Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

Ovaj lik tada nije išao u vrtić.

Rudnika naravno da nema, previše su se osilili ovi koje favorizuješ, pa ni narod više neće trpeti njihove marionete i ultimatume.

Ne lupetaj molim te... Ne znaš šta pričaš, prosipaš ovde neke nebuloze o rusima i ratu sa celim regionom pa povrh svega sankcije su poželjne. Trebalo je da vidiš kako je izgledao rat 90-ih, pa bi bio malo pametniji. Ne prizivaj nesreću.
 
Od našeg ulaska u EU nema ništa i to je meni bilo jasno kao dan još pre 10+ godina. Ne samo da mi nećemo ući u EU, neće ni ostatak regiona. A neće ni Ukrajina, Moldavija, Gruzija i Jermenija.

Živi bili pa videli.

Ja bih samo želeo da nas ostave svi na miru da možemo sami sebi da se posvetimo. Problem je što nam se ni to ne dozvoljava. Kada si pod konstantnim pritiskom 30+ godina i pokušavaš da ih izbalansiraš, dođeš u ovu situaciju u kojoj se nalazimo danas: ne znaš šta hoćeš.

Ponašanje EU prema nama je identično ponašanju roditelja prema svom detetu u disfunkcionalnoj porodici. Rezultat: zbunjeno i nesigurno dete.

Za rat se slažem sa tobom, to bi trebalo izbeći po svaku cenu ukoliko je moguće. Prema trenutnim geopolitičkim dešavanjima, fokus se na našu sreću pomerio na istok. Naravno, svestan sam da to ništa ne znači, jer živimo u ekstremno neizvesnom vremenu gde se prilike menjaju brzinom svetlosti.

Ako govorimo o ozbiljnoj raspravi o bilo kojoj temi, pa i o litijumu je neophodno postojanje minimuma parlamentarne demokratije, funkcionisanje institucija i smenjivost vlasti. Mi ništa od toga nemamo sad, a vlast nas je svojim delovanjem u prethodnih 12 godina u tim poljima vratila za oko 250-300 godina unazad.

Teško je sada reći da se ne slažem sa većinom što si napisao. Samo me zanima kako vidiš to da nas EU ne ostavlja na miru u Srbiji? Koje pritiske vrše na nas i oko čega? Nemoj samo oko Kosova, pošto za njih to nije Srbija, a niko nas i ne tera da ga priznamo, osim ako ne želimo da uđemo u EU i NATO (a i to je pitanje da li bismo).

Možda grešim, ali ja ne vidim neke pritiske sa njihove strane, jer smo postali relativno nebitan faktor i kreirana je nekakva regionalna ravnoteža. To ne znači samo vojna ravnoteža, da me ne napadnu ovi što imaju vlažne snove o Putinu, već i ravnoteža interesa, politička i ekonomska ravnoteža itd. Prost primer - Nemačka je htela da demonstrira da sa raznim satelitima sa Balkana može da progura rezoluciju o Srebrenici i prošla je. Šta će im Srbija?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Mel
Ne bih se složio.

Volja lidera(i naroda) je postojala ali je i splasnula vremenom kao reakcija njihovih politika prema Srbiji.

Postoji i danas ali je ta podrška manja od 50%
Ne bih se ni ja složio.

Iako su nam Rusi bili nekad na granicama, mi dubinski ne razumemo strepnju npr. Estonije od ruske ekspanzije.

Evo zamisli da ne postoji Kosovo kao problem, mi i dalje ne bismo hteli da budemo u zapadnom savezu nasuprot Rusije. Sankcije Rusiji čak ni tada ne bi prošle u Srbiji.

Srbija je imam osećaj dosta ekstremnija od Mađarske koja je problem u EU. I mi znamo da ne želimo, a i EU shvata da bi takva Srbija bila tempirana bomba kad bi nas primili.
 
@sjcam Ne prizivam nesreću, nikako.

Ovde niko nije spomenuo Ruse, sve dok nije počelo poređenje vlasti u Srbiji sa onom u Rusiji, i dok se nije pojavila Vučićeva izjava o ,,Rusima kojima projekat Jadar ne odgovara''.
Zavadi sa celim regionom provociraju EU i NATO postavljanjem ratnohuškačkih režima u ,,državama'' u okruženju i na okupiranoj teritoriji Srbije.

Nebuloze izgleda prosipaš ti, govoreći o ,,celom Kursku'' i Srbiji koja nije na evropskom putu.

