Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Kljuceve sam dobio danas, ali ih jos uvek nisam aktivirao, iz razloga sto kada se aktiviraju ti trajni kljucevi, majstorski kljuc gubi funkciju, a ipak je lakse da se neispravnosti rese dok majstori jos mogu sami da udju u stan. Fiskalni racun i ostatak papirologije se dobija naknadno.
@pele92, kad su ti rekli da ces dobiti fiskalni racun i ostatak papirologije. Meni su pre nekoliko meseci rekli da se to dobija na primopredaji. Jesi li dobio barem potvrdu od njih da je sve isplaceno? Pitam jer su ti papiri potrebni za povrat PDV-a.
 
Upr
@pele92, kad su ti rekli da ces dobiti fiskalni racun i ostatak papirologije. Meni su pre nekoliko meseci rekli da se to dobija na primopredaji. Jesi li dobio barem potvrdu od njih da je sve isplaceno? Pitam jer su ti papiri potrebni za povrat PDV-a.
Zvali su me bukvalno pre sat vremena da mi jave da je dokumentacija spremna. Tako da cu otici u Conzu cim pre da pokupim fiskalni i to sto je potrebno za povrat PDVa.
 
Ako moze neko kada zavrsi sa tim povratom PDVa ukratko ovde da ostavi sta treba od dokumentacije i proceduru. Mislim da je lakse da nam neko iz prve ruke objasni nego da tumacimo advokatske kancelarije sa gugla. Hvala! :)
 
Ja sam u proceduri..samo da imate info za Ljermontovu,posto se potvrde o prebivalistu za povrat pdv-a tu vade..
 

Prilozi

  • IMG-20240619-WA0001.jpg
    IMG-20240619-WA0001.jpg
    77,9 KB · Pregleda: 520
Moze i sa stare adrese.
Mislim da se 7 odnosi na dokaz da si usplatio celu sumu, to je ovo sto u Conzi daju, 6 je neki dokument gde stoji prikazano koliko iznosi pdv - mada ja nemam nigde prikazan taj iznos, jedino na ugovoru da je 10% vrednosti stana.
 
Evo malo utisaka sa primopredaje. Maja i dve gospođe iz ZOPa (naravno da sam zaboravio imena čim sam čuo, što je do mene) su opet pokazale da su ljubazne, temeljne i pre svega divne osobe.

Liftovi su radili, obloženi su i rade glatko, tako da sam jedva osetio kada smo krenuli i stali (i jako tihi). Hodnici su čisti (kuda sam prošao) sve sija.

Detaljno se gleda stan (sve je očišćeno). Barem u mom slučaju jedino što sam ponašao jeste što treba doštelovati vrata od terase i vrata od sobe, ali minimalno. Svima bih savetovao da obrate pažnju na ogradu od terase. To mi je "najveća" zamerka, jer se nekako ljulja, tj. ne deluje mi previše stabilno. U stanu je sve zapravo pod konac.... Zaista je dobro urađeno. Nema razmaka između prisutnih elemenata, nije bilo oštećenja. Prekidači i utičnice rade... Klime, Interfon... Baterije rade, tuš radi (prijalo je 😁).

Ono što me je baš iznenadilo (ma kako čudno zvučalo jer nije baš primarno) je garaža, koliko je prostrana, odlično obeležena i provetrena i na -2. Ostave su takođe odlične i fino pregrađene.

