Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Jel ima neko okvirnu/grubu racunicu za recimo neki dvosobni stan, koliko je min ucesce i kolika bi bila rata na period otplate od recimo 25god. Od kad sam uzeo stan ne pratim vise pa me zivo zanimaju konkretne cifre u danasnjim uslovima.
 
Mislim da je u ovom kompleksu kvadrat oko 2300+PDV. Neki prosečan dvosoban stan bi koštao oko 140-145.000 EUR.

Za kupovinu putem kredita u vrednosti od 140.000 EUR, učešće 20% (28.000 EUR), na 25 godina je rata od 660 EUR okvirno sa kamatom 5,03% što sve banke nude.

I to je bez da uzimaš parking mesto, koje trenutno košta 12.500 EUR + PDV.
 
Hvala. Uglavnom horor prica za vecinu, a verujem da gotovo i da nema kreditnih kupaca sa min ucescem jer jednostavno treba i ziveti zivot, a ne samo placati ratu.
Primera radi ja sam 2020god. za dvosoban stan od 51kvm + garazno mesto morao da platim 91000eur. Za ucesce sam dao 21000eur, a kredit podignut na preostalu sumu od 70000eur.
Period otplate je 25god., a rata je bila okruglo 300e. Pricam o varijabilnoj kamati.
 
Da li neko ima sveziju informaciju sta ce biti u poslovnom prostoru/ima?
 
Znači, ipak dva lokala? Bila je sve vreme priča da će biti jedan veliki...
 
Izgleda da je ipak preveliki taj jedan za samo jednog zakupca. To je veca povrsina od onog Maxija u prvomajskog. Ja se nadam da ce ipak i taj vrtic da bude.
 
Mislim da je ovako i bolje. Da imamo i market, jer je situacija u Marije Bursac s prodavnicama nikakva, a i Pepco je zgodan ko ima decu, kad zatreba poklon ili neka sitnica.
Ja sam se najvise interesovao za vrtic, i mozda prizeljkivao kafic i neki parkic.
Videcemo kolike ce sad guzve praviti svi ti kupci.
 
Bitno je da imate veliki market koji moze da podmiri potrebe jednog kompleksa. U Zemunskim Kapijama na 1500 stanova postoji Maxi Shop&Go bez delikatesa. Ne kazem da je tragicno ali ako se vec reklamira urbano i moderno naselje, zna se da i adekvatan market treba biti na tom spisku.
 
samo da vam market ne pravi problem sa bukom i smecem
 
Bitno je da imate veliki market koji moze da podmiri potrebe jednog kompleksa. U Zemunskim Kapijama na 1500 stanova postoji Maxi Shop&Go bez delikatesa. Ne kazem da je tragicno ali ako se vec reklamira urbano i moderno naselje, zna se da i adekvatan market treba biti na tom spisku.
Vidim otvara se Maxi u objektu Zemun Vista sto nije daleko od ZK ni peske ni prevozom, tako da ce valjda biti bolje malo.
 
Ono što je dobro kod ove lokacije, jeste što je vrlo blizu Plus Cash & Carry (u TC Zmaj) i Roda Mega (malo pre TC Zmaj). Slažem se da nije baš za prevozno sredstvo sa jednom konjskom (*ili izaberi životinju*) snagom, ali za ono sa nešto više konjskih snaga, tih 3.7km tj. 3km je za oko 5min.
 
Do Rode je 2.2 km, a do Zmaja 2.7 km, ako se ide lokalnim putem (paralelno sa autoputem).
Postoji i MERE u Mozerovoj (jeste malo socijala, ali je market:) koji bi faktički bio na 100m od zgrade ako bi bilo prolaza za pešake prema Mozerovoj. A trenutno je 700m, jer mora da se obilazi preko Franca Prešerna.
Da li neko zna hoće li sa zapadne strane moći da se ide u Mozerovu ili će ipak biti ograđeno?
 
kredit ne mora sad da se dize, nego tek prilikom potposivanja ugovora (to se ocekuje u aprilu jer je tad planirana i primopredaja kljuceva)
Prvi put čujem za April kao plan. Koliko se sećam, ako ne grešim, avgust mesec je ugovoru vreme useljenja, a ima i 3 dodatna meseca nakon toga. Takodje, u ugovoru piše rok od 60 dana za isplatu po dobijanju obaveštena. Samo navodim šta je po slovu ugovora.

