Šta je novo?

Rekonstrukcija Požeške ulice

direktor":3pdcfkdx je napisao(la):
e da i jos se razmisljaju dal ce napraviti skretnicu za topcider sa brda :rant:
Razmišljaju, kažeš? Da im pomognem - nema potrebe.
 
Slažem se da nema potrebe danas, ali nije zgoreg da naprave taj jedan zavijutak danas kad se kompletna petlja radi, ko zna kakve će biti potrebe za 5, 10, 15 godina.

Znamo svi da ako ne urade sad, neće verovatno nikad.

p.s. direktor44: od starta je trebalo da ide behaton na trotoare, nije to ništa novo.
 
А зашто би? Да још мало рашире трамвајску мрежу и да никад не саграде метро? Тај сценарио смо видели пре 25 година. :kafa:
 
Ево почели су ладнији дани, кише, сад да видимо темпо радова пошто им је летос сигурно сметала врућина да би радили сад имају идеалне услове. Преко викенда су већ не неким местима завршили наливање бетона оног финог слоја сад предстоји да се види колико су паметни и како ће да одраде раскрснице, А невиђене су гужве на брсу јутрос сам ишао пешака од станице као оне две средње школе па до Аде, јутарња рекреација. Неверујем да ђе правити било какво скретање према Раковици. Па за то неко треба поново да узме паре за 5 или 10 година. и да се народ поново мучи да иде пешака по брду.
 
Pa to skretanje im je potrebno ako namjeravaju da popnu tramvaj na novi most i povezu BB i NBG a zalosno je to da je to samo komad sina i dvije skretnice .I najveca je glupost da sad ne naprave i biciklisticke staze .A sto se tice da je odmah bilo predvidjen behaton nije tacno zasto bi onda betonirali podlogu na trotoaru i pripremali je za asvalt a sad ce isti beton da razbijaju. :bash:
 
direktor":1g52oz38 je napisao(la):
Pa to skretanje im je potrebno ako namjeravaju da popnu tramvaj na novi most i povezu BB i NBG a zalosno je to da je to samo komad sina i dvije skretnice .I najveca je glupost da sad ne naprave i biciklisticke staze.
Profesionalni spineri jesu odradili đavolski dobar posao ubeđujući čak i obrazovanije među nama da svaki posao mora da se radi po godinu dana. Međutim, istina je posve drugačija - to skretanje se može napraviti za jedan produženi vikend.

Do tada - skretnice koje se ne koriste umeju da prave problem u vožnji. Neke su zbog toga bivale i zavarene.

Smatram da bi bajk staze duž Požeške bile izuzetno nepraktičan promašaj. Prevelika koncentracija pešaka i centralna opštinska ulica. Eno dole ledine i padine, pa nek prave šta ištu.
Feel free to kill me.
 
Skretnica koja se ne koristi jednostavno se zakljuca a za bicklisticku stazu cu te bijem naravno nisu je predvidjeli ni u bulevaru kralja Ace :rant:
 
A hoce li postavljati behaton ploce na trotoare, ili opet asfalt ?

Trotoari u Pozaskoj su bili cak i gori nego sam kolovoz. 66 razlicitih materijala duz cele ulice, pa razni nagibi, pregibi...
Nadam se da ce trotoare lepo srediti, i cak ubaciti mozda i drvorede ( kao u Juznom bulevaru), ako bude sve moglo da stane :)

I takodje se nadam da ce trotoare "ograditi" sa lepim ukrasnim ogradama ili stubovima, a ne onim zuto-crnim direcima...
 
p1010608.jpg


p1010610.jpg


p1010606g.jpg
 
Тк тк тк тк тк, птпссссссстп...птпссссссстп, тк тк тк тк тк тк...

Ово је будући звук аутобуса који вози на овој траси, стаје на станици отвара, затвара и наставлја да вози...:D:D:D
 
Заборавио си клац-клац од поиспадалих бехатон плоча кад путници улазе.
 
u čijoj nadležnosti je taj behaton kad poispada? kod etf-a ima baš jedna neviđena rupčaga a i preko puta taša su se ploče pošteno razdrndale. kome da pišemo da se to sredi :|
 
Komunalnoj inspekciji da nalozi beograd putu da to popravi ili krs servisu zvani beokomservis u svakom slucaju zesce cimanje probao sam za drugu lokaciju :kk:
 
a komunalna policija? hoće li i oni biti u nadležnosti za takve stvari? sori za off
 
Novosti iz Pozeske pocelo asvaltiranje trotara kao sam cuo asvalt ce staviti do raskrsnice sa kiroljevom a ostatak poplocavaju tako da cemo imati sarenilo .Pocelo je takodje i asvaltiranje kolovoza po kisi naravno :rant:
 
Nece valjda asfalt na trotoare???

