Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

20231006_143233~2.jpg

20231006_143222~2.jpg


Na temu saobraćaja. Slikano danas u 14:30.
 
Pozdrav!

Da li bi neko mogao da podeli izgled predugovora (naravno bez privatnih informacija)?
Da li su navedeni tačni proizvođači svega što će biti ugrađeno (sanitarije, stolarija…) ili je navedena samo klasa?
Naime, u dilemi sam između kupovine stana u ovom kompleksu i jedne druge novogradnje, pa me zanima kakvi su uslovi bili u predugovorima kod ovog investitora.

Hvala unapred!
 
Pozdrav!

Da li bi neko mogao da podeli izgled predugovora (naravno bez privatnih informacija)?
Da li su navedeni tačni proizvođači svega što će biti ugrađeno (sanitarije, stolarija…) ili je navedena samo klasa?
Naime, u dilemi sam između kupovine stana u ovom kompleksu i jedne druge novogradnje, pa me zanima kakvi su uslovi bili u predugovorima kod ovog investitora.

Hvala unapred!
U materijalizaciji su navedeni proizvodjaci, ali je na dosta mesta navedena ograda 'ili slicno', tako da i ne mora da bude. Npr:

Umivoanici su nadgradni. Sanitarni elementi su proizvodjača Catalano ili slicno.
Tuš kabine: Izvedene u keramičkim pločicama, sa linijskom odvodnom tuš rešetkom
od nerđajućeg čelika, ostakljeno fiksnim staklenim paravanom.
Baterije: hromirane jednoručne proizvođača Hansgrohe ili istog kvaliteta.
 
Pozdrav!

Da li bi neko mogao da podeli izgled predugovora (naravno bez privatnih informacija)?
Da li su navedeni tačni proizvođači svega što će biti ugrađeno (sanitarije, stolarija…) ili je navedena samo klasa?
Naime, u dilemi sam između kupovine stana u ovom kompleksu i jedne druge novogradnje, pa me zanima kakvi su uslovi bili u predugovorima kod ovog investitora.

Hvala unapred!
Ako te zanima, javi se prodaji ili vidi izložbeni stan. Mislim da je sada jasno i njima šta će tačno biti ugrađeno.
 
Vecernja setnja, ovog puta na tu stranu pa me nije mrzelo da u prolazu za buduce komsije okinem sveze slike/stanje R7+. Zavrsava se izolacija sa prednje i zadnje strane objekta. A sa istom se uveliko krenulo duz bocnih strana (severne i juzne).

Front R7+, ka ulici Marije Bursac. Postavljena izolacija, a za deo oko prozora koji vec duze vremena "zvrji" prazan, vidim i na slikama projekta da se planira drugacija popuna.
Zidovi u zoni terasa pripremljeni, postavljeni nosaci i instalacija jedinica klime, a deluje mi da su postavljene i okapnice:

IMG_20231010_175129_resized_20231010_080732917.jpg


IMG_20231010_175139_resized_20231010_080733471.jpg


Zadnja strana (zapadna) - slicna prica, zavrsava se izolacija na povucenom spratu:

IMG_20231010_083150_resized_20231010_080734552.jpg


Bocna, severna strana objekta, trenutno stanje:

IMG_20231010_175023_resized_20231010_080732716.jpg


IMG_20231010_175047_resized_20231010_080734309.jpg


Juzna strana, ka rupi, takodje je krenula i napreduje sa izolacijom:

IMG_20231010_175611_resized_20231010_080734809.jpg


IMG_20231010_175734_resized_20231010_080734076.jpg


I za kraj - jedan nocni teaser :) , uhvacen u povratku:

IMG_20231010_184850_resized_20231010_080732545.jpg


Na temu saobraćaja. Slikano danas u 14:30.
Ako treba, mogu i ja da okacim fotke u 2:30 ujutru ;) . Salu na stranu, od 11 do 15h se lako prolazi ali pre i posle toga, kada i najveci procenat ljudi u stvari mora da funkcionise (deca, odlazak na posao i povratak kuci) - krece pakao.

