Šta je novo?

Religija

Nesrecni Pavle bio je previse dobar i iskren za posao koji je obavljao. Neka pociva u miru.

Nadam se da ce sledeci patrijarh biti malo pragmaticniji.
 
Smrt svakog čoveka je tragedija, međutim, mislim da je poslednjih nekoliko godina patrijarh imao stravične zdravstvene tegobe koji se teško mogu nazvati životom, te da je ovo "normalnija" država...

Na žalost, njegovo političko delanje ne mogu videti tako romantičarski, i pored nekih dobrih stvari koje je učinio (mislim da je odobravanje kremacija počelo za vreme njega?), vrlo je odgovoran za veliki upliv crkve u politikanstvo i politikanstva u crkvu - kao vrhunac toga je njegov izlazak na referndum o novom Ustavu (što pokreće vrlo zanimljiv niz pitanja o tome koliko je ta odluka bila slobodna). Povrh svega, nikako se ne mogu složiti sa nizom njegovih političkih stavova, koji su manje ili više poznati javnosti - iskreno se nadam da će određene modernizatorske struje uspeti sada da ojačaju u SPC i spreče, između ostalog, njeno samouništenje.

A o načinu na koji se politički poeni skupljaju sada, mogu samo reći - bljutavo, jadno, ali što je najgore i očekivano.

Inače, da mi imamo prave tabloidne novine sutra bi izažla slika Pariske ulice, gde su zastave spuštene na pola koplja na ambasadi Slovenije, dok se zastave SRS-a i DSS-a vijore u sve šesnaest.
 
Čekalo se po 45 minuta do ulaza u crkvu

p1020254z.jpg


p1020266i.jpg


p1020270b.jpg
 
Sahrana je u cetvrtak a do tada nema zabavne televizije. Ukinuto. Takodje, cetvrtak ce biti slobodan dan kako bi svi mogli da prisustvuju sahrani.

Ah da, zaboravili smo na epidemuju gripa... ma nema veze, Bog nas cuva :kafa:

Zaista mi je zao sto se sahrana ovog istinski duhovnog coveka pretvara u drzavnu onaniju.
 
Zaista mi je zao sto se sahrana ovog istinski duhovnog coveka pretvara u drzavnu onaniju.
Amin.

No, možda će neko od državnika želeti da se spusti tamo svojim vozilom, pa kad vidi stanje puta (i onaj tragikomičan mostić posle IMRa), možda se i poradi na obilaznici... :/
 
Stvarno je sramotno sta neki sebi dozvoljavaju da pisu. Toliko mrznje prema crkvi, strasno..
 
Ja zaista ne vidim zasto bi nekome bio problem ako neki pojedinci mrze crkvu? Kad neki drugi pojedinci, iz crkvenih redova, sire mrznju to je onda vec ozbiljna stvar jer oni i kao pojedinci predstavljaju crkvu!
 
Takođe, danas pre podne je red bio do Albanije, juče u toku dana do Francuskog kulturnog cenrta, u ponedeljak je red bio samo do Knez Mihajlove, a u ponedeljak ujutru nije bilo nikoga.
Videli na televiziji da treba da se ide pa krenuli.
 
Tragikomika je to sto vecina tih sto cekaju nisu u crkvu usli 2 puta u zivotu.

Dok je Pavle bio ziv, niko ga nije bendao 5% od javnosti, medija do same crkve. Strpase ga u onu sobu na VMA a u posetu su dolazili samo kad treba nesto da se potpise.
 
Jadan covek,mislim da bi on najradije voleo da mu ne ukazuju toliku paznju vec da nesto urade konkretno za svoje sunarodnike.Evo, recimo da su svi oni koji cekase red umesto sveca dali novac za izgradju hrama Svetog Save ucinili bi korisnu stvar za razliku od ovog bolesnog pomodarstva.
 
vucko":ny3lqpp5 je napisao(la):
Jadan covek,mislim da bi on najradije voleo da mu ne ukazuju toliku paznju vec da nesto urade konkretno za svoje sunarodnike.Evo, recimo da su svi oni koji cekase red umesto sveca dali novac za izgradju hrama Svetog Save ucinili bi korisnu stvar za razliku od ovog bolesnog pomodarstva.
mnogo bi vecu korist od donacija za hram imalo da su onima koji nemaju pribavili hranu i odecu.
 
Slazem se,mada pitanje je da li bi dali ako nije u pitanju novac za crkvu,bar znajuci nas narod tesko :/
 
Naravno da ima onih koji su tu iz pomodrastva ali ima i ogroman broj onih koji su stvarno postovali tog coveka. Cinjenica je da u srbiji iako je komunizam gazio crkvu dobar deo nase proslosti i dalje ima vernika. Ja zaista nemam nista protiv toga da neko oda postu preminulom partrijarhu jer da je vise bilo takvih ljudi u srbiji sigurno bi nam bilo bolje. Meni je jedina glupost u vezi tih skupova bilo ono glupiranje od odavanje poste onom nesrecnom francuzu, koje su pojedini politicari vesto iskoristili da na najnizi nacin sakupe poene
 
Nikola":32v9dobx je napisao(la):
Ludog li naroda.
Meni je zapravo najvise fascinantno to sto je red spontano formiran, sto ga niko nije odrzavao, i sto su Srbi postrojili u ogromnom redu 2-po-2 kroz ceo centar k'o da su Englezi.
 
Sećealil se 90ih. Ja sam proveo 45 minuta smarajući se nešto na klupi isperd SANU, barem 15-20 ljudi je ušlo preko reda..
 
Vrh