Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

@AlejandroDeCruzito
Ovo sam ja umanjio da bi mogao forum da učita fotografiju. Ako hoćeš da se fotografija vidi u originalnoj veličini, onda je postavi na neki od sajtova za hostovanje iste, obzirom da ti link koji si postavio traje samo 7 - 10 dana.​
 
@AlejandroDeCruzito
Ovo sam ja umanjio da bi mogao forum da učita fotografiju. Ako hoćeš da se fotografija vidi u originalnoj veličini, onda je postavi na neki od sajtova za hostovanje iste, obzirom da ti link koji si postavio traje samo 7 - 10 dana.​
Znam da traje sedam dana, nemam drugu soluciju :rolleyes: ali i nemam nista protiv ako neko postavi i repostuje...
 
Napisah da postaviš na neki msajt koji je specijalozovan za hosting fotografija i onda link sa tog foruma ovde postaviš i to traje godinama, a svi mogu da vide fotografiju na forumu.
 
Da li ce se iz Bajdine moci pravolinijski ukljuciti u Narodnog fronta?Tu sada smetaju ona tri lokala,da li ce se on rusiti zbog prosirenja bulevara?Po planu kao da je to tako.
 
Poslednja izmena:

vladanet

Po ovom planu zadnjem koji ja imam i gledam, a menjace se verovatno svasta nesto u novom, plan je Bajdina produzi pravo na dole, ako se to radi verovatno ce se rusiti ti lokali na koje mislis (frizer Jasna, frizer Pera i neke pekare okolo). Cekamo izlaganje novog plana, a najbolji info za to, dobices od Vučka.
Ja sam kod pijace, i ako pogledas malo bolje, Bekament zgrada, gde je Maxi, uvucena je propisno, zbog sirenja Bulevara.
E sada kao sto rekoh, menjaju se planovi, videcemo.
Ako mene pitas, meni se svidja ideja sa tramvajem do pumpe gore, pocetak Partizanske ulice, krajnje vreme da se sredi funkcionalno i vizuelno, ceo potez od Cvetka do te pumpe gde se razdvaja na smederevac i desno VML.
Pozdrav.
 
Reče Šapke,da se 20 godina čekalo na nastavak sirenja bulevara,zbog sina do pumpe na smederevcu.
Pošto je to ,kako je rekao skupa rabota,odustalo se od sina,i kao sada ide sve odjedared,od cvetka do pumpe,ali okretnica ostaje tamo gde je i danas.
 
Ne kontam, sad ide sve odjednom do pumpe sa ili bez šina ?
 
Postojeca okretnica ostaje gde je i sada,od okretnice do pumpe na smederevcu,ide prosirenje bez šina.
Kako rekoše,nemaju para za raseljavanje ako idu sine do smederevca,ali zato imaju para,da rasele stotine kuća,zarad premestanja ZOO vrta.
 
ne samo crknite vec cete dobiti i skracenje linija do pumpe! Znaci dobijamo presedanje do ustanicke. Nakazna opstina, sto kaze onaj gospodin, nas srbe i treba j**ati
 
Da je ovo 1980ta, pa i da kaze covek "ajde prosirite do okretnice, jednog dana ce se razmisljati i do smederevca". Malo ljudi kapira da je odavno prosla neophodnost da se BKA siri do smederevca, sa sve sinama. Para ima, i na forumu je pobrojano vec milijardu gluposti na koje su potrosene mnogo vece pare, da se BKA mogao siriti sve do granice sa Rumunijom.
 
Pitanje za to davno planirano produženje tramvaja (i skraćenje poteza 300) - ima li konkretnih planova kako i gde je to trebalo da bude? Jer trenutno ne vidim uopšte prostora za takvo nešto, s obzirom da se iza pumpe izgradio ceo blok zgrada - fizički nema nema mesta za okretnicu tramvaja, a kamoli za još okretnicu toliko autobusa. Kako bi se to sada uopšte izvelo?
 
To je ono sto sam jos pre rekao, svaka vlast je uzimala kintu u dzep i dozvoljavala da se gradi van plana, tako da smo dosli u poziciju da ono sto je trebalo i gde da se rusi, niknula gomila bespravnih zgrada.
A ov nije zanimljivo gradskim vlastima jer je cisto resavanje gradjevinskog problema, a prica sa ZOO je cista biznis investicija, gde ce svako da se opari.
Zato se Bulevar izbegava toliko dugo...
 
Velika čast mi je da najavim razgovor o proširenju Bulevaru kralja Aleksandra koji će se održati u sledeći ponedeljak 13.2.2023. godine u 18 časova u prostorijama mesne zajednice "Lipov lad" koju koristi "Pan Teatar" na adresi Bulevar kralja Aleksandra 298 (sala koju koristi . Organizator tribine je pokret "Ne davimo Beograd", posebna mi je čast što ću ja biti jedan od govornika dok će ostali govornici biti potvrđeni u međuvremenu. :gobb:
 
Velika čast mi je da najavim razgovor o proširenju Bulevaru kralja Aleksandra koji će se održati u sledeći ponedeljak 13.2.2023. godine u 18 časova u prostorijama mesne zajednice "Lipov lad" koju koristi "Pan Teatar" na adresi Bulevar kralja Aleksandra 298 (sala koju koristi . Organizator tribine je pokret "Ne davimo Beograd", posebna mi je čast što ću ja biti jedan od govornika dok će ostali govornici biti potvrđeni u međuvremenu. :gobb:
Može da prisustvuje ko hoće?
 
