Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Slazem se sa vracharom i reljom,takva nam je realnost da u bulevaru mora biti asfaltirana bastica,jednog dana kada odrade sve ulice i dobijemo metro onda se mozemo nadati nekoj travici u sredini.
 
stf":1f8ar8dw je napisao(la):
Bulevar je iskreno na drugom mestu po kvalitetu radova, odmah iza Resavske, koja je po meni dobla 5, a Bulevar 4

Ali, ono sto jeste kriminal, jesu asfaltirane bastice. Asfaltirali su ih jer je njima trebao da se krece i minibus prevoz.Medjutim, stanice za minibus su na trotoarima, a stajalisne oznake su postavljene. Pre neko vece sam isao nocnim busom kroz Bulevar, i ni on nije isao basticama, vec koristio stanice minibusa. Znaci, LAGALI SU, i nismo dobili travicu, zbog njihove nebrige o ekologiji, i lenjosti Zelenila Beograd. :notok:
Zato smatram da Bulevar nije ni malo svetski, ili evropski uradjen, vec i dalje balkanski.
Nije stfe za minibus ili nocni bus, nego za autobus u slucaju obustavljanja tramvajskog saobracaja - znaci ako iz nekog razloga tramvaj ne ide, da moze autobus da se krece sredinom. Mislim da je pisalo jasno, bas tako u nekom dokumentu zvanicnom.

A i ovo sto kaze relja je tacno.

Btw mogu da prijavim vreme putovanje 15 min. od Tasa do Kluza, uvece. I da kazem da primecujem da razlika u vremenu izmedju spica i vanspica nije ni blizu tolika kolika je bila pre.
 
Ali zašto asfaltna baštica. Kad već nije travica, mogla je kockica, kaldrmica, štampica na betonu, ili bar asfalt sa bojicama.
 
Pa ne vidim nikakav problem da se hitne sluzbe krecu travnatim basticama, to se ne desava toliko cesto, i travi nista ne bi falilo.
A to da je asfaltirano zbog eventualnog pada tramvajskog sistema, samo potvrdjuje moju tvrdnju, da je to osljarsko razmisljanje. Pa ni tramvaj vise nece iskakati tako cesto, a autobus moze da za te kratke vremenske intervale koristi i kolovozne trake. Zaista, zaostalo razmisljanje. Ne cudi me od GSP-a i nadleznih, ali sam od kolega forumasa ocekivao malo svetliji pogled na situaciju.
Ali sto rece Goje, moglo je sve, a stavili su najzaostaliju varijantu.
 
stf":23917r9n je napisao(la):
Pa ne vidim nikakav problem da se hitne sluzbe krecu travnatim basticama, to se ne desava toliko cesto, i travi nista ne bi falilo.
Jedno vozilo prođe po kišnom danu i trava je uništena - bar je tako kod buvljaka.
 
lukpot":4c0lda7z je napisao(la):
stf":4c0lda7z je napisao(la):
Pa ne vidim nikakav problem da se hitne sluzbe krecu travnatim basticama, to se ne desava toliko cesto, i travi nista ne bi falilo.
Jedno vozilo prođe po kišnom danu i trava je uništena - bar je tako kod buvljaka.
Jer kod Buvljaka kreteni nisu stavili plasticne mrezice. (ako ne znas kako one izgledaju, zamisli mnogo manju verziju onih betonskih parking raster ploca za travu.)
 
khm...imaju mrezice kod buvljaka,licno video pre nekoliko dana...
 
Jeste, na NBG su postavljene te saćaste ploče (imaju neko svoje ime), prolazio tuda svakog dana dok se radio taj deo. Ne trpe težinu.

Oko Kališa nije vraćena kocka "jer nisu mogli da nadju majstora kaldrmara", ako se dobro sećam obrazloženja.
To bi sigurno bilo bolje rešenje od asfalta.
Doduše, najbolje bi bilo da su 2x3 trake i zelena baštica u sredini, ali - od čega bi živeo Parking Servis?
 
Додуше, најбоље би било да је Калемегдан спојен са Кнезом, а саобраћај спроведен подземно.
 
