Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

Pa i Vesić je na nečijem platnom spisku, neće ni on da laje protiv rudnika. Čak i ako bi u nekoj alternativnoj realnosti on bio protiv Tintare, ne bi se zbog toga odrekao kajmaka od njih i javno pričao ili radio protiv njih.

Uostalom, ta gluperda je najavila sejanje stanica za punjenje električnih automobila širom Srbije. On se loži na te papazjanije. Ili su ga prosto podmazali. Ili i jedno i drugo.
 
Увек је тако било. По директиви али личним нахођењем.
 
Ne znam vala, aktivan je taj mali gremlin (Vesić) po internetu i mrežama. I uz to je ložana za te stvari. Ono, vidi se razlika između nekog političmara koji ima naloge samo da bi imao i da bi mu PR tamo kačio službene gluposti.... i nekoga poput njega ko se iskreno loži na to i od vajkada pokušava da bude kul ljudima (ali mu nikad ne ide).

Ništa me ne bi iznenadilo. (osim kiše)
 
Poslednja izmena:
Novoosnovani portal „kopacemo.com”, koji promoviše projekat Jadar i čiji je vlasnik sakriven, nalazi se na istoj IP adresi i na istom namenskom serveru kao i sajt „jadariti.rs”, iza kojeg stoji Danilo Daničić, nekadašnji urednik Telepromptera. Ovaj kontroverzni medij se godinama isticao tekstovima protiv vlasti SNS-a, sve do izbora 2016. godine, kada je radikalno promenio uređivačku politiku i stao uz Aleksandra Vučića, a ubrzo i prestao sa radom. Daničić, koji danas navodi da se bavi digitalnim marketingom, negira za Raskrikavanje da stoji iza sajta „kopacemo.com”, već da se, štaviše, zalaže protiv rudarenja litijuma. Vezu su negirali i iz neformalnog Pokreta Kopaćemo, a Daničića u komentarima na X nazivaju „nedužnim dečkom”.


 
Pa to je tema, po njima. Struka je nebitna i profesori sa fakulteta, pitanje je da li verujemo AV i Vladi ili ne i prema tome se odredjuje stav oko litijuma. To su njihove reci, da ponovim:


Mene zanima kad ce da srede zivu ogradu kako treba, kad cemo krenuti napokon? Onda cemo preci na litijum. Moram prvo oko zive ograde da im verujem jer sami kazu da je pitanje litijuma pitanja poverenja u Vucica i Vladu.
 

Jedva čekam da pročitam studiju RT🤣 . Nešto mi se čini da se to neće desiti.
 
IMG_5581.jpeg
 
Koji sad Aleksandar izjavljuje ovo? Ima ih više, jedan je za litijum, drugi protiv, treći kaže da će biti za ako struka kaže, četvrti će biti protiv ako struka kaže, peti radi kako Šolc kaže, šesti sluša Rusiju i bori se protiv obojene revolucije. Koji mi fali?

Aha, evo ga još jedan, koji se sastaje za ekstremnom desnicom Austrije, i to očigledno tajno, uz Anu Brnabić. A FPÖ kaže da dogovor za litijum treba da bude pakt Srbije i EU. Isti taj FPÖ koji obožava saradnju sa Orbanom i Putinom. Interesantna na kraju priča sa litijumom, svi zaboravili svoje ličnosti i gledaju samo koristi.
 
Poslednja izmena:
На страну политика и Вучић и наука, треба пре свега оставити сељаке који желе да остану на својој земљи на миру. Зашто режим терорише те људе?
 
Režim teroriše, 90% prodali imanje RioTintu dobrovoljno.
A prodaće i ostali, nego je zaustavljeno bilo sve, pa su stali sa kupovinom.
 
To је спин који пласира Рио тинто.
Неки људи хоће да остану ту на својој дедовини. Имате приче како преко разних инспекција тероришу оне који неће да продају земљу.
 
Vrh