Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Krajem januara bi trebalo da bude 80% izgradnje, tj do kraja januara bi trebalo da se proceni finalna površina stana. Danas dobio info.
Ovo ispod je citirano sa teme Tri Nove.
Meni, kao i velikoj većini, stan je manji za 1-2m2, veći stanovi odstupaju i više. Ono što je upadljivo je veliko proširenje terasa kako bi se ukupno odstupanje svelo ispod tih 2%.
Kod mene se, da ga nazovem azurirani plan, razlikuje u merama prostorija, ali ne i kvadrature u ugovoru. Pa je tako terasa na azuriranom planu povecana sa 5.31 na 6.22, sto je povecanje od 0.9kvm. Ostale prostorije na azuriranom planu imaju jako slicne kvadrature kao na inicijalnom planu, negde je plus, negde minus.

Kada dodje do merenja stana, videcemo koje ce mere biti. Ne ocekujem veliko odstupanje od plana, jer sam merio ogledni stan laserskim meracem, i bas je prilicno tacno izgradjen. Videcemo kako je u ostalim stanovima, ocekujem da ce biti manje vise ok. Samo ostaje utisak da je terasa svesno povecana.
 
Ja samo da se nadovezem za ovih 80%, cisto sumnjam da ce biti i kraj januara, obzirom da je neophodno kopanje okolnih ulica i prikljucenje na gradski vodovod (jer bi trebalo da zgrada ima prikljucak za struju i vodu, pored fasade i ostalih stvari, da bi se reklo da je 80%).
 
Znaci uzelii su ljudima 5.000 EUR otprilike?
 
Meni je prema novom planu svaka prostorija veća za 0.7m2, terasa za 0.5m2, dok je kupatilo manje za 0.5m2. Tako da do finalnog merenja, meni ništa nisu uzeli prema tome. U suštini suzili su prostorije za 2-3cm, a produžili za 15cm. Barem za moj tip stana.
 
Meni je prema novom planu svaka prostorija veća za 0.7m2, terasa za 0.5m2, dok je kupatilo manje za 0.5m2. Tako da do finalnog merenja, meni ništa nisu uzeli prema tome. U suštini suzili su prostorije za 2-3cm, a produžili za 15cm. Barem za moj tip stana.
A gde može da se vidi taj ‘novi plan’?
 
A gde može da se vidi taj ‘novi plan’?
Pa dobio sam na mail korekciju još u avgustu. Moj je tip 3.5. Doslovno na postojeći plan po prostoriji 15cm duže i 2cm uže ( i to ne srednja soba). Kupatilo 10cm uže a iste širine, a terasa šira 10cm. Ništa posebno oko izmena ostalo.

Slažem se da je glupo što na website-u stoje još uvek stare dimenzije.
 
Ahaaa. Jasnoo! Ja nisam ništa dobijao na mail (osim čestitke za NG) pa mi nije bilo jasno o čemu pričate 😅
Hvala mnogo na pojašnjenju! 😊

Ja sam potpisao predugovor u avgustu tako da sam odmah dobio skicu sa novim dimenzijama (koje se razlikuju od onih sa sajta) za tip 2.8
 
A onda je sve ok. Promenili raspored i pitali za saglasnost. Korektno.
Ja sam na osnovu ovoga što je @keks napisao pomislio da su su skoro svi uskraćeni za 1-2 kvadrata.
 
dji_fly_20231230_123110_388_1703935893462_photo_optimized.jpeg
dji_fly_20231230_123036_387_1703935871365_photo_optimized.jpeg
dji_fly_20231230_122900_385_1703935813505_photo_optimized.jpeg
dji_fly_20231230_122954_386_1703935807982_photo_optimized.jpeg


Poslednji update za godinu :)
 
A onda je sve ok. Promenili raspored i pitali za saglasnost. Korektno.
Ja sam na osnovu ovoga što je @keks napisao pomislio da su su skoro svi uskraćeni za 1-2 kvadrata.
Dobro je sto si tako pomislio, sad smo makar saznali kakve su razlike u merama u ažuriranim planovima raznih stanova :)

Citirao sam poruku sa Tri Nove, samo radi primećenog povećanja terase.

Kod mene je ažurirani plan sličan po kvadraturi kao inicijalni, i blago je povećan. Samo je terasa primetno povećana. Kao i kod ostalih forumaša, sobe su produžene, i par milimetara sužene, ali su u plusu što se tiče kvadrature.

Računam da ce u toku gradnje, par milimetara svuda da ode u minus, pa će izgradjeni stan i dalje da bude u blagom plusu (i bez povećane terase). Tako da je sve to ok. Saznaćemo uskoro.
 
Kod mene je po novom rasporedu povecana kvadratura nekih 4.5 kvadrata, ali ona tablica sa strane nije updatovana pa sam morao rucno da racunam. Racunam da u praksi to uvek ispadne manje nego po prorwcunu pa ce se uklopiti u onih 2% odstupanja.
 
Dobro je sto si tako pomislio, sad smo makar saznali kakve su razlike u merama u ažuriranim planovima raznih stanova :)

Citirao sam poruku sa Tri Nove, samo radi primećenog povećanja terase.

Kod mene je ažurirani plan sličan po kvadraturi kao inicijalni, i blago je povećan. Samo je terasa primetno povećana. Kao i kod ostalih forumaša, sobe su produžene, i par milimetara sužene, ali su u plusu što se tiče kvadrature.

Računam da ce u toku gradnje, par milimetara svuda da ode u minus, pa će izgradjeni stan i dalje da bude u blagom plusu (i bez povećane terase). Tako da je sve to ok. Saznaćemo uskoro.
Pa to. Računam da će biti isto, malo povećali, malo se oduzme, pa dođe na isto (tj blagi plus). :)
 
Pošto je bilo na temi razmatranja u vezi 3 toaleta po većim stanovima, mozda nekome bude zanimljiva ideja da se jedan toalet koristi kao vešernica sa odvlaživačem vazduha. Umesto sušenja po terasi ili u mašini za sušenje veša, za koju neki kažu da oštećuje tkaninu. Može i za stanove sa 2 (možda i 1 toaletom, ako ima prostora) toaleta.

Ovo je predstavljanje nekog odvlaživača, kao primer šta ima da se kupi za 200e. Nisam znao za ovaj uređaj, pa rekoh da podelim, možda nekome bude korisno.
 
Sto mi je apsolutno neverovatno obzirom da fasada ni pri kraju nije a da ne pricamo o vodi i struji.
 
Da, stiglo je i meni. Ne znam koji je kriterijum, vidim da su i Lastavice na 80% a tamo je ona strana od ulice jos uvek u goloj izolaciji recimo.
 
I sta to znači? Kad je 100%? Kakva su iskustva sa drugim projektima? Koliko treba vremena od 80 do 100%? 3-4 meseca?
 
Vrh