Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Juče je u Beogradskoj hronici,bilo priče o bulevaru.Tu sam prvi put u svom životu,video neku spodobu,frapantnog izgleda poxxx-dive,u vidu prvog čoveka sekritarijata za urbanizam.
Dotična diva,je u emisiji,javno podržala ,sadasnju divlju gradnju u Kaludjerici,uz izgovor,da nisu ti ljudi krivi,jer ne mogu da dobiju dozvolu,zato sto ona ,nije u stanju da im da dozvolu,jer nemaju vremena da se bave njima, od naleta investitora.
Ja sam u soku,ko sve radi u nasem gradu,na najodgovornijim položajima.
 
Poslednja izmena:
Juče je u Beogradskoj hronici,bilo priče o bulevaru.Tu sam prvi put u svom životu,video neku spodobu,frapantnog izgleda poxxx-dive,u vidu prvog čoveka sekritarijata za urbanizam.
Dotična diva,je u emisiji,javno podržala ,sadasnju divlju gradnju u Kaludjerici,uz izgovor,da nisu ti ljudi krivi,jer ne mogu da dobiju dozvolu,zato sto ona ,nije u stanju da im da dozvolu,jer nemaju vremena da se bave njima, od naleta investitora.
Ja sam u soku,ko sve radi u nasem gradu,na najodgovornijim položajima.
Ovo je tragično za gledati.
 
Da onaj Stojičić stvarno katastrofa za gledanje i slušanje. Ova druga devojka deluje malo odlučnije od njega
 
Šta je rečeno za Bulevar? Ne mogu da gledam na poslu
Dve trake po smeru i tramvaj u sredini od Cvetka do Ustaniče, a dalje proširenje do skretanja za VML, bez tramvaja, jer je tako potrebno da se sruši svega nekoliko kuća. Na otprilike 9:50 kreće prilog o Bulevaru.
 
Stojcic kaze da je na delu posle Ustanicke potrebno rusenje samo par kuca, pa ce zato obe deonice biti moguce raditi paralelno vec za dve godine. Samo je zaboravio malo poveci broj kuca od Cvetka do ustanicke da spomene. Ja mislim da tu nista nije otkupljeno, a dve godine je smesan period za to.
 
Смешан само јер смо навикли. Кад има воље (читај: поставити гориле-секташе испраног мозга са бичевима у канцеларије бирократа да их мрко гледају) могло би се средити за пола године.
 
Sednica skupštine grada će biti 21.2.2023. a danas je dokumentacija stigla odbornicima. Dobrica Veselinović šef odborničkog tima koalicije Moramo u SGB je objavio sve materijale za sednicu javno. Među materijalima je i odluka o izradi PDR-a za Bulevar od Ustaničke do Cvetka sa rokom izrade od 2 godine. Koliko sam pregledao nigde ne piše konkretno da se tramvaj iza Ustaničke ukida već se pozivaju na sve i svašta a i na dopis Direkcije za izgradnju Beograda za koji osnovano sumnjam da u sebi sadrži odluku da se odustane od tramvaja iza Ustaničke što je nedopustivo.
 

Prilozi

  • pdr bul.k.aleksandra.pdf
    6,5 MB · Pregleda: 222
После изјаве Стојичића, сада је доста ствари јасније. Иде се у редовну процедуру промене ПДР за Булевар у М. М. Лугу. То је процедура, која уз максимално залагање града (ако га буде), дуга бар годину дана и више. Затим следи пројектовање и експропријација. Велико је питање да ако се план промени, ко ће тада одлучивати о томе. Ево и СНС за време Весића је до јуче планирао једно а данас друга прича.
Значи, проширење Булевара у ММЛ је на дугом штапу, тешко да ће бити у наредним годинама.
Оно што треба притиснути јесте Булевара од Цветка до Устаничке! Пошто план остаје, проширење остаје, треба питати градоначелника зашто одмах не почне експропријација и идуће године проширење. Прича како ће се радити истовремено оба правца је велики спин, прича за малу децу. Па нису у стању да прошире улицу од 400м а камо ли 5 км од једном.
 
