Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

Nemojte se brinuti, dovoljno su politički racionalni da u jednom trenutku shvate da se ne vredi zamerati narodu oko ovoga...
Vlast u celosti ipak mnoooogo više vredi od koristi koju će ovaj ili onaj unutar nomenklature ostvariti od ovog projekta.

Uveren sam da od ovoga na kraju neće biti ništa - prvi ozbiljniji protest i ćao zdravo...
 
Транспарент на утакмици EURO 24 против Данаца. Лозница, 19:00!
1719604721095.png
 
Plašim se da je početak ovog projekta jako blizu. Ne znam šta bi moglo da ga spreči (možda globalni sukob) ali sam siguran da ukoliko se krene u realizaciju, ovde života neće biti. Narod je lobotomiran, nema te drčnosti i neposlušnosti kao ranije. Nadam se da grešim.
 
Plašim se da je početak ovog projekta jako blizu. Ne znam šta bi moglo da ga spreči (možda globalni sukob) ali sam siguran da ukoliko se krene u realizaciju, ovde života neće biti. Narod je lobotomiran, nema te drčnosti i neposlušnosti kao ranije. Nadam se da grešim.
Danas sam slusao intervju direktora spoljnih poslova Rio Tintare i rekao je da kad bi sad bilo dato zeleno svetlo najranije bi krenuli da buse 2028-2029, tako da je to spor proces. I naravno u intervjuu je njakao zestoko kako nema razloga za brigu oko zagadjenja okoline i kako svi zivi kopaju po svetu da smo mi propustamo voz za buducnost itd itd........smesno je slusati ljude koji bi rodjenu kevu prodali za 500 eura
 
Nemojte se brinuti, dovoljno su politički racionalni da u jednom trenutku shvate da se ne vredi zamerati narodu oko ovoga...
Vlast u celosti ipak mnoooogo više vredi od koristi koju će ovaj ili onaj unutar nomenklature ostvariti od ovog projekta.

Uveren sam da od ovoga na kraju neće biti ništa - prvi ozbiljniji protest i ćao zdravo...

Za ovo će da iskuliraju narod. Prevelike su to pare. A i bojim se da mu je taj litijum karta da EU nastavi da ga politički podržava.
 
EU ima keca u rukavu da nas uceni kad hoće i kako hoće, a to je ako se narod bude mnogo opirao, doneće rezoluciju o ekspresnom prijemu Srbije u EU, naravno sa gomilom disklejmera, da bi oni bili sigurica, to jeste da smo samo formalno član EU, a u realnosto sve ostaje kao što je bilo, pa da onda budemo prinuđeni da uradimo kako EU kaže jer članica smo EU, a disklejmeri će osigurati da EU nema negativnih konsekvenci, tj. da prava i obaveze budu podelieni tako da Srbija dobije samo obaveze od članstva, a EU da iskoristi sva prava koja joj odgovaraju.
 
U EU se primaju države. Ne žrtvovane teritorije. I to države koje žele. Do sad nisu ugurali nijednu državu na silu.

Šta je sa drugih 40 rudnika u planu po Srbiji? Jel ima još?

Evo kreće rudnik u Rogozni:
 
Ne brinite, neće nas nikad primiti u EU.
Ući ćemo, ali mislim da će ljudi biti jako nesretni i razočarani. Očekivanja će im biti kao i bezbroj puta do sada izneverena i to neće biti taj ulazak o kojem su maštali pre 10-15 godina već ulazak iz nužde da bi nam se nametnule obaveze, a ukinula prava i suštinski jedina razlika će biti zvezdice na vrhu registracionih tablica na automobilima i telefoniranje bez roaminga.

A sve ostalo će biti isto ili gore nego sada za običnog čoveka.

Ko god očekuje drugačije razočaraće se i to debelo.
 
Ко је, одакле, зашто и како довукао ову на позицију министра рударства и енергетике

IMG_4750.jpeg



 
А нико да прича о потенцијалу пластеника да се греју геотермалним подземним водама којих има по Јадру, Подрињу, Мачви и Посавотамнави? Колико би онда поврћа могли да произведемо?
А потенцијали извоза флаширане пијаће воде из тих крајева? Колико би могли да обезбедимо пијаће воде африци онда?
А потенцијал това свиња и производње чварака?
А да се посаде лешници? Колико би онда задовољили потреба та еурокремом у Европи?
 
IMG_4755.jpeg



 
Ко је, одакле, зашто и како довукао ову на позицију министра рударства и енергетике

Pogledajte prilog 203462


Kazu da je Dubravka americki covek, kao njena prethodnica Zorranah kojoj je istekao rok trajanja
 
Vidim da se vlast ozbiljno upregla da ovo izgura.
Budale su. Zvalavi se izdaje za velikog poznavaoca geopolitike i geoekonomije, eno ga citiraju na društvenim mrežama kako predviđa globalni sukob.
Pa kad je tako pametan, kako mu je promaklo da proizvodnja električnih vozila opada, prodaja opada još brže... lanci snadbevanja pucaju, svet iz globalizacije ulazi u izolaciju, rat je na pomolu (mislim da je tu u pravu)... i ko će da kupuje taj litijum sve i da naprave rudnik i flotaciju?

