Šta je novo?

Rekonstrukcija Trga Nikole Pašića

 
1000029456.jpg


1000029458.jpg


1000029459.jpg


1000029460.jpg


1000029462.jpg


1000029463.jpg


1000029464.jpg


1000029465.jpg


1000029466.jpg


1000029467.jpg


1000029468.jpg


1000029469.jpg


1000029470.jpg


1000029471.jpg


1000029472.jpg


1000029473.jpg


1000029474.jpg


1000029475.jpg
 
Pricali smo ovde da su problem kod Bezzistana nereseni imovinski odnosi i da zato ne moze da se rekonstruise

Ti "nerešeni imovinski odnosi" su kod nas malo previše često problem da to ne bi počelo da liči na izgovor. A kako bi bilo da počnemo da rešavamo samo pitanje kako je u principu moguće da toliki "nerešeni imovinski odnosi" mogu decenijama da odlažu uređenje grada? Postoji velika razlika između situacije u kojoj su oni u toku rešavanja (sudska ročišta se redovno održavaju), i situacije u kojoj niko nema ni najmanju nameru da uopšte počne da ih rešava, ili da završi sudski proces koji je zaglavio, i onda to tako stoji decenijama. Ne razumem šta bilo ko od potencijalnih vlasnika dobija time što beskonačno odlaže rešenje spora. A čak i ako to iz nekog teško razumljivog razloga nije tako, to nikako ne može da ide u račun gradu koji zavisi od toga da to što je nerešeno bude rešeno.

Problem se ustvari lako može prevazići. Samo se stranama u imovinskom sporu nametne neki podsticaj da svoj spor ne odlažu. Recimo: Grad uvede taksu svim vlasnicima čije određene akcije ili nedostatak akcije (navesti spisak) ometaju funkcionisanje grada. Pa se ta taksa samo sabira da bi je na kraju platio onaj ko pobedi u imovinskom sporu, ili onako kako sudija odredi da se ti indirektni gradski troškovi podele između stranaka u imovinskom sporu. Pa im onda više neće biti svejedno da li sudski proces stoji ili ne. Postaće malo previše skupo da se čeka da problematična stranka u sporu umre, ili joj se nešto ružno desi. I druga rešenja su moguća. Recimo periodično javno objavljivanje imena stranaka u svim za grad bitnim sporovima koji stoje zaglavljeni u mestu. Ili sudija ako su oni krivi za sporost ili zastoj. Da svi vide koji su ti, da se u novinama piše o njima (sa slikom), pa im možda više ne bude svejedno. Itd, puno toga je moguće, i to pravnici mogu smisliti bolje od mene, ali uvek je pretpostavka svega da nekoga iz gradske uprave postane briga i za to.
 
Poslednja izmena:
Fontana

IMG_7535.JPG


IMG_7533.JPG


IMG_7532.JPG


IMG_7533c.JPG


Ovi zubci na "tvrđavskom zidu" liče na prelivne zone u obodni kanal? To bi moglo biti interesantno. Ako je tako. Ali to znači da će tokom vrelih dana biti teško ući u centralni "bazen" pošto je svuda uokolo rov odvodnog kanala. Šteta. Fontane sa kojima je moguća neka interakcija su daleko zanimljivije od onih koje služe samo kao nedodirljivi ukras.
 
Fontana

Pogledajte prilog 205242

Pogledajte prilog 205240

Pogledajte prilog 205239

Pogledajte prilog 205241

Ovi zubci na "tvrđavskom zidu" liče na prelivne zone u obodni kanal? To bi moglo biti interesantno. Ako je tako. Ali to znači da će tokom vrelih dana biti teško ući u centralni "bazen" pošto je svuda uokolo rov odvodnog kanala. Šteta. Fontane sa kojima je moguća neka interakcija su daleko zanimljivije od onih koje služe samo kao nedodirljivi ukras.
Rova biti nece
 
Tek sam sad video render. Znači prostor između dva betonska zida će biti zatvoren odozgo, a rupe između zubaca su tu da bi se ispod oboda za sedenje sakrio bočni deo mlaznica? To je bolja varjanta što se pristupačnosti tiče. Ako je tako, pošto bez projekta opet samo pogađamo.
 
Nema logike da se u fontani u centru grada kupa bilo ko, ona i treba da funkcioniše kao ukras.

Fontane osmišljene da se ljudi služe njima na taj način imaju drugačiji dizajn od ovoga.
Слажем се потпуно. Поготово што сви мање више знамо како би изгледало то купање. Мислим да треба полако да се престаје са праксом погрешно схваћених слобода или са њиховим злоупотребом. Купање у јавним фонтана, провођење времена без мајце или потпуно го нарушава достојанство града. Ту је по мени и појава агресивног просјачења која оставља заиста одвратан утисак на све људе (домаће и посетиоце). Наравно, постоји још много тога што нарушава достојанство неког простора, тема је заиста широка, али дотакли смо се фонтане па сам хтео то да прокоментаришем. Наравно, потпуно је у реду да људи буду голи, али на местима предвиђеним за то (плаже, Спа, нудистички садржаји...).
 