Sve u svemu izuzetno pozitivan utisak i sve pohvale!! Mislim da će nam biti lepo. :)
 

Prilozi

  • 20240618_095801.jpg
    20240618_095801.jpg
    49,6 KB · Pregleda: 445
  • Screenshot 2024-06-19 114138.jpg
    Screenshot 2024-06-19 114138.jpg
    57,8 KB · Pregleda: 404
  • 20240618_094743.jpg
    20240618_094743.jpg
    148,5 KB · Pregleda: 381
  • 20240618_094802.jpg
    20240618_094802.jpg
    154,2 KB · Pregleda: 372
  • 20240618_100127.jpg
    20240618_100127.jpg
    175,8 KB · Pregleda: 382
  • 20240618_100255.jpg
    20240618_100255.jpg
    56,1 KB · Pregleda: 446
Poslednja izmena:
Evo malo utisaka sa primopredaje. Maja i dve gospođe iz ZOPa (naravno da sam zaboravio imena čim sam čuo, što je do mene) su opet pokazale da su ljubazne, temeljne i pre svega divne osobe.

Liftovi su radili, obloženi su i rade glatko, tako da sam jedva osetio kada smo krenuli i stali (i jako tihi). Hodnici su čisti (kuda sam prošao) sve sija.

Detaljno se gleda stan (sve je očišćeno). Barem u mom slučaju jedino što sam ponašao jeste što treba doštelovati vrata od terase i vrata od sobe, ali minimalno. Svima bih savetovao da obrate pažnju na ogradu od terase. To mi je "najveća" zamerka, jer se nekako ljulja, tj. ne deluje mi previše stabilno. U stanu je sve zapravo pod konac.... Zaista je dobro urađeno. Nema razmaka između prisutnih elemenata, nije bilo oštećenja. Prekidači i utičnice rade... Klime, Interfon... Baterije rade, tuš radi (prijalo je 😁).

Ono što me je baš iznenadilo (ma kako čudno zvučalo jer nije baš primarno) je garaža, koliko je prostrana, odlično obeležena i provetrena i na -2. Ostave su takođe odlične i fino pregrađene.

Sve u svemu izuzetno pozitivan utisak i sve pohvale!! Mislim da će nam biti lepo. :)
Ako si ti bio oko 10, onda smo se sreli u prizemlju kad smo mi zavrsavali :)

I kod mene je proslo ok, nedostaci uglavnom kozmeticki, neke ogrebotine na staklu balkonskih vrata i da se dotegnu brave na dvoja unutrasnja vrata jer moraju da se povuku bas da bi se zatvorila kako treba. Interesantno je da je i meni obrnut smer tastera za roletne i to na cak dva mesta :) Ti prekidaci su mi inace malo mnjeh, bas su onako tvrdi na dodir i nekako krckavi, dok su svi ostali prekidaci i brave prilicno ok.

Garaza na -1 gde su mi mesta je super, na -3 gde su mi ostave je probila voda, kazu jer pumpe nisu radile tokom zime, da se to sada sanira i da ne bi trebalo da bude problema jer ce pumpe sada stalno biti u funkciji.

Na nekim spratovima je SBB vec poceo da ostavlja flajere, valjda su vec u kutijama iznad vrata postavljeni i njihovi i mts ruteri pa ko sta voli.
 
Ako si ti bio oko 10, onda smo se sreli u prizemlju kad smo mi zavrsavali :)

I kod mene je proslo ok, nedostaci uglavnom kozmeticki, neke ogrebotine na staklu balkonskih vrata i da se dotegnu brave na dvoja unutrasnja vrata jer moraju da se povuku bas da bi se zatvorila kako treba. Interesantno je da je i meni obrnut smer tastera za roletne i to na cak dva mesta :) Ti prekidaci su mi inace malo mnjeh, bas su onako tvrdi na dodir i nekako krckavi, dok su svi ostali prekidaci i brave prilicno ok.

Garaza na -1 gde su mi mesta je super, na -3 gde su mi ostave je probila voda, kazu jer pumpe nisu radile tokom zime, da se to sada sanira i da ne bi trebalo da bude problema jer ce pumpe sada stalno biti u funkciji.

Na nekim spratovima je SBB vec poceo da ostavlja flajere, valjda su vec u kutijama iznad vrata postavljeni i njihovi i mts ruteri pa ko sta voli.
Kako probila voda?
 
