Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Realno da se gradi onakva oaza kakva je na renderu, i da ti pored bude Odeljenje gerijatrije.... Onda i nije oaza.
Na mene deluju negativno prenaglašene reklame za novogradnje na čijim se websajtovima vrte snimci srećnih porodica sa kerovima kako svi skaču od sreće u sred neke osunčane šume pored zgrade, plus je i postalo kliše. To što je prikazano su sve osnove marketinga: kupuju se emocije, stil, lajfstajl, i slično, kao u reklamama za žvake. Da ne nabrajam projekte, nije bitno, ali je trend je takav da je sve vise takvih vizuelnih poruka, i moje je pitanje da li to može bolje. Prenaglašene reklame o zgradama u kojima zgrada nije u fokusu me navode da se pitam zašto je tako, da nema neke kvake. Ostavljam mogućnost da ja nisam ciljana publika.

Odeljenje marketinga nema veze sa gradnjom, u smislu da može puno da se iz reklame nasluti o zgradi, sem što se direktno komunicira o zgradi (malo sam nezgrapno sročio :D). Nije mi bio cilj da opet hvalim R7 :), ali meni je vizuelni identitet projekta bio baš na mestu, jasan, lep i informativan.
 
Na mene deluju negativno prenaglašene reklame za novogradnje na čijim se websajtovima vrte snimci srećnih porodica sa kerovima kako svi skaču od sreće u sred neke osunčane šume pored zgrade, plus je i postalo kliše. To što je prikazano su sve osnove marketinga: kupuju se emocije, stil, lajfstajl, i slično, kao u reklamama za žvake. Da ne nabrajam projekte, nije bitno, ali je trend je takav da je sve vise takvih vizuelnih poruka, i moje je pitanje da li to može bolje. Prenaglašene reklame o zgradama u kojima zgrada nije u fokusu me navode da se pitam zašto je tako, da nema neke kvake. Ostavljam mogućnost da ja nisam ciljana publika.

Odeljenje marketinga nema veze sa gradnjom, u smislu da može puno da se iz reklame nasluti o zgradi, sem što se direktno komunicira o zgradi (malo sam nezgrapno sročio :D). Nije mi bio cilj da opet hvalim R7 :), ali meni je vizuelni identitet projekta bio baš na mestu, jasan, lep i informativan.
Potpuno se slažem. Svaka ti je na mestu.
 
Na mene deluju negativno prenaglašene reklame za novogradnje na čijim se websajtovima vrte snimci srećnih porodica sa kerovima kako svi skaču od sreće u sred neke osunčane šume pored zgrade, plus je i postalo kliše. To što je prikazano su sve osnove marketinga: kupuju se emocije, stil, lajfstajl, i slično, kao u reklamama za žvake. Da ne nabrajam projekte, nije bitno, ali je trend je takav da je sve vise takvih vizuelnih poruka, i moje je pitanje da li to može bolje. Prenaglašene reklame o zgradama u kojima zgrada nije u fokusu me navode da se pitam zašto je tako, da nema neke kvake. Ostavljam mogućnost da ja nisam ciljana publika.

Odeljenje marketinga nema veze sa gradnjom, u smislu da može puno da se iz reklame nasluti o zgradi, sem što se direktno komunicira o zgradi (malo sam nezgrapno sročio :D). Nije mi bio cilj da opet hvalim R7 :), ali meni je vizuelni identitet projekta bio baš na mestu, jasan, lep i informativan.
Svaka ti dala, case vode iz bokala. :)
Secam se marketinga u punoj ofanzivi za Kapije. Jedan detalj mi je upadao u oci, a ni dan danas ne mogu da ga zaboravim. Mozda necu moci da citiram bas kako je bilo od reci do reci ali fazon "Konacno mogu da sviram bubnjeve u stanu i da nikome ne smetam". I to ne bi bilo tragikomicno da ne cujem komsiju kako hrce ili mu vibrira telefon, a najslikovitiji primer bi bio kada prave plan za pijacu koliko ce i cega da kupe. Onda ga po nekom marfiju sretnem sutradan u liftu gde komsija kaze "evo bili do pijace kupili to i to", a ja uz osmeh "sve znam komso, sve znam".
 
