Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Pozdrav, zahvalila bih se svima na komentarima, detaljno sam iscitala sve. Vidim da nam se misljenje dosta poklapa sa misljenjem ljudi koji su vec kupili stan u ovom kompleksu, medjutim mi smo kasno shvatili da je kupovina stana ovde najverovatnije dobra odluka, jer je u ovom trenutku ostalo vrlo malo stanova i ono sto bi po nasem misljenju mozda bilo idealno je prodato i sada se malo dvoumimo, jer neke stvari koje sad vidimo kao mane, mane su mahom zbog visine sprata i situacije da su ostali stanovi samo na 7om spratu. Da li biste mozda mogli da nam date neki savet i misljenje, narocito ljudi koji su vec kupili stanove, jer verujem da su oni vec dosta analizirali sve? Trazimo dvosobni stan. Dakle, 7mi sprat na juznoj strani dvosobni stanovi imaju terase koje nisu natkrivene, a pored toga imaju mali deo stana iznad kog je samo terasa stana na osmom spratu. Nas malo odbija sto nema nadstresnice,juzna je strana, toplija je, pa i malo je otkriven stan (iako kazu da se te terase na povucenim spratovima dobro izoluju), mada sa druge strane sama unutrasnjost tih stanova nam se cini najlepsa i najbolje organizovana. Druga opcija je 7mi sprat na istocnoj strani, pogled takodje fenomenalan, ali unutrasnjost malo gora i skucenija, a terasa/lodja ususkanija. Poslednje opcije su unutrasnji stanovi koji su dvorisno/severno orijentisani i zbog toga manje interesantni. Bilo koje misljenje ili komentar bi nam znacio. Hvala unapred!
Ako je najveci problem za juznu stranu nedostatak nadstresnice, kapiram da se ona moze dodati naknadno, ona platnena sto se izvuce po potrebi. Ja bih uvek birao stan koji mi vise odgovara po rasporedu, ne znam koliko cu sedeti na terasi po kisi, a kad je lepo vreme bez nadstresnice moze covek lepo i da se sunca.
 
Ma imam i ja taj slim ariston, pišti od prvog dana... sada verovatno ima i kamenca, ali nebitno, to mu je poznata falinka. Ljudi u nekim novim zgradama hoće da menjaju odmah pošto su se uselili ko je alergičan na to da se čuje bojler (moja koleginica).
Meni je provristao posle par meseci zagrevanja vode na 70C. Nakon toga, zamenjeni grejaci, ociscen kamenac, bojler stoji stalno na 55C i 4 godine vec ni da zucne, da kucnem u drvo.
Btw svaki bojler provristi brzo, ako se voda greje iznad 60C.

Izvinjavam se za off.
 
Pozdrav, zahvalila bih se svima na komentarima, detaljno sam iscitala sve. Vidim da nam se misljenje dosta poklapa sa misljenjem ljudi koji su vec kupili stan u ovom kompleksu, medjutim mi smo kasno shvatili da je kupovina stana ovde najverovatnije dobra odluka, jer je u ovom trenutku ostalo vrlo malo stanova i ono sto bi po nasem misljenju mozda bilo idealno je prodato i sada se malo dvoumimo, jer neke stvari koje sad vidimo kao mane, mane su mahom zbog visine sprata i situacije da su ostali stanovi samo na 7om spratu. Da li biste mozda mogli da nam date neki savet i misljenje, narocito ljudi koji su vec kupili stanove, jer verujem da su oni vec dosta analizirali sve? Trazimo dvosobni stan. Dakle, 7mi sprat na juznoj strani dvosobni stanovi imaju terase koje nisu natkrivene, a pored toga imaju mali deo stana iznad kog je samo terasa stana na osmom spratu. Nas malo odbija sto nema nadstresnice,juzna je strana, toplija je, pa i malo je otkriven stan (iako kazu da se te terase na povucenim spratovima dobro izoluju), mada sa druge strane sama unutrasnjost tih stanova nam se cini najlepsa i najbolje organizovana. Druga opcija je 7mi sprat na istocnoj strani, pogled takodje fenomenalan, ali unutrasnjost malo gora i skucenija, a terasa/lodja ususkanija.
Potpuno razumem vase muke. Prednosti i mane ste lepo napisali. Donecete pravu odluku sa takvim stavom, ne sumnjam.

