Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

To je problem koji treba da se resi sa investitorom i Conzom a ne sa komsijama koji imaju na minus 1 parking mesta. Conza nije vlasnik tih mesta i njihovo odobrenje da se parkira gde ko stigne je apsolutno presmesno i neadekvatno.
 
Razumem i problem komsija koji imaju parking mesta na minus 2 ali svakako treba da se razumeju i komsije na minus 1.
 
One sipke inace sluze kao potpora za onu veliki crveni viljuskar, kada ga budu uklonili sa gradilista uklonice i sipke.
 
Razumem i problem komsija koji imaju parking mesta na minus 2 ali svakako treba da se razumeju i komsije na minus 1.
Napišite na papir zauzeto i zalepite na parking mesto i sigurna sam da se komšije sa nižih spratova neće parkirati i rešili ste problem. :) Možemo biti malo tolerantniji jedni prema drugima, posebno sada dok još nije sve završeno, a i dok se komšijama ne oslobodi prolaz do njihovih parking mesta. :)
 
Zahtev za povraćaj PDV-a se podnosi u poreskoj na Novom Beogradu? Neko je spomenuo u nekom postu ovde da bi trebalo da se podnese u opštini gde je sedište investitora, a u dokumentaciji piše tako nešto, pa nisam siguran da li da idem tamo ili ne.
 
Zahtev za povraćaj PDV-a se podnosi u poreskoj na Novom Beogradu? Neko je spomenuo u nekom postu ovde da bi trebalo da se podnese u opštini gde je sedište investitora, a u dokumentaciji piše tako nešto, pa nisam siguran da li da idem tamo ili ne.
Preselili su poresku sa Nbgd na Vozdovac, nista razumeo nisam. Uglavnom, idite u centralu pravo u Cara Dušana u Zemunu. Treba vam pisarnica (koja radi do 14:30 da znate, iako citava poreska radi do 15:30).
 
Nema potrebe za raspravom oko parkiranja u fazi kad garaza jos uvek nije skroz osposobljena. Svake nedelje odlazu rok kada ce skloniti stubove, tako da je to neizvesno. Treba imati razumevanje za ljude koji su isto platili svoje parking mesto, uselili se, ali trenutno nisu u mogucnosti da parkiraju na isto, pa ostave auto na prvo slobodno koje vide. Mislim da trenutno svakako ima manje useljenih stanova od slobodnih parking mesta, tako da ne vidim potrebu za prozivanjem na forumu.
 
Nema potrebe za raspravom oko parkiranja u fazi kad garaza jos uvek nije skroz osposobljena. Svake nedelje odlazu rok kada ce skloniti stubove, tako da je to neizvesno. Treba imati razumevanje za ljude koji su isto platili svoje parking mesto, uselili se, ali trenutno nisu u mogucnosti da parkiraju na isto, pa ostave auto na prvo slobodno koje vide. Mislim da trenutno svakako ima manje useljenih stanova od slobodnih parking mesta, tako da ne vidim potrebu za prozivanjem na forumu.
Dragi komsija, prozivanje bi bilo kacenje automobila i broja tablica doticnom komsiji koji mesec dana parkira na mesto koje nije njegovo.
A to sto se vi osecate prozvanim sa razlogom, nije moj problem sa vama, nego vas problem sa conzom jer vam ne blokiraju ljudi sa minus 1 koriscenje nizih nivoa u garazi, tako da nemojte ni vi njima da blokirate njihova parking mesta. Lep pozdrav.
 
