Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Ja sam pre par meseci ozbiljno razmisljao o nekom dvosobnom stanu, ali me odbila lokacija.
Nema nijedne stanice u blizini, bice gradjevinskih radova, ona ciganmala gde stalno pale kablove i truju sve redom...
Mozda bude dobro mesto za 15-20 godina, ali sada ne vidim kao dobru lokaciju.

Mislim da je u Zemunu sada bolje gledati stanove pored reke.

Nemojte samo pogresno da me shvatite, ne pljujem po investitoru, izvodjacima ili projektu. Koliko sam video pristojno rade i vidi se da ne odugovlace sa radovima. Pricam o lokaciji. Da je sve gore navedeno malo bolje reseno, to bi bila druga prica.
Kao neko ko je ziveo u Zemunu i ko ima nekretninu u centru, mogu samo reci bezite odatle. Cim prodjes institut udjes u ogromni oblak smoga koji je daleko gori nego ovi ostali u beogradu. Cigani koji loze sve zivo su mala maca za komsije koje loze jos gore stvari, centralno grejanje ne postoji i uglavnom svi loze u svojim kucama. U roku od par sekundi su ti pluca, nos, oci i usta u agoniji. Super je kej i ta stara arhitektura i sve je to lepo, dok ne postane ruzno zbog drugih stvari. Nema sanse da se to resi za nasih zivota. Ostatak beograda je vazdusna banja. Jedino ako poruse sve to u narednih 10 godina i alociraju placeve za novogradnju + sprovedu toplovod.
 
Stanica 77ice je na tri minuta peske, a Marije Bursac je uskoro na redu za rekonstrukciju, trebalo bi da ulica dobije cetiri bus stanice po PDR-u tad.


Meni je doduse to slabo bitan faktor, a park, škola, vrtić i šuma na par minuta pesice su mi veci plusevi nego što mi je divlje naselje minus.

Iskreno, Zemun do reke je tek saobracajni kolaps a zbog lozenja po kucama nije nista manje zagadjeno. Plus trenutno i nema nesto aktivnih projekata da znam.
 
Nakon svih ovih komentara, dugog raspitivanja na sve strane, a i kratkog perioda zivota u ovom kraju, odlucio sam kupiti stan u ovoj zgradi. Svaki projekat ima svoje prednosti i mane, i po meni, prednosti ovog mesta su daleko vece od trenutnih problema sa divljim naseljem. Potvrdio sam sve sa investitorom, ali mi forma predugovora toliko jednostrana da su sebe toliko zastitili, dok su prava kupca minimalna. Nema reciprociteta. Zanima me da li je neko od buducih komsija uspeo bilo sta da promeni u predugovoru?
 
Nakon svih ovih komentara, dugog raspitivanja na sve strane, a i kratkog perioda zivota u ovom kraju, odlucio sam kupiti stan u ovoj zgradi. Svaki projekat ima svoje prednosti i mane, i po meni, prednosti ovog mesta su daleko vece od trenutnih problema sa divljim naseljem. Potvrdio sam sve sa investitorom, ali mi forma predugovora toliko jednostrana da su sebe toliko zastitili, dok su prava kupca minimalna. Nema reciprociteta. Zanima me da li je neko od buducih komsija uspeo bilo sta da promeni u predugovoru

Ja nisam ni pokusavao, znam da su nazalost ti predugovori takvi, bilo mi je bitno da stoje penali za kasnjenje i to su sami ubacili, a za ostalo nisam imao zivaca da se preganjam.