Šta to Srbija još treba da uradi da bi zvanično bila na evropskom putu?
 
@sjcam Ne prizivam nesreću, nikako.

Ovde niko nije spomenuo Ruse, sve dok nije počelo poređenje vlasti u Srbiji sa onom u Rusiji, i dok se nije pojavila Vučićeva izjava o ,,Rusima kojima projekat Jadar ne odgovara''.
Zavadi sa celim regionom provociraju EU i NATO postavljanjem ratnohuškačkih režima u ,,državama'' u okruženju i na okupiranoj teritoriji Srbije.

Nebuloze izgleda prosipaš ti, govoreći o ,,celom Kursku'' i Srbiji koja nije na evropskom putu.

Šta to Srbija još treba da uradi da bi zvanično bila na evropskom putu?

Srbija nije na evropskom putu, jer je na stend-baju. Jednostavno, svi kriterijumi su odavno uglavnom ispunjeni, ako gledamo neke najnovije članice, ali ne ispunjavamo političke kriterijume. Sada se milimetarskim koracima otvaraju nekakva poglavlja (tipa jedno godišnje), a da postoji politička odluka to bi se otvorilo i zatvorilo za godinu dana. Da bi se donela takva politička odluka potrebno je poverenje sa SAD, Nemačkom i drugim Zapadnim zemljama, a to iz očigledih razloga ne postoji. I tu je litijum dobar primer, jer kako ti npr. potpišeš sporazum sa EU, a posle nećeš da otvoriš rudnik. Šta si ga onda potpisivao, naravno da ti ništa ne veruju i vozaju te kao budalu na EU putu.

Oko Kurska ne znam šta ti nije jasno - Ukrajina/NATO su zauzeli površinu koje je sada već značajno veća od Severa Kosova, a juče su još dodatno napredovali. Interno je raseljeno preko 100k ljudi. Znači Kurska oblast nije u celosti pod kontrolom Rusije. Imaš tamo Livemaps pa prati na tajmlajnu kako se pomera linija fronta. Sveobuhvatno rešenje za njihov problem tamo je verovatno neka razmena teritorija i povratak interno raseljenih rusa kućama (zvuči poznato). U svetlu toga sam rekao da će Putin da vrati ceo Kursk, jednog dana, a rusofili će moći opet mirno da spavaju. Nadam se da sam ti pojasnio.
 
Ne bih se ni ja složio.

Iako su nam Rusi bili nekad na granicama, mi dubinski ne razumemo strepnju npr. Estonije od ruske ekspanzije.

Evo zamisli da ne postoji Kosovo kao problem, mi i dalje ne bismo hteli da budemo u zapadnom savezu nasuprot Rusije. Sankcije Rusiji čak ni tada ne bi prošle u Srbiji.

Srbija je imam osećaj dosta ekstremnija od Mađarske koja je problem u EU. I mi znamo da ne želimo, a i EU shvata da bi takva Srbija bila tempirana bomba kad bi nas primili.

Ako izuzmemo zemlje satelite Varšavskog pakta kao krovne političke organizacije SSSR-a, nisu nam bili na granicama. Doduše, ako se dobro sećam časova istorije postojala je rezolucija Informbiroa iz 1948 gde smo rekli ne njihovom ekspanzionizmu na SFRJ. Kompleksna je tema i nije za ovaj forum, ali ova istorijska činjenica jasno govori da i nije baš istina da smo oduvek bili na strani SSSR-a i Rusije.

Isto kao i za vreme Kraljevine SHS/Jugoslavije, gde naša država nije priznavala Sovjetski Savez.

Ali kako god, odličan primer naše vekovne težnje da nađemo naše mesto pod suncem u kompleksnim geopolitičkim procesima.

Za Mađare isto ne mogu da se složim, biti ekstremniji i krvoločniji od Mađara je zaista izazovan poduhvat, ekvivalentan osvajanju zlatne olimpijske medalje.
 
Teško je sada reći da se ne slažem sa većinom što si napisao. Samo me zanima kako vidiš to da nas EU ne ostavlja na miru u Srbiji? Koje pritiske vrše na nas i oko čega? Nemoj samo oko Kosova, pošto za njih to nije Srbija, a niko nas i ne tera da ga priznamo, osim ako ne želimo da uđemo u EU i NATO (a i to je pitanje da li bismo).

