Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Neko je sa foruma ovde uz pomoc svih nas napravio lokacije gde je sve ova pevaljka "Marija Lukic" unistavala grad i predao inspekciji. Da li ima nekih reakcija i saopstenja?
 
Neko je sa foruma ovde uz pomoc svih nas napravio lokacije gde je sve ova pevaljka "Marija Lukic" unistavala grad i predao inspekciji. Da li ima nekih reakcija i saopstenja?
Liči na klasično UDBA-ško delo, jer ne verujem da je ona bila sposobna da organizuje mlade ekipice da po krajevima žvrljaju, ne očekuj da služba sama sebe kazni zbog toga... Držimo se teme Bulevara..
 
Da li neko ima neki inf. o tome kad kreće rekonstrukcija? Najavili su da kreće u junu, evo već je avgust. To je možda krenulo u junu u paralelnoj sns dzamahiriji
 
naprotiv, mislim da ih treba malo dovesti u red. Kad ulaziš u Beograd iz tog pravca-da ti muka pripadne..!
Mislim da bi se malo sredilo stanje tu za početak sa jednom ljudskom saobraćajnicom, trotoarom sa stazom za bajseve, ivičnjakom... Od osnova treba početi. Drugačije bi bilo da postoji rasveta, bankina... Ovako-divlji zapad!
Polako bi se i parcele sredjivale, videli bi i sami da nešto više vredi kad je uređeno...
Podsetiću da su Kaluđerčani decenijama išli u "dom zdravlja" koji je u stvari bio drvena baraka, gde je čekaonica kod ginekologa bila napolju, a jednu unutrašnju čekaonicu su delili školarci i bebe. Podsetiću da se u osnovnu školu išlo u tri smene, da se sedelo po troje u klupi. Podsetiću da Kaluđerica od juna do avgusta nije imala vodu, da su građani neretko zbog toga blokirali Smederevac.
I onda, za samo četiri godine, dobili su jedan moderan dom zdravlja sa svim mogućim službama, dobili su novu, veliku školu, jednu od modernijih na teritoriji Beograda. Dobili su redovno vodosnabdevanje, nestašica više nema. Dobili su redovan prevoz, 309-ka je išla u špicu na tri minuta.
I šta su uradili? Već na prvim izborima, nakon što su sve ovo dobili, potukli su vlast koja im je sve ovo obezbedila i vratili radikale.
 
Podsetiću da su Kaluđerčani decenijama išli u "dom zdravlja" koji je u stvari bio drvena baraka, gde je čekaonica kod ginekologa bila napolju, a jednu unutrašnju čekaonicu su delili školarci i bebe. Podsetiću da se u osnovnu školu išlo u tri smene, da se sedelo po troje u klupi. Podsetiću da Kaluđerica od juna do avgusta nije imala vodu, da su građani neretko zbog toga blokirali Smederevac.
I onda, za samo četiri godine, dobili su jedan moderan dom zdravlja sa svim mogućim službama, dobili su novu, veliku školu, jednu od modernijih na teritoriji Beograda. Dobili su redovno vodosnabdevanje, nestašica više nema. Dobili su redovan prevoz, 309-ka je išla u špicu na tri minuta.
I šta su uradili? Već na prvim izborima, nakon što su sve ovo dobili, potukli su vlast koja im je sve ovo obezbedila i vratili radikale.
Nisam ulazio u tu problematiku, verujem da je bio užas pre toga ali meni je uvek malo bzvz zvučalo to ''dobili su''...od koga su bre dobili, ko im je to poklonio?!? Pa to je sve njihovim (i našim) parama plaćeno...niko nije nama poklonio ni autoput, ni ulice ni bilo šta, plaćamo silne dažbine državi i naravno da ćemo da zahtevamo da nam se olakša život koliko je god to moguće! Pogrešno je da na nešto gledamo kao ''poklon'' nego treba da se borimo da država omogući sve što je u njenoj moći...zato i postoje izbori, da se izabere onaj ko je najpogodniji za našu dobrobit, za onog ko može da se izbori za neke ciljeve. Pogrešno je i što se poslanici ne biraju lokalno po opštinama, gde bi svako ''znao'' svog ko bi mogao da gura neke lokalne stvari, nego su to sve stranačke liste.
A taj kraj je bio ''divlji'' godinama i decenijama pa me zato ni malo ne čudi zašto je to bilo tako, sad su u poslednje vreme prihvaćeni i ''legalizovani'' kao naselje pa je i očekivano da ima ulaganja...mada je i dalje tamo katastrofa u odnosu na ono što smo navikli u drugim starijim delovima grada. Popravlja se stanje, doduše sporo ali ide nekako...
 
Neko je sa foruma ovde uz pomoc svih nas napravio lokacije gde je sve ova pevaljka "Marija Lukic" unistavala grad i predao inspekciji. Da li ima nekih reakcija i saopstenja?