Ako pokusas srecno, javi kako si prosao i sta bi izmenio i cestitam na kupovini :)
 
Kao neko ko je ziveo u Zemunu i ko ima nekretninu u centru, mogu samo reci bezite odatle. Cim prodjes institut udjes u ogromni oblak smoga koji je daleko gori nego ovi ostali u beogradu. Cigani koji loze sve zivo su mala maca za komsije koje loze jos gore stvari, centralno grejanje ne postoji i uglavnom svi loze u svojim kucama. U roku od par sekundi su ti pluca, nos, oci i usta u agoniji. Super je kej i ta stara arhitektura i sve je to lepo, dok ne postane ruzno zbog drugih stvari. Nema sanse da se to resi za nasih zivota. Ostatak beograda je vazdusna banja. Jedino ako poruse sve to u narednih 10 godina i alociraju placeve za novogradnju + sprovedu toplovod.
Koliko sam mogao da primetim ove zime situacija na vrhu Kalvarije nije loša.
Može biti objašnjenje to što većina privatnih kuća sada ima gasomere i greje se na gas (Srbija gas i Milenium Tim su dosta snažno gurali gasifikaciju u Zemunu zadnje 2-3 godine)
Što se Roma tiče dole su u rupi koje vuče kao cug od dunava, dalje ka sremu, pa njihova ložišta i ne mogu da zagade toliko.

Nakon svih ovih komentara, dugog raspitivanja na sve strane, a i kratkog perioda zivota u ovom kraju, odlucio sam kupiti stan u ovoj zgradi. Svaki projekat ima svoje prednosti i mane, i po meni, prednosti ovog mesta su daleko vece od trenutnih problema sa divljim naseljem. Potvrdio sam sve sa investitorom, ali mi forma predugovora toliko jednostrana da su sebe toliko zastitili, dok su prava kupca minimalna. Nema reciprociteta. Zanima me da li je neko od buducih komsija uspeo bilo sta da promeni u predugovoru?
Ako investitor pristane na Izmenu teksta predugovora/ugovora to je dosta loš znak.
To je kao onaj test za prostitutke - ako Vam spusti cenu dok se dogovarate telefonom, verovatno ima neku bolest i sl.
+
Ako Investitor krene da se od starta povlači pred zahtevima pojedinaca na kraju ćete dobiti haos u zgradi/naselju.
Kada ljudi od starta osete da mogu da izdejstvuju drugačije/bolje uslove od osnovnih, počeće da prave probleme kasnije kada se bude plaćalo sve što je neophodno za funkcionisanje stambene zajednice (skup je upravnik neću ja, skupo čišćenje uzmite drugu firmu, skupo ovo skupo ono).
 
Poslednja izmena:
Koliko sam mogao da primetim ove zime situacija na vrhu Kalvarije nije loša.
Može biti objašnjenje to što većina privatnih kuća sada ima gasomere i greje se na gas (Srbija gas i Milenium Tim su dosta snažno gurali gasifikaciju u Zemunu zadnje 2-3 godine)
Što se Roma tiče dole su u rupi koje vuče kao cug od dunava, dalje ka sremu, pa njihova ložišta i ne mogu da zagade toliko.
Kalvarija nije centar zemuna, tamo su novije zgrade/kuce koje su gasifikovane. Ja pricam o centru , tj jezgru Zemuna - Cetinjska pa do parka, pa sve to do keja. Tu su najveci zagacivaci celog naselja a i sire. Ove zime je povoljnija situacija jer duva jaca kosava i zima je topla. Cim malo zahladni komsije krenu da loze uptine materijale. Dosta njih je nadgradjivalo kuce, dvoriste i upropastilo naselje, pa samim tim je i logicnno da loze sta god pozele. Ovo vam pricam jer imam salonac u ovom potezu i situacija je katastrofa.
 
Ja nisam ni pokusavao, znam da su nazalost ti predugovori takvi, bilo mi je bitno da stoje penali za kasnjenje i to su sami ubacili, a za ostalo nisam imao zivaca da se preganjam.

Ako pokusas srecno, javi kako si prosao i sta bi izmenio i cestitam na kupovini :)
Hvala. Srecna kupovina i tebi. :) Danas poslao komentare. Jasno mi je da dosta toga ne mogu promeniti, ali me zanimaju sta ce odgovoriti na neka konkretna pitanja, tipa zasto se penal obracunava samo na cenu stana a ne i na vrednost garaznog mesta, zasto se isto tako ti penali isplacuju da odredjenog iznosa, pa tako ako iz bilo kog razloga investitor bude kasnio sa izgradnjom duze od 1 god nema obavezu isplate bilo kog iznosa preko toga, i drugi sitni komentari….