Možda grešim, ali ja ne vidim neke pritiske sa njihove strane, jer smo postali relativno nebitan faktor i kreirana je nekakva regionalna ravnoteža. To ne znači samo vojna ravnoteža, da me ne napadnu ovi što imaju vlažne snove o Putinu, već i ravnoteža interesa, politička i ekonomska ravnoteža itd. Prost primer - Nemačka je htela da demonstrira da sa raznim satelitima sa Balkana može da progura rezoluciju o Srebrenici i prošla je. Šta će im Srbija?

Evo još jedan odličan primer oko Srebrenice.

Zašto je ta rezolucija bitna i šta će ona suštinski da promeni? Pomirenje, bolju saradnju? Ne bih rekao. Tipično dolivanje ulja na vatru, totalno nepotrebno posle 30+ godina. Gle čuda, posle te rezolucije dolazi litijum.

O prebrojavanju žrtava takođe ne bih komentarisao posle ovog vremena nisu uspeli sve žrtve da prebroje. Kao da je mnogoljudna zemlja u pitanju tipa Kine pa ne mogu da se prebroje, a ne Bosna i Hercegovina koja je imala 4.5 miliona ljudi pre rata. Mislim smešno. Vređa inteligenciju.

EU da je pravi partner bi ovu priču završila pre 20 godina i stavila tačku na to, i usvojila bi pored Srebrenice i rezoluciju o Bratuncu. Čisto da pokaže kako su sve žrtve jednake. To bi bio sjajan diplomatski potez.

Ali ipak ne, hajde bolje ovako da ih kuvamo kao žabe. Hajde da recikliramo te teme dok se međusobno ne poubijaju.

Ja bih samo želeo da EU ima prema nama spoljnu politiku kao prema Islandu recimo. Verujem da to nije teško, samo nekome to nije u interesu.
 
Evo još jedan odličan primer oko Srebrenice.

Zašto je ta rezolucija bitna i šta će ona suštinski da promeni? Pomirenje, bolju saradnju? Ne bih rekao. Tipično dolivanje ulja na vatru, totalno nepotrebno posle 30+ godina. Gle čuda, posle te rezolucije dolazi litijum.

O prebrojavanju žrtava takođe ne bih komentarisao posle ovog vremena nisu uspeli sve žrtve da prebroje. Kao da je mnogoljudna zemlja u pitanju tipa Kine pa ne mogu da se prebroje, a ne Bosna i Hercegovina koja je imala 4.5 miliona ljudi pre rata. Mislim smešno. Vređa inteligenciju.

EU da je pravi partner bi ovu priču završila pre 20 godina i stavila tačku na to, i usvojila bi pored Srebrenice i rezoluciju o Bratuncu. Čisto da pokaže kako su sve žrtve jednake. To bi bio sjajan diplomatski potez.

Ali ipak ne, hajde bolje ovako da ih kuvamo kao žabe. Hajde da recikliramo te teme dok se međusobno ne poubijaju.

Ja bih samo želeo da EU ima prema nama spoljnu politiku kao prema Islandu recimo. Verujem da to nije teško, samo nekome to nije u interesu.

Mislim da nije stvar u rezoluciji (u njoj ništa i ne piše), već u proveri trenutnog odnosa snaga u GS UN po pitanju ovog regiona... Sa te strane, nebitna je nekakva rezolucija o Srebrenici ili Bratuncu, mislim sadržinski. To je Srbiji signal da naši saveznici nemaju presudan uticaj na dešavanja u regionu i regionalne igrače i da ne mogu da zaštite naše interese. Naše je da procenimo da li se stvari menjaju i da li mi to možemo da čekamo i dočekamo.

Ja se slažem da EU nije zatvorila priču oko ovog regiona i ratova 90-ih, pošto nismo ni mi. Možemo mi da se pravimo ludi i kao ne razumemo šta to znači - ali pravila su jasna - priznanje (de fakto, de jure kako god) Kosova i ulazak u NATO, pa tek onda EU. Ulazak Srbije u NATO znači i suštinsko priznanje regionalnog poretka i granica. Zato su postavljene te političke barijere oko našeg ulaska u EU. Ne mislim da će se to promeniti ili da će neki litijum sada da promeni političke uslove za ulazak Srbije u EU.

Jednostavno rat je izgubljen i po njima mi to treba da prihvatimo priznavanjem gubitka dela teritorije, kao što su to prihvatili Japan, Nemačka itd... Kako ti sada možeš da ubediš npr. Nemce u suprotno? Oni najviše i guraju priču oko Kosova.

