Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

Odgovoriću ti ne moraš da se učlanjuješ dosta ih je kao ti preletelo. Aj pucaj
Pa vidim da u sustini se hvalite vezama sa Rusijom i Kinom, dakle, oni nas ne ometaju u napredovanju, Vucic je sa Sulcom odlican, sa Makronom isto, Hil je ovde na njegovoj strani isto, izbori su regularni, sve super.

Dakle, imamo svu stranu podrsku i preduslove za uspeh. Nemoj mi samo reci da je moc ovog lika iz Eko straze, Dobrice, Lazovica, Cute i ekipe, tolika da mogu spreciti napredak Srbije?

Koji je plan SNS-a, gde mogu procitati program? Cujem dosta price o Srbiji 2027. godine, sta to znaci, osim hala u Surcinu?

Proslo je 12 godina od pogubne vlasti zutih, kad ce se osetiti istinska promena?

Zanimaju me konkretne stvari, koje se mene ticu.

Zgrada mi se raspada, lift malo radi, malo ne radi. Ne radi mi svetlo na spratu, prosli put sam svetlo ispred ulaznih vrata morao ja da sredjujem. Ovo sa upravnikom je raspad sistema i ne funkcionise, a placamo.

Trava, drvece i ziva ograda ispred zgrade se odrzavaju dva puta godisnje. Ziva ograda je uredjena ovog leta tek kada je narasla do nivoa da nije moglo da se prodje, a i tada su samo pola potkresali.

Stepenice su u katastrofalnom stanju. Svuda su grafiti i smece.

Ulica je napravljena tako da ima kolovoz, parking mesta i trotoar, trotoar vise ne postoji, svuda su parkirani automobili.

Ako hocu kolima, problem je sa parkingom i saobracaj je uzasan.

Ako hocu prevozom, prevoz je uzasan, prepuni su busevi, neredovni i uglavnom nemaju adekvatno hladnjenje/grejanje.

Biciklisticke staze su tesko dostupne, malo ih je i u losem su stanju, isprekidane i ne grade se nove.

Kultura u saobracaju je uzasna. Prelaz preko pesackog je rizik po zivot, ljudi redovno automobilima prolaze kroz crveno i svakim danom je sve gore.

Grad je sve topliji, tempetature su sve vise, iako ne mozemo mi menjati klimu planete zemlje, nista se ne radi po tom pitanju da se promeni onoliko koliko je moguce u gradu i olaksa ljudima zivot.

Problem zagadjenja je veliki i jasno identifikovan i resiv, a nema naznaka da se ista radi po tom pitanju.

U parku ispred zgrade je huligansko-krimi ekipa za koju svaka baba u kraju zna ko su i cime se bave, a samo policija ne. Cak je jedan od njih i upucan nedavno.

Park je u losem stanju, klupice, ljuljaske...

Eto, kada cu otvoriti vrata, izaci u normalan hodnik, uci u normalan lift, setati normalnim stepicama i trotoarom, imati ciste ulice, parkove i fasade oko sebe, parkirati se normalno, voziti normalno, opet se parkirati normalno, udisati zdrav vazduh, imati bici staze, normalan prevoz, prohodan saobracaj, kulturu u saobracaju, park pun dece i tinejdzera koji tu muvaju devojke, igraju basket, pevaju ili sta god, a ne diluju drogu i loze se na Kristijana?

Kada ce me drzava podrzati, a ne sabotirati u poslu koju radim jer se bavim necim korisnim za mnoge?

Kada cu otici na derbi normalno?

Kada ce biti prosirena znacajno kulturna ponuda jer Beograd je jedan od najvecih gradova u Evropi?

Ja razumem sve, zuti sve unistili, ne moze sve preko noci, samo pitam kada ce i koji je plan? Ako smo cekali do sada, mozemo i jos koju godinu, ali da li idemo u tom smeru? Ima li plan i program? Drzava nema trenutno snagu da resi problem huligana, rece predsednik pre osam godina, ok, nije lako, ali kad ce moci, sta je plan?
 
Pa nisu, jer i oni protestuju, posebno stanovnici iz okoline.
Samo ti ne umeš ništa drugo osim propagande svoje da čitaš.
Ovo je članak iz 2023. godine, jel imas neki snimak iz drona da vidimo reke Nemaca na protestu protiv litijuma u Saksoniji?
Cekam.
 
Ovo je članak iz 2023. godine, jel imas neki snimak iz drona da vidimo reke Nemaca na protestu protiv litijuma u Saksoniji?
Cekam.

Nisu potrebne reke ljudi jer postoje institucije u Nemačkoj koje funkcionišu.

 
Ovo ne treba da rade, ovo je ciganisanje.
Ovi svi skupa su bili oslobodjeni fizickog u skoli da ne kazem igrali lastis sa devojcicama nema potrebe za ovim glupostima. Evo ja to kazem kao naprednjak. Dakle sto bi rekao Mile, ciganija teska.
Pa ti si isto ovo radio juče deleći tabloidni lov na tog Bojana.

Kurir:
"Manipulacija, obmana, uznemiravanje javnosti, i izvrtanje činjenica - to je taktika kojom se poslednjih meseci bez problema služe pojedinci iz takozvanih ekoloških pokreta."
 
Ovo su isto radili Dragana Đorđević i ekipa.
Zlo je i jedno i drugo.

Nego, budući da je tema rudnici - preporučujem dok.emisiju geologija, rts3, počela pre 10ak minuta. Snimana negde 70ih, 80ih, staru dobri naučno obrazovni program.
 
Ovo su isto radili Dragana Đorđević i ekipa.
Zlo je i jedno i drugo.

Nego, budući da je tema rudnici - preporučujem dok.emisiju geologija, rts3, počela pre 10ak minuta. Snimana negde 70ih, 80ih, staru dobri naučno obrazovni program.
Ne može Dragana Đorđević da vrši lov na ljude. To može samo država koja ima poluge sile. Dragana može da kaže šta misli, ako ima gde.
 
Vrh