Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

Народ мора да има свог политичког лидера који ће заједно са својом организацијом да буде испред протеста. Без тога је сваки али апсолутно сваки протест бити неуспешан.
Da, zato su nas pre 4 godine zatvorili kao sto su planirali i nastavili da nam ispiraju mozak.

Protest propo bez vodje.
 
Slušam neki podkast tema Rio tinto i morao sam šerujem sa vama ovu sekvencu. Šta bi ovo majko moja, ova se rasplaka :)

Na stranu što prvi put čujem za ovu ženu, mislim da bi ove organizacije ipak trebalo da izaberu malo manje emotivne ljude da ih predstavljaju. Ovo da brizneš u plač u emisiji/podkastu ne ide, jednostavno kontraefekat.
 
Само наши ретарди пишу километарске текстове по твитеру. Ана, high class bot.
 
To je trebao da bude autoski tekst za neke ozbiljne novine, ali niko nije hteo da ga objavi.
Pa je zavrsio na X.
 
Sad kad imaj apsolutnu vlast na svim nivoima jos 3-4 godine, a i realno podrsku naroda poprilicno - eto Rio Tinta pred vratima. Mada nikad nije ni otisao. Sad je pitanje ko je spreman da se buni mnogo jace nego sto je bilo pre par godina.
 
Slušam neki podkast tema Rio tinto i morao sam šerujem sa vama ovu sekvencu. Šta bi ovo majko moja, ova se rasplaka :)

Na stranu što prvi put čujem za ovu ženu, mislim da bi ove organizacije ipak trebalo da izaberu malo manje emotivne ljude da ih predstavljaju. Ovo da brizneš u plač u emisiji/podkastu ne ide, jednostavno kontraefekat.
Neko ko je napisao ko najgora placipicka oprostojno pismo i rekao da odlazi sa foruma jer kme kme niko ga ne voli, i vratio se posle par sati i nastavio da pise, sprda se zenom, aktivistkinjom, patriotkinjom i uspesnom glumicom jer ima emocije kada prica o deci koja su duboka potresena.

Okk.
 
Neko ko je napisao ko najgora placipicka oprostojno pismo i rekao da odlazi sa foruma jer kme kme niko ga ne voli, i vratio se posle par sati i nastavio da pise, sprda se zenom, aktivistkinjom, patriotkinjom i uspesnom glumicom jer ima emocije kada prica o deci koja su duboka potresena.

Okk.
Деки вероватно ради по задатку, измислио целу биографију успешног предузетника да би могао опуштеније да ботује :D
 
Slušam neki podkast tema Rio tinto i morao sam šerujem sa vama ovu sekvencu. Šta bi ovo majko moja, ova se rasplaka :)

Na stranu što prvi put čujem za ovu ženu, mislim da bi ove organizacije ipak trebalo da izaberu malo manje emotivne ljude da ih predstavljaju. Ovo da brizneš u plač u emisiji/podkastu ne ide, jednostavno kontraefekat.
Ако први пут чујеш за Бојану Новаковић, која се, свим срцем, из Аустралије ангажовала против Рио Тинта у Србији, онда не пратиш довољно ту тему.
 
Izgleda da Bojana nije neko na koga treba obraćati pažnju. Ovo je deo posta od pre mesec dana.
Screenshot_20240621_212417_Telegram.jpg
 
Iskopavanje litijuma je zdravo i vodi u boljitak. Izrašce nam treca noga, ruka, oko itd. Bolje cemo trčati , više cemo uraditi, bolje cemo videtin naročito sve veća i brojnija groblja koja sada jedva primecujemo
A nj. zagovornici (provizijaši) živeti u izobilju negde na Sejšlima i sl eko oazama. Eto boljitka.
 
Bas su ubacili u sestu brzinu ovih dana oko rio tinta. Juce Djedovicka, danas Dejan Vuk u focusu samo o tome pricaju naravno sa vrhovnim poglavicom koji se isto oglasava. Mi smo zapravo budale koje ne znaju kolko bi rudarenje bilo zdravo za nas i okolinu :ROFLMAO:
Mamicu vam svima koji podrzavate
Rio-Tinto-Spagna-5.jpg
 
Poslednja izmena:
Vezano za uticaj konkretnog rudnika na životnu sredinu u užoj i široj zoni, ne znam. Vezano za socijalni uticaj (iseljavanje, promena načina života), takođe ne znam, tu nedostaju i neke prostije informacije koje bi morale biti dostupne javnosti.

Ali ono što znam, a što je ključno i jednoznačno, dozvola stranog vlasništva nad rudnikom preko 0% je veleizdaja, bilo od strane radikalonaprednjaka ili nekog drugog!
 
Што се тиче социјалног утицаја, у том крају нема рудара, и тешко би се омладина у Лозници и шире определила да упише рударски смер у средњој школи нпр. МИНТ нпр. има проблема са мањком радне снаге па доводе и Кинезе да раде. А сам живот у рударским местима је депресивнији са тенденцијом исељавања, доказ за то су Бор, Лазаревац и Алексинац.
 
Bas su ubacili u sestu brzinu ovih dana oko rio tinta. Juce Djedovicka, danas Dejan Vuk u focusu samo o tome pricaju naravno sa vrhovnim poglavicom koji se isto oglasava. Mi smo zapravo budale koje ne znaju kolko bi rudarenje bilo zdravo za nas i okolinu :ROFLMAO:
Mamicu vam svima koji podrzavate
Pogledajte prilog 202923

Таман у боји заставе државе која нам отворено прети да морамо да пристанемо на рударење литијума, а не би ме чудило да им је Вучић обећао у замену да га не дирају превише и да купи себи још деценију, две на власти.
 
Ne znam šta ste se uzjogunili.

Rudnik će se sasvim sigurno otvoriti i oni će sprovesti svoju nameru u delo.
Narod koji shvata izbore kao komšijsku svađu je rekao da ti koji hoće rudnik treba i dalje da budu na vlasti. Čak i narod iz Gornjih Nedeljica. Ne znam šta tu nije jasno.

To kakve i kolike će posledice biti, će spoznati tek kasnije.
Sve u svemu začin C

P.S. Rio Tinto znači Crvena Reka, što bi rekli naši stari Nomen est omen
 
Vrh