Šta je novo?

Rekonstrukcija autoputa kroz BG

gygy":2ec7jnq2 je napisao(la):
Da li neko zna,da li ce biti povecanja broja traka u jednom ili drugom pravcu auto-puta kroz Beograd?
Neće biti, inače bi to najavili na sav glas. A mislim i da konstrukcija petlji u Beogradu (Mostar, Autokomanda..) ne dozvoljava širenje na po tri trake u svakom smeru :)

p.s. dobrodošao!
 
Niam video crtteže ali prilično sam uveren da neće biti povaćanja broja traka na 3 već će se rehabilitovati postojeće stanje.

To će biti moguće tek kad se obilaznica od Šida do B. Potoka uradi u punom profilu.
 
Potpisan Ugovor o rehabilitaciji autoputa (E -75) kroz Beograd
Javno preduzeće "Putevi Srbije" i konzorcijum koji čine austrijski građevinski koncern "Porr" i austrijska kompanija "Teerag Asdag", potpisali su dana 12.11.08. godine Ugovor o izvođenju radova na Lot-u 2: rehabilitaciji autoputa (E-75) kroz Beograd, deonica "Surčin" ( petlja "Aerodrom") - naplatna stanica "Bubanj Potok", ukupne dužine 28 kilometara.


Projekat se finansira iz kredita koji je JP "Putevi Srbije" dobilo od Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD), a vredan je 1,84 milijarde dinara. Početak radova je planiran za januar 2009. godine, a rehabilitacija ovog dela autoputa na koridoru X, za koju će biti potrebno oko 160.000 tona asfalta, bi trebalo da bude završena za dve godine.
Izvor: Putevi Srbije
Link: http://www.putevi-srbije.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=955&Itemid=1
 
Dve godine mi je malo mnogo za tako malo parce puta, ali kapiram da je to zbog frekvencije saobracaja koji istim prolazi, pa su radovi spori sami po sebi... Ali opet, dve godine... :(
 
Izvesno je da ce se raditi u etapama, traka po traka. To ce naravno znatno usporiti saobracaj, mada i to je bolje nego apsolutni kolaps koji bi usledio kada bi autoput kroz Beograd bio potpuno zatvoren, s obzirom da prava obilaznica jos uvek ne postoji.

Naravno, ocekujem da ta rehabilitacija bude kompletna, odnosno, da se pored asfalta i podloge modernizuje sve, pocev od nadvoznjaka, drenaze, ograda sve do signalizacije. Bilo sta ispod toga bilo bi samo sminkanje.
 
Bas bi bilo ekstra kad bi postavili zvucne zidove, na nbgu, a i one sos telefone,mada cisto sumnjam da ce ista od toga postaviti. Verovatno ce obnoviti asfalt i postaviti po koji znak.
 
30 miliona EUR je odvojeno, koliko razumem? Mislim da to nije dovoljno za bilo kakva unapredjenja, samo novi asfalt, signalizacija i zastitne ograde...
 
Ako budu obnovili samo asfalt a ne budu unapredili tu deonicu i digli joj kategoriju onda se treba po meni zapitati da li je ta investicija opravdana. Deonica kroz grad je jako prometna i ne bi trebalo da planiraju da je zatvaraju svake dve - tri godine da bi dogradili/dodali ono sto fali. Stvarno bi voleo da vidim jednom projekat koji je sproveden do kraja i gde su svi aspekti pokriveni i odradjeni.
 
најгори, најлошији део аутопута кроз београд је на најексклузивнијој локацији у граду- код новобеоградске арене! :bash:
такве крајности су могуће само у нашој дивној земљи, на брдовитом балкану.

:violina:
 
radi li se to uopste, ima li nekih poboljsanja?

Ja kad sam zadnji put bio u Bgu, bas su bile guzve, cekalo se u koloni pa sam imao vremena na pretek da razgledam iz auta....ono je tiha jeza, kao da covek vise nije u Evropi....aj taj deo na Nbgu i kod Arene i nekako , al tek ono na gazeli, mostaru....sve zardjalo, sivo, nigde nekog svetleceg znaka, zvucne ograde...ma stvarno jad i tuga.
Tuga ono sto se vidi sa autoputa a sam put da ne pricam...mogli bi makar da zagrade visokom ogradom onu favelu ispod mostara...i sve ono tamo do autokomande, sve neke stracare na pojedim mestima tik uz autoput. Ak to ne urade, nov asfalt i nece puno promeniti...jer se ionako ne moze brze i kvalitetnije voziti od guzvi.
 
Apsolutno je najbitnije da obnove signalizaciju, to stvarno užasno izgleda a nije menjano bar 20 godina sudeći po stanju stvari... Ko je uopšte odgovoran za to, opština, grad, ili ministarstvo za infrastrukturu? I kad stvarno živimo u zemlji gde je vandalizam (uništavanje znakova i šaranje grafita po njima) na delu neka ih barem stave van domašaja ruku, a ne pričvršćene za pešačke mostove!
 