Meni je to najveci minus za ZK, jako losa zvucna izolacija (cini mi se i toplotna ako se ne varam, pisalo se o tome na temi ZK), pa me jako zanima u R7 kakvi ce biti utisci kad krenu useljenja, pisite obavezno (drugi veliki minus za ZK su ti problemi sa investitorom o kojima se pisalo na temi ZK, parking mesta, zauzimanje zajednickih prostorija, nadam se da su stanari to resili). Ja nisam u stanju da duze boravim u zgradama gde je zvucna izolacija losa i imam utusak da mi je komsija u susednoj sobi, tako da ako je u R7 dobra zvucna i toplotna izolacija stvarno ispada je je odnos cena-kvalitet trenutno najpovoljniji.
 
Svaka ti dala, case vode iz bokala. :)
Secam se marketinga u punoj ofanzivi za Kapije. Jedan detalj mi je upadao u oci, a ni dan danas ne mogu da ga zaboravim. Mozda necu moci da citiram bas kako je bilo od reci do reci ali fazon "Konacno mogu da sviram bubnjeve u stanu i da nikome ne smetam". I to ne bi bilo tragikomicno da ne cujem komsiju kako hrce ili mu vibrira telefon, a najslikovitiji primer bi bio kada prave plan za pijacu koliko ce i cega da kupe. Onda ga po nekom marfiju sretnem sutradan u liftu gde komsija kaze "evo bili do pijace kupili to i to", a ja uz osmeh "sve znam komso, sve znam".

Inače obezbediti takvu zvučnu izolaciju da se ne čuje vežbanje bubnjeva u stanu je skupa rabota :) To bi se čak moglo podvesti pod lažno reklamiranje, čudi me da ih neko nije nagazio za to.

Ja sam živeo u zgradi izgrađenoj 2000-ih gde sam imao takvu zvučnu izolaciju kao što ti opisuješ. Ujutro bih čuo komšijin alarm za buđenje. Nekada je umeo da udara snooze po sat vremena, da poludiš :)
 
Hahaha ja sam taj, cak ni ne udaram snooze vec pustim da zvoni, nista mi ne smeta🙂 za spavanje mi nije problem jer spavam kao top ali kada sam budna IZUZETNO neprijatno😐 no da ne idemo previse u off, cisto me zanima kako ce biti 9vde
 
Ja nisam u stanju da duze boravim u zgradama gde je zvucna izolacija losa i imam utusak da mi je komsija u susednoj sobi
I to ne bi bilo tragikomicno da ne cujem komsiju kako hrce ili mu vibrira telefon, a najslikovitiji primer bi bio kada prave plan za pijacu koliko ce i cega da kupe.
Na zalost, iz iskustva znam kako vam je. Ono sto bi moglo da vam pomogne je da uradite izolaciju ka stanovima iz kojih dolazi buka: mineralna vuna, knauf. Meni je majstor to radio u stanu u kome sam imao problem sa zvucima komsija, i pomoglo mi je, tako da savetujem. Potrosio sam 1000e na taj poduhvat pre nekoliko godina, ali ne zalim.

Sto se tice R7, zvucna izolacija koju stavljaju izmedju stanova, hodnika i vodovodnih cevi je bila faktor mog izbora kupovine. Iz iskustava koje ste vi gore napisali, su investitori konacno shvatili da treba da izoluju stanove i to je naravno za pohvalu. Giter blok je tvrde strukture, sto je kvalitetniji to je tvrdji i bolje prenosi zvuk. U R7 se koristi Ytong za zidove, trebalo bi da je ok, sudeci po deklarisanim karakteristikama, videcemo.

