Šta je novo?

Restorani u Beogradu

Sad kad je neko podigao temu vec, Pomodoro picerija i Amici picerija, dva restorana u gradu gde sam jeo najbolje pice.
 
А пребранац? Гости само што нису стигли!!!
 
U svetogorskoj malo poslije atelja 212 u pravcu paliluske pijace mislio sam da je to opste poznata lokacija
 
Jel moze neko da mi preporuci neki restoran koji izgleda vise kao restoran a manje kao kafic a da nije veliki. Treba mi za venčanje za 20-30 ljudi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imas na tasmajdanu iza sezmoloskog zavoda
Ili pak lovac u njegosevoj recimo
 
20160221_160718.jpg


20160221_160724.jpg
 
20160402_105930.jpg


iz visniceve pdojelejn na tri lokacije na toplicinom vjencu uskoro u uzn mirkovoj i u dobricnoj jer nisu mogli da nadju dovoljno velik prosotr na jednom mjestu
 
Grad uzima sve lokale
M. T. KOVAČEVIĆ | 02. april 2016. 19:14 | Komentara: 0

Novim Statutom, koji je u pripremi, centralizuju se prihodi od izdavanja poslovnog prostora. Siniša Mali: Objedinjeno upravljanje omogućilo bi bolje gazdovanje kvadratima

bg-kafana_620x0.jpg


OPŠTINSKI poslovni prostor, posle promene Statuta grada Beograda, neće biti pod kontrolom lokalnih jedinica, već će za njihovo izdavanje biti zadužena gradska uprava. Ovu informaciju "Novostima" juče je potvrdio i gradonačelnik Siniša Mali.

- Smatram da bi objedinjavanje poslovnog prostora omogućilo da se njim upravlja efikasnije i bolje - objašnjava centralizaciju Siniša Mali. - Preduslov za to je da se promeni Statut grada Beograda, na čemu radna grupa trenutno radi.

Prema rečima prvog čoveka prestonice, u gradskoj upravi očekuju da će novi statut, zajedno sa izmenama Zakona o glavnom gradu, usvojiti ove godine.

- Sav poslovni prostor i jeste u vlasništvu grada, samo je nekim odlukama ranije dat na upravljanje pojedinim gradskim opštinama. Ni na koji način opštine ne bi bile uskraćene za nešto, s obzirom na to da bi grad Beograd garantovao prihod koji sada dobijaju od zakupnine - priča Mali.

Ovaj predlog promene Statuta opštinski funkcioneri iz centralnih gradskih opština dočekali su na nož. Prema rečima Dejana Kovačevića, predsednika opštine Stari grad, ovakvim potezom se ne ide na dugo najavljivanu decentralizaciju, već se direktno ukrupnjuje heterogeni sistem.

- To bi bio loš potez, jer je u prošlosti grad raspolagao poslovnim prostorom, a rezultati su bili katastrofalni. Zbog toga je i vraćen lokalnim jedinicama - objašnjava Kovačević. - Mi se zalažemo da se opštini vrati još više ingerencija, a ne da uzima tako bitan segment za funkcionisanje grada.
NIJE EFIKASNO
FORMIRANjEM novog, megalomanskog javnog preduzeća, napravio bi se neefikasan sistem. Zamislite da na jednom mestu izdaju poslovni prostor u Resniku, Meljaku i Knez Mihailovoj ulici. Takva odluka nije opravdana ni iz ekonomskog ugla, objašnjava Dejan Kovačević, prvi čovek Starog grada.

Stari grad je do prošle godine raspolagao sa 114.000 kvadrata poslovnog prostora. Tokom ovog mandata, grad je doneo nekoliko odluka, a jedna od njih se odnosila i na to da se veći deo prihoda od zakupa slije u gradsku kasu, a onda raspodeli opštinama. Ovakvo raspolaganje novcem, prema Kovačevićevim rečima, odrazilo se na budžet Starog grada. Sa 1,7 milijardi iz 2012., ove godine u kasi su imali duplo manje novca - oko 800 miliona.

Protivnici centralizacije navode da su opštinski budžeti već dovoljno osiromašeni, pa jedva imaju novca da podmire tekuće troškove i plate zaposlenih. Kao argument navode da, ukoliko bi se sav poslovni prostor na teritoriji grada upisao na jedno mesto u gradskoj upravi, zatvorilo bi se stotinak radnih mesta u 17 opštinskih javnih preduzeća.

Za razliku od Kovačevića, Srđan Kolarić, predsednik opštine Čukarica, smatra da to možda i neće biti loš potez.

- Ukoliko postoji dobra koordinacija i saradnja sa gradom, može da se postigne dobar rezultat. Nije bitno ko vodi poslovni prostor, već kako se vodi - zaključuje Kolarić.


PRAZNO OKO 220 JEDINICA

GRAD Beograd u ovom trenutku, bez opštinskog poslovnog prostora, raspolaže sa 1.489 poslovnih jedinica, odnosno 267.147 kvadrata. Na pola godine, javnim konkursima, zainteresovanim zakupcima nude, u proseku, oko 220 praznih lokala. Mnogi od ovih lokala ne mogu godinama da pronađu zakupce.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... sve-lokale
 
Cuo sam sasvim slucajno da je preduslov za dobijanje najboljih lokala u gradu "donacija" jednoj partiji, pogađajte kojoj. Suma od vise desetina hiljada eura je u pitanju i onda dobijete lokal ekspresno.

Takođe sam načuo da ovo nije nov sistem, nego sistematizacija dugogodišnje "prakse".
 
U donjem delu Dobracine ulice se polako zavrsavaju radovi na novim objektima, uskoro se otvaraju SUPERMARKET ( preko puta Przionice i Holesterola ), MALA OBNOVA ( Tajlandski restoran i picerija ), i po poslednjim informacijama u dvoristu firme Minel, igraonica ( vrtic ) .
 
Covjece koliko taj minel ima objekata po bg i okolini
 
Воле људи да уживају у пићу тик до тролејбуса и аутобуса који јуре, па то ти је :D
 
Bilo bi odlično da se otvori neki lokal, ali - pobogu, pa golim oko se vidi da ta zgrada u Karađorđevoj tone po jednoj od vertikala, uočava se po prozorima i balkonima.
 
TRIKOVI UGOSTITELJA I TRGOVACA: Evo kako nas VARAJU na fiskalnim računima

Da li obraćate pažnju kad vam u kafiću, pekari ili poslastičarnici, kada zatražite račun, radnik “iz glave” kaže ceh? Ako konobar i donese račun, da li ste obratili pažnju na to da li vam je doneo fiskalni račun ili “nefiskalni isečak”?
http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/trik ... ma/x4e14t6
 
Vrh