U vezi juznog stana, tenda koju @Defke pominje je i meni pala na pamet, verovatno i vama. Moze, ali mislim da ne bi smela da se stavlja odmah, zbog fasade. Takodje, imajte na umu da postoji refleksija sunca od poda terase tog stana, ka stanu, koja bi dodatno osvetljavala i grejala stan.

Istocni stan kazete da nije sa rasporedom idealan.

Poslednje opcije su unutrasnji stanovi koji su dvorisno/severno orijentisani i zbog toga manje interesantni. Bilo koje misljenje ili komentar bi nam znacio. Hvala unapred!

Nisu svi unutrasnji stanovi severni. Tip 2.2 gleda na zapad, stan na visokom spratu mozda ne bi bio los izbor. Tip 2.5 gleda na istok.

Severna strana, unustrasnja, mozda moze, uprkos manama koje nisu samo orjentacione prirode. Koliko vidim, postoje 2 tipa stana. Visi spratovi su bolja opcija. Nema direktnog sunca, ali ima refleksije od zidova levo i desno, kada je sunce na istoku, pa na zapadu.

I za kraj. Da li ste razmisljali o stanu tip 2.4, koji god sprat? Gleda na zapad, na spolja, dobre je strukture. Meni, ovako od oka, lici da je to mozda i najbolji izbor od svih dvosobnih stanova u zgradi.
 
Poslednja izmena:
Potpuno razumem vase muke. Prednosti i mane ste lepo napisali. Donecete pravu odluku sa takvim stavom, ne sumnjam.

U vezi juznog stana, tenda koju @Defke pominje je i meni pala na pamet, verovatno i vama. Moze, ali mislim da ne bi smela da se stavlja odmah, zbog fasade. Takodje, imajte na umu da postoji refleksija sunca od poda terase tog stana, ka stanu, koja bi dodatno osvetljavala i grejala stan.

Istocni stan kazete da nije sa rasporedom idealan.



Nisu svi unutrasnji stanovi severni. Tip 2.2 gleda na zapad, stan na visokom spratu mozda ne bi bio los izbor. Tip 2.5 gleda na istok.

Severna strana, unustrasnja, mozda moze, uprkos manama koje nisu samo orjentacione prirode. Koliko vidim, postoje 2 tipa stana. Visi spratovi su bolja opcija. Nema direktnog sunca, ali ima refleksije od zidova levo i desno, kada je sunce na istoku, pa na zapadu.

I za kraj. Da li ste razmisljali o stanu tip 2.4, koji god sprat? Gleda na zapad, na spolja, dobre je strukture. Meni, ovako od oka, lici da je to mozda i najbolji izbor od svih dvosobnih stanova u zgradi.
Kao prvo hvala puno na komenatrima @Defke i @keks. :) Inace rekli su nam u pokaznom stanu da su svi ljudi koji su kupili i dosli do pogledaju pokazni stan, jako fini, sto mi je posebno drago, a vidi se i po nacinu kako kupci komentarisu na ovom forumu o kakvim se ljudima radi.
Stan tip 2.4 nismo razmatrali iz razloga sto je soba vise nekako u sklopu dnevne, dok se kod drugih u sobu ulazi iz predsoblja. Ovo je retka novogradnja ili zgrada uopste gde su svi stanovi jako dobro isprojektovani i sa minimalnim manama i to se odnosi apsolutno na sve strukture, i dvosobnih i trosobnih i cetvororsobnih ima toliko lepih, da za koji god da se uhvati cini mi se ne bi covek pogresio. Taman su ih organizovali tako da su u nekom optimumu kvadrata postigli maksimalnu udobnost i komfor. Jos uvek se malo mislimo, jer polako manjkaju slobodni stanovi, nadam se da cemo na kraju da budemo zadovoljni odlukom. Ako ima jos neko komentar, savet ili iskustvo sa kupovinom dvosobnog stana ovde, pisite. :) Stan kupujemo kao investiciju, ali nismo bas za to da kupimo stan samo da bismo ga imali, a da posle neko ko zivi u njemu ima problem, a mozda to jednog dana budemo i mi. :)
 