Igrom slucaja - bukvalno isti dan kao tvoje slike, situacija samo 2 sata kasnije... Sa suprugom sam na rezervisan rucak do Keja, sa "prave" Kalvarije otisao lagano pesaka. Jer je sve bukvalno stajalo i to je bila jedina opcija da se do tamo stigne u nekom iole normalnom intervalu.
Marije Bursac naravno puna, bespredmetno je uopste vise pricati. Izvinjavam se za kratak offtopic u nastavku, ali moram da podelim par fotki - Prvomajska, zapusena u oba smera dokle god se vidi:

IMG_20231006_165133_resized_20231010_080735654.jpg


Pogled niz Prilaz (sadasnju Teodora Hercla), fotka ispred Auto Mike i kafica Status. Najgore je sto to sve maltene stoji i ne mrda:

IMG_20231006_165224_resized_20231010_080735077.jpg


Ugrinovacka:

IMG_20231006_170129_resized_20231010_080733208.jpg


I slag na torti - totalni zacep cak i u Sibinjanin Janka i Sindjelicevoj 🥴 . Ulice u kojima cete u normalnoj situaciji poprilicno retko videti da uopste prolazi vozilo:

IMG_20231006_173649_resized_20231010_080733814.jpg


IMG_20231006_173755_resized_20231010_080735354.jpg
 
Poslednja izmena:
Ako smo dovoljno rekli i fotografisali, na temu saobraćaja u celom Zemunu, molim da se prestane sa daljim oftopikom, pogotovu u duhu apokaliptičnih opisa.

Već je rečeno na temi. Renoviranje kolovnoznih traka Glavne ulici će trajati do meseca marta. Useljenje zgrade je nakon toga. Trenutno stanje je nerelevantna informacija za potencijalne stanare, makar na ovoj temi.
 
Na Kalvariji zivim vec vise od decenije, a stanje po pitanju saobracaja je sve gore i gore svake godine. I pre bilo kakvog renoviranja Glavne, opusteno je trebalo po 20-30 min samo da izadjemo iz naselja u spicu - preko autoputa, Prilaza, Ugrinovacke, nebitno. A sto je jos gore, popodne su se stvarale kolone na ulazu u naselje, kojih nikada nije bilo.
Ako je potrebno jos primera - sa kolegama sam pocetkom prosle godine bar 2 puta nedeljno poslom isao za NS sluzbenim autom. I uvek sam peske izlazio do autoputa, da ih ne bi maltretirao "zavlacenjem" u naselje i gubljenjem i po pola sata u koloni. Sto bih ja prepesacio za tacno 12 min. Pri tome uopste ne pricam o zadnjih par meseci tokom kojih traje renoviranje.
Opisi iznad nisu "apokalipticni", vec realan prikaz stanja. Koje se nece drasticno promeniti ni po zavrsetku Glavne, ako se nesto iole bitnije od infrastrukture Zemuna ne promeni u sto skorije vreme. Zivi bili pa videli, jer odlicno znam kako je bilo samo do pre 2-3 godine (do kada je ogroman plus lokacije bio izlaz sa Kalvarije na autoput za par minuta, u bilo koje doba dana). Na sve to, imamo konstantan priliv novogradnje, stanovnika i vozila i stanje moze da bude samo losije.
PS: Apsolutno se slazem apropo saobracaja i offtopica, cak sam se unapred i izvinuo. Sadrzaj prethodnog posta je primarno bio orijentisan na trenutno stanje radova i objekta. A ovo su samo dodatne informacije koje ce itekako zanimati (a i osetiti) buduci stanari. Mozda ne smeta nekome ko van spica prolazi tuda, ali ce itekako uticati na potroseno vreme i zivce nekoga ko ce svakodnevno morati tuda da visi po kolonama razvozeci decu, odlazeci i dolazeci sa posla u spicu... Kao sto smo, uz saobracaj, pisali i o ostalim karakteristikama lokacije, problematici blizine Laudanovog sanca, vremesnoj infrastrukturi (potencijalni problemi sa nestankom vode koji su sve cesci cak i kod nas u objektima niske spratnosti), jedno vreme cak i sitnim problemima sa internetom, itd. A R7+ je ipak (uz 3 solitera u MB i MB blok), prilicno veliki objekat u odnosu na okruzenje.
 
Poslednja izmena:
Od kada su ove poslednje slike objekta? Ja sam bio za vikend i bilo je postavljeno isto ovoliko izolacije, pa me zanima da nisu pauzirali nesto tokom pon/uto.

Sto se saobracaja tice, naravno da nas se tice stanje, ali mislim da je 4 foto reportaze na dve strane vec previse. Cela tema postaje nepregledna, pogotovo na telefonu. Postoje teme koje se bave Zemunom i saobracajem u gradu, i mislim da su bolje mesto za takve stvari.

