Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Ne znam sta je falilo da ta ulica bude normalno asfaltirana, pošto još sledećih 20 godina će tu dominirati neugledni objekti i izlozi. Ne znam gde se j svetu tako olako postavlja granit na ulicama, a još na kraju da neliči ni na šta…
 
Nije dugo bilo bagera
C25EA6EA-4932-43C8-8339-059FC797ECDA.jpeg
 
Ne znam sta je falilo da ta ulica bude normalno asfaltirana, pošto još sledećih 20 godina će tu dominirati neugledni objekti i izlozi. Ne znam gde se j svetu tako olako postavlja granit na ulicama, a još na kraju da neliči ni na šta…
Tamo gde ima dobrih ljudi da se ugrade ide granit.
Zar nije dobro da dobri ljudi, pa jos i umetnici, kao sto su Vesic/Zvonko/Milan, zarade ?
 
Ево Помодоро Видин ресторана како сам поодавно најавио:
20221017_175549.jpg

Моја жеља за поседовањем овакве љуљашке је изузетна. Будем ли је испунио, сазнаћете други:
20221017_175540.jpg

Рупа је од топловода:
20221017_175601.jpg

Криви стубићи су већ одавно сигначр ове реконструкције:
20221017_175638.jpg

Поглед о'зго:
20221017_175647.jpg

Саобраћај тече уобичајено:
20221017_175653.jpg

Сутра следи наставак саге "погледајте семафор".
 
Zato što nam je mnogo dosadno i jer nijedno gradilište ove vlasti ne možemo da zatvorimo sa reportažom...pa jurimo svi na ove što se otvaraju...
 
Госпође и господо, наставак "погледајте семафор саге" следи. Многи је (ако не и сваки) пали семафор воздигнут. Имајући у виду цену семафорског асесоара, то и није неко чудо. Па ваљда је нормално да се обављају они лукративнији послови, 'место оних других. Погледајте семафор:
20221017_191536.jpg

Поглед са друге стране, показује да они мање лукративни послови, највероватније неће никада бити урађени. Има тачно годину дана како се ово тло отворило под тежином мог мученог пријатеља, и унаказило му једну гениталију (што би рекао један биши министар):
20221017_191554.jpg

А подрубрика "семафорска и шахтовска постоља" је управо постала богатија за ову слику:

20221017_191740.jpg

Криви пар семафора на почетку Дринчоћеве је дуго увесељавао сваког човека добре воље, али и тој забави је дошао крај. Пар семафорских постоља је повучен да увесељава неке секаче или топионичаре, а нови пар се шепури пред незаинтересованим пролазницима и сија се ко пасја муда:
20221017_191811.jpg

Пресијавају се и уљане мрље, на Звонцетовом лајфстајл такси паркингу. Таксаре тако могу бесплатно да провере стање својих љубимаца. Тако је суђено:
20221017_191851.jpg

Ко је пажљиво пратио на часу, могао је да запамти да се број полубетонираних семафорских постоља преполовио. Остало је само ово мучено једно једино полубетонирано постоље. Зато, не бригајте бриге, број потпуно небетонираних постоља је и даље неокрњен - и веома близу култног броја - 42:

20221017_192403.jpg

Е сада, у подсекцији "погледајте знакове", нема никаквих промена. Број палих, полупалих, или нахерених знакова је дебело троцифрен, и бојим се да нема мотива за промене у тој секцији:

20221017_192606.jpg

И, пред сам крај, најпознатији дорћолски семафор. Чувени семафор, на још чувенијем семафор плацу. Један једини, и даље бије своју битку, и води своју политику, независну од спољних утицаја и незабележених притисака:
20221017_192802.jpg

Али, не може се на семафор плацу без тог неког додатног потеза, тог неког нашег вица, неке црвене машнице:
20221017_192749.jpg

Вазда весели били!
 
Do prve sledeće oluje....

Mislim da je ovaj semafor na uglu Cara Dušana i Despota Stefana bio apsolutni rekorder.
 
Kod mašinca ispred one vodovodne havarije i dalje stoji znak 10kmh. Da li se to odnosi na tramvaje trenutno ili ga samo nisu skinuli? Ne vidim poentu ako je za automobile
 
Помодиро се баш потрудио да се неуклопи стилски у пијацету и саму зграду у којој се налази.

U tome i jeste car Vesicovog/Zvonkovog koncepta.
Nista se ne uklapa ni sa cim.
U skladu je sa woke revolucijom.
Razbijanje svih poznatih koncepata.

Veoma slicno jednomn starom konceptu drugog alternativnog umetnika Gi Debora koji je jednu svoju knjigu stampao sa omotom od smirgl papira da bi eventualno unistavala ostale knjige sa kojima bi bila stavljena na policu.

Vesicev rad zahteva dugotrajno i bolno promisljanje i duboku analizu dostojnu velikih genija.

Verujem da ce Vesic kao ministar uskoro podariti svoja umetnicka dela na sirem planu.
 
Pritmetio sam pre neki dan da kada se zgazi na suv list na granitnoj ploci bude jako klizavo, skoro kao led, tako da se cuvajte. Ovo je jos jedan razlog zasto je samo trebalo da se asfaltiraju trotoari.
 
Otkrivamo skrivene ideje umetnika....
 
Pritmetio sam pre neki dan da kada se zgazi na suv list na granitnoj ploci bude jako klizavo, skoro kao led, tako da se cuvajte. Ovo je jos jedan razlog zasto je samo trebalo da se asfaltiraju trotoari.

Ne trebaju da se asfaltiraju, već samo da stručno lice odabere adekvatan materijal za popločavanje, a ne Veselinović i ekipa koja je preuzela Granit Peščar jer treba da se proda najskuplji granit.
 
Jeste, ali generalno kod poplocanih ulica me nervira sto stalno moram da gledam da se ne sapletem na neku rasklimanu plocu, a u slucaju asfalta je trotoar jedna kontinualna povrsina.
 
Jeste, ali generalno kod poplocanih ulica me nervira sto stalno moram da gledam da se ne sapletem na neku rasklimanu plocu, a u slucaju asfalta je trotoar jedna kontinualna povrsina.

Znam šta hoćeš da kažeš, ali u slučaju beogradskih trotoara, to je daleko od kontinualne površine. U najboljem slučaju, uhvatičeš najsvežiju liniju gde su kopali za kabl/cev i pravo po njoj.
 
Granit koji su ugradili je daleko nizeg kvaliteta nego onaj u Knez MIhajlovoj.
Nekako je porozan i lepo upija motorno ulje.
To stvara one vesele sare.

Ulicu su samo trebali da asfaltiraju i srede sine. To je sve sto je trebalo.
Ovako je Vesa lepo obrnuo pare sto je i bio glavni cilj nedovrsene rekonstrukcije.

Mislim da je ova rekonstrukcija sada model za buduce radikalske projekte.
 
Али, не може се на семафор плацу без тог неког додатног потеза, тог неког нашег вица, неке црвене машнице:
Pogledajte prilog 147222
Вазда весели били!

Vracam se na ovaj fascinantni detalj koji je istancano oko gospodina @GOJE podelilo sa nama
 
Био је и тротоар за сређивање, али је то могло да се одради и комбинацијом бехатона као по целом граду и коцке на паркинг местима.
 
Parking na mnogo mesta duz cele ulice jako smeta jer suzava trotoar.

Sent from my SM-G981U1 using Tapatalk
 
Vrh