Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Koja apatija je prevladala u našem narodu...u nekoj drugoj zemlji da im 2 godine rade ulicu...da je 2 godine nebezbedna...da 2 godine ne mogu lokali da im rade ..pa ne znam...u najmanju ruku bi pljuštale tužbe...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
+++
Да сам адвокат ишао бих од радње до радње и про боно бих нудио тужбе... Била би чиста зарада.

Мада, не бих се изненадио ни да се Веуправа правно обезбедила...
 
Poslednja tačka je dobila ivičnjake.
Vojvode Bojovića 1 by Dark Pale, on Flickr

I prekoputa je sređeno.
Vojvode Bojovića 2 by Dark Pale, on Flickr

Pjarona de Mondezira 1 by Dark Pale, on Flickr

Pjarona de Mondezira 2 by Dark Pale, on Flickr

Tucanik je zagospodario.
Pjarona de Mondezira 3 by Dark Pale, on Flickr

Pjarona de Mondezira 4 by Dark Pale, on Flickr
Rige od Fere 1 by Dark Pale, on Flickr

CU37 lepo napreduje.
Rige od Fere 2 by Dark Pale, on Flickr

Rige od Fere 3 by Dark Pale, on Flickr

Rige od Fere 4 by Dark Pale, on Flickr
 
Mislim da je projekat ok, nego se ovako ustedi, manje zemlje mora da se skine.
 
Po meni bolje je kada nisu u istom nivou trotoar i parkinzi jer onda nema graničnika dokle da teraju auto tako često pešaci ostanu bez i to malo trotoara koje im je određeno u ovom zelenom bulevaru.
 
Vučko, svuda je trotoar izdignut u odnosu na mesto za parking, osim tih nekoliko mesta ispred zgrade društva sv. Save, jer je ulaz u zgradu nisko postavljen. U istom nizu zgrada doma sv. Save ima dva stepenika na ulazu, ali ova ne. Moralo je tako.
Brače Baruh 1 by Dark Pale, on Flickr
 
Jasno, nego mislim da Vučko ima pravo i da je bolje pitanje ko je projektovao ova parking mesta u nivou sa pešačkom stazom.
 
Код 27. марта испред дома Вера Благојевић је паркинг исто у нивоу са тротоаром.
 
Zbog čega ovaj deo do drveta nije trotoar nego glumi parking iako tu ne može da stane parking i zašto onda ova staza ide ovako sumanuto i bedno.

Rige od Fere 4 by Dark Pale, on Flickr
[/quote]


Parking je možda u nivou sa trotoarom zbog mesta za invallide da bi mogli da se popnu na trotoar
 
Iako sam u početku bio skeptik...ono "betoniranje" drveća na trgu je za Beograd odlična opcija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dule, mislim da iz principa neće staviti nigde parking za bicikle jer su odbili bici stazu. Mogli bi makar na glavnim raskrsnicama i kod prodavnice one bajseva.
 
Kod same I gimnazije, 4. prozor od Kalemegdana primetio sam neobinc ugnuca terena. Oko te deonice ima pojava razdvajanja ploca.
Preporucujem to mesto da pogledaju onima koji slikaju.
 
Slikao ja pre desetak dana, objavio, i začinio odgovarajućim komentarom:
20210129_100636.jpg


I jedna prigodna novost - urađen je i 2. jubilarni spoj od ukupno 42, na trotoarskim raskrsnicama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822054#p822054:1jqr5893 je napisao(la):
Biciklistkinja » 10 Feb 2021 20:05[/url]":1jqr5893]Zbog čega ovaj deo do drveta nije trotoar nego glumi parking iako tu ne može da stane parking i zašto onda ova staza ide ovako sumanuto i bedno.

Parking je možda u nivou sa trotoarom zbog mesta za invallide da bi mogli da se popnu na trotoar
Pod pretpostavkom da je zaista tako, a ne da je neki priučeni projektovao, onda lepo staviti stubiće na deo koji odvaja trotoar, a ostaviti razmak između dva stuba taman toliki da mogu kolica nesmetano da prođu.
 
Stojčić izjavio da će rekonstrukcija trajati još pedesetak dana.
 
Ali pedesetak dana..od milošte, deminutiv hahaha

kao da kaze za godinu dana tristotinjak dana


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izgleda da će pre biti gotov CU37, nego zeleni bulevar.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Juče primetih da jedino normalne urađene šahte/poklopci na celom potezu Ruzveltova-Kalemegdan su kod hotela Konstantin u 27. marta, onaj model gde su lepo ukrojene i imaju kamen i preko, ali sad vidim na Strit vju da taj deo uz hotel je bio već ranije urađen, sličan je kamen pa sam mislio možda su za njih neku eksluzivu odradili. Bukvalno samo da je projektant prekopirao isto rešenje za celu ulicu. Slikaću kad prođem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822482#p822482:31f16zm1 je napisao(la):
Riki » Pet Feb 12, 2021 12:16 am[/url]":31f16zm1]Znači do 1 Aprila..

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Vrh