Verovatno bi opet naleteli na neke ostatke Vojne Pošte MLCXVII Singidunum pa bi se radovi otegli k'o Istočno rimsko carstvo.

Moj komentar se odnosio na tramvajsku bašticu u Bulevaru.
 
Ух, извини, ја мислио да мислиш на трамвајску баштицу поред Калемегдана (мада, кад су већ усрали ствар са прелазом у нивоу, могла је бар да буде травната).
 
relja":3oncvqod je napisao(la):
Doduše, najbolje bi bilo da su 2x3 trake i zelena baštica u sredini, ali - od čega bi živeo Parking Servis?
Parking servis manje-vise, ali gde bi se parkirali svi stanari i svi koji nekim poslom idu na Bulevar?
 
hazard":2hhjr67r je napisao(la):
relja":2hhjr67r je napisao(la):
Doduše, najbolje bi bilo da su 2x3 trake i zelena baštica u sredini, ali - od čega bi živeo Parking Servis?
Parking servis manje-vise, ali gde bi se parkirali svi stanari i svi koji nekim poslom idu na Bulevar?
Već smo pričali o tome, i nismo se složili. Ovaj plan predviđa parking mesta i u njemu nije bilo mesta za javne garaže, iz jednostavnog razloga - lakše je napraviti parking mesta na račun kolovoza.

A pravi ispit za Bulevar dolazi sa početkom zime.
 
bila je vest juce da parking servis uze nekog da im radi studiju javnih garaza,verujem da ce obraditi i bulevar jer vec imaju studiju za cenar oko slavije,tasa i blize terazijama...

Bas me zanima kako ce takav sistem semafora funkcionisati od oktobra kako rekose.Jedino je jasno da trebaju podzemni prolazi na glavnim prelazima bulevara(djeram,batutova,cvetko i vuk) jer pesaci imaju malo a imace jos manje vremena za prelazak ulice.
 
vucko":2mr96f5p je napisao(la):
.Jedino je jasno da trebaju podzemni prolazi na glavnim prelazima bulevara(djeram,batutova,cvetko i vuk) jer pesaci imaju malo a imace jos manje vremena za prelazak ulice.
Kod Vuka podzemni prolazi će biti urađeni tek u sklopu izgradnje metro stanice.
Izgradnja te stanice je delom i započeta iza one "skulpture" sa klupom u stanici Vukov spomenik.

Zanima me koliko bi se, taj već izgrađeni prolaz,lako mogao doraditi za pešački prelaz na drugu stranu ulice i izlazak na tramvajske stanice.
 
Eh...totalno idiotski ce izlaze da stave ako ih uopste naprave novi,morao bi makar jedan da bude tamo gde je onaj kiosk na cosku molerove bese.
 
Slikano blizu vulovog spomenika jel da zvezdarka :vops: nego kazu da ce to da otklone poslije sadnje platana tek tada balkan gradnja prepusta odrzavanje gradu :kafa:
 
nbumbic":1x64u5sq je napisao(la):
sizif":1x64u5sq je napisao(la):
Могу да кажем да ваше мрсимуђење о фушерају уопште не стоји.
Da li zaista misliš da je ograda na slikama koje sam postavio dobro urađena?
Kako bi ti prokomentarisao činjenicu da matice nedostaju, da šrafovi nisu skraćeni i da se na delovima nekoliko ograda duž Bulevara vidi rđa

Ne znam šta ima loše u tome da se ukaže na neke propuste na dokumentovan i razložan nači.
NIsam rako da je sve loše, a i mislim da je korisno govoriti o takvim propustima
Поново сам погледао твоје слике и једино ми је ова последња јасна, али признајем да си у праву. Као што су за неке ствари у праву и 442доБгд-а и Вучко, а и малопре Звездарка Врачарић.

Међутим, то није поента мог поста. Ја сам реаговао на чињеницу да сте у једном тренутку почели један за другим да пљујете и стварате општу слику битно другачију од онога што је заиста одрађено. И то је почело да личи на наш уобичајени манир паушалног критиковања који ми иде на ганглије, јер је дефанзивно и контрапродуктивно. Ви сте особе које воле овај град ништа мање од мене и сигуран сам да су примедбе израз жеље да се поправи оно што је лоше, али је неки пут потребно и да се похвали оно што је добро. А праћењем градње на Булевару заиста сам се уверио да је највећи део радова био на високом нивоу.