Evo malo utisaka sa primopredaje. Maja i dve gospođe iz ZOPa (naravno da sam zaboravio imena čim sam čuo, što je do mene) su opet pokazale da su ljubazne, temeljne i pre svega divne osobe.

Liftovi su radili, obloženi su i rade glatko, tako da sam jedva osetio kada smo krenuli i stali (i jako tihi). Hodnici su čisti (kuda sam prošao) sve sija.

Detaljno se gleda stan (sve je očišćeno). Barem u mom slučaju jedino što sam ponašao jeste što treba doštelovati vrata od terase i vrata od sobe, ali minimalno. Svima bih savetovao da obrate pažnju na ogradu od terase. To mi je "najveća" zamerka, jer se nekako ljulja, tj. ne deluje mi previše stabilno. U stanu je sve zapravo pod konac.... Zaista je dobro urađeno. Nema razmaka između prisutnih elemenata, nije bilo oštećenja. Prekidači i utičnice rade... Klime, Interfon... Baterije rade, tuš radi (prijalo je 😁).

Ono što me je baš iznenadilo (ma kako čudno zvučalo jer nije baš primarno) je garaža, koliko je prostrana, odlično obeležena i provetrena i na -2. Ostave su takođe odlične i fino pregrađene.

Sve u svemu izuzetno pozitivan utisak i sve pohvale!! Mislim da će nam biti lepo. :)
Pitanjce za ostavu, koliko vidim ovo nije čelična mreža između ostava?
Meni su rekli da će biti samo ta mreža koja je providna...
 
Pa jeste providno, ali ako ne približiš oko i nije baš providno. Veoma su sitne perforacije. Mislim, kada bi pogledao unutra video bi da npr. postoji bicikl, ali ništa posebno od detalja.
 

Prilozi

  • 20240618_100201.jpg
    20240618_100201.jpg
    63,5 KB · Pregleda: 391
Poslednja izmena:
Da li će se ravnati pod u ostavama, zna li neko? Sumnjam, posto su postavljene pregrade.

Radovi u ostavama su u toku, trenutno je pod neravan, u grubom betonu. Nadam se da će se izravnati, inače neće moći da police stabilno da stoje, a i loše bi izgledalo da ostane ovako.
 
Mi smo imali u 10 primopredaju pa smo se mozda sreli. Proslo je zadovoljavajuce, imali smo par primedbi ali nista strasno. Vrata od kupatila se trebaju dostelovati, tesko se zatvaraju, takodje, zaboravili su da stave neku lajsnicu ispod ulaznih vrata sa unutrasnje strane, tako da obratite paznju na to. Takodje i mi smo imali primedbu na ogradu na terasi, na jednoj strani je bas klimava, na drugoj strani ima dva stubica jedan blizu drugog pa je stabilnija. Smatram da su trebali da usrafe ogradu i u zid, a ne samo u pod.
 
Da li će se ravnati pod u ostavama, zna li neko? Sumnjam, posto su postavljene pregrade.

Radovi u ostavama su u toku, trenutno je pod neravan, u grubom betonu. Nadam se da će se izravnati, inače neće moći da police stabilno da stoje, a i loše bi izgledalo da ostane ovako.
pa šta znam... Nije previše neravno. Ako se baš bude klimalo, pločica ispod nožice ili ubušim jedan šraf u zid da bude stabilizovana i rešen problem. Generalno neću živeti u ostavi za sad, supruga mi je relativno blage naravi. Ako bude zatrebalo srediću.
 
I mi smo isto imali primedbu na ogradu terase, bas se klimala, par fleka od moleraja, nedostajala je lajsna na prozoru i kvake od terase i prozora su se klimale. Bile su i dve rupice na plafonu u dnevnoj, i rupa na plocicama iza bojlera u kupatilu. Takodje maske na utikacima nisu bile lepo pricvrscene i na jednom prekidacu. Nisu nam radile klime i bojler, ali to je verovatno nesto do struje bilo.
Sto se tice ostava bila je prepuna stvari, majstori su tu ostavljali njihov materijal pa nismo zagledali.
Lepo je sto svuda imaju kamere.
 
