Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Slike od sinoc, ima ovde poprilicno posla. Ulazi u zgradu su takodje u blokovima, nisu sredjeni.
IMG_3467.jpg
IMG_3470.jpg
IMG_3473.jpg
IMG_3478.jpg
IMG_3480.jpg
 
Možda nekome bude ovo zanimljivo za osvetljenje ogledala u kupatilu. Ugradnja ide u plafon, električar ili sami ako znate, može lako da sprovede naponske žice od plafonjere.

Valjalo bi da se stavi prekidač na kabl koji ide sa plafona, ili bez prekidača, da se stalno pali svetlo u ovim kuglama, kada se uključi prekidač za svetlo. Bitno je da lampe i prekidač budu sertifikovani za upotrebu pored vode.

Slika je ilustrativna, ima raznih modela, na žalost, sertifikovanih lampi za upotrebu pored vode, u Srbiji možda i nema, u jednoj velikoj radnni gde sam pitao ih nije bilo.

Screenshot_20240606_192542_Chrome.jpg
 
Na južnoj i zapadnoj strani, prvi sprat je u rangu drugog sprata na drugoj strani. A ova ograda je da neko ne padne dole u rupu? :)
 
Tu je inicijalno trebao da bude spust i ulaz u garazu, ali su odustali od toga jer verovatno tuda ipak nece proci ulica. Valjda je to zbog neke zgrade koja je sagradjena preko puta Residence-a i koja se nasla na putu buducoj ulici. Tako da verovatno inicijalno to nije bio plan, ali tako je ispalo.
 
Nisam te baš razumeo. Ako pod zgradom prekoputa Rezidensa misliš na stare zidane zgrade sa lesonitom na krovu, ne verujem da bi on bile problem, ako bi se pravila ulica. Mada, sudeći po slici ispod, ne liči da će biti put tu.

Da li je na slici ovaj spušteni deo, iza ograde spojen sa parkićem iza zgrade? Ako će i to biti parkić, biće top.

Screenshot_20240608_030807_Chrome.jpg
 
Nemam sad sliku, ali to je bukvalno zgrada zidana do sanca, ako se to moze nazvati zgradom. Tako je meni receno, da se ta zgrada nasla na putu ulici. Svakako ulica ne bi prosla tik do zgrade, , tu bi bio samo spust u garazu. Vidim da su to zazidali i da nisu ostavili potencijalni izlaz.

Mislim da nema razloga da juzna i zapadna strana ,,parkica” ne budu spojene, s obzirom da su u ravni.
 
Pisano je na ovoj temi... Planirana je pešačko-kolska ulica koja bi išla ka zgradi, od juga i tu se završavala.
A pogledaj prvi post i sliku na ovij temi koji je okačio Defke. Sa te strane nikada nije planiran ulazak u garaže. Samo je nivo zemlje bio isti sa svih strana.
 
Mislim meni je receno da je ralog ta zgrada, da li je stvarno tako, to vec ne mogu da garantujem. Evo slike gde je bio predvidjen ulaz u garazu.
 

Prilozi

  • IMG_7013.jpeg
    IMG_7013.jpeg
    120,2 KB · Pregleda: 128
Tu su sad gde je planiran ulaz stavili parking mesta i obelezili ih. Tako da potencijalno i da bude nesto od ulice, od ulaza u garazu sa te strane nema nista.
 
Ako se pogledaju ranije slike sa gradilista koje sam kacio, moze se videti da je ulaz prvo izgradjen pa zazidan. Kapiram da je ostavljena mogucnost da se otvori kasnije ako se ta kolsko-pesacka ikad izgradi.

Edit: nisam znao da su i mesta sad obelezena tu, tesko da ce biti ista onda ako su ih prodali.
 
Ne znam da li sam u pravu, ali u glavi mi je da sam tu video iscrtana parking mesta.
 
Poslednja izmena:
Ovo na planu je mogućnost da se nekad obezbedi ulaz u garažu kad se napravi ta ulica (za nekoliko godina). Zašto bi sad neko pravio ukaz, kad se zna da te ulice nema u doglednoj budućnosti?
To što se tokom izgradnje video taj ulaz, mozda znači da je ostavljena mogućnost da taj ulaz otvori ako bude ulice.
Mislim meni je receno da je ralog ta zgrada, da li je stvarno tako, to vec ne mogu da garantujem. Evo slike gde je bio predvidjen ulaz u garazu.
 