Ja sam sad bio u Požeškoj i video da nasipaju šljunak i nivelišu za trotoare, nadajući se da slede neke ploče. Sve će upropastiti ako stave asfalt.

btw, evo stanja stvari u požekoj sada, videćemo kako će ići dalje, naročito kad se bude radio deo oko pumpe sa dve bitne raskrsnice. Moguće je da sam i negde pogrešio u delu bliže Hipodromu, tamo nisam dugo išao :)


2ykymb9.gif
 
Штета је што сад, кад су већ кренули да праве хаос, нису средили онај мост са прилазом на њега од старе окретнице, као и ону кривину око трафостанице. :kafa:
 
Kartograf":vzwayx21 je napisao(la):
Nece valjda asfalt na trotoare???

Ja sam sad bio u Požeškoj i video da nasipaju šljunak i nivelišu za trotoare, nadajući se da slede neke ploče. Sve će upropastiti ako stave asfalt.

btw, evo stanja stvari u požekoj sada, videćemo kako će ići dalje, naročito kad se bude radio deo oko pumpe sa dve bitne raskrsnice. Moguće je da sam i negde pogrešio u delu bliže Hipodromu, tamo nisam dugo išao :)


http://i36.tinypic.com/2ykymb9.gif
Kartograf, ilustracija ti je predobra, nadam se da će i vlasti u budućnosti intenzivnije prikazivati napredak, a ova osnovna ideja vrlo lako može da se razradi i da prikaže dosta informacija, a opet vrlo razumljivih običnom građaninu.
 
Kartograf svaka čast za ovu kartu evo onih stvari što sam pričao pre neki dan 6 raskrsnica koje su sad u funkciji
1. Požeška - de se tranvajske šine sjedinjuju i idu prema okretnici,
2 Požeška i Valjevska
3. Požeška i Blagoje parovića
4. Požeška i Kijevska
5. Požeška i Kirovljeva
6 Požeška i Zrmanjska.
preko svih tih raskrsnica prolaze autobusi i automobili. Ako neko čita ovaj forum od gradskih vlastisve je to moglo da se zabarikadira još 20. Maja kad su počeli radovi i da se počne od okretnice prema gradu i obe trake šina da se rade u isto vremei parcijalno kako koji deo se završava da se pušta u saobraćaj a da se kao pre 25 godina saobraćaj premesti u ul. Nikolaja Gogolja pravac prema gradu i u Lješku pravac od grada. S time da sav saobraćaj na raskrsnici Lješke i Valjevske saobraćaj ide prema FMP tj prema lazarevačkom drumu. Autobusi 23 i 53 bi išli tuda pa na raskrsnici sa Vodovodskom i Lazarevačkim drumom išli bi desno pored Stankom škole - Žarkovaćkom do raskrsnice sa B. Parović, a za grad isto tuda samo što bi išli od one krivine kod transformatora prema mostu i u Nikolaja Gogolja. Ništa lakše već smo se navikli na ovaj režim da svako juto čekamo 37 koja dođee puna kao šibica a za 13ticu kad dođe dođe to se nikad nezna kad nailazi jedna od njih dve. Čak se događalo da idu jedna za drugom pa onda čekaj sledeći njihov krug jedno sat vremena.
 
Deo od početka tram.mosta(Vl.Radovanovića) do raskrsnice kod šumarskog(Kn.Višeslava i Zrmanjska) zatvoren za saobraćaj što znači da iz Paštrovićeve Požeškom može samo do betonjerke!
 
dragan44":32biphn7 je napisao(la):
Ništa lakše već smo se navikli na ovaj režim da svako juto čekamo 37 koja dođee puna kao šibica a za 13ticu kad dođe dođe to se nikad nezna kad nailazi jedna od njih dve. Čak se događalo da idu jedna za drugom pa onda čekaj sledeći njihov krug jedno sat vremena.
Tri su 13-ice radnim danom, a vikendom dve. Desi se da odu jedna za drugom iz razloga što im se u ovoj fazi radova Banovo brdo vodi kao prolazni terminus (nemaju obavezu da čekaju vreme).
Savet: pogledajte na netu red vožnje sa Savskog trga i računajte turažu od minimum 15 minuta koliko je i najambicioznijem vozaču potrebno da se popne do Banovog. Tad (ili malo kasnije - zavisi gde je kome mesto prebivanja) lepo krenite iz kuće i ne bi trebalo da vam promakne, a ni da se okozite od čekanja.
 
Vrh