Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Ja sam kupac, bas cetvorosobnog stana, pisao sam detaljnije u DM.

Ukratko, sve okolo je predvidjeno za stanovanje, maksimalne spratnosti i zauzeca kao ovaj kompleks, ali ne zna se jos sta ce gde i kad da se gradi.

Izuzetak je jugozapadna strana gde bi trebalo da budu dom zdravlja i kolsko-pesacka ulica. E sad, ‘trebalo’ i ‘bice’ nisu bas sinonimi :)
 
Ne znam kakvi su planovi za Mariju Bursac, nekako mi najsigurnija kupovina da bas gleda na ulicu :D E sad isparenja...
 
Da, 4.2 ima garantovan pogled preko kuca ako je dovoljno visoko i tako ce ostati, ali isto ima i ulicu ispred i meni se raspored najmanje svidja.

4.1 gleda na onaj sumarak iza, mozda to ostane sumarak jos godinama mozda krene zgrada vec ove godine, to je lutrija. Doduse razmak izmedju zgrade i parcee ie naiveci na toj strani, a verovatno ce biti slican i kod te potencijalne nove zgrade. Raspored je fin.

4.3 sam ja uzeo, pogled je trenutno mozda i najlosiji ali to mo nije toliko bitno koliko raspored koji mi se tu najvise svidja. Takodje, po planu ne bi trebalo da moze da se digne zgrada koja ce biti blizu terase.
 
Da, 4.2 ima garantovan pogled preko kuca ako je dovoljno visoko i tako ce ostati, ali isto ima i ulicu ispred i meni se raspored najmanje svidja.

4.1 gleda na onaj sumarak iza, mozda to ostane sumarak jos godinama mozda krene zgrada vec ove godine, to je lutrija. Doduse razmak izmedju zgrade i parcee ie naiveci na toj strani, a verovatno ce biti slican i kod te potencijalne nove zgrade. Raspored je fin.

4.3 sam ja uzeo, pogled je trenutno mozda i najlosiji ali to mo nije toliko bitno koliko raspored koji mi se tu najvise svidja. Takodje, po planu ne bi trebalo da moze da se digne zgrada koja ce biti blizu terase.
Koja je cena za 4.3?
 
Koja je cena za 4.3?
2260e/m2 + PDV su ti prva dva sprata, iznad je 2350e/m2 + PDV. To su aktuelne cene.

Inače, meni se najviše dopada raspored 4.1 stana. Za 4.2 i 4.3 mi je baš suvišan taj treći WC, mislim da je zaista suvšan za stan od 90m2.
I kod 4.1 mi se dopada što dnevna i jedna spavaća imaju izlaz na terasu.
Al baš me brine mogućnost tih novi zgrada kod 4.1. Da znam da će biti barem 15ak metara do koje god nove zgrade, vrlo rado bih pristao na tu varijantu.
Inače, šta mislite o materijalizaciji projekta? Da li će biti dobra zvučna izolacija?
 
2260e/m2 + PDV su ti prva dva sprata, iznad je 2350e/m2 + PDV. To su aktuelne cene.

Inače, meni se najviše dopada raspored 4.1 stana. Za 4.2 i 4.3 mi je baš suvišan taj treći WC, mislim da je zaista suvšan za stan od 90m2.
I kod 4.1 mi se dopada što dnevna i jedna spavaća imaju izlaz na terasu.
Al baš me brine mogućnost tih novi zgrada kod 4.1. Da znam da će biti barem 15ak metara do koje god nove zgrade, vrlo rado bih pristao na tu varijantu.
Inače, šta mislite o materijalizaciji projekta? Da li će biti dobra zvučna izolacija?
Zgrada je sa te severozapadne strane vec udaljena 12m od granice parcele, znaci da je minimum na koji ta druga zgrada moze da joj se priblizi je nekih 18m, jer i ta potencijalno nova zgrada mora biti udaljena min 6m od granice svoje parcele.

Zidovi izmedju stanova ce biti gips+izolacija+silka blok+izolacija+gips, to bi u teoriji trebalo da je jako dobra zvucna i koliko vidim to se sad koristi i u dosta skupljim obiektima. Naravno sve zavisi i od izvedbe na kraju.
 
