Šta je novo?

Rekonstrukcija autoputa kroz BG

Za neke stvari Pauli jeste u pravu.
Ja sam bio u pet-šest evropskih glavnih gradova, što nije puno, ali stvari kao što su da neko žutim sprejem išara mermernu fontanu u Kneza Mihaila, izlepi "Živeli Marks i Engels" na spomenik Nikoli Pašiću, desekrira spomenik Knezu Mihailu sa nekim tupavim grafitima, to sam zaista video samo u Beogradu. Poređenja radi, u Beču na Graben-u stoji pozlaćen spomenik i niko ga ne dira.
Grafita naravno ima u svim gradovima, ali ne na ovakvim mestima! I vandali ne lome i ne šaraju saobraćajne znakove!

To naravno nije razlog za očajavanje i pljuvanje po Beogradu, nego da mi koji smo ostali ovde, da se trudimo koliko možemo da te stvari promenimo. A ja se iskreno obradujem kad vidim da je nešto bolje i lepše u Beogradu, na primer, kad uporedim Dunauinsel u Beču sa Adom, ma, poređenja nema. I po lepoti i po čistoći. :)

On topic:

Stvarno bih voleo da srede te saobraćajne znakove i dignu ih van ljudskog domašaja. Ne košta mnogo, a stvarno bi lepše izgledalo...
 
Vračar":1ju7ued2 je napisao(la):
Nije tačno ništa što si napisao. A ovo je vrhunac osionosti:

P.a.u.L.i.":1ju7ued2 je napisao(la):
ono je tiha jeza, kao da covek vise nije u Evropi
Vidi se jasno da dalje od Beča nisi kročio Evropom. :rolleyes:
Ma vrhunac osionosti je da ti komentarises gde sam ja! Kad te toliko zanima, trenutno i nisam u tom Becu za koji se toliko lepite, vec na drugom kraju Evrope, a ocigledno je da ti nisi nigde krocio van Bga. Evo, stavicu u profil moj durgi grad, posto vam je to glavni argument.

A za to sta nije tacno, molim napisi, da cujemo. I drzi se teme a ne toga gde sam ja.....:kafa:
 
P.a.u.L.i.":2hs0hejl je napisao(la):
Ma vrhunac osionosti je da ti komentarises gde sam ja! Kad te toliko zanima, trenutno i nisam u tom Becu za koji se toliko lepite, vec na drugom kraju Evrope, a ocigledno je da ti nisi nigde krocio van Bga. Evo, stavicu u profil moj durgi grad, posto vam je to glavni argument.

A za to sta nije tacno, molim napisi, da cujemo. I drzi se teme a ne toga gde sam ja.....:kafa:
Nemaš pojma koliko nisi upravu! :lol: Za svojih 34 godina, obišao sam sve evropske zemlje, osim ex-SSSR i Albanije, i još dosta toga van Evrope. Na osnovu stečenog iskustva mogu da ti budem profesor geografije, a da si manje arogantan i osion, pitao bi šta ti nije jasno i još bi usput naučio nešto novo.

I ponavljam, ništa nije tačno si napisao u onom postu, niti je toliko sivo, niti je toliko bedno, naročito ne da je jeza i da čovek više nije u Evropi. Takvu glupost može da objavi samo kompleksima i predrasudama opterećen čovek jer da si imao prilike da vidiš autoputeve u Iranu, Tunisu ili na Tajlandu, znao bi da su 100 puta bolji nego u toj istoj Evropi koja je tebi pojam. :rolleyes:

I dokle god nam ovde budeš prodavao m*da za bubrege i glumio neku veličinu, ne brini se, biću tu da te poklopim. Za takve imam savršen lek. ;)
 
Vračar":1gvzi0n6 je napisao(la):
Nemaš pojma koliko nisi upravu! :lol: Za svojih 34 godina, obišao sam sve evropske zemlje, osim ex-SSSR i Albanije, i još dosta toga van Evrope. Na osnovu stečenog iskustva mogu da ti budem profesor geografije, a da si manje arogantan i osion, pitao bi šta ti nije jasno i još bi usput naučio nešto novo.