Kalvarija nije centar zemuna, tamo su novije zgrade/kuce koje su gasifikovane. Ja pricam o centru , tj jezgru Zemuna - Cetinjska pa do parka, pa sve to do keja. Tu su najveci zagacivaci celog naselja a i sire. Ove zime je povoljnija situacija jer duva jaca kosava i zima je topla. Cim malo zahladni komsije krenu da loze uptine materijale. Dosta njih je nadgradjivalo kuce, dvoriste i upropastilo naselje, pa samim tim je i logicnno da loze sta god pozele. Ovo vam pricam jer imam salonac u ovom potezu i situacija je katastrofa.
Komentari se odnose na zastitu nas kao kupaca nekretnine, a ne na promenu izgleda zgrade, nacinu odrzavanja i sl. Nije ni bio plan menjati tako nesto i praviti haos u zgradi…
 
Koliko sam ja video u predugovoru koji je prijatelj dobio - u slučaju da nisi kreditno sposoban u trenutku kada oni stignu na 80%, gubiš ceo depozit.
Da li se neko osigurao za taj slucaj?
Mislim, svestan sam da je malo verovatno da mi se to dogodi, ali jako je nepredvidivo trziste trenutno pa mi se bas ne kocka sa time.
 
Koliko sam ja video u predugovoru koji je prijatelj dobio - u slučaju da nisi kreditno sposoban u trenutku kada oni stignu na 80%, gubiš ceo depozit.
Da li se neko osigurao za taj slucaj?
Mislim, svestan sam da je malo verovatno da mi se to dogodi, ali jako je nepredvidivo trziste trenutno pa mi se bas ne kocka sa time.
Mislim da to gotovo uvek stoji u ugovoru. Cak i kad je trebalo da kupim od fizickog lica, nacrt predugovora je zadrzao tu stavku.

U praksi se ja mislim uvek istolerise malo i kasnjenja ako banka odugovlaci ali moras biti kreditno sposoban.
 
Koliko sam ja video u predugovoru koji je prijatelj dobio - u slučaju da nisi kreditno sposoban u trenutku kada oni stignu na 80%, gubiš ceo depozit.
Da li se neko osigurao za taj slucaj?
Mislim, svestan sam da je malo verovatno da mi se to dogodi, ali jako je nepredvidivo trziste trenutno pa mi se bas ne kocka sa time.
U pravu si, i ovo je uobicajena stavka skoro kod svih formi Predugovora. Ja se konkretno nisam osigurao, ali ako ti je banka potvrdila da si trenutno kreditno sposoban, mislim da nece biti problema u buducnosti.
 
Pozdrav svima.

Čitajući komentare na forumu tokom prethodnih mesec dana i aktivno tražeći nekretninu koju bih kupio kao neki vid investicije, i meni se javila želja za kupovinom stana na ovoj lokaciji.

Prvobitno sam sam bio zainteresovan za kupovinu stana u Novom Sadu, ali na žalost nisam naišao na nešto što bi ispunilo moja očekivanja.

Razmišljam o kupovini dvosobnog stana, mada se još nisam odlučio koji bih tačno.

Rado bih uzeo u obzir savete i mišljenja iskusnijih od mene, koji bi mi pomogli u donošenju odluke. Uglavnom, najviše me plaši izgradnja drugih objekata u blizini koji bi narušili privatnost i pogled, mada se o tome već pisalo u temi. Sa druge strane, stranovi koji gledaju na unutrašnjost mi iz nekog razloga nisu interesantni. 2.1. gleda na ulicu i za sada mi deluje kao dobra opcija.

Hvala!
 
Pozdrav svima.

Čitajući komentare na forumu tokom prethodnih mesec dana i aktivno tražeći nekretninu koju bih kupio kao neki vid investicije, i meni se javila želja za kupovinom stana na ovoj lokaciji.

Prvobitno sam sam bio zainteresovan za kupovinu stana u Novom Sadu, ali na žalost nisam naišao na nešto što bi ispunilo moja očekivanja.

Razmišljam o kupovini dvosobnog stana, mada se još nisam odlučio koji bih tačno.