Sitnica je, al ajde da napisem :) Nisam bas odusevljen sto je u R7 postavljena instalacija za televizore na zidovima(ako ne gresim), kao sto se moze videti na slici ispod. Buka od televizora se sjajno prenosi preko TV nosaca na zid od giter bloka, ali se nadam i ocekujem da je Ytong bolji po tom pitanju. Proslo leto sam u Grckoj nocu imao problem da zaspim kada komsije iznad puste neki jeftini TV koji ima izrazen visoki ton koji se kroz blok odlicno prenosi. A u R7, na primer, soba koja se nalazi izmedju 2 sobe, znaci da je potencijalno okruzena sa 2 televizora na zidovima u 'svom' stanu, plus sa po jos 3 tv na 2 sprata iznad i ispod = 2 + 6 = 8. Dakle 8 televizora za koje postoji sansa da se cuju. Za sebe znam da cu da okacim lepe lampe na mesta izvoda za TV po sobama.
 

Prilozi

  • image (3).png
    image (3).png
    377,1 KB · Pregleda: 313
@Alisa_Bg
Zvucna izolacija je u proseku danasnjih novogradnji. To kazem generalno, jer postoji medjuspratna izolacija, izolacija izmedju stanova, izolacija izmedju stanova i hodnika zgrade, izolacija vodovodnih i kanalizacionih cevi itd. Ovde je konkretno problem recimo zid spavace sobe koji se oslanja na dnevnu sobu komsije, a to uglavnom imaju stanovi manje kvadrature. Kod vecih stanova je taj problem delimicno manji jer su svakako siri, neretko dvostrano ili cak trostrano orjentisani. Pun pogodak je ako je recimo spavaca soba na kraju tog dela zgrade ili ulaza i naslanja se na komsijinu sobu koji je u drugom delu zgrade odnosno ulazu. Tu postoji dupli zid jer su to dve zgrade fizicki iako spolja vizuleno deluju kao jedna.
Sto se toplotne izolacije tice ona je ako ne vrhunska onda izuzetno dobra. ne znam odakle vam taj podatak da je losa. Bar su danas materijali za izolaciju pristupacni i jednostavni za ugradnju tako da manje vise svaka novogradnja je ako nista drugo bar dobro toplotno izolovana. Primera radi ja sam u potkrovlju, gde se visina plafona krece od 2.6m pa sve do 4.5m. Takav plafon sam iskoristio cak i za galeriju, gde sam dobio dodanu spavaonu od nekih 15kvm. Verujte da ja grejanje ukljucujem samo kad je danima napolju ispod 0 i to tek da budu mlaki radijatori. U takvim uslovima u stanu je uvek 22 stepena.
Sto se problema sa investitorom tice bilo ih je i vecinom su reseni. Zivimo kao na divljem zapadu i verujte da cete i vi imati bar neke probleme. Na kraju shvatite da problem ne nastaje zbog pohlepe investitora koliko zbog njegove spoznaje da retko ko od stanara hoce da istraje u resavanju istog. I onda kada je situacija takva, zasto ne uzeti jos vise, koliko god moze, makar na stetu drugog.

@sutraw
Ne mora bas takva izolacija da se ne cuju bubnjevi ali izolacija u zgradi u kojoj sam pre ziveo gde je komsija ko zna koliko dugo, a malo malo tukao zenu, a da niko nije cuo bi sasvim zadovoljila moje kriterijume. Incidenti su sasvim slucajno otkriveni kada je neko primetio da je zena vise modra nego sto nije. Sto je najgore na kraju se branila da nju muz ne tuce i da su samo malo energicniji u svadji. Zato pustiti druge ljude da zive svoj zivot kako im se prohte, a nama samo izolacija i svi srecni.