I ponavljam, ništa nije tačno si napisao u onom postu, niti je toliko sivo, niti je toliko bedno, naročito ne da je jeza i da čovek više nije u Evropi. Takvu glupost može da objavi samo kompleksima i predrasudama opterećen čovek jer da si imao prilike da vidiš autoputeve u Iranu, Tunisu ili na Tajlandu, znao bi da su 100 puta bolji nego u toj istoj Evropi koja je tebi pojam. :rolleyes:

I dokle god nam ovde budeš prodavao m*da za bubrege i glumio neku veličinu, ne brini se, biću tu da te poklopim. Za takve imam savršen lek. ;)
Ma poklapas sam sebe, time sto si prvi da kometarises moje postove. Ako je tako kao sto kazes, onda cu ti reci da pogledas temu 'nehigijenska naselja' i da je tamo neko davno pre mene pomenuo tu rec favela i napisao isto sto i ja...kao da covek nije u Evropi. Zelis mozda da ti i citiram?
A sto se tice geografije, mozes biti profesor jedino po godinama..jer sam za 10ku i nesto vise mladji od tebe, a verovatno isto toliko vise video i nacija upoznao. A eto vidis, za razliku od tebe, ja koji ovde glumum velicinu kako kazes, nemam nameru da pisem gde sam sve bio jer to nista ne govori...dovoljno govori stanje na terenu, tj. u Beogradu.
A za Iran i ostalo bwlencb no comment...nesto nisam video na forumu da je iko davao bilo kakav primer ili sliku iz tih zemalja, vec iz te Evrope, koja je meni pojam :rolleyes: mos mislit... zasto li nisam jedini :/
i ono, mozda bi se ti poredio sa Marsom i Iranom, koliko god tamo bilo dobro ili lose...ja sam za paralele i iskustva iz susednih i blizih zemalja, i tacno znam na sta sam mislio time sto sam napisao, i to ne prvi na ovom forumu..kao sto rekoh.
 
P.a.u.L.i.":27zz08pm je napisao(la):
Ma poklapas sam sebe, time sto si prvi da kometarises moje postove. Ako je tako kao sto kazes, onda cu ti reci da pogledas temu 'nehigijenska naselja' i da je tamo neko davno pre mene pomenuo tu rec favela i napisao isto sto i ja...kao da covek nije u Evropi. Zelis mozda da ti i citiram?
Ne treba, dovoljno si time rekao o sebi i bez citiranja. :violina:


P.a.u.L.i.":27zz08pm je napisao(la):
A sto se tice geografije, mozes biti profesor jedino po godinama..jer sam za 10ku i nesto vise mladji od tebe, a verovatno isto toliko vise video i nacija upoznao. A eto vidis, za razliku od tebe, ja koji ovde glumum velicinu kako kazes, nemam nameru da pisem gde sam sve bio jer to nista ne govori...dovoljno govori stanje na terenu, tj. u Beogradu.
I da pišeš džaba ti bilo sa takvim načinom razmišljanja i sa tim sistemom vrednosti. Ne kaže naš narod bez razloga "Magarac u Beč, magarac iz Beč".


P.a.u.L.i.":27zz08pm je napisao(la):
A za Iran i ostalo bwlencb no comment...nesto nisam video na forumu da je iko davao bilo kakav primer ili sliku iz tih zemalja, vec iz te Evrope, koja je meni pojam :rolleyes: mos mislit... zasto li nisam jedini :/
i ono, mozda bi se ti poredio sa Marsom i Iranom, koliko god tamo bilo dobro ili lose...ja sam za paralele i iskustva iz susednih i blizih zemalja, i tacno znam na sta sam mislio time sto sam napisao, i to ne prvi na ovom forumu..kao sto rekoh.
Jedini si u takvim predrasudama, budi siguran. A to što niko možda nije okačio slike iz pomenutih zemalja ovde ne znači da ne trebaš sam da potražiš, pogledaš, i razbiješ sebi predrasude. Komplekse treba lečiti, a ne njima se ponositi.
 
