Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

Ja do pre par meseci nisam imao neki stav o svemu ovome, ali kada vidim kako su krenule da se ekranizuju razne kreature koje se trude da nas ubede u ovaj projekat, protiv sam istog bez ikakvog razmisljanja. Djuka, i ostala ekipa postadose experti a armija botova ponavlja mantru kako je litijum zdraviji od jabuke ili sljive. Jedini koji su gori od njih su oni koji pokusavaju sve da relativiziju kroz poredjenje sa borom i kinezima. To bi bilo kada bi roditelju koji je ostao bez jednog deteta, rekao ajde sta kukas daj i drugo
Postavlja se pitanje ima li zivota u Srbiji posle expo 2027, odnosno ima li zivota bez litijuma? Kako svari stoje odgovori na oba pitanja su negativna, posto su stvari tako postavljene
 
Ja do pre par meseci nisam imao neki stav o svemu ovome, ali kada vidim kako su krenule da se ekranizuju razne kreature koje se trude da nas ubede u ovaj projekat, protiv sam istog bez ikakvog razmisljanja. Djuka, i ostala ekipa postadose experti a armija botova ponavlja mantru kako je litijum zdraviji od jabuke ili sljive. Jedini koji su gori od njih su oni koji pokusavaju sve da relativiziju kroz poredjenje sa borom i kinezima. To bi bilo kada bi roditelju koji je ostao bez jednog deteta, rekao ajde sta kukas daj i drugo
Postavlja se pitanje ima li zivota u Srbiji posle expo 2027, odnosno ima li zivota bez litijuma? Kako svari stoje odgovori na oba pitanja su negativna, posto su stvari tako postavljene
Jednostavno ti je - sve je ispolitizovano i nema mnogo veze sa samim projektom. Niti je projekat bitan ovde mnogo. Samo da se sruši ekipa na vlasti. Tako kad gledaš sve bude ok.
 
Jednostavno ti je - sve je ispolitizovano i nema mnogo veze sa samim projektom. Niti je projekat bitan ovde mnogo. Samo da se sruši ekipa na vlasti. Tako kad gledaš sve bude ok.
Kad bi samo znao kako ovo botovski zvuci :)
Znaci opozicija nema snage da skupi ljude da izadju na izbore, a ima snage da ih izvuce na proteste, koja luda logika. Narod sam izlazi na proteste jer je zabrinut za zivotnu sredinu, a botovi to predstavljaju onako kako njima odgovara, tj. kako im je receno da treba da pisu. Kao da narod nije protiv litijuma, nego to opozicija organizuje, oce to tako.
 
Ne nasedajte, evo Lončar istražuje.

Здравствени тим који ће се бавити литијумом.
1722946819540.png

Још један од његових експерата.
1722946863813.png

Курир.
1722946907057.png
 

Ovaj Loncarev tim snova mogao bi prvo da ispita vec postojece uticaje rudnika u Boru i Majdanpeku , ili npr ovih deponija sto gore,i td. Pa kad se tu malo izvezbaju onda moze i uticaj rudnika litijuma
 
Само ћу подсетити да су лекари који су потписали проглас Уједињени против ковида имали проблема са својим надређенима због тога. Посебно војни лекари.
 
Kad bi samo znao kako ovo botovski zvuci :)
Znaci opozicija nema snage da skupi ljude da izadju na izbore, a ima snage da ih izvuce na proteste, koja luda logika. Narod sam izlazi na proteste jer je zabrinut za zivotnu sredinu, a botovi to predstavljaju onako kako njima odgovara, tj. kako im je receno da treba da pisu. Kao da narod nije protiv litijuma, nego to opozicija organizuje, oce to tako.
Ne mislim da ljudi ne protestvuju iz ubedjenja. Opozicija po meni samo jase na tom talasu ne bi li se domogla nekog uspeha. Da ti udovoljim malo posto ste sve etiketirali botovima - deluje mi da projekat nece proci lako jer narod zaista deluje besno. I verujem i kad kazu da ne veruju vlasti da ce znati da upravljaju projektom i pravilno sankcionisu eventualne propuste itd. Ovde pre svega branim razvojnu stranu price i potencijal projekta prema onome sto sam o njemu do danas naucio jer imam sa njim profesionalno dodira. Ne kao rudarski inzenjer ili ekolog vec kao neko koga zanima ekonomski razvoj ove zemlje i sta su njene komparativne sanse.

Cak ne mislim ni da sam objektivan dovoljno. Ali me nervira povrsnost i neznanje o samom projektu i sto ga proganjate na bazi reklakazala. A licemerje od brige za vodom i vazduhom da ne govorim. Unistava se priroda svaki dan na sve strane od strane i investitora i vlasti i to vas ne muci nimalo.
 