Inace, kako ne znamo kakva ce biti izolacija u R7+ preporucujem svakom da u spavacoj sobi na zidu koji deli sa stanom do uradi dodatnu zvucnu izolaciju. Najlakse je dok je stan neuseljen i prazan, a znaci mnogo za zivot kasnije.
Pade mi na pamet jos nesto sto se tice kvaliteta samog projekta, a kaosto kazu sitnice zivot znace. Pogledajte kako su projektovana kupatila i da li moze da stane ves masina standardnih dimezija, a da ne smetaju za vrata od kupatila ili ako su blizu wc solje da moze da se ista koristi u sedecem polozaju. Vodite racuna i o dubini tog prostora i odajte digurnih 5cm vise zbog odvoda i ventila zbog koji masina nece moci skroz do zida. Tkodje, da li je ostavljen prostor iznad za masinu za susenje. Ako nije onda mora mini rekonstrukcija, a to opet sto kazu i para i zivaca.
 
Poslednja izmena:
@keks
Ja tu izolaciju nisam radio jer sam verovao specifikacijama ali papir i realnost su neretko dve sasvim suprotne stvari. Po specifikaciji izmedju blokova postoji mineralna vuna, imao sam cak i neke slike dok je zgrada bila u sivoj fazi. E sad, to nije dalo neki rezultat, da li zato sto u samom procesu nesto nije ispostovano ili prosto nisu stavljali izolaciju svuda, a trebalo je. Kontrola kvaliteta je lako losa pa otuda i propusti koje buduci vlasnik spozna tek kada pocne da zivi.
Meni je licno stan u ZK kao neko prelazno resenje, tako da ne bijem glavu mnogo oko nekih stvari, a svakako imam iskustvo vise za danas sutra nekretninu koja ce biti konacan ili izbor na duge staze.
 
Нисам упознат са тим какав је квалитет градње, по овим сликама претпоствљам да је све у реду што се тога тиче, али микролокација је више него језива.
 
Na zalost, iz iskustva znam kako vam je. Ono sto bi moglo da vam pomogne je da uradite izolaciju ka stanovima iz kojih dolazi buka: mineralna vuna, knauf. Meni je majstor to radio u stanu u kome sam imao problem sa zvucima komsija, i pomoglo mi je, tako da savetujem. Potrosio sam 1000e na taj poduhvat pre nekoliko godina, ali ne zalim.

Sto se tice R7, zvucna izolacija koju stavljaju izmedju stanova, hodnika i vodovodnih cevi je bila faktor mog izbora kupovine. Iz iskustava koje ste vi gore napisali, su investitori konacno shvatili da treba da izoluju stanove i to je naravno za pohvalu. Giter blok je tvrde strukture, sto je kvalitetniji to je tvrdji i bolje prenosi zvuk. U R7 se koristi Ytong za zidove, trebalo bi da je ok, sudeci po deklarisanim karakteristikama, videcemo.

Sitnica je, al ajde da napisem :) Nisam bas odusevljen sto je u R7 postavljena instalacija za televizore na zidovima(ako ne gresim), kao sto se moze videti na slici ispod. Buka od televizora se sjajno prenosi preko TV nosaca na zid od giter bloka, ali se nadam i ocekujem da je Ytong bolji po tom pitanju. Proslo leto sam u Grckoj nocu imao problem da zaspim kada komsije iznad puste neki jeftini TV koji ima izrazen visoki ton koji se kroz blok odlicno prenosi. A u R7, na primer, soba koja se nalazi izmedju 2 sobe, znaci da je potencijalno okruzena sa 2 televizora na zidovima u 'svom' stanu, plus sa po jos 3 tv na 2 sprata iznad i ispod = 2 + 6 = 8. Dakle 8 televizora za koje postoji sansa da se cuju. Za sebe znam da cu da okacim lepe lampe na mesta izvoda za TV po sobama.
Ne mora TV biti na zidu ako su uticnice gore, ja svakako ne nameravam da ga tako kacim. Doduse, kod mene nijedna pozicija za TV nije na zidu koji ide izmedju dva stana.
 