Све ствари које сте поменули (и шрафови који или фале или кретенски штрче, и предуга такси станица, и понека "денивелисана" шахта) ће се, надам се, исправити након садње дрвећа и пре примопредаје улице граду. Ниво радова у Ресавској су ми нека гаранција да се Балкан градња неће понашати као кулови из Свителског са Пожешком.

ЕДИТ: Не знам шта је био фазон са твојим фоткама, али ја тек сада могу јасно да их видим. Све до сада су биле мрачне и муљаве.
 
sizif":1wjhk1m6 je napisao(la):
nbumbic":1wjhk1m6 je napisao(la):
sizif":1wjhk1m6 je napisao(la):
Могу да кажем да ваше мрсимуђење о фушерају уопште не стоји.
Da li zaista misliš da je ograda na slikama koje sam postavio dobro urađena?
Kako bi ti prokomentarisao činjenicu da matice nedostaju, da šrafovi nisu skraćeni i da se na delovima nekoliko ograda duž Bulevara vidi rđa

Ne znam šta ima loše u tome da se ukaže na neke propuste na dokumentovan i razložan nači.
NIsam rako da je sve loše, a i mislim da je korisno govoriti o takvim propustima
Поново сам погледао твоје слике и једино ми је ова последња јасна, али признајем да си у праву. Као што су за неке ствари у праву и 442доБгд-а и Вучко, а и малопре Звездарка Врачарић.

Међутим, то није поента мог поста. Ја сам реаговао на чињеницу да сте у једном тренутку почели један за другим да пљујете и стварате општу слику битно другачију од онога што је заиста одрађено. И то је почело да личи на наш уобичајени манир паушалног критиковања који ми иде на ганглије, јер је дефанзивно и контрапродуктивно. Ви сте особе које воле овај град ништа мање од мене и сигуран сам да су примедбе израз жеље да се поправи оно што је лоше, али је неки пут потребно и да се похвали оно што је добро. А праћењем градње на Булевару заиста сам се уверио да је највећи део радова био на високом нивоу.

Све ствари које сте поменули (и шрафови који или фале или кретенски штрче, и предуга такси станица, и понека "денивелисана" шахта) ће се, надам се, исправити након садње дрвећа и пре примопредаје улице граду. Ниво радова у Ресавској су ми нека гаранција да се Балкан градња неће понашати као кулови из Свителског са Пожешком.

ЕДИТ: Не знам шта је био фазон са твојим фоткама, али ја тек сада могу јасно да их видим. Све до сада су биле мрачне и муљаве.
Не, ја не волим свој град. Ја га - обожавам. (Толико, да и књиге о њему пишем).

А мислим и да сви ови остали људи с форума који упућују замерке раде то из жеље да се лоше поправи, јер воле свој град.

Иначе, могу рећи да сам ја генерално задовољна изгледом Булевара. Да не кажем чак, - пријатно изненађена. Делује ми готивно, овако на први поглед. Али, видеће се, кад крене зима, кише, снег... Ето, на пример, и оно испред Општине Звездара, сређено је пре пар година, и делује готивно. Док не падне јача киша, где плоче нису добро нивелисане, и читав терен, може бити, па се праве читава језера по тротоару. То није пљување, већ жива (ружна) истина коју доживљавам свакога кишног дана. Слично, онај део Булевара с парне стране преко пута ЕТФ и према Вуку.
 
direktor":19wxr30a je napisao(la):
Slikano blizu vulovog spomenika jel da zvezdarka :vops: nego kazu da ce to da otklone poslije sadnje platana tek tada balkan gradnja prepusta odrzavanje gradu :kafa:
Мало изнад, између Л. Вукаловића и Ђ. Динић. И уз саму зграду је. Ту су и раније често нешто копали, пуцале су цеви ваљда...
 
Vrh