Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Pozdrav dragim komsijama 👋 Pitanjce: jesu li vam za povracaj pdv-a trazili Potvrdu iz katastra da trenutno ne posedujete jos neku nepokretnost? Prijavljivali ste za povrat u centrali cara Dusana 145? I za prijavljivanje za porez na imovinu da li ste to radili preko notara nakon promene prebivalista ili ide automatski od dana overe kupoprodajnog ugovora? Hvala
 
Takodje - na pojedinim sajtovima se navodi od dokumentacije Građevinska ili upotrebna dozvola, rešenje o legalizaciji - kopija? da li je iko prilagao i to? (znam da upotrebnu jos nemamo)
 
Nista se ne uzima u centralnoj poreskoj, ovoj u Cara Dušana, samo ce te proslediti na opstinsku poresku upravu. Bar je to moje iskustvo
 
Cekam papirologiju od konze da predam, a predaja bi trebala da se vrsi u poreskoj upravi prema opstini prodavca, odnosno u ovom slucaju novi beograd. Neka me neko ispravi ako gresim
 
Za prijavu poreza na imovinu su trazili samo kopiju zapisnika o primopredaji. Ostalo je sve vec poslao notar.

Za povracaj PDV sam dao izjavu da oni prikupe svu dokumentaciju po sluzbenoj duznosti, odneo sam samo onih 5-6 papira sa spiska koji smo dobili od advokata - neko ga je okacio i ovde pre par nedelja.Rekli su da ce zvati ako bude potrebno jos nesto.
 
Jel vama na onom konacnom racunu sto ste dobili od Conze naveden PDV, posto ga ja nigde ne vidim a u onom spisku dokumentacije pise da bi trebalo da bude tu?
 
Meni nije. Ja kad sam predao, poreska inspektorka me zvala i rekla sta mi fali od dokumentacije (potvrda iz banke da je isplacen novac i greskom kad su izdavali da nemam nekretninu na sebe nisu naznacili da je nekrenina koja posedujem u stvari ovaj stan), nije nista pomenula da nesto u vezi konacnog racuna da nije kako treba. Ona je tada pomenula da ide na odmor od tri nedelje (to je bio kraj juna) i da jedino ona radi, tako da ne ocekujem da ce na vreme biti isplacen povracaj.
 
Mislim da je koleginica preuzela posao dok je gore pomenuta inspektorka na odmoru. Ona sada ogovara na pozive na broj fiksnog telefona sa kog su zvali za dopunu dokumentacije. Kaze da je 30 dana od inicijalnog predavanja dokumenata rok za obradu, i da je isplata 2, 3 dana nakon toga. Te informacije sam ja dobila. Nadam se kraju jula 😅

Na racunu sam imala tacnu cifru PDVa. Pise 'PDV' 10% i cifra.
 
Na "konacnom racunu" koji smo dobili ne stoji nigde PDV. Samo na fiskalnom racunu koji smo btw dobili fotokopirano. Ja sad vise ne znam koju cifru gledam kada se popunjava obrazac. Pretpostavljam cifru koja bi trebalo da bude PDV od 10% na iznos stana, jer na parking mesto nema povrata PDV-a.

Ako je neko prosao kroz ovo, neki savet je dobrodosao, hvala.
 
Ja sam sam izracuno broj kvadrata za povracaj pdva puta kurs evra koji su oni koristili, i taj iznos uneo.
 
Na "konacnom racunu" koji smo dobili ne stoji nigde PDV. Samo na fiskalnom racunu koji smo btw dobili fotokopirano. Ja sad vise ne znam koju cifru gledam kada se popunjava obrazac. Pretpostavljam cifru koja bi trebalo da bude PDV od 10% na iznos stana, jer na parking mesto nema povrata PDV-a.

Ako je neko prosao kroz ovo, neki savet je dobrodosao, hvala.
Ja sam cifru sa fiskalnog racuna (tu je posebno navedeno za stan posebno za parking mesta) podelio sa brojem kvadrata stana i pomnozio sa brojem kvadrata na koje trazim povrat.
 
