Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

Kakav je ovo retard majko moja, ima li u psihologiji termin za ovakve?


On je video preteranu histeriju i onda ne moze a da ne ogradi od toga i najbitnije je da je on elita i da slucajno nije deo ljudi koji preteruju. Bolest ide dotle da ce toliko se inati da ce cak i da predje na drugu stranu. Sto i hoce, a tamo i pripada.

Odvratan covek ovaj Cvetkovic, nek je odje*******ao. Sad moze i u SNS da se uclani. U svakoj drugoj recenici mora da se opravdava. Najodvratniji su ovi kao pametni koji na ljude gledaju kao broj i imaju tu strogocu iz svoje dnevne sobe i glume Staljina.

Cuj, istocna Srbija nema alternativu 🤣 Rak nema alternativu? Mrs bre u k*****, drzava je godinu dana skrivala izvestaj o Boru.


 

Ovo menja sve. Nepotpisani analiticari Rio Tinta su pokazali da Srbija nema obrazovane i inteligentne naucne radnike, da nemamo akademike i inzenjere. Tako da je prva briga da formiramo novi obrazovni sistem, otpustimo sve profesore i strucne saradnike na fakultetima i krenemo iz pocetka. Dok ne formiramo obrazovanu elitu mi nismo u stanju da donesemo strucnu analizu o uticaju rudnika na zivotnu sredinu, tako da je jedino resenje da se odlozi na neodredjeno. Dok se Srbi ne obrazuju. Nazalost za njih, necemo kopati.
Nema ama baš nijedan razlog da se nepotpisani članak o "analizi" naučnog rada od strane reportera Večernjih novosti shvati ozbiljno i verodostojno. Potpisani autori naučnog rada su naučnici sa dugim stažom, dok se u ovom, pa krajnje debilnom, zlokobnom i propagandnom članku svi oni nipodštavaju i njihov celokupan rad se svodi na ništa - u cilju degradiranja i, pa slobodno ću reći, satanizaciji i crtanju mete na čelo autora rada.
Pre svega profesor Branimir Grgur, koji od mene uživa neverovatno poštovanje, a posebno od mojih kolega sa TMF-a koji su bili na smeru elektrohemijskog inženjerstva. On je na prvom mestu izuzetan pedagog, neverovatna osoba i neverovatan stručnjak u svojoj oblasti elektrohemije. I ja ne poznajem nijednu stručniju osobu koja može dati bilo kakvo mišljenje na celu ovu temu osim njega. I jedno veliko sramota za ove nepotpisane autore članka, koji se očigledno stide i plaše da stave svoje ime i prezime na ono što pišu.

I ne može, ama bre ne može nijedan novinar da analizira naučni rad, niti može ijedan student bilo koje nauke da analizira bilo koji naučni rad, a da prethodno nije prošao bilo koji kurs na fakultetu koji se bavi naučnim radovima. I taj kurs nije dovoljan, nego se mora proći ceo proces pisanja naučnog rada, a potom pisanja još nekoliko naučnih radova. A ovaj uvod "nerazumljiv", pa naravno da je nerazumljivo, bilo ko, ko se prvi put dohvati naučnog rada i počne da ga čita, neće ništa razumeti. Pogotovo kvazi-novinari, koji ne pišu ni novinarske tekstove, nego bljuvotine i laži.

I na kraju, ogromna sramota za koga god da je pisao ovaj članak, koji ima jedan jedini cilj, a to je da vređa i nipodaštava stručnjake i naučnike koji se sigurno ceo svoj život bave ovom i sličnom temom. A onda da se taj "novinar" dohvati da analizira naučni rad objavljen u žurnalu, koji je peti najcitiraniji žurnal u naučnom svetu. A to znači da rad ima kvalitet i da je odlično urađen.

Eto, toliko od mene na ovu temu debila iz Večernjih novosti. I sve ovo bih vrlo rado sasuo u lice debilu koji je napisao ovaj članak - makar to bio i Vučić (njemu najradije 🥰).
 
U jbt, vi sad prenosite večernje novosti i tvrdite da je nepotpisan, a ja kao bot?
Pa to je najbotovskija stvar koju možete da radite, oslanjate se na VN.
Par stranica iza sam ostavio izvorni članak, ali jbg, treba biti naučnik pa povezati, nije dovoljno biti novinar izgleda.
 