@ Vracar

Jedino cu ti napisati da to sto niko nije okacio slike iz pomenutih zemalja puno znaci...a za mene se ne brini, ne moram ja otvarati slike jer sam od 3 tvoje navedene zemlje, u 2 vec bio.

Inace ne bih puno komentarisao tvoje napise jer si skrenuo u potpuno drugu krajnost, ali jedno je sigurno ...kad argumenti ponestaju, pocinju 'klasifikacije' i epiteti. Ali i mogu da te razumem...jedino je steta da ljudi nisu spremni da se uhvate u kostac sa problemima vec se uvek konfrontiraju istima i odbijaju da vide realnost...ali ok, onda je i jasno zasto je sve tako kako je.

A tebe ako nesto pecka i ako ti se ne svidja u mojim postovima, lepo ih preskoci...kao sto i ja recimo preskacem neke teme koje mi nisu zanimljive, ili preterano dugacke postove koje ne mogu da citam.
 
Autoput u Iranu (Hemmat):

Hemmat_autoroute.jpg


Jedan od autoputeva kroz Teheran:

Azadi_avenue.png
 
P.a.u.L.i.":27otliv0 je napisao(la):
@ Vracar

Jedino cu ti napisati da to sto niko nije okacio slike iz pomenutih zemalja puno znaci...a za mene se ne brini, ne moram ja otvarati slike jer sam od 3 tvoje navedene zemlje, u 2 vec bio.

Inace ne bih puno komentarisao tvoje napise jer si skrenuo u potpuno drugu krajnost, ali jedno je sigurno ...kad argumenti ponestaju, pocinju 'klasifikacije' i epiteti. Ali i mogu da te razumem...jedino je steta da ljudi nisu spremni da se uhvate u kostac sa problemima vec se uvek konfrontiraju istima i odbijaju da vide realnost...ali ok, onda je i jasno zasto je sve tako kako je.

A tebe ako nesto pecka i ako ti se ne svidja u mojim postovima, lepo ih preskoci...kao sto i ja recimo preskacem neke teme koje mi nisu zanimljive, ili preterano dugacke postove koje ne mogu da citam.
Komičan si dečko ... "kad argumenti ponestaju" ... :laugh: I još drzak pride za svoje godine. :notok:

Problemi postoje svakako, niko ih ne poriče, ali to ne daje pravo svakome da svoje komplekse leči na njima. Kada i mi budemo dobijali milijarde iz EU fondova i u Beogradu će autoput biti na "evropskom" nivou. Do tada je ovakav kakav je, nema drugog.

I preskači ti na forumu šta ti je volja, ali sledeći put pre nego što objaviš da te je sramota bilo u Beogradu što nema zidova na autoputu ispred favela i straćara, triput razmisli jer sigurno neće proći neopaženo. Sledeći put ćeš naleteti na moderatora a on neće imati toliko strpljenja za diskusije kao ja. ;)
 
Nagradno pitanje za sve - gde se nalazi sledeći autoput?

3392593986_5e64403844_o.jpg


3391784385_329c199e98_o.jpg


3392593222_d352cf726b_o.jpg


A ovaj magistralni put (između dva najveća grada)?

sommer136.jpg


sommer130.jpg


sommer127.jpg


sommer125.jpg


Hint: U pitanju su zemlje na samom vrhu liste država sa najvećim GDP-em. ;)
 
Vračar":7t9udvc1 je napisao(la):
Komičan si dečko ... "kad argumenti ponestaju" ... :laugh: I još drzak pride za svoje godine. :notok:

Problemi postoje svakako, niko ih ne poriče, ali to ne daje pravo svakome da svoje komplekse leči na njima. Kada i mi budemo dobijali milijarde iz EU fondova i u Beogradu će autoput biti na "evropskom" nivou. Do tada je ovakav kakav je, nema drugog.

