Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Oni su rekli da je nepromenjena kvadratura, ali ja sam rucno racunao po novom crtezu, i ispala mi je veca za nekih 3kvm. Jos jedan forumas je za isti stan racunao i dobio tu racunicu, tako da kapiram da nismo obojica promasili.


Sve sto znam ovde sam i pisao. Uporedi mere na crtezu koji si dobio i onom koji stoji na sajtu i videces da se mere razlikuju po koji santimetar.
Meni je novi nacrt veći za nepuna 3kvm. Jedan zid u sobi sam izmerio, čisto radi grubog poredjenja i dobio da je kraći za 3mm od novog plana, sto mi daje zakljucak da će sazidani stan biti veći za npr 2.5kvm, tako da ne vidim problem. Dobiću više nego što ću platiti, ako moja računica ostane tačna.

Takodje, dnevna soba u izlozbenom stanu je sazidana gotovo u milimetar tačnosti, merio sam laserskim meračem. Tako da svetujem da sačekate merenje, ili sami idite da merite ako vam dozvole, pa onda razmatrajte šta se dešava, jer bez merenja je samo nagadjanje.
 
Meni je novi nacrt po kvadraturi identican prvobitnom. Merio sam obicnim metrom, mozda sam negde neki milimetar pogresio, ali dosta mi se ne uklapa. Ako je crtez koji su nam slali sa dimenzijama ukljucivao da se ce dodavanjem maltera, ili nekog sloja pre tog, dimenzije biti promenjene, opet mi deluje vece odstupanje. Npr. U kuhinji zid gde je namenjen frizider da stoji po nacrtu je 174 a ja sam izmerio 163.
 
Dimenzije jesu ali kvadratura prostorija je ostala ista
Jel kvadratura koju si racunao po tim novim dimenzijama ili kvadratura u onoj tabeli pored?

Posto tabela nije tacna, samo su ostavili racunicu sa prethodnog crteza, ja kad sam preracunavao svaka prostorija se razlikuje.
 
Kako mislis poklanjate im? Pa posle kada se radi merenje idete kod notara da se to dokumentuje, pa u katastar i oni vam vracaju razliku. U katastar pise MERENA dimenzija a ne po GD..
Ja sam u predugovoru potpisao da +-2% smatram prihvatljivim i nema doplate/vraćanja novca. Ako na stan od 50 kvadrata imaš -2% to je ceo jedan kvadrat koji ti njima praktično opraštaš. Nova kalkulacija cene se vrši tek kad je odstupanje veće od 2% u korist kupca ili investitora. Verujem da je tako kod svih, jer kao što je neko gore napisao, izmene predugovora nisu moguće
 
Ja sam u predugovoru potpisao da +-2% smatram prihvatljivim i nema doplate/vraćanja novca. Ako na stan od 50 kvadrata imaš -2% to je ceo jedan kvadrat koji ti njima praktično opraštaš. Nova kalkulacija cene se vrši tek kad je odstupanje veće od 2% u korist kupca ili investitora. Verujem da je tako kod svih, jer kao što je neko gore napisao, izmene predugovora nisu moguće
Pa ovo moze da se obori na sudu, samo ne znam koji bi ishod bio, izgubili bi stan verovatno. Ovo je siva zona legalnosti. Znaci vi ste potpisali ugovor koji kaze da vam investitor prodaje stan 100m2, ali u realnosti ste dobili 98m2, a platili 100m2. Katastar ce upisati 98m2. :) Mislim da cak i kad bi se sudili da ne bi morao da se ponisti ugovor vec samo da vam isplate tih 2m2. Dobar advokat bi to resio.
 
Pa ovo moze da se obori na sudu, samo ne znam koji bi ishod bio, izgubili bi stan verovatno. Ovo je siva zona legalnosti. Znaci vi ste potpisali ugovor koji kaze da vam investitor prodaje stan 100m2, ali u realnosti ste dobili 98m2, a platili 100m2. Katastar ce upisati 98m2. :) Mislim da cak i kad bi se sudili da ne bi morao da se ponisti ugovor vec samo da vam isplate tih 2m2. Dobar advokat bi to resio.
Dosta investitora stavlja tu stavku u ugovore. Kapiram da u teoriji moze da se obori ali da u praksi niko to ne radi.
 
Pa ovo moze da se obori na sudu, samo ne znam koji bi ishod bio, izgubili bi stan verovatno. Ovo je siva zona legalnosti. Znaci vi ste potpisali ugovor koji kaze da vam investitor prodaje stan 100m2, ali u realnosti ste dobili 98m2, a platili 100m2. Katastar ce upisati 98m2. :) Mislim da cak i kad bi se sudili da ne bi morao da se ponisti ugovor vec samo da vam isplate tih 2m2. Dobar advokat bi to resio.
E ne znam kako to sad ide sa katastrom. Npr znam za jedan primer (ne u ovoj zgradi) gde je procenitelj u stanu od 48m2, izmerio 46m2. Što je cela dva kvadrata manje. Procenitelj je bio u fazonu “nema veze, ja ću u izveštaj ipak uneti 48” katastar je upisao 48. I kroz sve papire se provlači da je stan od 48, samo je JEDINA razlika u stvarnosti, a to je da je stan za 2m2 manji 😭 kada je rečeno investitoru za to odstupanje - ne možemo mi tu ništa, to je već upisano u katastar bla bla i investitor je počašćen sa 4 i po hiljade evra. Sitnica…

Većina nas kupaca to prihvata i svi se vodimo - a šta da se radi. Dok druga strana to debelo koristi 😕
 
Poslednja izmena:
Većina nas kupaca to prihvata i svi se vodimo - a šta da se radi. Dok druga strana to debelo koristi 😕
Svi kupci su svesno prihatili ugovor kakav jeste, dakle odgovara im. Da li može bolje da se reši obračun? Može, da se izmeri i plati tačna kvadratura. Koji su razlozi što se tako ne radi ili radi na drugi način, ne znam, niti je sada bitno.

