Šta je novo?

Relax diskusije

Problem je ko definiše šta je hate speech. Za pretnje ne bi trebalo biti milosti zaista ni opravdanja i to treba rešavati zakonski ili lično. Valjda ljudi misle da monitor štiti. Ima takvih pacijenata i ovde.

Sve ovo ostalo je sloboda govora. Ako Dramoser i slični van granica mogu da skupe najniži talog (poput ovih iz U ime naroda), koji će afirmativno (nehejterski) da botuje, imaju prava i ostali da kritikuju. Možda tu većinski bude neko lupetaranje, ali naći će se i inteligentna kritika. Veći problem je što će se reč tog pametnog hakslijevski izgubiti u moru informacija!

Sećam se za vreme cov, imao baš dosta vremena, sad ne sećam se ni koji kanal, dođe čovek, isecira precizno makroekonomsku situaciju sažeto, bukvalno da pustiš svaki dan u Dnevniku 2 da vide ljudi šta se dešava. Ti pomisliš, evo kao neki nezavisni ljudi od integriteta, a onda dovedu neke likove koji pričaju o reptilima, ravnoj zemlji i sl. :rolleyes: Pa šta si uradio osim što si dikreditovao i tog jednog pametnog?

Најгоре је било у време људи који су себе називали “либерали” (Латинка Перовић и Марко Никезић).

Pa i sada je tako, evo imamo primer i ovog liberalnog leftarda (ups hate speech) iz Kanade na slici gore! Što su levo-liberalniji, to sve manje slobode ima, a sve više ideologije i indoktrinacije! Apsolutno druga strana medalje fašizma!
 
Sećam se za vreme cov, imao baš dosta vremena, sad ne sećam se ni koji kanal, dođe čovek, isecira precizno makroekonomsku situaciju sažeto, bukvalno da pustiš svaki dan u Dnevniku 2 da vide ljudi šta se dešava. Ti pomisliš, evo kao neki nezavisni ljudi od integriteta, a onda dovedu neke likove koji pričaju o reptilima, ravnoj zemlji i sl. :rolleyes: Pa šta si uradio osim što si dikreditovao i tog jednog pametnog?
Verovatno su u pitanju Balkan Info indijanci :)
 
Problem je ko definiše šta je hate speech
Upravo to, problem u ovakvim zakonima je određivanje tela koje će odlučivati šta jeste, a šta nije govor mržnje. A znajući da nijedno telo nije 100% nezavisno, neotuđivo, nekoruptivno i nepristrasno, onda je problematično da se odlučuje da li je nešto govor mržnje, a onda da se i kazni. Mi se i ovde na forumu prepiremo i upućujemo nekad teške reči, pa se neko naljuti - ali to prođe i nije na ličnom nivou (bar u 99% slučajeva). Ali sa ovakvim zakonom bi mogao neko da se nađe i da se pozove na taj zakon. Mislim, već smo imali slučajeve hapšenja zbog kritike "dragog na precednika", samo onda na kraju nema pravnog osnova za kažnjavanje.
Isto tako je moguće i iskoristiti takav zakon, da neko namerno provocira nekoga, ko će iznerviran uputiti neku težu reč, neki govor mržnje, a onda ovaj se pozvati na zakon - nešto kao prevara osiguranja i bacanje ispred auta.
 
Pa dobro i to je Živko Nikolić super obradio u Lepoti poroka. Ti njegovi filmovi uz sredine 80-ih su genijalni. Humor, satira, psihologija, težina...

Mada iskreno, to se utvrdilo odavno, u stvari čak preko granice dobrog ukusa po meni, baš je onako sad jeftino. Ne sad da glumim moralnu policiju, verovatno neko ne priznaje ni aktove ni fotografiju kao umetnost (kao što ja nisam ljubitelj moderne umetnosti), ali imam utisak da je baš, baš jeftino, onako primitivno smo bombardovani. Mislim bar je tehnologija napredovala iz vremena kad su mi kao mlađem tinejdžeru prilično značile slike u nekim tada opozicionim glasilima poput Blica ili Glasa javnosti, koliko se sećam. To je bilo kao nešto avangardno tada čini mi se. :)
 
Vrh