Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Niže dimenzije, tupe frekvencije. Možemo da ukrasimo plastičnim žabama i lokvanjima (od Kineza), ispalo bi efektno na roze podlozi. :) Snimak bi postao viralan i eto malog kontra PR-a. :)
 
Kod mene je tako postavljena rešetka sa odvodom po sredini staze i na kraju, gde treba voda da se spušta prirodnim padom do kanalizacionog šahta u neposrednoj blizini, stavljen ivičnjak, tako da se voda ustvari zadržava na stazi.
 
Od kada se za parking mesta koristi žuta farba ...? zar to nije zabranjeno...?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako je žuta zona tu, onda je OK. Pošto tamo gde je zelena zona je zelena boja, a tamo gde je crvena zona, crvena je boja.
 
Vidiš nisam znao da su počeli da uvode te horizontalne oznake u bojama... Jel to nešto skoro uvedeno?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=849608#p849608:2205mt2o je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Maj 14, 2021 9:31 am[/url]":2205mt2o]Vidiš nisam znao da su počeli da uvode te horizontalne oznake u bojama... Jel to nešto skoro uvedeno?
mislim da to postoji jako dugo vec
 
Da, postoji to duže vreme. Nije to ništa novo, nego se jednostavno ne primeti, jer nije toliko upadljivo na prvi pogled.
 
linije parking mesta su bele samo su na "ulazu" parking mesta podebljane bojom zone koja se relativno brzo skine jer se non stop gazi... često je bez iskustva ili aplikacije nemoguće znati u kojoj si zoni
 
solecar":1eh57swl je napisao(la):
Ako je žuta zona tu, onda je OK. Pošto tamo gde je zelena zona je zelena boja, a tamo gde je crvena zona, crvena je boja.
Da ali su ranije za žutu zonu maerno koristili neku tamniju narandžastu farbu ...zbog žute trake i sve ostale horizontalne signalizacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ipak je samo 17 dana prošlo od kako je tramvaj iskočio iz šina u tek obnovljenoj ulici Cara Dušana.
 

Prilozi

  • cara dušana - semafor 1.jpg
    cara dušana - semafor 1.jpg
    288,7 KB · Pregleda: 1.219
  • cara dušana - semafor 2.jpg
    cara dušana - semafor 2.jpg
    301,3 KB · Pregleda: 1.215
Nije zezanje? Ovaj stub stoji ovako izvaljen već duže od dve nedelje?

Pa ovo mi je zicer za prijavljivanje Beokomu i barem 10 ritvitova :)
 
da imamo normalno stanovništvo a ne tupavu st0ku, ovo bi bio zicer za smenu vlasti, ili utopistički samoinicijativno podnošenje ostavki.
a sveli smo se na to da smo srećni ako neko uradi retweet.
 
Jos jedan stepenik pour la stepenik

Tapatalk unistava kvalitet ali se jasno vidi da smo dobili jos jednu betonsku tepsiju.

Inace poplocana i raskrsnica sa Palmiticevom a na njoj jedan radnik i zaliva je kanticom za cvece(?).
a0b7d9a54188a469f3b8e51a5cc82276.jpg
ce56577f5ad6b8504215b437065f8657.jpg


Sent from my SM-G981U1 using Tapatalk
 
Мислим да је овај степеник лоше решење и да су требали да виде све у истом нивоу да ураде.
 
Ovo sa stepenicima me podseća na loše majstore.

Naime, prilikom renoviranja kupatila i premeštanja kade, mnogi majstori predlažu stepenik i to pravdaju pdaom koji mora da postoji.

Naravno da će dobar majstor da napravi pad skoro svuda, ali lakše je sa stepenikom.
 
Uzasno je resenje i na jednom i na drugom platou. Za gornji se spominjala basta kafica ali taj kafic vec godinama ne radi. Ne znam da li je tacno ali mi je u glavi ostala neka informacija da je tu trebalo da bude betonsko cirilicno g iz nekog vesicevog razloga.

Ovo pored skole je trebalo da naprave ravno kao sto je bilo, posade 6-7 stabala, cesmu i 4 klupe i eto lepog prostora.
Ali dobro, mozda ja ne razumem umetnicku vrednost ovog stepenika.

Sent from my SM-G981U1 using Tapatalk
 
Nije pobusani, ali je ponedeljak, pa zato imamo reportažicu o kosom parkiranju. Počinjemo sa komšijama koje su preprojektovale i izvele prepravku jednog parking mesta:
20210517_081749.jpg

Jer, da nisu, imali bismo ovakvu situaciju - a niko ne voli da gazi po blatu :mrgreen:. Naravno, tu je neizbežan naturalni komentar tipičnog dorćolca kučevlasnika:
20210517_082020.jpg

Ovde se projektant baš otvorio za zelenu bašticu, pardon - šut bašticu:
20210517_082047.jpg

Da li je ovde potreban neki suvisli komentar:
20210517_082153.jpg

A, ovde se projektant otvorio da drvo dobije adekvatan parking prostor:
20210517_082216.jpg

A, ovde se otvorila rupa za prolaz u podzemni Svet, a oštro oko primetiće, da se ne taguje samo forumaš GOJE:
20210517_082325.jpg

A ovde se otvorila žeđ posetiocima kladionice, pa svako po svom nahođenju:
20210517_082407.jpg

E, ovde se projektant otvorio za kosu rampu, ali je nešto slabije računao - nema veze, može rampa i ovako da stoji:
20210517_082427.jpg

A, investitor je dramatično uštedeo na stubićima (koji su postavljeni samo od Vuka do gradske uprave), i tako omogućio komfornu dostavu robe marketu Sunce:
20210517_082745.jpg

Ništa zato - nije se štedelo na gumbićima, i zato je narod srećan, jer može da stiska preskupe gumbove do mile volje.
20210517_082833.jpg
 
Rasciscen je plato kod cuvene raskrsnice sa Palmoticevom (ali ne i zavrsen).
Ukazala nam se bezlicna, tuzna siva povrsina, ruzan prostor u ruznom gradu.
Slika i prilika neoliberale distopije.
 
Da, evo i slika od petka - što bi rekla Štrumpfeta, platoi su "suštinski završeni":
20210514_192728.jpg

20210514_192724.jpg

20210514_192720.jpg
 
Vrh