Nema ama baš nijedan razlog da se nepotpisani članak o "analizi" naučnog rada od strane reportera Večernjih novosti shvati ozbiljno i verodostojno. Potpisani autori naučnog rada su naučnici sa dugim stažom, dok se u ovom, pa krajnje debilnom, zlokobnom i propagandnom članku svi oni nipodštavaju i njihov celokupan rad se svodi na ništa - u cilju degradiranja i, pa slobodno ću reći, satanizaciji i crtanju mete na čelo autora rada.
Pre svega profesor Branimir Grgur, koji od mene uživa neverovatno poštovanje, a posebno od mojih kolega sa TMF-a koji su bili na smeru elektrohemijskog inženjerstva. On je na prvom mestu izuzetan pedagog, neverovatna osoba i neverovatan stručnjak u svojoj oblasti elektrohemije. I ja ne poznajem nijednu stručniju osobu koja može dati bilo kakvo mišljenje na celu ovu temu osim njega. I jedno veliko sramota za ove nepotpisane autore članka, koji se očigledno stide i plaše da stave svoje ime i prezime na ono što pišu.

I ne može, ama bre ne može nijedan novinar da analizira naučni rad, niti može ijedan student bilo koje nauke da analizira bilo koji naučni rad, a da prethodno nije prošao bilo koji kurs na fakultetu koji se bavi naučnim radovima. I taj kurs nije dovoljan, nego se mora proći ceo proces pisanja naučnog rada, a potom pisanja još nekoliko naučnih radova. A ovaj uvod "nerazumljiv", pa naravno da je nerazumljivo, bilo ko, ko se prvi put dohvati naučnog rada i počne da ga čita, neće ništa razumeti. Pogotovo kvazi-novinari, koji ne pišu ni novinarske tekstove, nego bljuvotine i laži.

I na kraju, ogromna sramota za koga god da je pisao ovaj članak, koji ima jedan jedini cilj, a to je da vređa i nipodaštava stručnjake i naučnike koji se sigurno ceo svoj život bave ovom i sličnom temom. A onda da se taj "novinar" dohvati da analizira naučni rad objavljen u žurnalu, koji je peti najcitiraniji žurnal u naučnom svetu. A to znači da rad ima kvalitet i da je odlično urađen.

Eto, toliko od mene na ovu temu debila iz Večernjih novosti. I sve ovo bih vrlo rado sasuo u lice debilu koji je napisao ovaj članak - makar to bio i Vučić (njemu najradije 🥰).

Sam taj narativ kritike kako je napisan više priliči neuspešnom uličnom, žargonskom pokušaju diskreditacije ljudi koji se ozbiljno bave naukom. Ovaj neuspeli pokušaj je u najmanju ruku bedan.

Ja sam na svom magistarskom programu imao predmet koji se zvao Metodi naučnog istraživanja. Znam koliko je teško (i to samo na osnovu predmeta) da se napiše rad i da se objavi u inostranom časopisu, pogotovo što prolazi ozbiljnu recenziju. Teško je napisati i dobar doktorat, a kamoli naučan rad.

Ko misli drugačije, pozivam ga ovim putem da proba i da pokuša da objavi rad.
 
Poslednja izmena:
1000010110.jpg


Ovo smara i masa je mama. Nece ljudi da idu da popiju krivicne prijave. Ona tri klinca se zaje*******avala dan u zatvoru, imali tamo sve privilegije, nema ko nije stao iza njih da ih cupa, od medija preko organizacija do pitaj Boga kojih sve centara moci.

Zao mi je jer ovaj stalno kuka i popusta cim je masa na ulici i nema razloga to ne ponavljati i malo sve zaostriti.

Ovako ce male grupice biti kao glineni golubovi, videli smo kako su rascistili sve sa Prokopa.

Hoce ljudi da se bore, ali retko ko hoce da strada uzaludno.

Sad cete da vidite kako ce svi da seru po mrezama i da se kurce, a onda kada dodje dan blokada, bice svuda po 10 ljudi.

Nek bude da gresim.
 