Rado bih uzeo u obzir savete i mišljenja iskusnijih od mene, koji bi mi pomogli u donošenju odluke. Uglavnom, najviše me plaši izgradnja drugih objekata u blizini koji bi narušili privatnost i pogled, mada se o tome već pisalo u temi. Sa druge strane, stranovi koji gledaju na unutrašnjost mi iz nekog razloga nisu interesantni. 2.1. gleda na ulicu i za sada mi deluje kao dobra opcija.

Hvala!
Mi smo bas prije par mjeseci kaparisali bas ovaj 2.1 tip stana. U tom trenutku je sve iznad 3. sprata bilo rezervisano, tako da smo uzeli na 3. spratu. Tu stranu smo izabrali bas iz tog razloga sto ne moze nista da nam blokira pogled, dok s druge strane, gledamo na ulicu. Druga pogodnost te strane je sto su stanovi dosta svjetliji, sto nam je bilo bitno. Jedina nedoumica je ta sto ne znamo hoce li biti vrata iz sobe za izlaz na balkon. Rekli su nam da ce biti, ali citajuci komentare za projekat Tri Nove, ili Gornji Grad, vidio sam da su nekima pogrijesili i stavili prozor, tako da, to je upitno. Svakako preporucujem da ih pozovete, i odete na sastanak i popricate s njima.
 
^ Hvala puno na komentaru.

Uh, šteta što su već pre par meseci otišli skoro svi 2.1. Druge dve opcije su mi bile 2.8 ili 2.9 koji su blizu ćoškova, al ostaje strah od izgradnje u blizini :)

Pre neki dan sam ih zvao, ali tada sam se interesovao samo za cenu. Moraću sutra da ih nazovem da ugovorimo sastanak, pa ću da vidim koje su mi opcije ostale.

Residence.jpg
 
Poslednja izmena:
^ Hvala puno na komentaru.

Uh, šteta što su već pre par meseci otišli skoro svi 2.1. Druge dve opcije su mi bile 2.8 ili 2.9 koji su blizu ćoškova, al ostaje strah od izgradnje u blizini :)

Pre neki dan sam ih zvao, ali tada sam se interesovao samo za cenu. Moraću sutra da ih nazovem da ugovorimo sastanak, pa ću da vidim koje su mi opcije ostale.

Pogledajte prilog 154258
Ispred 2.9 bi trebalo da se gradi dom zdravlja sa bolnicom. S obzirom da drzava to gradi to ce ko zna kad.

Ispred 2.8 bi trebalo da bude kolsko-pesacka ulica za prilaz tom domu zdravlja sa zadnje strane, te ne bi trebalo da ista moze da ga zakloni.

To je trenutni plan usvojen 2019. nista ne garantuje da to nece se u jednom trenutku menja ali za sad je tako.
 
Poslednja izmena:
^ Hvala na informacijama!

Pitanje jedno ako nije problem. Da 4.2 ima sličan raspored kao 4.3 da li bi pre njega uzeo?
 
^ Hvala na informacijama!

Pitanje jedno ako nije problem. Da 4.2 ima sličan raspored kao 4.3 da li bi pre njega uzeo?
Pa, bio bi u vecoj nedoumici. Ili 4.2 na visem spratu, zbog garantovanog pogleda, ili 4.3 na nizem, za mirniju terasu i manje vezanosti za lift. Srecom, zbog rasporeda nisam morao da razmisljam o tome :)
 
Bas lepo ovo ide. Bice fino kad se taj kraj dovede u red.
 
Da, ruku na srce vecina projekata u ovoj fazi konstrukcije raste ko iz vode.
Jeste, ali rade dosta ozbiljno i to se mora priznati. Dosta su lepo pripremljeni usli u projekat (da li zbog prethodnih iskustava ili sta) i za sada nemaju nikakvih znacajnih kasnjenja i aktivni su svaki dan od pocetka (Sto se ne moze reci za dobrih 60-70% projekata, mozda i vise).
 
Deluje da ide, jos su 2-3 sprata digli, okacicu slike sledeci vikend.
 
Vrh