Meni je garazno mjesto na -2, moze da se prodje sa strane, tako i prolazim, a vidim da jos neki to isto rade. E sada, postoji mozda sansa da na to mjesto koje sluzi kao prolaz, neko parkira, i onda ste zablokirani. Meni se to nije desilo poslednjih 10 dana. Mozda nijesam relevantan jer automobil koristim samo predvece, i to ne svaki dan, ali uglavnom, mozete proci pored stubova i otici na svoje parking mjesto
 
Ako je neko kupio parking mesto, pa mu investitor nije omogućio korišćenje istog, sasvim je normalno da on udje na tudje parking mesto (u tudji privatni posed), zar ne? Po istoj logici ako mu npr. nije ispravan bojler, on če ući kod nekog komšije da se istušira. Ili da prespava u nečijem stanu ako mu je neispravna brava pa ne može da udje u svoj. :)
 
Seku asfalt ispred buduće IDEE... Jupi... Lepo, nekrpljeno je izgledalo i ovoliko.
 
Ponadao sam se da se postavlja behaton na mestu zelene površine sa granjem, kod ulaza u Ideu, da bi se bezbedno povezali ulaz-hol zgrade i trotoar.
 
Da li bi mogao neko da mi prosledi broj firme/pojedinca za izradu komarnika? Hvala
 
Zna li gde će ih izmestiti?

I ako može i meni kontakt za komarnike, neko je već spomenuo ovde da ima super majstora za to, hvala unapred.

Imamo li neku whatsapp ili drugu grupu za stanare?
 
Pozdrav,

Ja sam imao primopredaju stana 08.07. i nisam još podneo zahtev za povraćaj PDV-a. Na internetu sam našao informacije da "Rok za podnošenje zahteva za povraćaj PDV-a nije zakonom određen. Poželjno bi bilo predati zahtev Poreskoj upravi u roku od 30 dana od datuma primopredaje stana."

Da li mogu imati problema zato što je prošlo više od 30 dana? Ima li neko sličnih iskustava?

Hvala na odgovorima,
 
Zna li gde će ih izmestiti?

I ako može i meni kontakt za komarnike, neko je već spomenuo ovde da ima super majstora za to, hvala unapred.

Imamo li neku whatsapp ili drugu grupu za stanare?
Izmestice ih ispred zgrade, sa leve strane. Ne znam da li ce tu biti svi ili ce neki ipak ostati i u unutrasnjem dvoristu.

Saljem kontakt za komarnike u dm.

Viber/whatsup gruou nemamo, mozda je vreme da se napravi.
Pozdrav,

Ja sam imao primopredaju stana 08.07. i nisam još podneo zahtev za povraćaj PDV-a. Na internetu sam našao informacije da "Rok za podnošenje zahteva za povraćaj PDV-a nije zakonom određen. Poželjno bi bilo predati zahtev Poreskoj upravi u roku od 30 dana od datuma primopredaje stana."

Da li mogu imati problema zato što je prošlo više od 30 dana? Ima li neko sličnih iskustava?

Hvala na odgovorima,
Meni je proslo vise od 30 dana dok samcsakupio dokumentaciju, ali sam uredno predso (nisu mi jos legle pare doduse). Znam neke drugare koji su podnosili par meseci od primopredaje i bisu ikali problema.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Coi
Izmestice ih ispred zgrade, sa leve strane. Ne znam da li ce tu biti svi ili ce neki ipak ostati i u unutrasnjem dvoristu.
Ovde negde?

Pozdrav,

Ja sam imao primopredaju stana 08.07. i nisam još podneo zahtev za povraćaj PDV-a. Na internetu sam našao informacije da "Rok za podnošenje zahteva za povraćaj PDV-a nije zakonom određen. Poželjno bi bilo predati zahtev Poreskoj upravi u roku od 30 dana od datuma primopredaje stana."

Da li mogu imati problema zato što je prošlo više od 30 dana? Ima li neko sličnih iskustava?

Hvala na odgovorima,
Ja sam prekjuče predao zahtev, proteklo bez nekih problema i primedbi. Cimala me je inspektorka da mi fali jedan papir doduše (ofc), ali ništa strašno. Takodje sam imao primopredaju 08.07.
 

Prilozi

  • 1723370365555.jpeg
    1723370365555.jpeg
    521,8 KB · Pregleda: 123
Vrh