Taj autor vam je pre par dana napisao thread o nesposobnosti srpske države da upravlja bilo čime. I dokazao da rudnika ne sme biti. Morate i to da delite uz ovakav tekst.

Takođe poznat je po tvrdnji da srpske elektrane zbog visokih dimnjaka ne zagađuju vazduh u Srbiji, odnosno da EPS više truje norvežane nego nas ovde.

Toliko.
 
Jesu li Kinezi drugačiji, jel kidišu manje na resurse po istočnoj Srbiji? Jel zagađuju manje? Kolonijalna vlast je problem.
Разлика је у томе што су Кинези преузели руднике и индустрије које су ту већ дуже од једног века и већ су у загађеној средини. Наравно, они проширују руднике, трују земљу више него пре али није упоредиво са Рио Тинтом. Није упоредиво ни по густини насељености и самој позицији где су ти кинески загађивачи заправо опаснији по наше низводне суседе него за нас.

На ово о ЕУ нећу ни да одговорим. Ко и даље верује у ту причу нека му виша сила у помоћи.

Што се тиче циљева - Рио Тинто у реду. Ту имамо консензус, барем међу нормалним и/или некорумпираним људима. Све остало ни не помишљајте да потурате.
Видели смо како је то прошло кад је Добрица на врхунцу протеста против наводног београда подвалио хашко-педерску агенду па је све отишло дођавола и сад сваки дан гледамо оно ругло у срцу града.

Овде имамо једну очигледну политичку замку којом је доказан бесмисао избора у колонији. "Споразум" о рударењу литијума је потписан са немачком владом у којој седе зелени - Исти они зелени који су основали овде "наш" зелено-леви фронт.

Занимљиво је да је једно пола овде активних форумаша гласало баш за те "зелене".
Нећу још да износим суд али време ће показати да ли сте гласали и за рудник литијума. :sesir:
 
Poslednja izmena:
Разлика је у томе што су Кинези преузели руднике и индустрије које су ту већ дуже од једног века и већ су у загађеној средини. Наравно, они проширују руднике, трују земљу више него пре али није упоредиво са Рио Тинтом. Није упоредиво ни по густини насељености и самој позицији где су ти кинески загађивачи заправо опаснији по наше низводне суседе него за нас.

На ово о ЕУ нећу ни да одговорим. Ко и даље верује у ту причу нека му виша сила у помоћи.

Што се тиче циљева - Рио Тинто у реду. Ту имамо консензус, барем међу нормалним и/или некорумпираним људима. Све остало ни не помишљајте да потурате.
Видели смо како је то прошло кад је Добрица на врхунцу протеста против наводног београда подвалио хашко-педерску агенду па је све отишло дођавола и сад сваки дан гледамо оно ругло у срцу града.

Овде имамо једну очигледну политичку замку којом је доказан бесмисао избора у колонији. "Споразум" о рударењу литијума је потписан са немачком владом у којој седе зелени - Исти они зелени који су основали овде "наш" зелено-леви фронт.

Занимљиво је да је једно пола овде активних форумаша гласало баш за те "зелене".
Нећу још да износим суд али време ће показати да ли сте гласали и за рудник литијума. :sesir:
A o NIS-s kakvo ti je mišljenje?
 
A o NIS-s kakvo ti je mišljenje?
О НИС-у све најбоље. Један леп поклон за Русе. Ваљда смо капирали да се НАТО-у није свидео јер су га бомбардовали па да их не увредимо таквим поклоном. А и њима смо свакако поклонили све остало.
 
О НИС-у све најбоље. Један леп поклон за Русе. Ваљда смо капирали да се НАТО-у није свидео јер су га бомбардовали па да их не увредимо таквим поклоном. А и њима смо свакако поклонили све остало.

Jednom rečju, rasprodaja državne imovine jer su nas preko noći ubedili da smo orangutani i da smo nesposobni da vodimo sisteme koje smo sami izgradili.

Tipično ponašanje jedne kolonijalne uprave.

Isti je šablon, da se razumemo i u drugim državama EX-YU. Uništiš sistem, dovedeš ga ili na nivo nerentabilnosti ili ga oteraš u stečaj. Ove prve potom prodaš za bagatelu strancima, a ove druge zapališ pa promeniš namenu zemljišta i tu nikne neki stambeno-poslovni kompleks ili resort.