Naravno, ulaz je slobodan i može svako ko želi da prisustvuje, a biće obezbeđen i prevoz. Takođe su i mediji veoma zainteresovani.
 
Velika čast mi je da najavim razgovor o proširenju Bulevaru kralja Aleksandra koji će se održati u sledeći ponedeljak 13.2.2023. godine u 18 časova u prostorijama mesne zajednice "Lipov lad" koju koristi "Pan Teatar" na adresi Bulevar kralja Aleksandra 298 (sala koju koristi . Organizator tribine je pokret "Ne davimo Beograd", posebna mi je čast što ću ja biti jedan od govornika dok će ostali govornici biti potvrđeni u međuvremenu. :gobb:
Сад су политичка партија ! нису више покрет https://www.politika.rs/scc/clanak/536296/opozicija-stranka-naziv
 
Velika čast mi je da najavim razgovor o proširenju Bulevaru kralja Aleksandra koji će se održati u sledeći ponedeljak 13.2.2023. godine u 18 časova u prostorijama mesne zajednice "Lipov lad" koju koristi "Pan Teatar" na adresi Bulevar kralja Aleksandra 298 (sala koju koristi . Organizator tribine je pokret "Ne davimo Beograd", posebna mi je čast što ću ja biti jedan od govornika dok će ostali govornici biti potvrđeni u međuvremenu. :gobb:
Vučko, hoće li biti nekog uživo prenosa? Nisam tad u Srbiji, a interesujem se za tu temu veoma. :D
 
O rekonstrukciji Bulevara kralja Aleksandra

Šapić je najavio da će se pred odbornicima gradskog parlamenta na predstojećoj sednici naći promena plana detaljne regulacije Bulevara kralja Aleksandra, koja omogućava da se nastavi njegova rekonstrukcijom, posle čega će ova značajna saobraćajnica imati bolji protok saobraćaja.

– Bulevar će do Ustaničke ulice da izgleda identično. Planom detaljne regulacije, koji je donet 2009. godine, trebalo da tramvaj ide od Ustaničke ka Smederevskom putu. Iz tog razloga nikada se nije ušlo u dalju rekonstrukciju Bulevara, jer bi trebalo da se sruši veliki broj kuća. Ukidanjem tramvaja na tom delu omogućujemo da se Bulevar širi sa po dve trake u oba smera, a da se paralelno uredi deo između Ustaničke ulice i Cvetkove pijace na isti način kako je uraćen ostali deo Bulevara do Cvetkove pijace, s tramvajem u sredini. Izmenom plana, tramvaj ide do Ustaničke, gde se okreće, a dalje ide autobus. Na taj način protok saobraćaja će se poboljšati, a svi građani tog dela grada imaće širok bulevar koji će smanjiti gužve – precizirao je gradonačelnik.

 
O rekonstrukciji Bulevara kralja Aleksandra

Šapić je najavio da će se pred odbornicima gradskog parlamenta na predstojećoj sednici naći promena plana detaljne regulacije Bulevara kralja Aleksandra, koja omogućava da se nastavi njegova rekonstrukcijom, posle čega će ova značajna saobraćajnica imati bolji protok saobraćaja.

– Bulevar će do Ustaničke ulice da izgleda identično. Planom detaljne regulacije, koji je donet 2009. godine, trebalo da tramvaj ide od Ustaničke ka Smederevskom putu. Iz tog razloga nikada se nije ušlo u dalju rekonstrukciju Bulevara, jer bi trebalo da se sruši veliki broj kuća. Ukidanjem tramvaja na tom delu omogućujemo da se Bulevar širi sa po dve trake u oba smera, a da se paralelno uredi deo između Ustaničke ulice i Cvetkove pijace na isti način kako je uraćen ostali deo Bulevara do Cvetkove pijace, s tramvajem u sredini. Izmenom plana, tramvaj ide do Ustaničke, gde se okreće, a dalje ide autobus. Na taj način protok saobraćaja će se poboljšati, a svi građani tog dela grada imaće širok bulevar koji će smanjiti gužve – precizirao je gradonačelnik.

Pare imaju ali zao im da trose na projekat koji im ne donosi zaradu, nego cisto gradjevinsko pitanje. A i izgleda vlada humanizam prema rusenju totanlo nelegalno bespravno dignutih kuca.
Onda su mogli svi u Bulevaru da naprave trospratne kuce i prave se blesavi... Izgleda je vlast zent da rusi to, samo me ne cudi da se pojave komentari pa morali su negde da zive itd itd.
Radi se o trospratnicama i lokalima na samom Bulevaru.

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra: Šapić promenio odluku nezavisno od peticije
 
Mogli su vrlo lako to da reše jer su sadašnje parcele duboke po dubini, znači pola parcele ka ulici eksproprijatiše se za širenje Bulevara, a pola ponudi investitorima za 6-spratnice, i svi zadovoljni: investitor odradi eksproprijaciju, stanari ostanu na istim mestima a u humanijim uslovima, a grad dobije širu i lepšu ulicu umesto kasabe. Jedini uslov kao nagrada za ovu moju win-win ideju, zadnjih decenija neprimenjivanu u ovom gradu za širenje ulica, bi bilo da te nove zgrade budu lep klasicizam a ne ružna moderna arhitektura.
 
Vrh