Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Takođe još jedno glupo pitanje.

Jeste doplatili ovaj Ariston Velis bojler?
Ja njega u svom stanu nisam video...
Mislim da on ide samo u cetvorosobne stanove koji imaju po dva bojlera, meni je u jednom kupatilu ovaj obican a u drugom taj slim.
@Defke ocekuj da ti ovaj bojler bude bucan samo tako :D ovo za lajsne, kontam ce zaboravis cim se uselis

nek je sa srecom!
Nadam se da mi je zapao neki tisi primerak :) Hvala!
 
I ja sam pomislio, medjutim, ovde pise, nadajmo se da je tako:

i meni pisalo, uzeo sam taj isti, jer je tanak, taman mi leglo. sada ocu da odlepim kada mi uvece odjednom krene da pisti, cujem ga iz pizdine da izvines... ja mislio pokvaren, posleo zvao servis, kazu mi, pa ariston nije poznat po zvucnoj izolaciji :D kada sam kopao po netu, vidim da i drugi imaju iste probleme... jos kada se doda kamenac (koji kod mene u bloku bash ima dosta) ispadne tako
 
Video sam vec negde da su se zalili ljudi na Aristonove slim bojlere, al rekoh, ako pise na sajtu da je super tih, ponadao sam se da je nova neka serija.

Imam glasan bojler Ariston i bas je "pain in the ass", stalno su zatvarena vrata od kupatila, jer je zvuk jako prodoran i iritantan.

Tako i za odvlazivac Hisense, koji sam pominjao kao alternativu masini za susenje, proizvodjac tvrdi da je ultra tih, a cuje se ko traktor. Deklaracija kaze 40db, a merenje 65db. Jos je i zujao kad je iskljucen, pa ga je servis oznacio kao neispravnog, a ja dobio novac nazad.
 
@Defke ocekuj da ti ovaj bojler bude bucan samo tako :D ovo za lajsne, kontam ce zaboravis cim se uselis

nek je sa srecom!
Video sam i ranije ovaj komentar oko buke Aristona, nekoliko ljudi znam da imaju iste bojlere niko se ne zali na buku 😀 ko god se zali treba to da proveri da li je sve okej ili nesto treba da se menja ako je u garanciji.

Defke jel mozes da nam okacis neki skrinsot hodnika na prvom spratu da vidimo kako izgleda iznutra?
 
i meni pisalo, uzeo sam taj isti, jer je tanak, taman mi leglo. sada ocu da odlepim kada mi uvece odjednom krene da pisti, cujem ga iz pizdine da izvines... ja mislio pokvaren, posleo zvao servis, kazu mi, pa ariston nije poznat po zvucnoj izolaciji :D kada sam kopao po netu, vidim da i drugi imaju iste probleme... jos kada se doda kamenac (koji kod mene u bloku bash ima dosta) ispadne tako
Nisam video ovo da si zvao servis, onda steta ako su tako cesti ovi problemi al opet sve koje ja znam su prezadovoljni
 
jbg, jedini diff ovog mog u odnosu ovog sa linka, je sto je moj inox.
samo disclaimer, nije on konstantno bucan, to traje neko vreme 15-tak minuta pa prestane, zavisi koliko vode je ostalo da zagreje. vise je trip sto iznenanada pocne da se cuje :D
 
Video sam i ranije ovaj komentar oko buke Aristona, nekoliko ljudi znam da imaju iste bojlere niko se ne zali na buku 😀 ko god se zali treba to da proveri da li je sve okej ili nesto treba da se menja ako je u garanciji.

Defke jel mozes da nam okacis neki skrinsot hodnika na prvom spratu da vidimo kako izgleda iznutra?
Imam samo jednu fotku, i jos slucajne prolaznike na njoj koje sam morao da cenzurisem :)

NIsta posebno, hodnik ko hodnik, ne znam dal ce to nesto dodatno da ukrasavaju posle:

viber_image_2024-02-23_14-19-35-283.jpg
 
Kakva je ovo zabokrecina na krovu? :)

Ima li nekih vesti o mogucem roku za useljenje? Da li je prikljucena voda, struja, grejanje?
Na Ceop-u je poslednja promena Zavrsetak radova u konstruktivnom smislu, a bio je vidljiv predmet za prikljucenje Edb pre mesec dana otprilike, ali vise ga nema..
 