Ima li jos neko sa visih spratova problem sa slabim pritiskom vode? Traje vec 4 dana kod mene, pa me interesuje sta se desava, jer je bas los timing sada sa 40 stepeni napolju :/
 
Da li neko zna sta se desava sa garazom, tacnije, prolaz za nize nivoe? Koliko dugo ce biti blokiran prolaz?
 
Dobar dan svima. Da li je neko imao problem sa kačenjem visećih elemenata u kuhinji? Obzirom da nam je rigips zid ekipa iz Emezzete je odbila da izvrši montažu. Naravno, u prodaji niko ne skreće pažnju na to i sada smo u problemu.
 
Dobar dan svima. Da li je neko imao problem sa kačenjem visećih elemenata u kuhinji? Obzirom da nam je rigips zid ekipa iz Emezzete je odbila da izvrši montažu. Naravno, u prodaji niko ne skreće pažnju na to i sada smo u problemu.
Koji je tip stana u pitanju? Meni se cini da kod mene nije rigips u kuhinji.
 
Dobar dan svima. Da li je neko imao problem sa kačenjem visećih elemenata u kuhinji? Obzirom da nam je rigips zid ekipa iz Emezzete je odbila da izvrši montažu. Naravno, u prodaji niko ne skreće pažnju na to i sada smo u problemu.
Meni je Ikea montirala. Materijal i kvalitet zida je pominjan i pre ugradnje, prilikom crtanja/projektovanja. Potvrda je stigla nakon merenja, njihov radnik je uzeo mere i zaključio da može da se montira na zid.

Montere sam nakon završenog posla pitao koliko je bezbedno korišćenje gornjih elemenata (a i donjih, jer se i gornji i donji elementi iz Ikee kače na šine koje su na zidu) i da li treba da obratim pažnju na težinu sudova i ostalih stvari, rečeno mi je da je potpuno bezbedno.
 
Dobar dan svima. Da li je neko imao problem sa kačenjem visećih elemenata u kuhinji? Obzirom da nam je rigips zid ekipa iz Emezzete je odbila da izvrši montažu. Naravno, u prodaji niko ne skreće pažnju na to i sada smo u problemu.
Kod mene nije rigips i bez problema su montirali gornje elemente
 
Pozdrav, da li je neko uveo sbb? Jel zadovoljan? Iz mts su mi rekli da nemamo optiku u zgradi.
Mi smo uveli sbb, zadovoljni smo za sad.
Dobar dan svima. Da li je neko imao problem sa kačenjem visećih elemenata u kuhinji? Obzirom da nam je rigips zid ekipa iz Emezzete je odbila da izvrši montažu. Naravno, u prodaji niko ne skreće pažnju na to i sada smo u problemu.
A sto se tice kuhinje i nam je rigips u kuhinji i majstor je postavio elemente bez problema. Takodje me zanimalo zbog opterecenja gornjih elemenata, ali je rekao da je sasvim sigurno.
 
Dobar dan svima. Da li je neko imao problem sa kačenjem visećih elemenata u kuhinji? Obzirom da nam je rigips zid ekipa iz Emezzete je odbila da izvrši montažu. Naravno, u prodaji niko ne skreće pažnju na to i sada smo u problemu.
Kod mene je takodje rigips, postoje tiplovi namenjeni bas za rigips. Montirao sam sam sve uredno, nikakvih problema nismo imali. IKEA je kuhinja.
 
Pozdrav, da li je neko uveo sbb? Jel zadovoljan? Iz mts su mi rekli da nemamo optiku u zgradi.
Sve super radi, zvao u utorak povezali me u sredu. Dobio 9 meseci za dinar, kao nije moglo vise, ali i to je ok. Uvedena nam je optika, sto je super, i generalno je jako dobro odradjena mreza u stanovima, nema patnje sa koaks kablovima od po 30m. SBB po mom iskustvu ima najbolju uslugu trenutno kod nas, i u resavanju problema i ovako.
 
Vrh