Niko ne kaze da treba da postoji ulaz/izlaz sad. Vise se diskutuje da li postoji mogucnost za tako nesto. Ne mogu da se setim da li sam tu, gde je predvidjen potencijalni ulaz/izlaz, video iscrtana parking mesta.
 
Na mestu tog izlaza nisu bila parking mesta, kada sam gledao pre. Pretpostavljam da bi izmena izlaza u parking mesta zahtevala promenu plana zgrade, a ne verujem da je to rađeno.

Što se tiče puta, mogu baš onako laički da probam da opišem šta je moguće da se dešava 🙂. Svaki investitor je dužan da izgradi put koji je ucrtan u planove grada, prilikom izgradnje zgrade. Država kasnije (ko zna kada) treba da isplati vrednost tog dela placa i troškove izgradnje puta. U slučaju ove zgrade je verovatno samo deo puta na parceli R7+, a deo placa pored. Obzirom da plac pored ne izgrađuje ništa, nemoguće je ovima iz R7+ da izgrade put bez ovih pored. Ako recimo dođe vreme, za par godina da se gradi pored i time i put, možda će investitor sa susednog placa biti u obavezi da izgradi put, jer je R7+ ostavio slobodan prostor za svoj deo puta.

Ako je ova teorija recimo delimično tačna, imam pitanje da li izgradnja tog puta može da utiče na dobijanje upotrebne dozvole za R7+ i ko bi snosio tada troškove izgradnje puta i recimo rušenja zida zgrade, da bi se otvorio i taj put i promenio prilaz.

Verovatno grešim u ovome, jer se zaista ne razumem, ali eto, tako nešto mi pada na pamet.
 
Je li bio neko unutra, kakav je kvalitet radova? Ozbiljno razmatramo kupovinu.
Ne razumem iz svega što je pisano, da li je zgrada dobila upotrebnu dozvolu i sve ostale dozvole uključujući i neindustrijsku struju?
 
Je li bio neko unutra, kakav je kvalitet radova? Ozbiljno razmatramo kupovinu.
Ne razumem iz svega što je pisano, da li je zgrada dobila upotrebnu dozvolu i sve ostale dozvole uključujući i neindustrijsku struju?
Na upotrebnu dozvolu ce se cekati, mozda i godinama, retko koja nova zgrada ima dobijenu upotrebnu u momentu useljenja.
Struja bi trebalo da je dobijena, s obzirom da primopredaja krece od kraja ove nedelje. Valjda tek nakon primopredaje mi mozemo da potpisujemo individualne ugovore sa EPS-om.
Ja sam u stanu bio vise puta, nemam nekih zamerki, detaljnije cu naravno gledati na primopredaji kad je sve ocisceno. Najbolje zakazati gledanje uzivo, malo nas je ovde dovoljno strucnih da damo ocenu.
 
Na upotrebnu dozvolu ce se cekati, mozda i godinama, retko koja nova zgrada ima dobijenu upotrebnu u momentu useljenja.
Struja bi trebalo da je dobijena, s obzirom da primopredaja krece od kraja ove nedelje. Valjda tek nakon primopredaje mi mozemo da potpisujemo individualne ugovore sa EPS-om.
Ja sam u stanu bio vise puta, nemam nekih zamerki, detaljnije cu naravno gledati na primopredaji kad je sve ocisceno. Najbolje zakazati gledanje uzivo, malo nas je ovde dovoljno strucnih da damo ocenu.
Jesu li to neke nove, zvanicne informacije vezane za primopredaju? Ja sam nesto cuo da krece krajem mjeseca, od radnika iz obezbjedjena. Vjerujem da ni on nije znao tacno, pa zato pitam :)
 
Primopredaja zvanično kreće valjda od ponedeljka, s tim što su meni za 2. ulaz rekli de će mi primopredaja biti verovatno početkom jula iako mislim da su oba ulaza spremna.
 
Vrh