али микролокација је више него језива
Tako je kako je, ali nije to toliko strasno. Iako je tu odmah "ispod mosta" - velika je verovatnoca da neces ni imati dodira sa istima u toku dana. Pitanje je da li ces ih i primecivati nakon nekog vremena.
Jer pogledaj na sta se svede radni dan, a vikendom ces ili na kej ili negde van grada :) retko ko je u danasnjem vremenu ceo dan vezan za svoju zgradu i okolinu.
Ovo ce biti veliki zalogaj za grad da resi, jer je definitvino veliki problem (kada znamo kako decenijama ne resavaju i dosta manja ovakva naselja) - ali verujem da ce biti reseno
 
Hvala komsija_ZK na informacijama, što se toplotne tiče ja sam to pretpostavila jer je pisano na temi da je hladno, ali moguće da je to bilo u poečtku dok je grejanje bilo slabije i nije bila useljena zgrada. Za one probleme sa investitorom, iako inače jesu bahati baš mi je delovalo previše i za naše uslove, nadam se da ćete sve rešiti. Za zvučnu je na temi pisano da je baš loša, ja sam razumela čak i lošija od drugih novogradnji. Koliko se gubi na površini kada se radi ta dodatna izolacija? Jer ja gledam manje stanove, takve su mi potrebe, svakako ne više od 50kv a poželjno tu nedge oko 40-45, pa ne bih da gubim na prostoru.
 
Minimalan gubitak prostora, to je svega mozda par cm od zida. Svakako i da se gubi jos vise opet je vredno.
Uostalom danas postoje premazi i materijali bas za apsorpciju zvuka, pa sve moze biti jos jednostavnije. Samo pocnite da se raspitujete na vreme.
A da, grejanje je prve sezone uvek lose i skuplje. kako zbog neuseljenih stanova, tako zbog isporucene toplotne energije ciji visak placaju useljeni stanari ali i celog sistema kome treba vremena da proradi kako treba.
 
Popularna turistička destinacija

KOVAČEVIĆ dodaje da je u Zemunu potrebno rekonstruisati i druge ulice, ali da je cilj da ova opština zadrži duh „starinskog grada koji ima svoju dušu“.

– Kao i da te neke stare stvari koje smo olako zaboravili obnovimo, da ih osvežimo i da zaista bude jedna od top destinacija za turiste koji dolaze da posete Beograd u celini, da oni izdvoje posebno barem jedan dan za Zemun – kaže on.

Ako ovome iznad dodamo i pređašnje vesti o želji da Zemunsko pristanište počne da radi punom parom (za turističke ture), dolazimo do zaključka da je realnost razvoj Zemuna u pravcu turizma. Za moj ukus je kej već prepun, ali to je druga tema.

Rekonstrukcija kolovoza Glavne se privodi kraju. Dobro izgleda. Zanimljivo sto je u medjuvremenu dodato vertikalno osvetljenje na dosta fasada duž Glavne ulice i to takodje vrlo dobro izgleda.

Zaključak, kretanje cena kvadrata u Zemunu može samo bude iznad kretanja cene kvadrata u ostatku Beograda.
 
Ne samo to. Nego bi sledeća (mozda jos nesto pre toga) mogla na redu da bude Marije Bursać. Tako je pisalo u onom članku koji objansjava prioritete za rekonstrukciju u Zemunu.
 
A čudno da R7+ uopšte nije obeležen na Google mapama.
 
Lepo izgleda. Mogli su klime da kamufliraju nekim kutijama...
 
Ovo za klime je recimo ozbiljna mana u ZK, ne racunajuci poslednji objekat koji je bio u prodaji. Prvo sto klime nisu isle uz stan pa ih je svako kacio kako je hteouprkos zabranama kacenja klime na spoljnu fasadu. Drugo, po projektu su sve klime u terasama, a tada je terasa neupotrebljiva ako klima radi. Ja licno osim na kvalitetu izgradnje i zavrsnim radovima, kvalitet nekog projekta vidim i u tim nekim detaljima.
 
Vrh