Meni je bilo rečeno da tu nekad, Boga pitaj kad (možda i u sledećem životu), treba da bude saobraćajnica, a sa druge strane nje dom zdravlja (u visini prizemlja + prvi sprat)
Ovo slusamo vec deceniju i kusur ;) . A pravi starosedeoci citavih par decenija. Da bi se cak bez ikakvog komentara samo nasmejali kada bih im to (tada takodje optimisticno) pomenuo.
A u realnosti, za svo ovo vreme koliko vec zivim na Kalvariji - bukvalno jedino pametno, primetno i pohvalno sto je uradjeno je kompletno asfaltiranje Zlatiborske ulice (koju su potom unakazili sa lezecim policajcima, a nedavno i sa semaforom na samom kraju i uglu sa Prvomajskom). Od "investiranja", uglavnom cete videti neko busenje ulica, krpljenje dotrajalih i popucalih instalacija, krpljenje asfalta koji je u celom kraju u ocajnom stanju sa zakrpom na zakrpi, uklanjanje popucalih i starih stabala posle svakog, cak i manjeg nevremena, odgusivanje kisne kanalizacije, objekte u stecaju u poluraspadu...
Iskreno se nadam da ce zavrsetak R7+ pokrenuti bar nesto oko infrastrukture, u interesu je celog kraja. Ali sto se tice samog okruzenja objekta, ko zna koliko dugo ce jos te udzerice i stovarista okolo egzistirati i ubuduce. Posto sam ih par i licno poznavao, sve su to lepe price investitora dok se objekat ne rasproda, naslusao sam ih se prilicno (identicno je bilo i za MB blok ili novogradnje ka Sime Solaje, tj. danasnje Mozerove i Zivka Petrovica).
Dok Laudanov sanac moze da isprazni i u red dovede jedino neki vitalni i veci projekat (citaj saobracajnica i veza ka T6, posto je po nekadasnjim projektima tu trebao da bude depo metroa). Kao sto je i sanacija Gazele svojevremeno ispraznila ono ogromno ruglo od bivseg karton naselja ispod, sa NBG strane. Ili kao sto je sanacija pruge i nova autobuska stanica ocistila blokove 42 i 66.
 
Poslednja izmena:
Ovo slusamo vec deceniju i kusur ;) . A pravi starosedeoci citavih par decenija. Da bi se cak bez ikakvog komentara samo nasmejali kada bih im to (tada takodje optimisticno) pomenuo.
A u realnosti, za svo ovo vreme koliko vec zivim na Kalvariji - bukvalno jedino pametno, primetno i pohvalno sto je uradjeno je kompletno asfaltiranje Zlatiborske ulice (koju su potom unakazili sa lezecim policajcima, a nedavno i sa semaforom na samom kraju i uglu sa Prvomajskom). Od "investiranja", uglavnom cete videti neko busenje ulica, krpljenje dotrajalih i popucalih instalacija, krpljenje asfalta koji je u celom kraju u ocajnom stanju sa zakrpom na zakrpi, uklanjanje popucalih i starih stabala posle svakog, cak i manjeg nevremena, odgusivanje kisne kanalizacije, objekte u stecaju u poluraspadu...
Nadam se da ce izgradnja R7+ pokrenuti bar nesto oko infrastrukture, u interesu je celog kraja. Ali sto se tice samog okruzenja objekta, ko zna koliko dugo ce jos te udzerice i stovarista okolo egzistirati i ubuduce. Sve su to lepe price investitora, dok se objekat ne rasproda, naslusao sam ih se gomilu.
Dok Laudanov sanac moze da isprazni i u red dovede jedino neki vitalni i veci projekat (citaj saobracajnica, posto je po nekadasnjim projektima tu trebao da bude depo metroa). Kao sto je i sanacija Gazele svojevremeno ispraznila ono ogromno ruglo od bivseg karton naselja ispod ili kao sto je sanacija pruge i nova autobuska stanica ocistila blokove 42 i 66.
Posto ti je toliko lose naselje, savetujem ti da prodas taj stan u kome si sad i kupis na drugoj lokaciji. Mozes blize poslu, na Bezanijskoj Kosi, jako lepo da prodjes.
 
Mislim da to ne bi ni smetalo u krajnjoj liniji da nije toliko blizu zgradi, pogotovo objekat sa leve strane na slici. Ako se ne varam, prizemlje i prvi sprat gledaju direktno u taj magacin ili šta već predstavlja...
 