Zbog toga ne mislim da ćemo ući u EU, niti je to Evropi suštinsko pitanje.
Da jeste, ne bi postavili takve uslove. Ako se nešto promeni primiće nas u EU i bez priznanja Kosova i ulaska u NATO.

Za sada se to ne dešava, niti je na vidiku sa ili bez litijuma, niti postoje po meni neki pritisci oko toga. Uslovi su jasni i stvari stoje zbog toga.
 
Poslednja izmena:
Nego, šta bi sa Vučićevom izjavom od pre par godina kada se raspravljalo o rudniku - gledaćemo da ne uništimo više života, nego što je neophodno..pitam se da li će ga neko od "spontano" okupljenih na današnjim zvorničkim razgovorima podsetiti na to..
 
Sta bi se desilo Holandiji da odje*******e Rio Tinto i kako bi zapad reagovao?

Ajde bez ikakvog licnog misljenja da pobrojimo stvari pa nek svako iznese zakljucak.

Vlast Demokratske stranke, 2000-2004 i 2008-2012:

- ukidanje sankcija
- ukidanje viza
- ulazak u medjunarodne institucije
- potpisivanje sporazuma o stabilizaciji i pridruzivanju
- zvanican status kandidata za EU
- saradnja sa NATO paktom i zajednicki ulazak u Zonu kopnene bezbednosti i sprecavanje daljeg albanskog separatizma

Vlasti koje jedu govna i sede na dve stolice ili otvoreno guraju prst u oko zapadu, 1989-2000, 2004-2008, 2012-2024

- uvodjenje sankcija
- uvodjenje viza
- ratovi
- izbacivanje iz medjunarodnih institucija
- gubitak ratova i teritorija
- proglasenje nezavisnosti Crne Gore
- proglasenje nezavisnosti Kosova
- prakticno formalno priznavanje Kosova gomilom sporazuma
- smesan ili nikakav napredak ka EU

Hocemo li mi jednom da uradimo sta je do nas pa tek onda da kukamo ako oni ispadnu govna?

Da, njima odgovaraju radikali trenutno da im obave prljave poslove, ali nama ne treba da odgovaraju.

Jesmo nekad pokusali da im ne guramo prst u oko pa da vidimo sta ce se desiti?

Lako ce oni sje*******ati zemlju na koju svi gledaju kao na malu Rusiju. je*******ace se i njihovom stanovnistvu i vlastima da nas brane. Kako bi bilo da mi budemo zbog sebe blizi toj Evropi i svemu sto tamo valja?

Nekako sam siguran da tamo ima vise struja i da mnoge struje ne bi tek tako dozvolile izivljavanje nad prijateljskom zemljom.

Bas bih voleo da vidim u potpunosti evropski orijentisanu zemlju koju ce da terorisu jer je odbila rudnik stetan po populaciju i zemlju. Potpuno orijentisanu ka pravim evropskim vrednostima. U najmanju ruku bi gradjani evropskih zemalja stali uz nas, mada i razne struje i partije, vlade...

Ako ne, ko ih j***, mi smo uradili sta je do nas i nemamo razne Vuline za ministre i Hepi televizije.
 
Беки сине, видели смо доста твоје политичке мудрости током она два бесмислена циклуса бесмислених избора.

Немој да мутиш и сад ову, чисту причу око које смо се ујединили.

Еврофанатици који из неког разлога још нису у земљу пропали од срамоте се сад нашли у процепу. Хтели би и даље да коњушаре Швабама али би хтели и да спрече рудник литијума. Неће да може недићевци малени. Или - или

Немој да опет због вас буде као и са српским институцијама и демократским процесима кад сте хтели да се увалите у ЕУ преко леђа наших окупираних суграђана на Косову, стављања злочиначке стигме на српски народ у Хагу па на крају завршисмо сви скупа без институција на територији целе Србије, наравно без ЕУ (која никада није ни била реална опција, нити је требала да буде), и наравно без демократије али са перспективом рудника по целој Србији.
 
Poslednja izmena:
Mislim da nije stvar u rezoluciji (u njoj ništa i ne piše), već u proveri trenutnog odnosa snaga u GS UN po pitanju ovog regiona... Sa te strane, nebitna je nekakva rezolucija o Srebrenici ili Bratuncu, mislim sadržinski. To je Srbiji signal da naši saveznici nemaju presudan uticaj na dešavanja u regionu i regionalne igrače i da ne mogu da zaštite naše interese. Naše je da procenimo da li se stvari menjaju i da li mi to možemo da čekamo i dočekamo.

