Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Pa ako su podneli zahtev nije bas da ih ne zanima. Gradjevinska se moze produziti jos u slucaju da ne dobiju upotrebnu iz prvog pokusaja.
Inace, u medjuvremenu je podnesena i za Tri Nove, izgleda da su se konacno uozbiljili po tom pitanju.
Dakle, već možemo očekivati da neće dobiti upotrebnu iz prve i da će produžiti građevinsku.
Dobiće rešenje o produženju građevinske, a to rešenje će imati novi datum i novi broj, pa će svi kupci ponovo ići kod notara da aneksiraju ugovor radi tog rešenja i plaćati overu (aneks košta 50% od ugovora).
Blagi užas :(
 
Dakle, već možemo očekivati da neće dobiti upotrebnu iz prve i da će produžiti građevinsku.
Dobiće rešenje o produženju građevinske, a to rešenje će imati novi datum i novi broj, pa će svi kupci ponovo ići kod notara da aneksiraju ugovor radi tog rešenja i plaćati overu (aneks košta 50% od ugovora).
Blagi užas :(
To je dosta pretpostavki odjednom, nisam bas siguran da mora tako ici. Ako ima nekoga iz Gornjeg Grada nek se javi.
 
To je dosta pretpostavki odjednom, nisam bas siguran da mora tako ici. Ako ima nekoga iz Gornjeg Grada nek se javi.
Zgrada u kojoj je državno obdanište i na koju su dodate one ružne PP barijere spolja je mislim dobila sada upotrebnu, ostalih 5 ulaza ne. Građevinska dozvola upravo ističe bez da je produžena. Upravnica koju nam je investitor "sugerisao" i koja je tu nesmenjiva od starta je naprasno dala otkaz zgradi. Velikoj većini stanara je sve to ok i ne bune se, kao da su stanove dobili za džabe od države.
 
Organizuje se masovna tužba protiv investitora, nažalost činjenica je da je stvarni investitor na svega 2 projekta unazad 15 godina obezbedio upotrebnu dozvolu.
 
Ne znam kako je bilo kod proslih zgrada, ovaj projekat vecinski finansiraju OTP i Euro banka... Ne ide mi da se one igraju oko tih stvari
 
Nema to veze sa Bankom - banka se povlači u momentu kad je prodat dovoljan broj stanova da iznos kredita bude namiren.
I ostali projekti su im rađeni sa projektnim finansiranjem i to preko mnogo jačih banki nego što su Euro Banka i OTP.
 
Poslednja izmena:
I Gornji Grad i Tri Nove su radjeni preko Eurobanke.

Za Gornji Grad je ocigledno ispala neka papazjanija (ili samo nemar) i nadam se da ce se to srediti, pa makar ovom tuzbom. Moguce da ih je ta tuzba konacno mrdnula da pokrenu upotrebnu za Tri Nove.

Svakako biti na oprezu i ne dopustiti da se odugovlaci na ovom projektu.

Sveza slika sa gradilista:

0238A4C8-55E6-4A65-9AE4-962427A7E3D7.jpeg
 
Nema to veze sa Bankom - banka se povlači u momentu kad je prodat dovoljan broj stanova da iznos kredita bude namiren.
I ostali projekti su im rađeni sa projektnim finansiranjem i to preko mnogo jačih banki nego što su Euro Banka i OTP.
Onda ih definitivno ne kapiram. Pre svega jer definitivno su malo iznad proseka sto se tice kvaliteta radova i samom realizacijom - ne razumem zasto se onda na kraju zaje*******avaju sa ovime... Kad kazem malo iznad proseka, jer je sve i svasta na trzstu izgradjeno u zadnjih 20ak godina
 
Jeste li dobili ikakvo objasnjenje zasto je doslo do ovoga na kraju? Jel nesto koci tu upotrebnu sa tehnicke strane ili je samo odugovlacenje u pitanju?
Zvanično ne znamo, jeste poznati problem bio sa PP barijerama na Lameli gde je vrtić ali je to otklonjeno i prihvaćeno. Vadili su se na dozvole za saobraćajnice i slično, mada ne znam koliko je to bilo realno, sada i ulice oko kompleksa imaju upotrebni pa ne vidim formalni razlog ni u tom delu. Videćemo, još uvek je status izdavanja dozvole "U toku".
 
Znači da oni jesu završili stvari oko upotrebne i da se sada čeka grad?
Manje-više ista priča, pogledajte dosta projekata, izdavanje građevinske dozvole se obavezno bar jednom vrati jer F1P. Prijava radova, klasika... Samo što je tada izuzetno u interesu investitora pa gledaju da što više poguraju, a ovako kad grad završi završio je
 
Znači da oni jesu završili stvari oko upotrebne i da se sada čeka grad?
Manje-više ista priča, pogledajte dosta projekata, izdavanje građevinske dozvole se obavezno bar jednom vrati jer F1P. Prijava radova, klasika... Samo što je tada izuzetno u interesu investitora pa gledaju da što više poguraju, a ovako kad grad završi završio je
Da, na papiru je 5 dana rok za odgovor na podnetu prijavu, a za dan-dva će biti 2 meseca.
 