Ma to je vec posebna tema, vandalizam i slicno, gde bi nam bio kraj da nije toga...no ja pitam, radi li se uopste nesto, posto niko nista ne pise? A tamo u vesti su najavili da ce poceti u januaru 2009???
 
e Pauli, stvarno ga i ti preteruješ, ko da si se rodio tamo a ne da si od pre par godina u Beču... a pričaš kao onaj klasični hejter kome se pružila prilika da ode odavde, onda sve vreme pljuje sa jođš "vi dole ovo, vi dole ono"... Please, tranquilo.... Kudos Goldstein, Kudos ;)
 
Goldstein, tebi danas nije dan :)
pa ti grafiti i vandalizam se moze lako srediti, kamere kamere kamere..ali toga nemaa hihi
 
praguc":29b2brrm je napisao(la):
e Pauli, stvarno ga i ti preteruješ, ko da si se rodio tamo a ne da si od pre par godina u Beču... a pričaš kao onaj klasični hejter kome se pružila prilika da ode odavde, onda sve vreme pljuje sa jođš "vi dole ovo, vi dole ono"... Please, tranquilo.... Kudos Goldstein, Kudos ;)
Nisu to prvi takvi izleti P.a.u.L.i.-ja na ovom forumu. Navikli smo na takvu aroganciju sa njegove strane. :notok:
 
Vračar":12znor3j je napisao(la):
Nisu to prvi takvi izleti P.a.u.L.i.-ja na ovom forumu. Navikli smo na takvu aroganciju sa njegove strane. :notok:
pa ono, ako je reci istinu arogancija, onda ok, super :) to smo vec apsolvirali :grand: i makar sam dobio odgovor, pisemo se kad i ako nesto i urade ;)
 
Vračar":yzs6b1t6 je napisao(la):
praguc":yzs6b1t6 je napisao(la):
e Pauli, stvarno ga i ti preteruješ, ko da si se rodio tamo a ne da si od pre par godina u Beču... a pričaš kao onaj klasični hejter kome se pružila prilika da ode odavde, onda sve vreme pljuje sa jođš "vi dole ovo, vi dole ono"... Please, tranquilo.... Kudos Goldstein, Kudos ;)
Nisu to prvi takvi izleti P.a.u.L.i.-ja na ovom forumu. Navikli smo na takvu aroganciju sa njegove strane. :notok:
Ipak je on gore, a mi dole... sve dok traje viza :p
 
P.a.u.L.i.":315vqeb2 je napisao(la):
pa ono, ako je reci istinu arogancija, onda ok, super :) to smo vec apsolvirali :grand: i makar sam dobio odgovor, pisemo se kad i ako nesto i urade ;)
Arogancija je način na koji se "istina" saopšatava, a tu si briljirao. Ima toliko ljudi na ovom forumu koji žive van granica Srbije, pa se niko ne odnosi sa tolikim potcenjivanjem prema svojoj zemlji poput tebe. Kao da si rajsku pticu uhvatio za m*da time što si otišao za Beč. Straćare pored autoputa :blah: ... možeš misliti, to je najveća suština teme o rekonstrukciji AP kroz Beograd.
 
Vračar":304np6tn je napisao(la):
Arogancija je način na koji se "istina" saopšatava, a tu si briljirao. Ima toliko ljudi na ovom forumu koji žive van granica Srbije, pa se niko ne odnosi sa tolikim potcenjivanjem prema svojoj zemlji poput tebe. Kao da si rajsku pticu uhvatio za m*da time što si otišao za Beč. Straćare pored autoputa :blah: ... možeš misliti, to je najveća suština teme o rekonstrukciji AP kroz Beograd.
najveca sustina je da to lici na nesto, posto je to pravac kojim se ulazi u jednu prestonicu i prva slika o njoj i nama. Tu sam milion puta prosao sa puno stranaca i iskreno sam crveneo, jer siromastvo je jedno i ne treba ga se stideti, ali prljavstina, ruglo i aljkavost su nesto sasvim drugo. A ako se neko za nesto uhvatio, to ste vi za to gde sam ja i zasto i kako, sto nema veze sa vezom...i da sam dole, i ovde i na marsu, cinjenice su cinjenice, i o istima je i pisano u temi o nehigijenskim naseljima. No, nemam nameru da se prepirem..odgovaram samo na argumentovane kritike, tipa sta to nije tacno sto sam napisao.
 
Opet ovaj odozgo... Zatrovao je pola tema na ovom sajtu... Necu da trosim reci na komplekse koji su izazvani poreklom... Ignor, to je resenje. :)
Zivela Srbija, arogantna, prljava,agresivna, zatucana i sa sve putem od koga se crveni...!

Bicirg ti i onako ne misli dobro, kakva god da si...
 
^^
Upravo tako. :kk:


P.a.u.L.i.":x8xa47bu je napisao(la):
najveca sustina je da to lici na nesto, posto je to pravac kojim se ulazi u jednu prestonicu i prva slika o njoj i nama. Tu sam milion puta prosao sa puno stranaca i iskreno sam crveneo, jer siromastvo je jedno i ne treba ga se stideti, ali prljavstina, ruglo i aljkavost su nesto sasvim drugo. A ako se neko za nesto uhvatio, to ste vi za to gde sam ja i zasto i kako, sto nema veze sa vezom...i da sam dole, i ovde i na marsu, cinjenice su cinjenice, i o istima je i pisano u temi o nehigijenskim naseljima. No, nemam nameru da se prepirem..odgovaram samo na argumentovane kritike, tipa sta to nije tacno sto sam napisao.
Nije tačno ništa što si napisao. A ovo je vrhunac osionosti:

P.a.u.L.i.":x8xa47bu je napisao(la):
ono je tiha jeza, kao da covek vise nije u Evropi
Vidi se jasno da dalje od Beča nisi kročio Evropom. :rolleyes:
 
Vrh