Šta je novo?

Relax diskusije

Samo mali osvrt na izvestavanje stranih medija o poplavama u Srbiji. Jednom rečju porazavajuce i sramno, mozda najgori je CNN koji je u fokusu imao vise Bosnu i tu su uspeli nekako da ponovo pomenu rat devedesetih godina, naglasavajuci kako ih citava situacija na to podseca. Odvratno, u stvari ne znam zasto i imam memorisan taj kanal. Sky news je recimo imao daleko bolju reportazu.

Poslato sa telefona preko tapatalk-a.
 
Opleo djokivc po cnn i bbc a i sta ocekivati od istih
 
Euro News, je isto porazavajuci, mada su danas malo vise rekli o poplavama u Srbiji i Bosni, jednom recju niko nije spomenuo pomoc ili zrtve. Da ne pricam da svaki put kad posalju slike iz Srbije to su slike cigana. Necu da kazem i njih je zatekla ista katastrofa, ali se intezivno radi na stvaranju pogresne slike o Srbiji u svakoj situaciji. Postajem sve vise anti EU orjentisan.
 
Jedno je sigurno, onoga trenutka kada padne ova vlast moraće da padne i tv Pink, jer ono što je za Slobu bio RTS, to je za Vučića Pink i Mitrović.
 
Pink je već preživeo mnoge vlasti i nije pao. Kad se promeni vlast on će novoj vlasti da izjavi svoju podršku i nastaviće po starom. Mnogo puta viđeno u raznim poslovima.

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Tu si u pravu, taj je preživeo svaku vlast, da je bilo pameti petog oktobra je trebalo zapaliti zgradu ali tada ih je Đinđić spasio ako se ne varam.
 
Ja jedino mogu da pohvalim voditelje i reportere Pinka koji su neumorno radili u proteklih nekoliko dana. E sada, to sto nisu izneli tacne i sve informacije, nije njihova krivica, bilo im je naredjeno. Cak je u jednom trenutku voditeljka bila na telefonu sa Mitrovicem, kada se zavrsio prilog, ona malo se zbuni, pa ne sme damu prekine, kaze "Dragi gledaoci u uzivom smo programu..." vrati telefon i kaze Mitrovicu "..Evo sad prenosim informaciju"...
Nazalost toliko ljudi ne zna pravu istinu, jedan moj profesor je ostao u Obrenovcu i kada smo pitali profesorku za njega, kaze da je do daleko losija i uzasnija situacija nego sto se prenosi. A kada jos cujem Vucica sta prica, kad kaze da su nebuloze price koje kruze, a te price su direktno nastale od onih koji su ostali tamo. Jedna jedina istina u ovome je da je narod sam sve uradio, na svoja ramena stavio i organizovao odbrane. Samo uz pomoc drustvene mreze Tviter, tviterasi su pomogli da se spase 1500-2000 ljudi iz Obrenovca, ali i iz drugih delova. Mozda ste sada primetili pricu o Paracinu, a jutros ili juce je bila i prica o Smed. Palanci. Da nije bilo tviterasa, o tim gradovima ne bi bilo ni reci u medijima.
 
Mare, sramna je medijska blokada kada je pitanju konkretno Paraćin, i još par mesta u Srbiji, a samo zato što na vlasti tamo nije SNS!

Pogledajte kako je Paraćin izgledao...

paracin-poplave_660x330.jpg


Da li neko poziva za pomoć Paraćinu, u medijima se veoma retko spominje... S R A M O T A!

Evo i snimka kako je to u početku izgledalo u Paraćinu...


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=J6y9WnJMHA8[/youtube]
 
Blokada je ogromna. Trstenik je u prvim danima kisa i poplava imao zagadjenu vodu, a da niko od stanovnika to nije znao. Tetka je, naravno, pila vodu. Dusu je ispustila, jos uvek je bolesna, ne moze ni da jede jer cim pomisli na hranu, njoj je muka i ponovo joj se povraca. Vode nije bilo, a ne znam ni da li je ima, nesto su pricali da je prikljucena tehnicka voda. A o njima ni reci. Isto tako i Krupanj. Toliko se govorilo o njima na tviteru, tek pre neki dan i oni u medijima. Sremski karlovci, uzbunjivalo se na tviteru da se deo volontera koji su hteli da idu u Sabac posalju tamo, ali ni reci o njima. Tek kasnije, sledeceg dana, eto i njih na vestima. Zastrasujuce je sta se sve sakriva od naroda. Jedna stvar je stititi ih i ne siriti paniku, a druga je lagati ih i ostaviti ljude da se dave.
 
Mali kinez ali rece mi rodjak da se u vermontu kindre jaja prodaju
 
Znam da sam negde procitao da je među najviše zaplenjenim stvarima na US carinama upravo kinder jaje. A za Vermont nisam znao da je dozvoljeno, ne znam od koga sam cuo da je recimo Vermont po nekim propisima i mentalitetu najblizi evropskim drzavama. E sada da li je to tacno, ne znam, nisam nikada bio tamo.

Poslato sa telefona preko tapatalk-a.
 
Pa koja je fora sa kinder jajetom
 
Neki lobi nemam pojma probaj nesto da iskopas
 
U moru službenih vozila koje je gradska uprava oglasila na prodaju za oko mi je zapao ovaj tricikl.


DSC_2168.JPG


:D

Izgleda da je Mita ostao bez službenog vozila, nisam ni znao da postoje takvi tricikli u upotrebi u gradskim preduzećima.

Čini mi se da je direktor ovde spominjao mogućnost da kupi bicikle, pa eto direktore prilike. :mrgreen:
 
Haha al je predstavio beograd, kao da je formula 1 za Rim i to sa sve HDR slikama. zanimljivo. A komentari rimljana jos bolji!
 
Jel zna neko u Budimpešti kako se plaća parking na ulicama, a treba da mi auto bude parkiran 2 dana ? Jel postoje neke dnevne karte, kako se kupuju itd.. ?
 
Vrh