I preskači ti na forumu šta ti je volja, ali sledeći put pre nego što objaviš da te je sramota bilo u Beogradu što nema zidova na autoputu ispred favela i straćara, triput razmisli jer sigurno neće proći neopaženo. Sledeći put ćeš naleteti na moderatora a on neće imati toliko strpljenja za diskusije kao ja. ;)
strpljenja za sta? Hah...nije to nikakva diskusija, vec sam ti gore napisao, a mora da si se u dosta toga pronasao cim se sa toliko zara u sve to unosis...a sramota bi bilo svakog iole civilizovanog coveka, pa i gradonacelnika koji i sam izjavljuje da je nedopustivo da tako nesto postoji u 'evropskom' beogradu, u 21. veku....samo slabo sta preduzima.

A fondove EU ti ostavi...da nema toga svega pored, ne bi ni bili potrebni, konkretno za te zidove ...sto znaci da je kljuc u ljudima i njihovim glavama a ne toliko u lovi. ACL je vec pisao o tome u kontekstu vandalizma a evo, moze se preslikati i na ostalo.
 
...kada se u Beogradu ne gradi apsolutno ništa, kada baš svi projekti stoje (uz časni izuzetak B23), nije ni čudo što su varnice krenule na nekoliko threadova istvoremeno :(

Ja bih se prisetio sada jedne posete Z. Đinđića nekoj fabrici, kada im je rekao da razume zašto proizvodnja stoji itd, ali ne razume zašto nisu mogli bar da promene bateriju na satu u fabričkom holu... Tako je i sa signalizacijom na autoputu, ne košta državu mnogo da to sredi, a makar bi nam ulilo malo optimizma i drmnulo nas malo iz letargije.
 
P.a.u.L.i.":2050xlrc je napisao(la):
strpljenja za sta? Hah...nije to nikakva diskusija, vec sam ti gore napisao, a mora da si se u dosta toga pronasao cim se sa toliko zara u sve to unosis...a sramota bi bilo svakog iole civilizovanog coveka, pa i gradonacelnika koji i sam izjavljuje da je nedopustivo da tako nesto postoji u 'evropskom' beogradu, u 21. veku....samo slabo sta preduzima.
Strpljenja za beskonačne rasprave i prepucavanja. Što se tiče mog "žara", takvog sam temperamenta (kolerik) i često reagujem burno. Ne podnosim nepravdu i odlučno se borim protiv nje (idealista, šta ćeš). ;)

Siniša":2050xlrc je napisao(la):
Ajd' da ja pogadjam malo

Luksemburg

Mozda Norveska, Oslo-Bergen
Bravo! :kk: Prvi si omašio, Belgija je u pitanju ali si drugi, mnogo teži primer pogodio načisto. U pitanju je Norveška, najbogatija zemlja na svetu i njen glavni magistralni pravac Oslo-Bergen. Ako neko misli da je Norvežane, koji inače imaju para da sagrade novi Dubai, sramota zbog toga što im je glavna magistrala u zemlji poput kozije staze, grdno se vara. Ljudi su neopterećeni i posvećeni nekim drugim vrednostima u životu.

P.a.u.L.i.":2050xlrc je napisao(la):
@ Vracar Belgija ;) ali ne vidim sta tu nije ok? Cisto je i obelezeno sve...
Aha, znači da su te slike iz Srbije osuo bi drvlje i kamenje, ovako pošto su iz Belgije sve je čisto i OK. A to što je sve zarđalo, put krpljen više puta, išarani znaci od pre 20 godina, nigde displeja ili zvučnih zidova u bogatoj Belgiji nema veze a u siromašnoj Srbiji je sramota! :rolleyes: Autoput kroz Beograd je u boljem stanju od ovoga što vidiš na slikama u Belgiji, budi uveren.
 