Ja se slažem da EU nije zatvorila priču oko ovog regiona i ratova 90-ih, pošto nismo ni mi. Možemo mi da se pravimo ludi i kao ne razumemo šta to znači - ali pravila su jasna - priznanje (de fakto, de jure kako god) Kosova i ulazak u NATO, pa tek onda EU. Ulazak Srbije u NATO znači i suštinsko priznanje regionalnog poretka i granica. Zato su postavljene te političke barijere oko našeg ulaska u EU. Ne mislim da će se to promeniti ili da će neki litijum sada da promeni političke uslove za ulazak Srbije u EU.

Jednostavno rat je izgubljen i po njima mi to treba da prihvatimo priznavanjem gubitka dela teritorije, kao što su to prihvatili Japan, Nemačka itd... Kako ti sada možeš da ubediš npr. Nemce u suprotno? Oni najviše i guraju priču oko Kosova.

Zbog toga ne mislim da ćemo ući u EU, niti je to Evropi suštinsko pitanje.
Da jeste, ne bi postavili takve uslove. Ako se nešto promeni primiće nas u EU i bez priznanja Kosova i ulaska u NATO.

Za sada se to ne dešava, niti je na vidiku sa ili bez litijuma, niti postoje po meni neki pritisci oko toga. Uslovi su jasni i stvari stoje zbog toga.

Ne bih se u potpunosti složio.

Rat u Hrvatskoj jeste izgubljen (tačnije Krajiški Srbi su pušteni niz vodu zarad Daytonskog sporazuma u cilju okončanja rata na jugoslovenskim prostorima), u Bosni i Hercegovini nije. Da jeste ne bi postojala Republika Srpska. Doduše, već četvrt veka rade na njenom ukidanju i svođenju na nivo kantona. Ista je priča i sa Kosovom, potpisan Kumanovski sporazum (najvećim delom zbog pritiska Klintonove administacije i izbora u USA te godine)koji je garantovao celovitost SRJ, pa se onda ubrzano radilo na njegovom osamostaljenju.

Gle čuda, i Dayton i Kosovo se dešavaju u izbornim (ili predizbornim) godinama u USA. Vuk sit i ovce na broju- pobeda demokrata: win-win situacija. Gde ćeš bolje.

Evo, ako međunarodna zajednica ne poštuje ono što potpiše pod njenim okriljem, zašto bismo i mi morali da poštujeno ono što potpišemo? Tipa sporazum o strateškim sirovinama?

Da je međunarodna zajednica želela čitav ovaj prostor u EU, ona bi to uradila 1990 godine. Ovako, uzela je samo ono što joj treba, a ostatak prostora je pretvorila u tamni vilajet.

Dvostruki standardi. I onda se pitamo zašto smo pogubljeni. Eto, zato. Jer su višedecenijski pritisci i lažna obećanja odradili svoje.

Makedonija je odličan primer. Uradili sve što se od njih tražilo, ušli u NATO i opet ništa. Dobar i poslušan đak. Uradio domaći. Kako to sad?
 
- Ujedinili su se samo umereni Srbi.
- Putinovci koriste ovu situaciju za svoju agendu.
- Dobrog rešenja nema. U pogrešnom smo vozu 35 godina.

P.S. Takođe, Putinovci ne bi izašli na protest protiv zagađenja koje radi NIS.
 
Poslednja izmena:
Беки сине, видели смо доста твоје политичке мудрости током она два бесмислена циклуса бесмислених избора.

Немој да мутиш и сад ову, чисту причу око које смо се ујединили.

Еврофанатици који из неког разлога још нису у земљу пропали од срамоте се сад нашли у процепу. Хтели би и даље да коњушаре Швабама али би хтели и да спрече рудник литијума. Неће да може недићевци малени. Или - или

Немој да опет због вас буде као и са српским институцијама и демократским процесима кад сте хтели да се увалите у ЕУ преко леђа наших окупираних суграђана на Косову, стављања злочиначке стигме на српски народ у Хагу па на крају завршисмо сви скупа без институција на територији целе Србије, наравно без ЕУ (која никада није ни била реална опција, нити је требала да буде), и наравно без демократије али са перспективом рудника по целој Србији.
A odakle je lik sa tvog avatara dobijao naredjenja sta da radi 🤔

I sta tacno imas protiv ljudskih prava i sloboda svake vrste 🤔

Zalazes se da je ok da Nokija napadati u parku 🤔

Sa cim konkrektno imas problem da budemo normalna i slobodna drzava gde postoji vladavina prava 🤔
 
Čekaj, RTS uživo prenosi žvalu i njegove razgovore sa "spontano okupljenim, zabrinutim građanima"?