Bio sam da merim svoj stan sa arhitektom. Sve mere su manje od onog revidiranog crteza, ali po tom revidiranom crtezu meni bi stan bio za neka 3 kvadrata veci. Ovako je ispalo maltene u kvadrat onoliko koliko je u predugovoru, zapravo 0,1kvm vece. Interesantno da mi se pojedinacne prostorije cesto vise razlikuju nego ukupna kvadratura stana. Uglavnom su kupatila nesto manja a sobe nesto vece pa se to ponistilo.

Sto se stana tice generalno sam zadovoljan kako je ispalo, sad vec moze da se oseti prostor i vece je nego sto mi se prvi put cinilo. Zvucna izolacija od spolja je bolja nego sto sam ocekivao, kad smo zatvorili prozore nista se nije culo iako je aktivno gradiliste napolju. Videcemo kakva je izmedju stanova kada se uselimo.

Najvece mane su mi nedostatak uticnica u kupatilima (imas jednu za bojler i jos jednu za sve ostalo), i krivudanje zidova, odnosno zazor oko lajsni, kao ovde:

Pogledajte prilog 190748

Toga ima na svakom zidu i malo nervira, ali na zalost (ili srecu) video sam i gore.

Hodnik je inace na 1. spratu maltene gotov. Nemam mnogo slika jer smo samo sve snimili u jedan veliki video, ali evo dve:

Pogledajte prilog 190749
Pogledajte prilog 190750
Čudno da nisu stavili silikon između lajsne i zida. To se uvek radi. Ovako deluje nedovršeno i naravno krivuda.
 
Pogledao sam ovlas kako je u kancelariji na poslu uradjeno, jer su takodje iste bele lajsne. Neka masa je dodata, mislio sam da je glet masa, al da, vise lici da je beli silikon.

@kolombaja da li je onda zazor na slikama Defkotovog stana uobicajen, tj nije veliki?
 
Svuda se lepi ta medijapan lajsna silikonom/slicnim lepkom, tako da ne iritira, ako mnogo krivuda zakucava se heftalicom tj ekserima
 
Pogledao sam ovlas kako je u kancelariji na poslu uradjeno, jer su takodje iste bele lajsne. Neka masa je dodata, mislio sam da je glet masa, al da, vise lici da je beli silikon.

@kolombaja da li je onda zazor na slikama Defkotovog stana uobicajen, tj nije veliki?
Nije glet sigurno već silikon. Nisam stručnjak ali mi na slici ne deluje neuobičajeno. Silikon će to rešiti, verovatno nisu majstori još stigli do tog posla.
 
Valjda je spisak primedbi sastavni deo zapisnika o primopredaji. Potpisan zapisnik ti treba dalje za prijavu struje, prebivališta itd.
 
Valjda je spisak primedbi sastavni deo zapisnika o primopredaji. Potpisan zapisnik ti treba dalje za prijavu struje, prebivališta itd.
Ma ne treba ti. Treba ti u slucaju da nesto investitor zezne. Ali i tad nije nesto bitan jer je obican neoveren papir. Ja sam u dva navrata odbio da potpisem i umem kljuceve dok ne srede sve.
 
Jeste običan papir neoveren, ali ja sve ove prijave samo na ugovor o kupoprodaji, bez zapisnika o primopredaji, nisam mogao da uradim. Valjda zavisi i od investitora da li će sve primedbe da sredi. Ja sam imao primedbe kozmetičke prirode, tipa silikona na ovim lajsnama, tako da ne vidim razlog zašto to ne bi bilo sređeno ako se zapisnik i potpiše.
 
Jeste običan papir neoveren, ali ja sve ove prijave samo na ugovor o kupoprodaji, bez zapisnika o primopredaji, nisam mogao da uradim. Valjda zavisi i od investitora da li će sve primedbe da sredi. Ja sam imao primedbe kozmetičke prirode, tipa silikona na ovim lajsnama, tako da ne vidim razlog zašto to ne bi bilo sređeno ako se zapisnik i potpiše.
Nikad cuo, ja te papire nikada nisam nosio nigde niti mi ih je iko trazio u bg. Samo KP ugovor i LK.
 
I ja sam bio zbunjen. Iskreno, imao sam sreće što sam i taj zapisnik imao kod sebe kada sam išao u EDB i MUP.
 
Vrh