Saobracaj u celom gradu je uzasan u nekim periodima. Ja sam trenutno kod Arene, okruzen sirokim bulevarima, pa opet izmedju 4 i 6 nikad ne planiram kolima do grada jer sve stoji. Takodje, u to neko vreme (i razna druga vremena tokom dana) sam dosta puta isao do R7+ gradilista i nikad se nisam nesto zaglavio duze od 10 min. Jedino taj jutarnji spic nisam iskusio.
 
Od kada su ove poslednje slike objekta?
Napisah vec ;) - aktuelno stanje od juce popodne:
sveze slike/stanje R7+
Apropo price o saobracaju, apsolutno se slazem. Naravno da su par stvari na koje je skrenuta paznja u vezi lokacije bile iskljucivo iz najbolje namere, a ne radi zatrpavanja teme. Bar iz mog ugla gledanja, sam R7+ objekat svakako nije ni najmanje upitan (znajuci ljude koji su vec pazarili u Tri Nove), u odnosu na problematiku mikrolokacije i neophodna unapredjenja. I apsolutno se slazem da su ti detalji za neke druge teme.
Licno cu sacekati taj izlozbeni stan, posto je u pitanju ulaganje i nigde ne zurim.
 
Jel neko zna da li su prodati svi stanovi i koja je sadasnja cena, ako nisu?
Pitam cisto iz razloga da propratim da li su prodali sve, jer su definitivno jedni od (naj)ozbiljnijih investitora u Bg-u koji trenutno zidaju
 
Jel neko zna da li su prodati svi stanovi i koja je sadasnja cena, ako nisu?
Pitam cisto iz razloga da propratim da li su prodali sve, jer su definitivno jedni od (naj)ozbiljnijih investitora u Bg-u koji trenutno zidaju

Nije najsvežija informacija, ali ja sam pre jedno 3 nedelje proveravao za trosobne stanove, ima ih još i kreću se u rasponu 2260-2350 + PDV u zavisnosti od sprata.
 
Samo bih da se prijavim da sam buduci komsija. Planirao sam da napisem post u kome cu objasniti tehnicke stavke koji su uticale na donosenje takve odluke. Mozda bude nekom korisno, kao sto su informacije na ovoj temi i forumu meni bile od pomoci za donosenje odluke.
 
Dobio sam informaciju da se stepen izgradjenosti od 80% ocekuje krajem novembra, ali da ce svakako kreditne kupce obavijestiti kad im nadzor pismeno potvrdi.
Znaci realno u decembru. Meni je to bila najoptimisticnija procena, super ako stvarno bude tako.

Jel neko zna da li su prodati svi stanovi i koja je sadasnja cena, ako nisu?
Pitam cisto iz razloga da propratim da li su prodali sve, jer su definitivno jedni od (naj)ozbiljnijih investitora u Bg-u koji trenutno zidaju
Ne znam koliko su im podaci na sajtu azurni, ali tu samo pored dva tipa dvosobnih pise 'prodato'. Svi ostali tipovi su i dalje u opticaju izgleda.

To važi za skoro sve ozbiljnije novogradnje u gradu, otkad su digli cene u zadnjem talasu, niko ne spušta.
Iskreno, cudno je da nisu i dizali jos od Maja 2022. novogradnje dublje u Zemunu idu i 10-20% skuplje.

Samo bih da se prijavim da sam buduci komsija. Planirao sam da napisem post u kome cu objasniti tehnicke stavke koji su uticale na donosenje takve odluke. Mozda bude nekom korisno, kao sto su informacije na ovoj temi i forumu meni bile od pomoci za donosenje odluke.
Cestitam! Vidimo se na sastancima kucnog saveta :D
 
Iskreno, cudno je da nisu i dizali jos od Maja 2022. novogradnje dublje u Zemunu idu i 10-20% skuplje.

Zavisi od mikrolokacije rekao bih, ali da, pogotovo ono ludilo u Zemunskim Kapijama koje ide po 2500-2600.

Pretpostavljam da je prodaja usporila jako, pa ne vide smisao u daljem dizanju cena. Manje-više koju god novogradnju da sam pozvao zadnjih par meseci, svi su imali dostupnih stanova skoro svaki tip.
 
ok, hvala momci - ovo definitivno znaci da je stvarno ozbiljan zastoj.
Ranije, bukvalno, su cene isle poprilicno navise sa stepenoscu izgradnje objekta.... A oni bas ozbiljno rade i napreduju
 
Vrh