Šta je novo?

Rekonstrukcija Požeške ulice

Мени се баш чини да иде пуном паром. Чак је Ђилас најавио могућност да радови буду окончани пре предвиђеног рока. Треба узети у обзир да је реч о темељној реконструкцији једне од најзахтевнијих улица у граду.
 
Pa ne znam, gledam samo po ovim slikama, nisam isao na Brdo od kad je pocela rekonstrukcija :) iskreno bi voleo da zavrse pre roka
 
У једном си у праву: политичарима никада не треба бланко веровати!
 
Ljudi ovo što ovi rade je tako smešno
kad su postavljane šine u Požeškoj 85-86-87 sećam se da su celu ulicu odradili od 01. Maja do 01. Septembra
a sad celo leto nisi mogao da navataš 5 majstora na celom gradilištu. ( zezali smo se da ćemo da otvorino nagradnu igru ko slika više od 5 majstora na jednom mestu ) sad su se setili da ubace u 5 brzinu kad je opšta gužva više se nezna ni šta rade ni kuda da se vozi..
Lepo se sećam da je zadnji ranvaj išao na Brdo 20 Maja i da su rekli da će deo od Gospodarske mehane do Careve čuprije da odrade u periodu od 20.Maja pa dok se ne završi Univerzijada. Ona se završila još 12.06 a ovi i dalje rade li rade i pitanje kad će da završe. samo taj deo. A da vam ne pričam o prevoz onaj bus 13A morate da čekate po 25-30 min. i to kad dođe to je neki krš nemože da se popenje uz Valjevsku i uz Petra Lekovića da nepričamo o drugim stvarima
 
Da, stvarno je mnogo gore nego sto se iko nadao.

Inace, zna li neko kada ce se otvoriti bar neki deo ulice? Prvo su pominjali 5. oktobar, sad vidim na sajtu bg saobracaja da je jedna od raskrsnica zatvorena do 21. okt... A sve ide jako sporo, alternativni saobracajni pravci su katastrofalni...

Ljudi su ogorceni, upravo na mali broj radnika i na ocajan gradski prevoz.
 
Ljudi ja živim gore na brdu na predzadnjoj stanici tranvaja, ovi su tek juče počeli da raskopavaju okretnicu a još trebaju da završe onaj deo prema Žarkovu što su raskopali pa tek onda da kopaju šine prema gradu sve do pumpe. Mene samo jedna stvar brine kako če da zatvore raskrsnicu Požeške i B. Parovića kuda idu autovusi 23 i 53 i de će oni tad da idu i raskrsnicu Požeške i Valjevske jer se na te dve raskrsnice odvija sav saobraćaj u tom kraju. A ,,lepo" su obavestili ljude o zatvaranju okretnice i razmeštanju buseva sa okretnice. Niko nije znao de koji bus da čekaju za Barajevo, za orlovaču, za Rušanj Resnik de da čekaju 50-ticu nigde nikakvo obaveštenje. Mnogi koji tuda idu nemaju ljudi net pa da vide ptreko neta to je trebalo mesec dana da stoje njihovi kancelarijski pacovi na okretnici i da dele flajere da bi ljudi bili obavešteni a ne ovako da ljudi lutaju. Jer ipak taj GSP (gledaj svoja posla) živi od tih ljudi koji plaćaju markice plaćaju uslugu unapred a kakvu uslugu dobijaju pa to ni u Zanzibaru nema. Gledam jutros 37 bus se nakrivio samo što se ne prevrne videću ovih dana da ga slikam pa da okačim ovde. A I JA SAM POČEO DA KRITIKUJEM GSP OVDE A NIJE TA TEMA NEGO JE TEMA REKONSTRUKCIJA POŽEŠKE. Izvinjavam se za ovu grešku. :bash:
 
Teo sam samo još da dodam Đilas je rekao ,, U RAZGOVORU SA IZVOĐAČIMA DOŠLI SMO DO DOGOVORA DA SE POŽEŠKA SKROZ ZAVRŠI I TRANVAJI BUDU PUŠTENI DO NOVE GOODINE" samo nereče do koje nove godine. Ljudi su već počeli da se zezaju slikaju tranvaje da im se deca ne uplaše kad za koju deceniju ponovo prođe tranvaj kroz POŽEŠKU
 
:lool:

Има још 3 месеца до нове године ;)
 
Тачно три месеца до новака ал како ови раде требаће им још 33 месеца да заврше. Сад ће почети да кукају као ладно је нестеже бетон, па како по киши да бетонирамо. Како да варимо шине по овом времену, ма нађу они увек изговор. Треба њима Омладинска радна акција да би се то завршило на време.
 