Град где градоначелник ломи телефоне грађанима што протествују против његовог кршења републичког закона нема достојанство да се наруши. Поред потпуног колапса система управљања отпадом, сталним хаваријама са струјом, водом и канализацијом, плочницима који се распадају, фасадама и јавним просторима који падају по људима, дивљим сплавовима који скупљају ђубре, криминалом и бахатошћу на сваком кораку, непоузданим јавним превозом (где је потпуно нормално да се аутобус просто не појави или престане да иде) итд. итд. ми треба да се као љутимо што се клинци прскају на јавној фонтани на +40 степени и да глумимо строгоћу да ли ће ићи "довољно скромни" на овим температурама

Једино што је напорније од одсуства морала у Србији је тај лажни арапски морал окречених гробова где су стварност и животињска природа човека харам па се под велом борбе против њих стварају разне мафијашке, верске и политичке корумпиране структуре
 
Nema logike da se u fontani u centru grada kupa bilo ko, ona i treba da funkcioniše kao ukras.

Fontane osmišljene da se ljudi služe njima na taj način imaju drugačiji dizajn od ovoga.
Слажем се потпуно. Поготово што сви мање дотакли смо се фонтане па сам хтео то да прокоментаришем. Наравно, потпуно је у реду да људи буду голи, али на местима предвиђеним за т
Град где градоначелник ломи телефоне грађанима што протествују против његовог кршења републичког закона нема достојанство да се наруши. Поред потпуног колапса система управљања отпадом, сталним хаваријама са струјом, водом и канализацијом, плочницима који се распадају, фасадама и јавним просторима који падају по људима, дивљим сплавовима који скупљају ђубре, криминалом и бахатошћу на сваком кораку, непоузданим јавним превозом (где је потпуно нормално да се аутобус просто не појави или престане да иде) итд. итд. ми треба да се као љутимо што се клинци прскају на јавној фонтани на +40 степени и да глумимо строгоћу да ли ће ићи "довољно скромни" на овим температурама

Једино што је напорније од одсуства морала у Србији је тај лажни арапски морал окречених гробова где су стварност и животињска природа човека харам па се под велом борбе против њих стварају разне мафијашке, верске и политичке корумпиране структурја

Град где градоначелник ломи телефоне грађанима што протествују против његовог кршења републичког закона нема достојанство да се наруши. Поред потпуног колапса система управљања отпадом, сталним хаваријама са струјом, водом и канализацијом, плочницима који се распадају, фасадама и јавним просторима који падају по људима, дивљим сплавовима који скупљају ђубре, криминалом и бахатошћу на сваком кораку, непоузданим јавним превозом (где је потпуно нормално да се аутобус просто не појави или престане да иде) итд. итд. ми треба да се као љутимо што се клинци прскају на јавној фонтани на +40 степени и да глумимо строгоћу да ли ће ићи "довољно скромни" на овим температурама

Једино што је напорније од одсуства морала у Србији је тај лажни арапски морал окречених гробова где су стварност и животињска природа човека харам па се под велом борбе против њих стварају разне мафијашке, верске и политичке корумпиране структуре
Заиста ништа лично, али како те не мрзи да опет пребацујеш тему на сто пута испричане приче, где можемо да дискутујемо до сутра. Причамо о једном проблему, што не значи да не постоје други. Као што сам и сам рекао, постоје многе ствари које нарушавају достојанство града и људи, и треба да се решавају. А то око градоначелника и телефона и свега осталог, то би могли до сутра да причамо свако своју причу која нигде не води.
 
Stavite anketu na temu pa da vidimo koliko ljudi se kupalo u toj fontani i koliko njih podržava taj cirkus.

Klinčadija (i po školama i na forumu) misli da je to neka bog zna kako poštovana i stara Beogradska tradicija koja vuče korene još iz doba njihove voljene kraljevine. U realnosti potiče iz 90ih a praktikuju je samo pojedini odabrani klovnovi.

I u vreme moje male mature, i u vreme velike, samo je nekolicina išla u tu fontanu, i to uvek poseban soj.
 
Клинци копирају трибину. Ту око 5-8 разреда основне и кроз средњу сви глуме као неке навијаче.
А трибина је мутирана средина шатро традиције (трубе) и фазона са запада - бакље, одећа, заставе, хорско арлаукање.
 
mi smo kopirali tribinu jos u prvom, drugom razredu
bude odmor, bude dranje ,, ko ne skace taj je siptar"
skacem ja, blage veze nemam sta je siptar
 
Vrh