Šta je novo?

Rekonstrukcija Požeške ulice

ali zato od Kirovljeve ka Milana Kuča i dalje ipak na trtoare idu ploče (na žalost ništa od sive i kvalitetne kombinacije, izbor je pao na jeftine ploče i žuto-bordo kolorit, lošu po mom mišljenju ali bolje od asfalta).

Inače, nije istina da je otovrena raskrsnica Milana Kuča - Požeška - Žarka Vukovića Pucara, kako stoji na sajtu grada. Tamo se još uvek radi i ne verujem da će je otvoriti pre petka.

Evo slika od danas (21.10.) popodne:

2wd0y2s.jpg


33nca9x.jpg


300hdv6.jpg


p.s. radi se punom parom, otkad su došli ovi iz AR Gradnje, na ulici je uvek gužva od radnika i mehanizacije. Bar 30 vozila (što kamiona, što valjaka, skidača asfalta i sl.) je bilo danas oko 17h tamo.
 
Pohvale, ali koliko se sećam, kada su radovi počeli, najavljivan je njihov završetak (u delu do Kijevske) do 5. oktobra.
 
Djido je rekao da oce da se provoza tramvajem do brda prije bozica.Inace neizgledaju te ploce lose samo nema biciklisticke staze nazalost.Ako nestave stubice na kraju brzo ce propasti .off U resavska vec iscupana dva stubica kr**** sa dzipom, ploce mjestimicno utonule :o
 
direktor":2fncpk69 je napisao(la):
U resavska vec iscupana dva stubica kr**** sa dzipom, ploce mjestimicno utonule :o
Bahatost nema granica. Skoro da pozelim da instaliraju siljke pod trotoar, pa kada prodje auto (senzor detektuje tezinu - ako iznad par tona onda je dzip, aktiviraj) - vum, izlete siljci i probuse gume, ko u filmovima o Bondu.

(mislim da doduse slicni sistemi vec postoje negde - u Engleskoj - za zastitu autobuskih traka)
 
Može Đido da se vozi al ne tranvajem do božića. Taman sam teo danas da vas iznenadim kad Kartograf pre mene postavio slike svaka čast na brzini. Kolko sam video danas trotoari će biti popločani tim pločama samo u širini od 2m a ostalo će biti asfaltirano. Čak i neki radnici sa kojima sam pričao čude se a video sam u holu Opštine Čukarica ceo plan rekonstrukcije ono treba da vidi neki stručnjak da bi mogao da prostudira lepotražim dal ima to na sajtu CIP-a. ako nađem daću vam link da vidite i vi kako to treba sve da izgleda. Na papiru izgleda lepo ako tako bude i u stvarnosti biće lepo, Na istim tim planovima sam video da preko ovog betona ide sloj asfalta, al ne razumem kako će to da izvedu prema postavljenim šinama. Živi bili pa videli.
 
Dragane srećno ti bilo u nalaženju CIP-ovog sajta, since it doesn't exist
 
Skoro da pozelim da instaliraju siljke pod trotoar, pa kada prodje auto (senzor detektuje tezinu - ako iznad par tona onda je dzip, aktiviraj) - vum, izlete siljci i probuse gume
To postoji u Istanbulu svuda, da bi blokirali ljude da parkiraju na nedozvoljenim mestima i da ulaze u pesacku zonu.
 
to za Beograd neće biti dovoljno, potrebna je verzija koja će puštati EMP udare, i spržiti im kompletnu elektroniku. Na Diskaveriju su prikazali prenosnu napravu (istina, kao oružje) koja to može.
 
Za naše savesne vozače ništa ne pomaže. Da mogu i u WC bi išli kolima. A parkirali bi se i na svojoj terasi samo da mogu. A razlika između trotoara i asvalta je samo 5 cm, dušu dalo za parking. čim se pusti u saobraćaj ima parking servis da dežura sa 100 vozila da slkanja savesne vozače sa trotoara, pešačkih prelaza, sa ulaza, to je mamac koji je postavio parking servis nigde nisu napravili parkinge a samo će da nose.
 
bigvlada":1ipmzl3o je napisao(la):
to za Beograd neće biti dovoljno, potrebna je verzija koja će puštati EMP udare, i spržiti im kompletnu elektroniku. Na Diskaveriju su prikazali prenosnu napravu (istina, kao oružje) koja to može.
Hm, interesantno!

Doduse, zbog teatralnog efekta, ja bi se odlucio za veliki malj koji izbija iz zemlje i smrskava motor i deo sasije u paramparcad
 
Prosao sam juce pozeskom od jedne do druge pumpe sada hamburgernice :D

Cini mi se da je kvalitet postavljanja behatona nesto bolji nego sto smo inace imali prilike da vidjamo po gradu. Behaton sam necu komentarisati jel mislim da nam je posle svega jasno o kom se kvalitetu radi
 
jbt aj da osnujemo neku BeoBehaBuild firmu za pravljenje toga, pošto je traženo, osvojili bismo malo tržišta :D
 
necemo se valjda spustati na taj nivo :rant: :lool: :gobb:
 
zhaba":3ha83cz8 je napisao(la):
meni jedino nije jasno zasto toliko insistiraju na tim mc donalds bojama poplocanja (kecap plus majonez). nisu mogli da izaberu nesto umerenije???
Да нису блокови у тим бојама најјефтинији? :lol:
 
Pitajte Novicu GOTOVINU onje taj koji bira boje oblik i slicno danas ce mozda biti u kontroli sina oko kalemegdana u 12h dolaze da grad primi radove pa ako imate vremena da skoknete da ga priupitate :cool:
 
Dio Pozeske od Kijevske do Kiroljeve bice otvoren za saobracaj u ponedjeljak :cool:
 
super! a znas li kako dalje ide rekonstrukcija, mislim - kako ce resiti problem zatvaranja raskrsnica u trouglu B. Bataljona --- Pozeska --- B. Parovica? Da li se otvaranjem tog dela Pozeske vracaju i linije GSP-a u nju?
 
Taj deo oko pumpe će se raditi koliko sam ja svatio iz priče sa radnicima parcijalno metar po metar.
Sad sam prošao celom dužinom Požeške biće to lepa ulica samo već su počeli savesni vlasnici automobila da kače (parkiraju) na trotoar (kocke) ili na šine svoje ljubimce,
http://img682.imageshack.us/img682/5807/dsc00330.jpg
http://img215.imageshack.us/img215/3706/dsc00331w.jpg
http://img260.imageshack.us/img260/9514/dsc00332m.jpg
a stvarno ne razumem ove iz gradskog zavoda za saobraćaj postoji deo koji je dovoljno širok od raskrsnice doma zdravlja pa prema oš J. Pančić i niko se nije setio da napravi parkinge u ostalom delu trotoara da se urade ploče.
http://img403.imageshack.us/img403/3616/dsc00333h.jpg
kao što se vidi na slici umesto ploča da je parking a onaj deo prema zgradama da su tu ploče za prolaz pešaka.
Imaju još nekoliko grešaka npr na stanici kod pijace trotoar je viši za pola metra od onog dela de je česma al to je srediti sas stepenicama taman da naprave za karton trgovinu.
Kod Alko banke sadašnji trotoar je je za 20 cm niži od bivšeg pa mermerne ploče koje su pre išle do asvalta sad vise. itd itd
al sve u svemu biće to lepa ulica al samo koliko dugo pitanje je. Već su počele da padaju opklade posle kojeg vremena od otvaranja ovog dela što su završili početi savesni vozači da se parkiraju na trotoari i posle kojeg vremena će se vršiti rekonstrukcija betonskog dela de su šine
 
Vrh