Ako ozbiljna iskopavanje neće pre 2030, pa šta sve može da se desi do tada? Svaki dan bukvalno čovečanstvo je sve bliže i bliže tragediji, a ovaj pegla o litijumu.

Nadam se čudu - da će neko u vlasti shvatiit da im je previše dobro i ovako i da ne treba da traže hleba preko pogače.
Srbija je prebogata, milijarde mogu da se zarade i izvuku. Ako hoćeš da traješ, ne smeš biti alav, moraš biti oprezan.

Batalite braćo iz SNS ovo sr...anje sa litijumom, previše će vas skupo koštati.
Ne zaboravite da, uprkos mnogim suprotnim mišljenjima, Srbi nisu budale.

A ove budaletine iz opozicije trebalo bi da pod hitno umuknu.
Previše su se izblamirali po raznim osnovama, neki su uzimali pare od zemlje da bi posle mjaukali o ekologiji, drugi dovodili Rio Tinto u Srbiju i davali mu dozvole za istražne radove, treći alavo balave na potencijalne provizije koje će SNS staviti u džepove, a oni bi da uzmu te pare. I sad se ti bore protiv rudnika. Kad god otvore usta, samo daju gorivo SNSu da ih propagandom maže fekalijama i tera vodu na vodenicu izgradnje rudnika. Mrš bre, terajte se tamo gde sunce ne sija.

Ovo narod mora da izgura sam - da se suprostavi, da kaže NE MOŽE.
NE ŽELIMO 2% uvečanja BDPa na ovakav način. NE ŽELIMO veće budžetske prihode. NE ŽELIMO da Loznica bude Njujork. Sve i da je je sve ovo pre rečeno tačno, prosto NE ŽELIMO: Hvala gosn predsedniče na lepim željama da zemlju ekonomski razviješ, ne treba, hvala.

Ima drugih načina da se zaradi i opstane, pa i prosperira. Smisli nešto drugo, čistije i dugotrajnije. Za to si izabran, za to si plaćen.
Ovo ne dirajte.
 
Vidim da se vlast ozbiljno upregla da ovo izgura.
Budale su. Zvalavi se izdaje za velikog poznavaoca geopolitike i geoekonomije, eno ga citiraju na društvenim mrežama kako predviđa globalni sukob.
Pa kad je tako pametan, kako mu je promaklo da proizvodnja električnih vozila opada, prodaja opada još brže... lanci snadbevanja pucaju, svet iz globalizacije ulazi u izolaciju, rat je na pomolu (mislim da je tu u pravu)... i ko će da kupuje taj litijum sve i da naprave rudnik i flotaciju?

Ako ozbiljna iskopavanje neće pre 2030, pa šta sve može da se desi do tada? Svaki dan bukvalno čovečanstvo je sve bliže i bliže tragediji, a ovaj pegla o litijumu.

Nadam se čudu - da će neko u vlasti shvatiit da im je previše dobro i ovako i da ne treba da traže hleba preko pogače.
Srbija je prebogata, milijarde mogu da se zarade i izvuku. Ako hoćeš da traješ, ne smeš biti alav, moraš biti oprezan.

Batalite braćo iz SNS ovo sr...anje sa litijumom, previše će vas skupo koštati.
Ne zaboravite da, uprkos mnogim suprotnim mišljenjima, Srbi nisu budale.

A ove budaletine iz opozicije trebalo bi da pod hitno umuknu.
Previše su se izblamirali po raznim osnovama, neki su uzimali pare od zemlje da bi posle mjaukali o ekologiji, drugi dovodili Rio Tinto u Srbiju i davali mu dozvole za istražne radove, treći alavo balave na potencijalne provizije koje će SNS staviti u džepove, a oni bi da uzmu te pare. I sad se ti bore protiv rudnika. Kad god otvore usta, samo daju gorivo SNSu da ih propagandom maže fekalijama i tera vodu na vodenicu izgradnje rudnika. Mrš bre, terajte se tamo gde sunce ne sija.

Ovo narod mora da izgura sam - da se suprostavi, da kaže NE MOŽE.
NE ŽELIMO 2% uvečanja BDPa na ovakav način. NE ŽELIMO veće budžetske prihode. NE ŽELIMO da Loznica bude Njujork. Sve i da je je sve ovo pre rečeno tačno, prosto NE ŽELIMO: Hvala gosn predsedniče na lepim željama da zemlju ekonomski razviješ, ne treba, hvala.

Ima drugih načina da se zaradi i opstane, pa i prosperira. Smisli nešto drugo, čistije i dugotrajnije. Za to si izabran, za to si plaćen.
Ovo ne dirajte.
Sve je tačno što si naveo. Kroz sve ove godine koliko je prošlo od petooktobarskih "promena", stekao sam utisak da se nama naprosto neda da se razvijamo kao svaka normalna država. Na nama su se dobro testirale određene metode upravljanja koje se sad polako implementiraju u
zemljama Zapadne Evrope. Mi se nažalost tu ništa ne pitamo, niti smo se ikad pitali. Naprosto ne mogu da razumem ljude koji sve to prihvataju zarad malo vlasti i novca. Mislim da bi bilo daleko humanije da bace atomsku bombu na nas, pa nek rudare onda do mile volje, jer ovo kroz šta prolazimo je klasično maltretiranje.
 
Vrh