Ovde pre svega branim razvojnu stranu price i potencijal projekta prema onome sto sam o njemu do danas naucio jer imam sa njim profesionalno dodira. Ne kao rudarski inzenjer ili ekolog vec kao neko koga zanima ekonomski razvoj ove zemlje i sta su njene komparativne sanse.
Razvojni potencijal je mizeran, 5% rente i nesto malo poreza pri cemu oni ocekuju da im mi placamo subvencije koje ce mozda biti i vece od tih poreza koje nam daju, a potencijalna steta za prirodu ogromna. Norveska od svoje nafte zaradjuje 50-100 milijardi evra godisnje, a mi od ovog rudnika ocekujemo 100-200 miliona evra godisnje uz veliki rizik zatrovane prirode. Od tog sto zaradimo od rudnika ne mozemo da platimo ni prenos Premijer Lige.

Cak ne mislim ni da sam objektivan dovoljno. Ali me nervira povrsnost i neznanje o samom projektu i sto ga proganjate na bazi reklakazala. A licemerje od brige za vodom i vazduhom da ne govorim. Unistava se priroda svaki dan na sve strane od strane i investitora i vlasti i to vas ne muci nimalo.
Znaci logika je, posto smo zatrovali prirodu malo, sta fali za zatrujemo skroz? I odakle ti to da se ljudi ne bune? Bune se, ali ovo sa litijumom je nesto sto prevazilazi okvire zagadjenja vazduha koje je problem uglavnom zimi ili nekih lokalnih zagadjenja.
 
Ne mislim da ljudi ne protestvuju iz ubedjenja. Opozicija po meni samo jase na tom talasu ne bi li se domogla nekog uspeha. Da ti udovoljim malo posto ste sve etiketirali botovima - deluje mi da projekat nece proci lako jer narod zaista deluje besno. I verujem i kad kazu da ne veruju vlasti da ce znati da upravljaju projektom i pravilno sankcionisu eventualne propuste itd. Ovde pre svega branim razvojnu stranu price i potencijal projekta prema onome sto sam o njemu do danas naucio jer imam sa njim profesionalno dodira. Ne kao rudarski inzenjer ili ekolog vec kao neko koga zanima ekonomski razvoj ove zemlje i sta su njene komparativne sanse.

Cak ne mislim ni da sam objektivan dovoljno. Ali me nervira povrsnost i neznanje o samom projektu i sto ga proganjate na bazi reklakazala. A licemerje od brige za vodom i vazduhom da ne govorim. Unistava se priroda svaki dan na sve strane od strane i investitora i vlasti i to vas ne muci nimalo.
Gluposti.
 
Ne mislim da ljudi ne protestvuju iz ubedjenja. Opozicija po meni samo jase na tom talasu ne bi li se domogla nekog uspeha. Da ti udovoljim malo posto ste sve etiketirali botovima - deluje mi da projekat nece proci lako jer narod zaista deluje besno. I verujem i kad kazu da ne veruju vlasti da ce znati da upravljaju projektom i pravilno sankcionisu eventualne propuste itd. Ovde pre svega branim razvojnu stranu price i potencijal projekta prema onome sto sam o njemu do danas naucio jer imam sa njim profesionalno dodira. Ne kao rudarski inzenjer ili ekolog vec kao neko koga zanima ekonomski razvoj ove zemlje i sta su njene komparativne sanse.

Cak ne mislim ni da sam objektivan dovoljno. Ali me nervira povrsnost i neznanje o samom projektu i sto ga proganjate na bazi reklakazala. A licemerje od brige za vodom i vazduhom da ne govorim. Unistava se priroda svaki dan na sve strane od strane i investitora i vlasti i to vas ne muci nimalo.
Al ta teza, cekaj, ako ne muči “nas” jel muči “vas”?
 
Ja necu biti protiv litijuma kada svi koji podrzavaju eksploataciju litijuma na forumu, pojedu po jednu litijum-jonsku bateriju na moje oci i dokazu mi tako da je zdrava i ne ugrozava zdravlje
 
Stručnjak brutalno ogolio nesposobni, korumpirani sistem i dokazao da Srbija ne može iskontrolisati nove rudnike po Srbiji:

 
Napravljena je teška greška na protestu protiv Rio Tinta, dozvolili su studentkinju Mili Pajić da govori.
Sada režimski mediji mogu lako zbog njenih autošovinističkih stavova da pljuju po protestima.
 
Napravljena je teška greška na protestu protiv Rio Tinta, dozvolili su studentkinju Mili Pajić da govori.
Sada režimski mediji mogu lako zbog njenih autošovinističkih stavova da pljuju po protestima.
Ako režimski mediji imaju presudan uticaj, znači još nije zrelo.

A inače normalna osoba nema pojma ko je ta osoba. Ja nemam pojma niti me interesuje.
 
Svako ko je dovoljno inteligentan moze da prepozna najezdu raznih botova na razlicitim mrezama koji su navodno protiv kopanja, ali istovremeno imaju neke nebulozne zahteve kojima zele da diskredituju proteste.
 
Vrh