Šta je novo?

Rekonstrukcija Trga Nikole Pašića

Znamo da je Trg republike unisten "rekonstrukcijom" da ne kazem olaksanjem drzavnog budzeta pa se nadam da nece i ovde tako da bude. Da nece biti goli beton.
 
Nema potrebe da se sve svodi na isti nivo. Niti je Trg Nikole Pašića identičan trgu republike po načinu korišćenja, niti svaki trg ima funkciju Trga Republike.
Potpuno je prirodno da glavni trg u gradu bude velika popločana površina. Još samo da su se posvetili saobraćajnom rešenju, i da su birali drugačiji tip stubova javne rasvete, ta rekonstrukcija bi bila jedan od boljih poteza ove vlasti.
Trg Republike je upravo narušen zamenom kocke asfaltom kod pozorišta.
 
Због глупих граница пројеката где се ваљда тротоари воде у катастру као засебне целине са коловозом одвојене од парка и трга.
 
454672719_921271980030166_8864269713647287490_n.jpg

 
Posebno ova kada bez vrela fontane koju vraćaju nepotrebnom rekonstrukcijom.
 
Такође, аутомобил је био резервисан за елиту, требале су деценије да поседовање аутомобила допре до сиротиње а и тада је то био неки убоги југо на маму, тату, децу, бабу и деду. Паркинзи педесетих и шездесетих нису били прављени за малог човека а док се он дочепао волана већ је постало неинтересантно да се у паркирање улаже јер се елита подмирила. Па ето паркирајте се ви по улицама и зеленилу док смо се ми опремили подземним гаражама који штите од снега и сунца, мало ћемо да жмуримо на ваше бахато паркирање и сви срећни

Мислим тако се ради и сада, БНВ и гаража на месту археолошког локалитета поред Скупштине су најбољи примери
 
Биће ово до пролећа, а дотле ће ове постављене плоче почети да испадају.
 
Danas sam se odvažio i rizikovao život za ovaj forum pro bono..jer je mogla neka grana da padne na mene i udari me u glavu. Sva sreća reportažu nisam radio automobilom jer bi mi sigurno seme i polen ili šta već zapušili sve filtere.

Btw..prvi utisak je da je baš veliki pad napravljen ka Domu Sindikata...Biće bazen veći od onog u fontani pri prvoj kiši.

IMG_9455.jpeg
IMG_9454.jpeg
IMG_9453.jpeg
IMG_9452.jpeg
IMG_9451.jpeg
IMG_9450.jpeg
IMG_9449.jpeg
IMG_9448.jpeg
IMG_9447.jpeg
IMG_9446.jpeg
IMG_9445.jpeg
 
Jos nisu došli na deo oko fontane
Mogli su ovaj jedan stepnik oko spomenika da ukinu i to poplocaju
 
Sta kaze kalendar kad ovo treba da bude gotovo oce biti prije prvog snega
 
Vrh