Šta je novo?

Rekonstrukcija Trga Nikole Pašića

Ma ne vredi, redovno održavanje ne postoji kao pojam kod većine ljudi u Srbiji. Dosta ljudi ne održava sopstvene kuće/stanove, a kamoli da misle o javnim površinama. Mene jedino čudi da tako nešto čujem od Bendera...
Zato sam i napisao da su uspeli da ga uvuku u tu njihovu mašineriju, bareš po ovom pitanju, jer sam slično primetio u još nekim temama. Mada, nje da nemamo i mi drugi po neki svoj čudni argument.
 
@solecar @johnny_s
Nisu me uvukli u mašineriju, nego se držim svog principa da ono što ne valja kritikujem, a ono što valja pohvalim. Odnosno, kad se u nečemu ne slažem sa vlastima i nadležnima, kažem. Isto tako, kad se u nečemu slažem, nemam problem da i to iskažem.

Ne znam na kojim još temama mislite da su me uvukli u tu mašineriju, osim možda za metro. Ali ona je posebna priča i za to sam svestan da nekima zvučim čudno, ali zato što moje gađenje prema svim pajserima koji su za prethodnih 50 godina napravili gomile promašaja, a nijedan metar metroa... nadjačava moje gađenje prema aktuelnoj ekipi i Bratstvu koji bi da prave svoj Diznilend metro. I uz to sam uvideo da mnogi ljudi na ovom forumu prosto ne znaju šta hoće. Kad je nešto fensi, što je fensi. Kad je nešto jeftino, što je jeftino...

A i kad već pričamo o trgovima, samo se setim mojih mračnih očekivanja u pogledu samog platoa Trga Republike koje sam imao dok se renovirao, pa na kraju shvatih da je mnogo bolje nego što sam očekivao. I da nije strašno da Beograd ima i jedan takav trg. Ostao sam pri istim stavovima što se tiče (dez)organizacije saobraćaja tokom radova, zatim one glupave kaldrmetine i još par stvari. Ali što se platoa tiče, dok se radilo, mislio sam da će da bude promašaj nad promašajima. Posle kad se završilo (opet, ne računajući glupu kaldrmetinu), shvatio sam da plato izgleda mnogo bolje nego što sam očekivao. Isto mi se prethodno desilo i sa obližnjim delimičnim rušenjem Jugodrva i pravljenjem Mariott hotela.

Penalim ih ja redovno, uostalom sa Soletom sam među retkima koji se iznova vraćam na probleme kanjonizacije i betonizacije grada, kao i investitorske kaubojštine. Samo, nakon 100 kritika, ne moram i nešto što ima trunku razuma i smisla, odma da dočekujem na nož samo zato što potiče od ekipe koju ne volim. Ta ekipa nikad neće dobiti glas od mene ni na jednim izborima, ali to ne mora da znači da ne mogu da podržim neke pojedinačne njihove poteze.
 
Poslednja izmena:
Zašto je bolje ne obavljati tekuće održavanje, nego pustiti neki prostor da toliko propadne da je na kraju jedino rekonstrukcija moguće rešenje?
 
Мени није проблем да се Трг Николе Пашића среди, као што ми ни једно сређивање није проблематично у идеји. Мени је проблем начин како хоће да среде Трг Николе Пашића, као што ми смета и начин на који су реализоване бројне реконструкције по граду без значајног побољшања функционалности, од Славије, Булевара ослобођења, Трга Ослобођења и Војводе Степе, затим Рузвелтове и Мије Ковачевића преко Савског кеја од Бранковог моста до трамвајског моста до Трга републике и Савског трга. Сва та сређивања имају и своје добре стране, али је нажалост пре свега свуда изостало побољшање функционалности, а на доста места је она чак и погоршана.

П.С. Заборавио сам да додам и Цветни трг на списак.
 
Zašto je bolje ne obavljati tekuće održavanje, nego pustiti neki prostor da toliko propadne da je na kraju jedino rekonstrukcija moguće rešenje?
Vidis to je izvor svih problema svega sto se napravi kod nas decenijama unazad. Ne odrzavamo nista, samo napravimo i tralalala pa kroz nekoliko godina sve izgleda ofucano i zrelo za ponovnu rekonstrukciju
 
odrzavanje ne znaci koncert karleuse ;) odrzavanje manifestacija i odrzavanje golog zivota su jedina odrzavanja koja kod nas jos funkcionisu....
 
Sa obe strane fontane se nalaze natpisi o datumu rekonstrukcije trga tadašnjeg Marksa i Engelsa.

273404777_3118669258389655_8501022411392363837_n.jpg
 
i jos najjeftinija i najogavnija aluminijumska vrata koja su duplo trula od stubica za parikanje od presovane rdje....poslovne objekte jos i razumem, ali kad promene stanari na modernistickim zgradama...

takodje bilo bi lepo da vrate neonski natpis
 
Interesantno je videti da se posle toliko godina malo toga promenilo, ploče i dalje propadaju svuda po gradu, i dalje se ruše stare vredne zgrade (mada su ovde pravili trg, a sada ruše da naprave monstrume).
 
Danas je na sednici skupštine grada u kojoj se usvaja budžet za 2023. godinu Šapić najavio kao jedan od glavnih projekata rekonstrukciju Trga Nikole Pašića. Ako mene pitate potrebnija rekonstrukcija bezistana i stavljanje pametnih stubića i kamera koje će sprečiti likovima u skupim kolima i klijentima Kasine da se parkiraju u Bezistanu.
 
Kasina se otvara ka Bezistanu, tako da ne sumljam da je rekonstrukcija istog izvesna.
 
fascinantno je šta neki ljudi misle da spada pod "luskuzno" - ime po nekom levom evropskom gradu sa kojim nemamo nikakve veze; montažna platofrma jer je to jeftinije i brže nego da se obnovi popločanje; jeftine žardinjere i cirada sa panoramom, opet, levog evropskog grada sa kojim nemamo veze. A ta cirada je - šta? Jeftinija i brža nego da se obnovi zid koji sakriva.
Je zi vo, jezivo jezivo jezivo
 
Vrh