mololgz3]ako već spominješ...Đilasov behaton na Dorćolu i Bulevaru je u daleko bolje stanju u poređenju sa bilo kojom skorijom rekontrukcijom ovih Vučićevih...i boljem i reprezentativnijem.

Čak je i tramvajska baštica u Nemanjinoj bolja od svih betonskih koje su radili.

Pritom ne volim Đilasa da se zna
Bio sam sarkastičan. Da se zna uloga "smiley" na kraju poruke.
 
Нажалост овде је проблем баш у њему, тј. у великим плочама. Мање плоче се лакше враћају на место након радова. Грешка у пројекту од самог старта. Улица није ништа претерано репрезентативна да би била поплочана гранитом, изузев дела уз гробља. Што се мене тиче од Вука до Гробља су могли и асфалт, као што је урађен од Гробља до Богословије и изгледа сасвим пристојно, урбано и модерно.
 
Izvinjavam se Tapatalk mi ne prikazuje dobro te simbole :)...elem impulsivna rekacija jer ovom ulicom prođem makar jednom dnevno pešice ili ne daj bože biciklom po onoj njihovoj bici stazi...nema dana kad ne sj***m nogu ili gumu na neku od izdignutih kocki. Ako pak uzmem auto tu nastrada trap ili se iscepa guma...

@Igor...da neverovatno je koliko je rekonstrukcija Nemanje urađena kvalitetno i temeljno...neko bi rekao ali da bila je skroz zatvorena mesecima...ali evo 4 bulevara bila zatvorena godinama pa nikad nisu ni otvorena od sramote...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
sto godina nakon što su demontirali kran i dalje se služe celim trotoarom.. postavljanje bilo kakvih montažnih prelaza je misaona imenica s obzirom da i ovo jadno parče nisu osposobili za normalan prolazak

20220314_212102.jpg
 
Tramvajske baštice su na više mesta već uveliko propale(posebno na raskrsnici sa Kraljice Marije,gde se opet otvaraju rupe iako je asfalt menjan pre godinu dana),a i trotoar je prepun rasklimatanih ploča,naročito u smeru ka Dragoslava Srejovića...
 
Bilo bi mnogo bolje i da su samo ove spoljne zute. Pisao sam na temi o zutim trakama da je najkriticniji deo na samom kraju ulice i koliko se vremena gubi ako se samo 1 auto nadje na celu kolone tramvaja.

Sent from my SM-G981U1 using Tapatalk
 
Da je više pameti, a manje grabeži psihoze za kvadratima, mogao bi da se iskoristi propali zapušteni prostor bivšeg Zastava Autokomerca kod Bogoslovije i da se tu izgrade zgrade nekoliko fakulteta. Prostor ima između 50.000 i 60.000 kvadrata. Ne samo što je lokacija blizu centru i sa mnoštvom veza okolo, nego bi bila odmah u blizini dva studentska doma - Patrisa i Karaburme, i tri stanice od doma kod Vuka. Šta bi tu moglo da se smesti nisam još razmišljao, jer bi za to valjalo znati šta kom fakultetu treba od prostora i objekata. Ali svakako bi bilo mesta iha-ha, dovoljno za jednu grupaciju srodnih fakulteta. Na primer FON, FPN, Pravo i Ekonomija. Kažem, na primer...
Zastava Autokomerc.jpg
 
Одличан предлог!
Једино, што је добра веза са градом веороватно добар стимуланс да разни дивелопери крену да ту зидају кластере... Али да да би било место одлично, мислим да би!
 
Nema od toga ništa. Tuda treba da prođe SMT. Ako me sećanje dobro služi, trebalo bi po sred bloka da prođe.
 
Pi bre... XD

Mada, mislim da bi opet moglo da se izgradi nekoliko objekata, to jest mislim da ne treba odustati od te ideje samo zbog UMPa. Ako ima pak još neki drugi problem (osim finansija), voleo bih da čujem koji je. Celine severno i južno od UMPa bi, pored površinskih pešačkih prelaza (kakvi će sigurno biti na raskrsnicama) mogle da budu spojene i svojom izdvojenom pasarelom ili svojim podzemnim prolazom (ako bi deo UMPa bio na nasipu). Primera radi, i jedan FON je ukljesten izmedju dve ulice na bas neprirodnom i cudnom placu, pa je uspeo i da takoreci opstane i da se prosiri naknadno. Verujem da bi i ovde moglo da se iznedri resenje. Na kraj krajeva, cilj je da srodni faksevi budu sto je blize moguce i da imaju dobru pesacku konekciju uz manje od 3 minuta hoda. To moze da znaci i da budu zid uz zid, ali i ne mora, prihatljivo je i da ih samo deli ulica. S tim sto bi u ovoj celini bilo mesta za 3-4 zgrade, naspram 2 kao sad FON i FPN.
 
Poslednja izmena:
Usput, jel postoji zasebna tema o ovom bloku kod Bogoslovije i ako ne postoji, koja bi tematski bila prva najbliža?
 
Taj крш и лом око покојног Застава промета кажу да је Мишковићев, ал да не скрећем пуно са теме.
 
Па може УМП испод земље, а горе кампуси, студењак.. него јел то они УМП планирају поред гробља где иде 65?
 
Искрено реалнији је сценарио да се иселе и сруше дом Карабурма, војно географски институт и ватрогасна бригада заједно са окретницом потеза 100 да би се земљиште уступило станоградњи него да се распале хале у канџама инвеститора дају за образовне објекте.
 
A i to sto kazes. Nisam znao ranije da je taj blok Miskovicev. Onda se slazem da su male sanse da se ista pametno gradi tu.
 
Па може УМП испод земље, а горе кампуси, студењак.. него јел то они УМП планирају поред гробља где иде 65?
Neće ići ispod zemlje na tom delu. Trebalo bi jedan deo da bude na stubovima, ako me sećanje dobro služi, a da na spoju sa Severnim bulevarom bude u novou ulice, a podzemno na izlasku iz bulevara, pa da negde u zoni Crvenog krsta izbije ponovo na površinu.
 
Vrh