Deja vu što bi rekli Francuzi.
 
Znači tad im je stalo do zdravlja srpske dece, a sad sa litijumom nije?

To je stari članak, bip je deo masovne histerije za gašenje termo el. U međuvremenu su i nemci odustali od gašenja svojih, za sad.
 
Znači tad im je stalo do zdravlja srpske dece, a sad sa litijumom nije?

To je stari članak, bip je deo masovne histerije za gašenje termo el. U međuvremenu su i nemci odustali od gašenja svojih, za sad.
Meni je ovo što pišeš neozbiljno.

"Najveći izvor zagađenja vazduha PM2,5 česticama u Srbiji je sagorevanje uglja u elektroenergetskom sektoru, pokazuju podaci velikog međunarodnog istraživanja objavljenog u časopisu Nature, koje je ispitivalo izvore zagađenja vazduha i njihov uticaj na zdravlje u 204 države na svetu."

Screenshot_20240815-232118.png


 
Pa, ni RioTinto ne zna 100% da izvadi litijum iz Jadarita, kako bi ovi naši znali? Pri tome Riotinto traži litijum po Srbiji već 15-tak godina... To je slično kao kada bi se neko zapitao što Srbija uvozi iPhone, kada bi naši stručnjaci sa FON-a i ETF-a mogli da naprave domaći iPhone. Imamo puno programera sada, mogli bi za godinu-dve da srede i iOS.
Па није баш за поређење. Јер теелфон ми да би смо направили или би смо морали да се ослањамо на туђу компоненту базу јер немамо ништа, или да прође 100 година...
А рудник, копање, то је ипак далеко једноставнији процес.

Ако сами не знамо, доведемо оне који знају. Ако РиоТинтно не зна, који ће нам уопште?

Овај принцип важи за све сировине које могу код нас да се екплоатишу а имају потражњу на светском тржишту
 
U jbt, vi sad prenosite večernje novosti i tvrdite da je nepotpisan, a ja kao bot?
Pa to je najbotovskija stvar koju možete da radite, oslanjate se na VN.
Par stranica iza sam ostavio izvorni članak, ali jbg, treba biti naučnik pa povezati, nije dovoljno biti novinar izgleda.
Pa ne treba mu uopšte pridavati značaj, ali je jako problematično objavljivanje ovakvih stvari jer svi znamo kakav uticaj imaju VN, kao i to da će svi drugi državni propagandni tabloidi preneti ili isti članak ili izdvojiti najbitnije delove i onda vrteti tu priču samo kako bi se opovrgle naučne činjenice i istraživanje naučnika - uz to još im i nacrtati metu na čelo. I to je nažalost vrlo efikasno jer vidimo i znamo kako dobar deo naroda tako lako upije sve ove gluposti koje im servira vlast preko svojih medija.
A onda je i pogubno to što ne postoji način da takve debilne tekstove od kvazi-novinara opovrgnemo i da se masi pokaže kolika je to gomila gluposti sročena u jedan članak.
 
Znači tad im je stalo do zdravlja srpske dece, a sad sa litijumom nije?

To je stari članak, bip je deo masovne histerije za gašenje termo el. U međuvremenu su i nemci odustali od gašenja svojih, za sad.
Kada su ih skoro sve ugasili, sta pricas ti? Tolike zarvorene termoelektrane sam video u Nemackoj. Od 84 termoelektrane samo 12 jos uvek koriste. Mnoge cuvaju konzervirane kao krizna rezerva.
 
Poslednja izmena:
Termoelektrane su aktivirali zbog antinuklearne histerije. Od necega mora da se pravi struja, a nuklearke su zatvorili, pa je moralo da se nadomesti.
 
Što li ne pravimo hidroelektrane, eno onolika Velika Morava potpuno neregulisana, pa one reverzibilne - Bistrica i Đerdap 3 itd..
 
Slažem se. Nadam se da bismo umeli sami to da uradimo, bar u nekom značajnom delu. Znaš li da bi to imalo veliki uticaj na biodiverzitet, životnu sredinu, klimu?
 
Vrh