Totalni kretenizam... Na bukvalno svakoj površini je šablonima ispisano koješta-ja sam u prvom momentu pomislio da se radi o onoj ženi koju je maltretirao onaj političar iz Brusa..a posle sam otkrio da su to nnazivi pesama?!? Treba joj ispostaviti račun za prefarbavanje svega toga ili za skidanje tih grafita... Ili joj išarati kola istim tim šablonom, taj fazon neki.. Na šta to bre liči, sve je išarano uključujući i trotoare, kontejnere, edb kućice...privatna imovina (zgrade, zidovi, garaže...)
 
Da li neko ima neki inf. o tome kad kreće rekonstrukcija? Najavili su da kreće u junu, evo već je avgust. To je možda krenulo u junu u paralelnoj sns dzamahiriji
Блокирајте Булевар и Смедеревац бар једанпут па ће вам власт можда дати одговор на то питање.
 
Džabe sad da rade Smederevski put, kada je pola Beograđana van grada pa nece moci videti da vlast nesto radi. Počeće tamo negde u septembru oktobru kada su standardne guzve da bi bile jos vece. Naravno novembar decembar januar februar nece raditi jer nisu mogli predvideti lose vreme. Sve u svemu kajacemo se sto smo uopšte i želeli rekonstrukciju...
 
Neko je sa foruma ovde uz pomoc svih nas napravio lokacije gde je sve ova pevaljka "Marija Lukic" unistavala grad i predao inspekciji. Da li ima nekih reakcija i saopstenja?
Video sam pre neki dan da je uklonjeno sa ograde Manježa.

Блокирајте Булевар и Смедеревац бар једанпут па ће вам власт можда дати одговор на то питање.
A onda i na sam dan najavljenog početka, ako ne krenu mašine da rade, za početak.
 
Video sam pre neki dan da je uklonjeno sa ograde Manježa.


A onda i na sam dan najavljenog početka, ako ne krenu mašine da rade, za početak.
Sole, narod je ovde umoran, mogu da nam rade sta hoce niko se nece pobuniti.

Evo danas mi je prvi radni dan nakon odmora.
Autobus za Lestane sam cekao 35 minuta (mnogi su prosli po dva tri puta) i kad je konacno dosao sacekao me ultimativni boss, raklja nine krisanove / smederevski put. Saobracaj stoji, gledam iscrpljene lobanje dokrajcene nakon 8-9 radnih sati. Sta ce oni da blokiraju….

Samo bezanje sto dalje odavde, sto dalje to bolje.
 
Danas sam imao tu čast da ovuda prođem.
Pogledajte koliko je stub stambeno poslovnog objekta udaljen od šina. Jednom rečju - KATASTROFA
IMG_20230816_165137.jpg
 
Sole, narod je ovde umoran, mogu da nam rade sta hoce niko se nece pobuniti.

Evo danas mi je prvi radni dan nakon odmora.
Autobus za Lestane sam cekao 35 minuta (mnogi su prosli po dva tri puta) i kad je konacno dosao sacekao me ultimativni boss, raklja nine krisanove / smederevski put. Saobracaj stoji, gledam iscrpljene lobanje dokrajcene nakon 8-9 radnih sati. Sta ce oni da blokiraju….

Samo bezanje sto dalje odavde, sto dalje to bolje.
Kod mene u naselju su protestvovali i oni sa malom decom i oni koji su radili po 8 - 9 sati, i penzioneri i nezaposleni, i oni koji su radili vikendom, deca... Borili smo se i izborili da se ne gradi u našem naselju, na klizištu. Drugo, nije da svi ti zaposleni ljudi nemaju decu ili nekog drugog ko bi mogao da učestvuje u protestima. Ali ako je nekome bitnije da sedi kući i ne čini ništa ili pak samo se žali preko društvenih mreža i foruma na loše stanje, ko sam ja da se mešam u njegovu porodičnu idilu.​
 
Mora neko i da se prihvati uloge kolovođe, ako se želi nešto postići, a ne celog života čekati da neko drugi uradi ili pokrene nešto umesto tebe, barem kada je u pitanju ono što se tebe lično tiče.​
 
Sa sve proširivanjem od Cvetkove pijace? Važi. :ROFLMAO:
Pa to bi jedino bilo ispravno i pošteno...jer tamo gde prestaje Smederevski put a počinje Bulevar-to je neki ulaz u urbani deo grada...početak beograda.. I prvo na šta nailazite je krkljanac i buvljak kod okretnice..!
Realno, sve do raskrsnice Leštane bi trebalo da idu 4 trake...i tu jedan ljudski kružni tok. Sada je pravo vreme jer se polako ruše udžerice i zidaju višespratnice-da, i ja sam se čudio kad sam video. Za koju godinu će taj sokak biti oivičen zgradama koje niko živ neće pomišljati da ruši zbog prevelikih troškova i svega ostalog..možda doneti neko rešenje-moratorijum o zabrani dalje gradnje bilo čega dok se ne reši i to?
 
Čitajte Vesićev portal Kaldrma.rs i informišete se kako je sve super jer posle izgradnje autoputa niko ne ide Bulevarom i Smedervskim putem.

 
Poslednja izmena:
Pa ovde ispade sve sami tranzitasi pravili guzvu po Bgu, a ja slep covek ucini mi se sve same BG registracije.....
 
Vrh