Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Kako to neko o'zgo obično režira - nisam bio u mogućnosti da se lično uverim u incidentnu situaciju, ali eto barem mogu da slikam posledice:
20210506_103130.jpg

I dok trava lepo napreduje, i listanje platana lepo napreduje, CU37 - lepo napreduje:
20210506_103120.jpg

Lalinska kontejner-kućica je još tu:
20210506_102927.jpg

Ali završavanje ulice, lepo ne napreduje:
20210506_102904.jpg
 
Da li neko može da pojasni kakve su ovo rupe na tek otvorenoj - obnovljenoj ulici?!
 

Prilozi

  • Cara Dušana - goran vesić.jpg
    Cara Dušana - goran vesić.jpg
    314,8 KB · Pregleda: 2.058
Hvala gradskoj vlasti koja je najzaslužnija što su radovi gotovi

Zbog toga su pešačke staze tokom zimskih meseci stajale nezavršene, a tek uz veliki pritisak gradske vlasti konačno su stavljene "pod konac".

Posle bezbroj odlaganja, neispunjenih obećanja izvođača radova, problema sa virusom korona, ali i nedostatkom radne snage konačno je privedeno kraju uređenje prestoničkog "Skadra na Bojani", kako su građani prozvali radove na Dorćolu. Kompletan utisak kvare razbacani komadi materijala i šut koji još uvek nije odnešen sa novoizgrađenih trotoara, uverili su se reporteri "Novosti". Tako se duž Ulice cara Dušana još primećuju obrisi skorih radova, koji su stanovnicima ovog dela grada mesecima zadavali velike muke.

I da li će ijedan izvođač da bude kažnjen, ili će biti nagrađen novim pobedama na gradskim tenderima?
 
No dobro, to je samo prva raskrsnica, možda sam se zaista prevario. Zato sam otišao na poslednju raskrsnicu, da vidim kako je tamo sve sjajno-bajno:
20210511_083153.jpg

20210511_083430.jpg

20210511_083420.jpg

20210511_083413.jpg

20210511_083303.jpg

20210511_083502.jpg
 
Dobro, dobro, dobro, ako je na raskrsnicama malo musavo, mora biti da je svuda u sredini ipak sve tip-top:
20210511_082906.jpg

20210511_082821.jpg

20210511_082751.jpg

20210511_082734.jpg

20210511_082455.jpg

20210511_083639.jpg

20210511_083612.jpg

20210511_083605.jpg

20210511_083515.jpg

20210511_083104.jpg

20210511_083025.jpg

20210511_083008.jpg

20210511_082933.jpg

I, bonus - "semafor stradalnik" nakon izletanja tramvaja:
20210511_082514.jpg
 
Goje uknjižen plusić.

Prolazio sam par puta od Bajlonijeve pijace do Zoo vrta, cela trasa je za plakanje.

Kako li će ovo izgledati za godinu dve, da ne pričamo o nekom dužem periodu???
 
Znate koji se problem posle ovakvih izjava koje su očigledna laž - što će većina njihovih glasača da pre veruje njemu, nego svojim poznanicima koji će da kažu suprotno. Toliku su mržnju usadili u narod da baba i deda ne veruju rođenim unucima.

Baš me zaista zanima koliku će medijsku mašineriju da pokrenu na Starom Gradu za sledeće izbore.
 
Vidiš bre Goje kako si naivan i lako je manipulisati sa tobom,i to sve samo zato što veruješ svojim očima a ne "nezavisnim" novinarima-istraživačima iz Večernjih novosti.
Kako sad ovo prezentirati javnosti kao dokaz da novine lažu gore nego Vesić?
Ipak je ovaj forum samo vidljiv samo malobrojnima.
 
Sva sreća pa postoji ovakvo novinarstvo, da nam ukaže na našu grešnost i nezahvalnost. :grand:
 
u normalnom svetu ovo sto rade forumasi ( goje fala ) rade nadzorni organi grada i kontrolori izvodjenja radova...
 
Pa jeste, u nekom normalnom svetu, D. Aleksić bi se nazivao novinarom, a Š. Marović "novinarom".

Š. Marović bi 18 meseci D. Aleksića častio burekom, Nana piticama, Berislav kolačima, i Kli-kli picom onim danima, kada se to D. Aleksiću priište, a nekakvim zdravijim doručcima, onim danima kada je D. Aleksić u takvoj mogućnosti i prilici.
 
Ako Novosti pisu da je gotovo, onda je gotovo.

Mejdutim, obidjite ukletu raskrsnicu sa Palmoticevom. Tamo se radi, punom parom,oblaci bele prasine dizu se jer majstori seku ploce. I sto se brze radi, zavrsetak radova se odmice. To je zaista ukleto mesto. Nove ploce su vec posle par nedelja masne prljave i zamascene. Materijal je porozan, prasina se lepi za njega, a u mastim ai uljima da i ne govroimo. Vec posle nekoliko meseci postize se utisak visedecenijske zapustenosti.

Sto se tice CU37. Sama gornja fotografija pokazuje koliko je zgrada "otekla", nabudzena. sika i prilika siledzija koji zele da zahvate sto vise kvadrata.