Posto ti je toliko lose naselje, savetujem ti da prodas taj stan u kome si sad i kupis na drugoj lokaciji. Mozes blize poslu, na Bezanijskoj Kosi, jako lepo da prodjes.
Ne zivim u stanu. A na Kalvariji sam preko decenije, gde sam se preselio posle 12 godina zivota upravo na Kosi II :) .
Sigurno mi namera nije "pljuvacina" po kraju, koji sam kao i vi sam izabrao. U kome, na sve to, jos gledam da eventualno pazarim jos jednu nekretninu. I koji moze da bude vrlo lepo mesto za zivot, kada bi se samo neke stvari promenile.
I ne vidim nista lose u tome da mozda i nekom zajednickom inicijativom svi zajedno poguramo da nam okruzenje bude bolje ;) . A ocigledno je da oni koji treba, maltene nista ne rade po tom pitanju, sto situacija na terenu koju opisujem najbolje i pokazuje.
Uostalom, videcete i sami kada pocnete da zivite i provedete mesece i godine na lokaciji. I kada iz svog iskustva i licno uvidite stvari o kojima pricam, i kada iste pocnu da vas svakodnevno itekako tangiraju zbog tudje nebrige, nemara i nerada.
Ovaj kompleks se pravi u neposrednoj blizini R 7+ pa mozda srede infrastrukturu malo..
Kratak off ako nekoga zanima, iz tog razloga samo par mini slicica odnedavno - rasklanjaju se bivsi baloni i rasciscava teren:

IMG_20230922_182941_resized_20231128_022239539.jpg IMG_20230922_182930_resized_20231128_022239347.jpg
IMG_20230922_182846_resized_20231128_022239147.jpg IMG_20230922_182912_resized_20231128_022238693.jpg
 
Samo da dodam svoje iskustvo - kukao sam kada sam iz stana sa CG, pazario vecu novogradnju sa etaznim grejanjem i elektricnim kotlom (3+6 KW)
Ne zivim u stanu.

Pre 2 meseca jesi ziveo, a sad ne ziviš?

Sigurno mi namera nije "pljuvacina" po kraju, koji sam kao i vi sam izabrao.

Samo time se i baviš.

I ne vidim nista lose u tome da mozda i nekom zajednickom inicijativom svi zajedno poguramo da nam okruzenje bude bolje ;) .

Ova tema nije mesto ni način.
 
I ne vidim nista lose u tome da mozda i nekom zajednickom inicijativom svi zajedno poguramo da nam okruzenje bude bolje ;)
Iskreno, ako je ovo cilj, postovi 'dzaba se nadate, tako sam i ja pa nista, nece biti bolje nikad' ne doprinose entuzijazmu. Pusti nas malo da budemo naivni i optimisticni ko ti kad si dolazio i da se radujemo novim stanovima.
 
Polako ljudi, moramo biti staloženi u ovim situacijama :D Siguran sam da Kalvarijac nema loše namere.

@Litota Pametno razmišljate. Ja sam se dvoumio između četvrtog i šestog sprata na južnoj strani, i na kraju sam se ipak odlućio za šesti, ali i dan danas razmišljam da li sam napravio dobru odluku. Čak bih više voleo i da je teresa uvučena kao i na ostalim stranama, ali ne može sve da se poklopi.

Na istok gleda samo 2.1. Koliko znam, to je odavno već sve otišlo, a i na sajtu stoji da je prodano, mada ako se kojim slućajem oslobodio stan na sedmom spratu, taj bih uzeo najradije.
 
Meni je provristao posle par meseci zagrevanja vode na 70C. Nakon toga, zamenjeni grejaci, ociscen kamenac, bojler stoji stalno na 55C i 4 godine vec ni da zucne, da kucnem u drvo.
Btw svaki bojler provristi brzo, ako se voda greje iznad 60C.