Па требали су одмах да распишу ОРА и да се то до сад заврши можда би се неки моји исписници и јавили у ОРА они које не штреца кичма притисак или тако нешто. Ал лопата би све излечила. А можда бисмо се до сад увелико и возили транвајима по Бановом брду. Оако свако јутро или после подне нагађамо кад ће проћи 13А треба по реду вожње да буде у 7:00 ал догоди се да касни па дође у 7:05. 7:10. 7:15. 7:20. 7:25. 7:30 е тад већ улази у време друге 13А која би требола тад да прође ал је питање кад ће она наићи. А да непричам око 15:00 сати на почетној станици код Железничке станице е то је већ хоћна мора онако уморан и сможден ос посла увек ми се догоди да ми 13А побегне испред носа па прође 5 х 511. 6-7 х 601. 3-4 х 3А. Чак прођу и 3-4 педесет јединице ал никако 13А. Ал добро ко чека тај дочека. :o :lol: :lool: незнам дал да плачем или да се смејем
 
Na kalemegdanu skoro zavrsili lijevi kolosjek ali izgleda da onaj novi kr**** od gradskog menadzera rekao da se umjesto kamene kocke ili pak trave kao sto je bilo na jednom djelu stavi ASVALT boze jeftinije je u njegovoj ludoj glavi moramo da uradimo nesto :bash:
 
Ako budu stavili asfalt, sine ce posluziti kao jos jedna saobracajna traka nesavesnim vozacima.
 
pa ne verujem, ja u tom potezu nešto nikad nisam naleteo na neku neviđenu gužvu...
 
Ja sam vidjao neke koji su i preko one razvaljene kaldrme, koja je sada povadjena, umeli da preseku do podnozja. I guzve se jos kako desavaju kada je na Brankovom haos.
 
A sad ce opusteno da voze ja sam cesto vidjao kako skrate da pjesackog kod kneza .Bice sramota ako stave asvalt a razliku naravno u dzep.Mada jos postoji sansa jer cesto mjenjaju projekat u samom toku izvodjenja radova sto nije normalno al moze im se
 
Ако већ помињемо разлику у џеп. Погледајте шта у пожешкој раде. Део од пумпе и раскрснице са ул Благоја Паровића па према окретници скинули су шине и бетон који је био испод њих су скинули само у неким деловима де је био баш уништен и испуцао а оно остало што је било читаво су тако оставили. Сад бетонирају тај део што су скинули а да би замазали очи тај је бетон виши од оног што га нису скинули неких 5 цм, па ће преко тог старог дела који је матор преко 25 година да налију танку глазуру као и то су бетонирали. Ко ми неверује нек прође тим делом па ће видети да стари бетон има удубљење од шина а нови то нема. Ваљда желе да убрзају посао јер им је рок за завршетак тог дела 5 или 15 октобар. Радо бих вам то сликао и оставио слике да се сами уверите ал незнам како да их окачим овде да их видите. Да небуде да Драган стално критикује, а никако да похвали. Кад нема шта у овом граду да се похвали. Уместо да се фаворизује ГСП ови фаворизују аутомобиле. Да се разумемо немам ништа против аутомобила, ал ево јутрос колона је била од Љешке улице поред Општине Чукарица, кроз Тургењеву улицу па стара траса Паштровићева поред цркве, па све до оног семафора код уласка у Радничку код Аде. А то се увек догађа кад пандур ту регулише саобраћај. А још се неки паметњаковић сетио да стави семафор код уласка у подвожњак Код пекаре у Радничкој а на семафору пише само за возила ПОРР-а. А наш народ старшно савестан у саобраћају - луд или збуњен стане ту и чека ли чека да се упали зелено. :bash: :D а колона се направи до Чачка и Ужица
 
Meni to pre smrdi na krađu materijala sa gradilišta jer će oni u dnevnik gradnje napisati da su sipali toliko i toliko betona dok je u stvari procenat završio na nekom drugom (verovatno privatnom) poslu. Moj predlog ti je da odeš u građevinsku inspekciju ili koji je već organ nadležan sa sve tim slikama i da im ukažeš na klasičan primer korupcije i krađe.
 
EEE, zato je bilo kad se gradio Novi Beograd - Koliko treba? Jedna lopata betona? - Stavi dve.
Zato i sve izdržava ovoliko dugo - tipa Gazela.
 
Ambassador":veasjckn je napisao(la):
EEE, zato je bilo kad se gradio Novi Beograd - Koliko treba? Jedna lopata betona? - Stavi dve.
Zato i sve izdržava ovoliko dugo - tipa Gazela.
Mislis zement? Posto se beton ne meri u lopatama.
 
mislio je figurativno u odnosu na to kako se nekada postupalo a kako danas u pogledu kvaliteta i postovanja standarda prilikom izgradnje
 
Pa razbacivanje betonom tesko da ce se podici njegov kvalitet, niti ce se ispostovati neki standard. Gazela je vise izuzetak nego primer za kvalitet izgradnje na Novom Beogradu posto je to ipak bio projekat od velikog znacaja. Sa druge strane su mnogi blokovi gradjeni ispod, cak i tadasnjih, standarda za zvucnu i toplotnu izolaciju, mada je kvalitet betona vec nesto bolji.
 
Да не причамо о терасама ширине 50 центиметара... Шта ћете, неко зидао викендицу па украо по мало од тераса... :lol:
 
Vrh