A što se 4.2, on ima ubedljivo najgori raspored i baš mi se ne dopada da gledam na Marije bursać primarno zbog kola koja bi prolazila noću. Ali moram da napomenem da mi je i njihov agent 'preporučio' taj stan kad sam mu rekao da me brine buduća gradnja.
 
Meni 4.3 ima najnormalniji raspored, ja sam razmatrao kupovinu ovde, ali sam odustao zbog pozicije i okolnih stvari koje sutra mogu da useru sve.
 
Mislim da ce zgrada biti jedna od kvalitetnijih novogradnji
E sad sta ce biti i kako u okolini, niko zivi ne zna
 
Meni je i trenutna neposredna okolina najveci minus sa kojim sam se pomirio, sta god da dignu moze samo da je poboljsa je logika kojom sam se vodio.

Kada bi se ispunilo sve sto je predvidjeno PDR-om ceo taj kraj bi postao vrlo funkcionalno i udobno naselje. Kad se ukombinuje sa makro lokacijom, retko dobra opcija za porodicno stanovanje u Bg-u. Svestan sam da je to na dugom stapu al ok sam i sa trenutnim stanjem, to posle je sve bonus.
 
Kada bi se ispunilo sve sto je predvidjeno PDR-om ceo taj kraj bi postao vrlo funkcionalno i udobno naselje.
Ovo da, najveci problem je brzina kojom se neke stvari resavaju.
Sad moras sam sa sobom da rascistis i da se pomiris da ce tu sve biti u nekoj fazi gradnje (ako se nastavi ovim tempom) u sledecih XX godina - a vec napomenuh negde, vreme jedino nemamo kao resurs, sve ostalo moze da se zavrsi :)

Ali, bez obzira na sve, ovo mi je trenutno jedan od boljih projekata u Zemunu trenutno
 
Nije ti problem osvetljenost ni u jednom od ovih stanova (ako ih ne zaklone, a tesko da će skoro, druge zgrade), svakako najosunčaniji je 4.2., ali se nalazi i na ulici, a najmanje 4.1 (tu možda zimi i ne bude svetla zbog orjentacije, svakako spavaće sobe su severno.

Što se tiče samih stanova, mnogo me nervira ovaj ulaz odmah u trpezariju/kuhinju/dnevnu sobu sa vrata, a ono što bih ja uradio je ovaj mali wc na ulazu pretvorio u ostavu (4.2 4.3). totalno je nepotreban wc, imaju već dva toaleta, jedan može biti i za potrebe gostiju kada dođu, a ostava na ovako formiranom ulazu gde nema puno mesta (jedva se okreneš) je bogom dana za cipele, jakne, itd... Plus sve dobe su manjeg formata, pa može da posluži i za još šta. 4.1 nema ovu wc/ostavu, ali je najbliže spavaći blok, pa ne mora da se prođe cela trpezarija da bi se zašlo u taj deo stana., kao ovo nesrećno rešenje u druga dva tipa.
 
Nije ti problem osvetljenost ni u jednom od ovih stanova (ako ih ne zaklone, a tesko da će skoro, druge zgrade), svakako najosunčaniji je 4.2., ali se nalazi i na ulici, a najmanje 4.1 (tu možda zimi i ne bude svetla zbog orjentacije, svakako spavaće sobe su severno.

Što se tiče samih stanova, mnogo me nervira ovaj ulaz odmah u trpezariju/kuhinju/dnevnu sobu sa vrata, a ono što bih ja uradio je ovaj mali wc na ulazu pretvorio u ostavu (4.2 4.3). totalno je nepotreban wc, imaju već dva toaleta, jedan može biti i za potrebe gostiju kada dođu, a ostava na ovako formiranom ulazu gde nema puno mesta (jedva se okreneš) je bogom dana za cipele, jakne, itd... Plus sve dobe su manjeg formata, pa može da posluži i za još šta. 4.1 nema ovu wc/ostavu, ali je najbliže spavaći blok, pa ne mora da se prođe cela trpezarija da bi se zašlo u taj deo stana., kao ovo nesrećno rešenje u druga dva tipa.
I ja sam razmisljao da u 4.3 pretvorim taj gostinski WC u ostavu. Planski gledano, jako malo prostora stoji za odlaganje većih stvari u stanu (tipa usisivač, daska za peglanje, itd). Mislim da nema ni toliko predvidjenih prostora za ormare, tako da se vidi da je malo više gadjana estetika iznad funkcije.
Ali, meni je baš osnovna potreba da imam 3 spavaće sobe i jako sam srećan što to ovde može se reši sa 87-92 kvadrata, a ne 110-115 kao u nekim drugim stanovima (npr. Soul64 cetvorosoban stan je 116m2, a jos sa tim ciframa izadje na skoro 400k evra).
 