Izvinjavam se za off.
jeste sigurno delom do kamenca od rada preko 60c, i trudim se da leti bude na 50 (nemam opciju 55 ili 50 ili 60c) i to je ok, ali zimi sa ženom i dve ćerke nema šanse da tako radi bojler :D
tako da se čovek lakše navikne na zvuke :)

moj kum je posle dva meseca menjao grejače, ali je njemu nastavilo da se čuje :/
 
@Kalvarijac zaista niste dali ni jednu korisnu informaciju bilo kome ko se interesuje za ovaj projekat. Dok sam citala ovu temu, Vasi postovi samo prave sum i zbunjuju, narocito ako neko nema iskusta sa ovim forumom, pa veruje svakome ko komentarise. Htela bih da podelim svoje iskustvo oko kupovine stana u ovom kompleksu, kao i misljenje o samom kompleksu. Bavim se vec dosta dugo pracenjem trzista, investitora, gradilista, dozvola .... Krenulo je od kupovine nekretnine za zivot, a onda i za investiranje. Sto se ovog projekta tice, sve sto sam do sad videla, ljudi sa kojima sam pricala oko ovog projekta, sve je nenormalno dobro za nase uslove. Nije sve u zlatu, ali meni se cini da je odnos cene i kvaliteta, mnogo vise na strani kupca, nego na bilo kom drugom projektu. Investitor besprekoran, jedina mana koja mu se pripisuje je sporo dobijanje upotrebne dozvole na prethodnim projektima. Iz dosadasnjeg iskustva imam iskustva samo sa jos par investitora za koje mislim da su ok, svi ostali su vrlo upitne reputacije. Ko je malo posecivao gradilista, jasno mu je koliko je gradiliste residence 7+ ispred ostalih. Majstori koji rade, inzenjeri, prodaja, tu nisam naisla ni na jednu osobu koja se nije ponasala ili nije imala znanje u skladu sa svojom ulogom na projektu. Stanovi su isprojektovani jako dobro, svako ko kupuje moze da racuna da kupuje stvarno kvadrate koje ce da iskoristi i ne mora da pravi puno kompromisa. Cena vrlo konkurentna. I na kraju lokacija, ovo moze da bude subjektivno, ali u principu, nije daleko od prevoza, nije odseceno od sveta, ulica nije neka koja je non stop zakrcena. Na drugim lokacijama ima daleko vece guzve. Po svemu sudeci, ova lokacija ce se tek razvijati i ima mnogo potencijala za dalju gradnju, samim tim razvijace se i infrastruktura, menjace se ponuda sadrzaja kao sto su prodavnice, kafici i restorani. Ali na kraju krajeva i pesaka je vrlo lako spustiti se u kosnicu u centru Zemuna ili na drugu stranu ka Tasinom bunaru, Studenjaku, 11.tom aprilu. Mnogo sam gledala, pretresala, dosta vremena izgubila misleci da je lokacija losa, jer mi je jedino to bila mana projekta, ali sad mislim da i to nije tako lose kad se uporedi sa svim sto se nudi i kad se proseta nekoliko puta po okolini zgrade. Sve u svemu mnogo pluseva na strani residence 7+, a ko je kupio stan, moze samo da trlja ruke.
 
I ja se slazem da ima vise pluseva od mana al ovaj post ispade kao prodajni pamflet. Tek dolazimo do finih radova i detalja, ja sam uvek oprezan i optimisticno pesimistican :)

Ne moramo sada cipelariti Kalvarijca, imao je nekoliko korisnih postova i informacija na pocetku, posle ga ubio sa mracenjem, mozda nesvestan kako to izgleda sa strane. Ne treba da se guraju lokalni problemi pod tepih ali ne moramo ni na svakoj stranici citati sastav o guzvama i stazama.
 
Kalvarijac mentalno cipelari temu i učesnike, niko njega ne dira. Tema se jasno zove po imenu zgrade: Residence 7+. Više puta je opominjan za oftopik i to ga apsolutno ne dotiče, svaki put je isto nastavio. U skoro svakom postu se ljubazno izvini za oftopik, pa nastavi sa istim oftopikom. Pravi se naivan i konstruktivan, zamajava i šalje poruku:

Ne kupujte ovde, ne doseljavajte se, pale se gume, ne valja internet, nema vode, raspada se ceo kraj. Meni je potreban što slobodniji put do mog posla na Bežanijskoj kosi. A pošto je očigledno da će neki od vas ipak ovde kupiti stan, mračiću vas da ništa ne valja, da bi ste vi kao gurali neke moje iskrivljene ideje o razvoju kraja.

U vezi zgrade imamo dovoljno tema za diskutovanje, i biće ih mnogo više. Ako ne može da pomogne, a ovako definitivno ne pomaže, pozivam ga još jednom da ne odmaže.
 
Da li ima neko neku noviju informaciju kada ce objekat biti na 80%..?
 
Vrh