Evo malo utisaka sa primopredaje. Maja i dve gospođe iz ZOPa (naravno da sam zaboravio imena čim sam čuo, što je do mene) su opet pokazale da su ljubazne, temeljne i pre svega divne osobe.

Liftovi su radili, obloženi su i rade glatko, tako da sam jedva osetio kada smo krenuli i stali (i jako tihi). Hodnici su čisti (kuda sam prošao) sve sija.

Detaljno se gleda stan (sve je očišćeno). Barem u mom slučaju jedino što sam ponašao jeste što treba doštelovati vrata od terase i vrata od sobe, ali minimalno. Svima bih savetovao da obrate pažnju na ogradu od terase. To mi je "najveća" zamerka, jer se nekako ljulja, tj. ne deluje mi previše stabilno. U stanu je sve zapravo pod konac.... Zaista je dobro urađeno. Nema razmaka između prisutnih elemenata, nije bilo oštećenja. Prekidači i utičnice rade... Klime, Interfon... Baterije rade, tuš radi (prijalo je 😁).

Ono što me je baš iznenadilo (ma kako čudno zvučalo jer nije baš primarno) je garaža, koliko je prostrana, odlično obeležena i provetrena i na -2. Ostave su takođe odlične i fino pregrađene.

Sve u svemu izuzetno pozitivan utisak i sve pohvale!! Mislim da će nam biti lepo. :)
Daaa, tacno, ograda na terasi je i meni delovala nekako krhko, to sam i prijavio kao nesto sto bih voleo da se proveri. Ali izgleda da je tako svuda... Sve u svemu, odlicno su odradili posao. Garaze su fenomenalne, narocito kad su ove vrucine.
 
Primetio sam da se ograda ljulja pre mesec dva kad sam obilazio stan, ali su mi rekli da stan nije spreman za primopredaju i da je normalno da ima nedostataka. Svakako sam tražio da fiksiraju ogradu, i očekivao sam iskreno da će srediti to. Jesu li vam rekli da li će preduzimati nešto u vezi toga?
 
Kada kažeš da se klima, da li osećaš luft u kome se kreće deo ograde, ili je da tako kazem "elastična" u gornjem delu?

Ako je samo elastična, sumnjam da može nešto da se uradi dodatno. Takav je model da se ne šrafi u zid, nego samo u pod. Jeste i meni bio malo trip kad sad se uhvatio za jedan kraj. Možda i prozironost staklenog dela pojačava osećaj nesigurnosti.
 
Kada kažeš da se klima, da li osećaš luft u kome se kreće deo ograde, ili je da tako kazem "elastična" u gornjem delu?

Ako je samo elastična, sumnjam da može nešto da se uradi dodatno. Takav je model da se ne šrafi u zid, nego samo u pod. Jeste i meni bio malo trip kad sad se uhvatio za jedan kraj. Možda i prozironost staklenog dela pojačava osećaj nesigurnosti.
Elastično je. Nema lufta. Ako ne nameste, smisliću rešenje. Ja imam 130kg (ne... nisam loptica), pa moram da to osiguram nekako. Trip me je opasan, plašim se da ne odskočim nekome u prozor i sl.
 
Elastično je. Nema lufta. Ako ne nameste, smisliću rešenje. Ja imam 130kg (ne... nisam loptica), pa moram da to osiguram nekako. Trip me je opasan, plašim se da ne odskočim nekome u prozor i sl.
Ja mislim da to oni treba da rese pa makar sve ograde naknadno busili u zid jer je ipak u pitanju terasa a ne ravnanje ostave gde ne postoji rizik za pad sa 20 metara.
 
Vrh