Plus sto odbiju milion puta, pa onda opet. Gledam sad MB Blok, prvi put su podneli zahteb 29.2.2020. a dobili je 26.1.22. Pet puta podnosili, svaki put bar mesec dana cekali na odbijanje.
 
Poslednje se o tome pricalo pred koronu:
Ne verujem da ce ih raseljavati dogodine ali tesko da ce 50 godina ostati tu.
Na zalost, od skorijeg raseljavanje, preseljavanja nema nista. Ostace ovo tu jos sledecih 5-10god sigurno, a verovatno i duze.
Trenutno je preveliki zalogaj za grad, koji je opterecen mnogo prioritetnijim problemima.
Raseljavanje tog stanovnistva je mnooogo komplikovanije nego sto se misli, da bi doslo do toga - neko iz grada mora da dobije debeli interes od investitora koji bi tu gradili nesto, jer je raseljavanje jedan probem, nakon toga jos jedan problem je priprema tog terena (ogromna investicija).
 
Na zalost, od skorijeg raseljavanje, preseljavanja nema nista. Ostace ovo tu jos sledecih 5-10god sigurno, a verovatno i duze.
Trenutno je preveliki zalogaj za grad, koji je opterecen mnogo prioritetnijim problemima.
Raseljavanje tog stanovnistva je mnooogo komplikovanije nego sto se misli, da bi doslo do toga - neko iz grada mora da dobije debeli interes od investitora koji bi tu gradili nesto, jer je raseljavanje jedan probem, nakon toga jos jedan problem je priprema tog terena (ogromna investicija).
Po planovima kroz kanjon bi trebalo da ide saobracajnica, nece investitor graditi.


Screenshot 2022-12-22 at 11.34.02.png

(Plavo je sanac, leva granica je Marije Bursac, desna Tosin bunar).
Nisam ni ja optimistican, ali ne bih rekao da zagusenje saobracaja u Zemunu nije jedan od prioritetnih problema, a ovo je deo resenja.
 
E tek sada nema nista od toga u narednih XX godina :(
 
Ako neko može da mi objasni kako je ovo ista ekipa kao i tri nove i GG, kada je za tri nove i GG investitor Merin Group, a za ovu je neka skoro osnovana firma residence 7 plus?
 
Ako neko može da mi objasni kako je ovo ista ekipa kao i tri nove i GG, kada je za tri nove i GG investitor Merin Group, a za ovu je neka skoro osnovana firma residence 7 plus?
Merin je na Tri Nove i GG samo radio prodaju, nisu bili investitori. Za Tri nove je investitor firma "Gornji Grad II", a za Gornji grad "World Trade Capital". Cesto je praksa da se za svaki projekat otvara nova firma, medjutim kada se pogledaju zakonski zastupnici i clanovi isti su ljudi u pitanju.
 
Jos samo ciganmala da se srusi i onda moze da lici na nesto.
 
Neće to uskoro... Jednostavnim pogledom na sadašnju veličinu tog naselja shvatamo i samu veličinu problema :)
 
Pozdrav,
skoro sam saznao za ovaj kompleks i želim da saznam što je moguće više informacija u vezi ovoga.
@Defke, hvala ti mnogo na dron slikama, jako su mi značile da bolje sagledam prostor oko zgrade.

Dakle, planiram da kupim četvorosoban stan na drugom spratu ovog kompleksa, rečeno mi je da svi tipovi (4.1, 4.2 i 4.3) i dalje postoje u prodaji.
U attachmentu vam šaljem (jako primitivnu i loše napravljenu) skicu pozicija tih stanova i zanima me vaše mišljenje.

1673487791852.png

Koja od tri navedene lokacije je najbolja? Koja je najsvetlija? Gde je najbučnije? I najbitnije, gde je najmanje verovatno da se u bliskoj budućnosti sazida neka nova zgradurina koja će da potpuno zakloni svaki pogled i ubije privatnost osobi koja živi u tom stanu?
Meni se lično najviše dopada 4.1, po rasporedu kao, ali imam utisak da postoji ogroman rizik da za par godina niknu neke zgradurine na poljani pored i onda ode mas' u propas'.
Šta mislite, valjalo bi kupiti neki od ovih stanova (i ako da KOJI bi ste vi kupili i ZAŠTO)?
A baciću i link četvorosobnih stanova sa njihovog sajta (na svakom spratu postoji po jedan na obeleženoj lokaciji/vertikali): https://residence7plus.rs/category/cetvorosobni-stanovi/

Ako neko sa threada kupuje stan ovde ili zna nešto više o kompleksu i lokaciji mnogo bi mi značilo da podeli svoja iskustva sa mnom ili da ih napiše ovde.
Bacite neki DM ili cimajte da častim pivo, svejedno.
je*******iga ako nešto mašim, nisam baš najvičniji u kupovini stanova a mnogo bi mi značila pomoć. ¯\_(ツ)_/¯
 
Vrh