Juče je u Beogradskoj hronici,bilo priče o bulevaru.Tu sam prvi put u svom životu,video neku spodobu,frapantnog izgleda poxxx-dive,u vidu prvog čoveka sekritarijata za urbanizam.
Dotična diva,je u emisiji,javno podržala ,sadasnju divlju gradnju u Kaludjerici,uz izgovor,da nisu ti ljudi krivi,jer ne mogu da dobiju dozvolu,zato sto ona ,nije u stanju da im da dozvolu,jer nemaju vremena da se bave njima, od naleta investitora.
Ja sam u soku,ko sve radi u nasem gradu,na najodgovornijim položajima.
Sličan utisak, vrlo tužno.
Ovakvo ponašanje i ophođenje bi je u normalna vremena diskvalifiovali za svako radno mesto, a kamoli za rukovodeću javnu funkciju.
 
Имаш право Соле, ништа до багера. Ето нпр. план за булевар Патријарха Павла како је промењен у ходу и пребачен делом трасе на укинуте колосеке.
 
Jel misliš na prvobitni promenjeni plan za Bulevar patrijarha Pavla ili neki koji je nastao za vreme dok su radili središnji deo?
 
Првобитни, који није предвиђао трасу преко укинуте пруге Топчидер-Кошутњак. Весић се хвалио како тако чувају парк.
 
Ja ni tim pravosnažnim aktima ne verujem, sve dok se ne krene sa gradnjom.
Ja verujem samo kad se završi. I Bulevar patrijarha Pavla je počeo da se gradi odavno, ali do kraja cela putanja nije završena. Sad ide nastavak do Mosta na Adi, a i tu će s probiti rokovi. Dakle, ni bager na gradilištu nije garancija da će sve biti odrađeno po planu.
 
Sednica skupštine grada će biti 21.2.2023. a danas je dokumentacija stigla odbornicima. Dobrica Veselinović šef odborničkog tima koalicije Moramo u SGB je objavio sve materijale za sednicu javno. Među materijalima je i odluka o izradi PDR-a za Bulevar od Ustaničke do Cvetka sa rokom izrade od 2 godine. Koliko sam pregledao nigde ne piše konkretno da se tramvaj iza Ustaničke ukida već se pozivaju na sve i svašta a i na dopis Direkcije za izgradnju Beograda za koji osnovano sumnjam da u sebi sadrži odluku da se odustane od tramvaja iza Ustaničke što je nedopustivo.

Malo ulepsana mapa, hvala Vucko.

predlog_odluka_o_izradi_pdr.jpg
mini.jpg
 
Regulacija Bulevara od Cvetka do Ustaničke stoji već 60 godina kada i nije bilo previše automobila. Na slici se vide izgrađeni soliteri u Vjekoslava Kovača koji su ako se dobro sećam negde krajem 1950tih sagrađeni. Od tada je jedina promena u Bulevaru to što je asfaltiran. Nećemo im dozvoliti da nas gradska vlast smatra građanima ne drugog već trećeg reda!
Bulevar oko 1960te.jpg
 
Auu koja fotka... Lik ladno tera pomije, a drug plavi mu traži atest za prikolicu :ROFLMAO: A odozdo od Deskaševe cepa Miško Krstić svoju busčinu, vezanih očiju još od Cvetka, za opkladu...
Ništa se nije promenilo... Samo da još Caf prođe ovim šinama, kakva bi tek bila faca ovog baje sa beretkom.. 🥴
 
Upravo mi je javljeno da gori nehigijensko romsko naselje u Bulevaru kod Lidla blizu raskrsnice sa Ustaničkom i da je Bulevar zatvoren za saobraćaj.
 
Vrh