PS kod skole "Vuk Karadzic" i danas stoji pano na kome ponosno stoji kako je reknonstrukcija cetri bulevara pocela 06.06.2019. i zavrsice se 31.01.2020.
 
Da li još neko u ulici ima problem sa šahtovima koji kloparaju?
Od skoro sam u ovom kraju i hoću da poludim, ispred zgrade su dva šahta, jedan u jednom smeru, drugi u drugom i to tačno na putanji točkova. U špicu se osećam kao da živim pored železničke pruge. :bash:
 
Da, taj problem je već mesecima izražen negde kod ulice Braće Baruh, čini mi se. Svaki udarac se oseća negde na dve trećine puta između amigdale i hipotalamusa. E, tu (ne kod amigdale, nego uopšteno) sad ima jedna začkoljica: ulica zvanično nije završena, niti predata gradu na korišćenje, pa tako izvođač, verovatno, nema ni obavezu da otkloni taj nedostatak. Kakav zgodan sticaj okolnosti, zar ne?

I malo slika - parking servis "udara" bele i narandžaste crte:
20210512_082452.jpg

Kuća pored kupatila Braće Krsmanović se renovira:
20210512_082750.jpg

I, naravno, CU37 lepo napreduje:
20210512_082229.jpg
 
johnny_s":33hnnnw8 je napisao(la):
Da li još neko u ulici ima problem sa šahtovima koji kloparaju?
Od skoro sam u ovom kraju i hoću da poludim, ispred zgrade su dva šahta, jedan u jednom smeru, drugi u drugom i to tačno na putanji točkova. U špicu se osećam kao da živim pored železničke pruge. :bash:

Ja, pisala sam jos kad je pusten bio saobracaj samo.. "kockasti" sahtovi na raskrsnicama sa Brace Baruh i Jevrejskom, naravno pravo na tocak, po ceo dan direkt u mozak klang klang bam bam, a od kombija i autobusa se i zatrese sve kad predju.. A i sa dvorisne strane stana se cuje mozda jos i gore ako je ikako moguce jer se razliva niz Jevrejsku i odbija nazad od zgrada ispod kao da neko baca neki teski tovar, recimo kao onomad kad su utovarivali lom od razbucane ulice u prazne kamione, divno.

Doslovni pakao od zivota su nam napravili.
 
Sinoć sam prošao kolima ceo potez, sveukupni utisak je da je početak (pričam o asfaltu) urađen bolje nego 27. Marta i na dalje, a sve sa strane izgleda polu završeno.

Sada sve gore izgleda nego pre baš zbog te polovičnosti, onako je bilo beogradski "zapušteno", pa nije odskakalo, sada je nit tamo nit vamo... Šteta za projekat, mogao je da bude sjajno urađen, da se i fasade paralelno sređuju, itd itd, ali sve znamo, tako da nema potrebe dalje komentarisati.

Toliko ima već upalih šahtova i truckanja, talasast asfalt koji je bukvalno par meseci star, fleke i šut svuda, pokrivljeni semafori (Idea kod Kralja Petra npr), reči više nemam...
 
Šteta što naši projektanti ne umeju da projektuju sve poklopce van putanje točkova. Šta više, kao da se trude da budu na putanji.
 
Blizu pomenute raskrsnice sa Palmoticevom se takodje nalazi jedan takav saht.
Ljudi ne razumeju da je to namerno tako napravljeno jer stanari okolnih zgrada vole da broje automobile.
Brojanje vozila je hobi i strast mnogih Beogradana.
Po hladnom vremenu ljudi sada, zahvaljujujuci dobroti Vesicevih neimara, mogu da cuju udarce sahta dok su u svojim toplim domovima.
Udarci su jaki, bedvosmisleni i i nadjacavaju svaki sum i ljudi mogu lepo da broje vozila.
 
E pa tu kod Palmotićeve sam ja :mrgreen:
Nije jedan šaht, dva, kanalizaciona, tačno na putanji točka, ne znam kako ga je ubo taj što je crtao :bash:
Jedan je u jednom smeru, drugi u drugom, pa kad se lepo naređaju, kao voz da slušam kako klopara.
A ovima iz gradske uprave ću da se popnem na glavu, sad su mi taman i blizu, smaraću ih svakodnevno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848716#p848716:3s7du64j je napisao(la):
astrodule » Uto Maj 11, 2021 9:43 am[/url]":3s7du64j]

Baš me zaista zanima koliku će medijsku mašineriju da pokrenu na Starom Gradu za sledeće izbore.

Dovoljno je da se privremeno doseli deset hiljada ljudi iz MML-a.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=849284#p849284:2h2e0dn6 je napisao(la):
avatar_one » 13 Maj 2021 12:27[/url]":2h2e0dn6]Sinoć sam prošao kolima ceo potez, sveukupni utisak je da je početak (pričam o asfaltu) urađen bolje nego 27. Marta i na dalje, a sve sa strane izgleda polu završeno.
Al' su zato tramvajske baštice urađene "šareno". Bio danas u okolini pijace, baš nakon pljuska i na nekim mestima prava mala jezerca, a na nekima suvo kao da nije ni bilo pljuska.
 
Vrh