Šta je novo?

Rekonstrukcija Trga Nikole Pašića

Ne volim ga ni ja mnogo ali ne volim ni stalno menjanje naziva trgova, ulica itd.
 
Trg i park iznad Vukovog spomenika izgledaju ovako, ali to nije prioritet gradskoj vlasti već je 5 miliona evra vredna rekonstrukcija Trga Nikole Pašića i rušenje i zamena postojeće fontane novom.
vukov spomenik trg oktobar 2023.jpg
 
Trg Nikole Pasica je u sasvim solidnom stanju ..malo da se osvezi ,Ima tu nekih plocica sto treba da se zamene ,,takodje klupe ,neke sitne popravke al sve u svemu za vrlo malo sredstava moze da se dobije novi trg..cak mi se cini da je u boljem stanju nego pristaniste u karadjordevoj koje je radjeno nedavno..
 
Jos kad bi stubici radili i kola ne bi ulazila na trg
 
Запели да праве ту бине, клизалишта и остале вашаре по сваку цену.
 
S jedne strane, i fontana i trg jesu u fazi raspada i zreli za obnovu. Ali s druge strane, ne bih dao ovoj naprednjačkoj gamadi ni kolibu da renoviraju.
 
Има десетак пречих инфраструктурних пројеката, међу њима Безистан, Вуков споменик (плато), као и брдо саобраћајница.
Овде треба само текуће одржавање ког нема деценију - да се пресложи бехатон, очисте фонтана и жардуњере и закрпи шта треба.
 
Bas sam bio sa stranim turistima u Beogradu, odusevljeni su svime, jedino su se zalili na Trg Nikole Pasica i njegov izgled, raspadnutost i nefunkcionalnost. Moji roditelji koji su iz Beograda, ali dugo nisu bili po centru ovako turisticki isto nisu mogli cudom da se nacude koliko je centar grada sredjen besprekorno i kako je samo Trg Nikole Pasica ostao u tako jadnom stanju. Prolazili smo pored sumornih faca ljudi koji tu zive i rade i samo su odmahivali rukom kada smo hteli nesto da ih pitamo u vezi trga i govorili da ih nista ne pitamo i da sve i sami vidimo.

Dogadjaj koji se nikada u istoriji nije desio.
 
Ово ново-старо решење су поједини ономад, док је постојало, поспрдно назвали "појилом".
 
Ne bi trebalo dozvoliti predlozenu rekonstrukciju. Meni je stvarno ok trg, kao sto su drugi rekli, trebalo bi srediti nekoliko napuklih kocki ali nema potrebe ceo trg dizati u vazduh i raditi od nule. Klasicno nase bacanje narodnih para da bi neko natrpao deo u dzep
 
Vrh