Kod 4.2 i 4.3 se do spavaceg dela dolazi kroz kuhinjsko/trpezarijski deo, nije problem trpezarija (tako su bili stari salonci) nego kuhinja na izvolte sa ulaza.
Ne znam kakve su mogucnosti adaptacije, da se npr. nekako zatvori ta kuhinja.
 
I ja sam dao depozit za četvorosobni, ne sećam se tačno koja je parcela (4-ti sprat), a mrzi me da kopam po papirima :) Pitao sam da li može da se treći WC pretvori u ostavu i rekli su da može, samo da se napomene na vreme, ali će me u suštini oni kontaktirati kad dodje vreme za rad na tome da im javim šta sam odlučio.
 
I ja sam dao depozit za četvorosobni, ne sećam se tačno koja je parcela (4-ti sprat), a mrzi me da kopam po papirima :) Pitao sam da li može da se treći WC pretvori u ostavu i rekli su da može, samo da se napomene na vreme, ali će me u suštini oni kontaktirati kad dodje vreme za rad na tome da im javim šta sam odlučio.
Pa ne samo sto si dao depozit, nego i radis sa mnom u firmi!
 
Vi koji ste potpisali predugovor, kada mislite da će morati da se podnosi zahtev za kredit?
Koliko ce oni da kasne s gradnjom i kada mislite da će realno da počne kredit a kad useljenje?
Znam da je nagadjanje, samo me interesuje vase misljenje?
 
Vi koji ste potpisali predugovor, kada mislite da će morati da se podnosi zahtev za kredit?
Koliko ce oni da kasne s gradnjom i kada mislite da će realno da počne kredit a kad useljenje?
Znam da je nagadjanje, samo me interesuje vase misljenje?
Ja nesto mislim kredit kraj godine, useljenje na prolece 2024. tako je otprilike islo i sa Tri Nove.
 
3B80E956-78A0-4682-9767-599684CDFE77.jpeg
873258BC-E61B-451D-939F-0EC17A1A3B03.jpeg
53BED383-699E-44C0-B15A-761AD07D4503.jpeg


Mesecni update. Izadjose oni iz zemlje brze nego sto sam ocekivao. Doduse i ovo vreme im ide na ruku.
 
Odlično napreduju... i sviđa mi se, za sada, kako rade
 
Ja sam pre par meseci ozbiljno razmisljao o nekom dvosobnom stanu, ali me odbila lokacija.
Nema nijedne stanice u blizini, bice gradjevinskih radova, ona ciganmala gde stalno pale kablove i truju sve redom...
Mozda bude dobro mesto za 15-20 godina, ali sada ne vidim kao dobru lokaciju.

Mislim da je u Zemunu sada bolje gledati stanove pored reke.

Nemojte samo pogresno da me shvatite, ne pljujem po investitoru, izvodjacima ili projektu. Koliko sam video pristojno rade i vidi se da ne odugovlace sa radovima. Pricam o lokaciji. Da je sve gore navedeno malo bolje reseno, to bi bila druga prica.
 
Lokacija je tako dobra, a i tako losa :)
Dobra zbog same pozicije Zemun/NBG, a losa zbog svega toga nabrojanog - na zalost... Nema sanse da se sredi to oko iseljavanja tog divljeg naselja u skorije vreme, kao sto rekoh - da bi sagledali koliki je to problem, dovoljno je videti velicinu tog naselja i koje ce to glavobolje doneti gradu dok nadju iole prihvatljivo resenje
 
Vrh