Konkretno u vezi ove zgrade, sačekajte merenje, pre nego što kažete da neko namerno želi da vas zakine. Ja na primer očekujem da ću biti u plusu. I ako ne budem, ok mi je, uverio sam se da se zida vrlo kvalitetno, da se trude da postignu tačnost i da je postižu. Ako se nešto promeni, napisaću i negativne utiske, ali zaista ih nemam sada.

Edit:typo
 
Poslednja izmena:
Dosta investitora stavlja tu stavku u ugovore. Kapiram da u teoriji moze da se obori ali da u praksi niko to ne radi.
Ne znam. Ja sam do sada prometovao 5 stanova i nisam imao ovakvih problema. U 3 slucaja mi je vraceno/ili sam doplatio, a u 2 sam kupio gotov izmeren stan.
 
@sutraw
Ne mora bas takva izolacija da se ne cuju bubnjevi ali izolacija u zgradi u kojoj sam pre ziveo gde je komsija ko zna koliko dugo, a malo malo tukao zenu, a da niko nije cuo bi sasvim zadovoljila moje kriterijume. Incidenti su sasvim slucajno otkriveni kada je neko primetio da je zena vise modra nego sto nije. Sto je najgore na kraju se branila da nju muz ne tuce i da su samo malo energicniji u svadji
Nadam se da nije tajna da otkrijete gde su ove zgrade. Zainteresovan sam da tamo kupim stan 😁
 
Čestitke svima koji su kupili stan u ovom projektu. Zaista sve deluje više nego dobro za taj novac. Ja ću verovatno zakasniti sa prikupljanjem sredstava, tako da vam zavidim.

Zgrada već deluje impresivno, a kraj je vrlo interesantan. Ima park Jelovac, dosta zelenila, Prvomajsku koja je žila kucavica Zemuna na 7-8 min hoda, Tošin Bunar takođe, to tek treba da dobije moderne obrise, autoput vrlo blizu.

Deluje da će ovaj deo grada u budućnosti biti vrlo popularan jer se grad širi prema Surčinu, samim tim i infrastruktura će biti samo bolja. Sve deluje kao vrlo pametno ulaganje.

Uživajte.
 
Bolje da ne postaje popularan, jer to znaci jos zgradetina, guzve i haosa.
 
Ali ne ide na ruku u smislu kvaliteta zivota, jedino da prodaju pa da idu negde drugde gde nije tako popularno.
 
Kvalitet života moze samo poveća, jer će nove zgrade povećavati šanse da se proširi ulica Marije Bursać, da tuda prođe gradski prevoz, da se iseli nehigijensko naselje.. Najgora opcija je da ostane samo ova zgrada.
 
Problem kod nas je sto nema mere i postovanja nekih elementarnih zakona, ako krene popularnost racunajte na gomilu zgradetina.
E sad ako se to vama svidja, i to je OK.
 
Nedelja 25.02.2024.
20240225_104457.jpg


Dobih info za maske za klime - one na fasadi će imati maske, dok one u terasama ne.
 
Bio sam da merim svoj stan sa arhitektom. Sve mere su manje od onog revidiranog crteza, ali po tom revidiranom crtezu meni bi stan bio za neka 3 kvadrata veci. Ovako je ispalo maltene u kvadrat onoliko koliko je u predugovoru, zapravo 0,1kvm vece. Interesantno da mi se pojedinacne prostorije cesto vise razlikuju nego ukupna kvadratura stana. Uglavnom su kupatila nesto manja a sobe nesto vece pa se to ponistilo.

Sto se stana tice generalno sam zadovoljan kako je ispalo, sad vec moze da se oseti prostor i vece je nego sto mi se prvi put cinilo. Zvucna izolacija od spolja je bolja nego sto sam ocekivao, kad smo zatvorili prozore nista se nije culo iako je aktivno gradiliste napolju. Videcemo kakva je izmedju stanova kada se uselimo.

Najvece mane su mi nedostatak uticnica u kupatilima (imas jednu za bojler i jos jednu za sve ostalo), i krivudanje zidova, odnosno zazor oko lajsni, kao ovde:

viber_image_2024-02-23_14-19-37-518.jpg


Toga ima na svakom zidu i malo nervira, ali na zalost (ili srecu) video sam i gore.

Hodnik je inace na 1. spratu maltene gotov. Nemam mnogo slika jer smo samo sve snimili u jedan veliki video, ali evo dve:

viber_image_2024-02-23_14-15-48-150.jpg

viber_image_2024-02-23_14-19-35-931.jpg
 
Glupo pitanje.

Gde je ovde mesto za veš mašinu?
 
Takođe još jedno glupo pitanje.

Jeste doplatili ovaj Ariston Velis bojler?
Ja njega u svom stanu nisam video...
 
@Defke ocekuj da ti ovaj bojler bude bucan samo tako :D ovo za lajsne, kontam ce zaboravis cim se uselis

nek je sa srecom!
 
Vrh