Novi nivo jadnosti sramnog servisa..

Kakva promena narativa za kratko vreme. Pritisak mora dodatno da se pojača i da se pošalje sve ovo na smetlište.

Jedan od retkih momenata gde je pokazao svoju slabost. Nije više toliko samouveren. Verovatno je ozbiljan raskol u stranci.

Vuk u jagnjećoj koži, ne treba verovati već nastaviti u još jačem "ide gas" ritmu.
 
Poslednja izmena:
Gubi popularnost a njega to najvise plasi, politika je njegov zivot. Sigurno su nedeljne ankete pokazale ruzne podatke, da mu ni njegovi glasaci ne prastaju litijum. A dovljno je da ga napusti samo 5%. Nece se kopati na kraju, ubedjen sam:)
 
Gubi popularnost a njega to najvise plasi, politika je njegov zivot. Sigurno su nedeljne ankete pokazale ruzne podatke, da mu ni njegovi glasaci ne prastaju litijum. A dovljno je da ga napusti samo 5%. Nece se kopati na kraju, ubedjen sam:)
Nisam zadovoljan. Jako me brinu deponije koje gore non-stop a kojima je Srbija premrežena. To sve na kraju mi pojedemo. Da ne pričamo o industriji i slaboj kontroli, korupciji itd.

Platio bih silne pare izraelskim propagandistima da ubede Srbe da ne treba da bacaju smeće u potoke, pale njive, i sl. Ne bih štedeo.

Uveo bih kult ekologije u nacionalni mit.
 
Poslednja izmena:
Беки сине, видели смо доста твоје политичке мудрости током она два бесмислена циклуса бесмислених избора.

Немој да мутиш и сад ову, чисту причу око које смо се ујединили.

Еврофанатици који из неког разлога још нису у земљу пропали од срамоте се сад нашли у процепу. Хтели би и даље да коњушаре Швабама али би хтели и да спрече рудник литијума. Неће да може недићевци малени. Или - или

Немој да опет због вас буде као и са српским институцијама и демократским процесима кад сте хтели да се увалите у ЕУ преко леђа наших окупираних суграђана на Косову, стављања злочиначке стигме на српски народ у Хагу па на крају завршисмо сви скупа без институција на територији целе Србије, наравно без ЕУ (која никада није ни била реална опција, нити је требала да буде), и наравно без демократије али са перспективом рудника по целој Србији.
Vredjanje i kritikovanje je najlakse
Ceka se desnicarska opozicija Vucicu da se pojavi
 
Nisam zadovoljan. Jako me brinu deponije koje gore non-stop a kojima je Srbija premrežena. To sve na kraju mi pojedemo. Da ne pričamo o industriji i slaboj kontroli, korupciji itd.

Platio bih silne pare izraelskim propagandistima da ubede Srbe da ne treba da bacaju smeće u potoke, pale njive, i sl. Ne bih štedeo.

Uveo bih kult ekologije u nacionalni mit.
Potrajace dok ne pocnemo da razmisljamo na taj nacin, ali kad tad ce stvari da se poprave. Bio sam letos tri nedelje u Nemackoj i odusevila me ekoloska svest, ne Nemaca, to znamo od ranije, vec onih drugih, Afrikanaca, muslimana i muslimanki, odete na jezero i tamo stotine parkiranih automobila, svi rostiljaju i svi postuju propise, ne bacaju smece, pale vatru samo u zoni odredjenoj za to a povrsina vode je savrseno cista, niti jedna jedina plasticna flasa. A po jezicima bih rekao da su prva najvise druga generacija doseljenika jer niko nije pricao nemacki.
 
Niko ne pita na RTS-u za litijum, već neko traži asfalt, neko da se uvede voda, ovom turci nisu isplatili plate... Boli ih uvo za litijum :)
 
Gubi popularnost a njega to najvise plasi, politika je njegov zivot. Sigurno su nedeljne ankete pokazale ruzne podatke, da mu ni njegovi glasaci ne prastaju litijum. A dovljno je da ga napusti samo 5%. Nece se kopati na kraju, ubedjen sam:)
Zanimljivo je to njegovo srljanje u propast manje više sa idejom da se predstavi kao nekakav reformator i čovek koji gleda u budućnost a zapravo je obični ratni huškač.
 
Vrh