15. Januar + 60 dana = 15 Mart, je krajnji rok za isplatu po kreditu. I ni u tom pogledu se ne uklapa April kao mogući rok.

Dakle, verujem i nadam se da će tajming biti kako je u ugovoru napisan. I to je sve ok.
 
Mislim da avgust nije u ugovoru vreme za useljenje vec rok za zavrsetak radova. Posle kog imaju jos 3 meseca fore da ne placaju penale za kasnjenje.

Na tabli na gradilistu pise da je zavrsetak radova jul 2024.

U Tri Nove i Gornjem Gradu su ljudi useljeni pre tog roka iz ugovora koliko znam, on je uvek nesto duzi da imaju lufta za nepredvidjene okolnosti, kojih za sad, da kucnemo u drvo, i nije bilo.
 
Poslednja izmena:
Ok ako je tako bilo na tim projektima, al sudeći po stepenu izgradjenosti zgrade i dalje ne verujem da je realno da sve bude potpuno sazidano, doterano, očišćeno, infrastrukturno gotovo i da bude useljenje za 3 meseca.
 
Meni je rečeno da se očekuje kraj maja ili jun početak.

Što se tiče kredita, prvo se podnosi banci zahtev, pa kada se odobri kredit onda se kontaktira njihov advokat (tih 60 dana maks), pa onda se potpisuje glavni ugovor, nakon čega je rok 15 dana da se uplati njima novac. Da se pristupi potpisivanju glavnog ugovora može tek sa odobrenjem kredita (jel'... za kreditne kupce).

Takođe, Ko uzima kredit, a uzeo je ostavu, neka ne zaboravi da banci treba da dostavi pored predugovora i aneks zbog tačne cene stana. Aneksom se definiše nova cena stana jer se ostava plaća kroz cenu stana, a one su nuđene tek kasnije (osim ako neko nije uzimao kasnije pa mu je sve zajedno u predugovoru).
 
Meni je rečeno da se očekuje kraj maja ili jun početak.

Što se tiče kredita, prvo se podnosi banci zahtev, pa kada se odobri kredit onda se kontaktira njihov advokat (tih 60 dana maks), pa onda se potpisuje glavni ugovor, nakon čega je rok 15 dana da se uplati njima novac. Da se pristupi potpisivanju glavnog ugovora može tek sa odobrenjem kredita (jel'... za kreditne kupce).

Takođe, Ko uzima kredit, a uzeo je ostavu, neka ne zaboravi da banci treba da dostavi pored predugovora i aneks zbog tačne cene stana. Aneksom se definiše nova cena stana jer se ostava plaća kroz cenu stana, a one su nuđene tek kasnije (osim ako neko nije uzimao kasnije pa mu je sve zajedno u predugovoru).
Da li su te zvali da potpisujes nesto dodatno za ostavu (taj aneks) ili je sve na nivou dogovora i rezervacije za sada?
 
O kakvim ostavama je reč? Meni nije niko ništa nudio naknadno.
 
Da li su te zvali da potpisujes nesto dodatno za ostavu (taj aneks) ili je sve na nivou dogovora i rezervacije za sada?

Bio sam do Igora, odabrao i rezervisao ostave. Nakon toga je on uradio novu kalkulaciju (onaj excel faj sa početka gde se samo dodaju stavke vezane za ostavu), što sam potpisao. Onda sam se čuo sa njihovim advokatom, koji je uradio aneks. (Isto se overava kod onog notara na NGB).
 
O kakvim ostavama je reč? Meni nije niko ništa nudio naknadno.
Bilo ih je i u startu na planu garaža, pa sam pitao šta je to i rekli su mi da će biti ostave, ali tad nije bilo u mogućnosti da se uzme. Tek posle. Ja sam uzeo jednu od 4.66m2 pre mesec dana, jer sam i zaboravio na to. Mislim da ima još, ali nema ih baš previše.
 
Vrh