@Vracar Ma ja ne znam sta je sa tobom, i o cemu ti govoris...ja nisam rekao da zidove treba stavljati iz razonode i iz nekog hira i kompleska....vec da bi se zamaskiralo to ruglo koje ne mogu da isele. Ovde u Belgiji ga nema, ili ja ne znam sta ti vidis?
Dakle, ako si dobro pratio, napisao sam da nije sramota biti siromasan, pa u kontekstu toga nisam ni pominjao los kolovoz i sl. vec kako se ljudi odnose prema tome...necistoca, vandalizam prema necemu sto se obnovi, o cemu je i ACL pisao....ovo u Belgiji izgleda nista spec, ali nista spec. lose...jedan obican stariji autoput, mozda i najstariji koji imaju. Ja ni ne znam gde ti vide sve te silne ispisane znakove...a i linije na asfaltu su ok....da ne pricam da nije autoput kroz prestonicu, pa ne znam cemu poredjenje.

p.s. Obrati paznju na to zelenilo oko autoputa a i na osvetljenje cak iako nije kroz grad...a i kad vec poredis, uzmi autput kroz grad, a ne tako....bolje da ne kacim slike autoputa kroz Oslo, jasno je svima koliko nije za porediti ;)
 
Ruku na srce, ta slika iz Belgije je mila majka prema slici signalizacije na autoputu kod Autokomande. Ko god tuda vozi zna o čemu pričam, od mnogih znakova je ostalo samo nekoliko slova, jer su vandali odlomili table koje su im bile dosupne sa onog pešačkog mosta. Da vam sada ne kačim slike signalizacije kod Plavog mosta, gde se neki bilmez potrudio da znakove sa sve šipkom iskrivi pod najrazličitijim mogućim uglovima.

Kada nešto ne valja, a u našoj moći je da popravimo, nije nam da vičemo "Živela Srbija sa iškrabanom i polupanom signalizacijom", nego da to sredimo i da se obezbedimo da se vandalizam ne ponovi.
 
P.a.u.L.i.":29tll52q je napisao(la):
@Vracar Ma ja ne znam sta je sa tobom, i o cemu ti govoris...ja nisam rekao da zidove treba stavljati iz razonode i iz nekog hira i kompleska....vec da bi se zamaskiralo to ruglo koje ne mogu da isele. Ovde u Belgiji ga nema, ili ja ne znam sta ti vidis?
Dakle, ako si dobro pratio, napisao sam da nije sramota biti siromasan, pa u kontekstu toga nisam ni pominjao los kolovoz i sl. vec kako se ljudi odnose prema tome...necistoca, vandalizam prema necemu sto se obnovi, o cemu je i ACL pisao....ovo u Belgiji izgleda nista spec, ali nista spec. lose...jedan obican stariji autoput, mozda i najstariji koji imaju. Ja ni ne znam gde ti vide sve te silne ispisane znakove...a i linije na asfaltu su ok....da ne pricam da nije autoput kroz prestonicu, pa ne znam cemu poredjenje.
Upravo je u tome problem mladi gospodine. Što bi ti zidovima zamaskirao ruglo. Posle postavljanja zida, ono više ne postoji jer se ne vidi. A možda bi umesto postavljanja zida bolje bilo zbrinuti te ljude na drugom mestu i uvesti ih u pravno-socijalni sistem države. Jeste da je to duži i teži put, ali nije nemoguć. U Belgiji toga nema, kako tvrdiš, jer se postoje zakoni i pravila i jer se slepo poštuju.

Poenta zvučnog zida na autoputu je valjda da smanji buku i omogući okolnim žiteljima kvalitetniji život. Voleo bih da dođemo na taj stepen društvene odgovornosti ali do tada imamo još puno stepenica da prođemo.

Tačno je da si napisao da nije sramota biti siromašan, ali si se pre toga zgražavao nad zarđalim, sivim i bez svetlećeg znaka i zvučne ograde, jadom i tugom:

P.a.u.L.i.":29tll52q je napisao(la):
Ja kad sam zadnji put bio u Bgu, bas su bile guzve, cekalo se u koloni pa sam imao vremena na pretek da razgledam iz auta....ono je tiha jeza, kao da covek vise nije u Evropi....aj taj deo na Nbgu i kod Arene i nekako , al tek ono na gazeli, mostaru....sve zardjalo, sivo, nigde nekog svetleceg znaka, zvucne ograde...ma stvarno jad i tuga.
Stoga sam ti postovao i slike iz Belgije i Norveške da vidiš to isto i na mestu za koje bi sigurno rekao "da jeste u Evropi". Da li je u prestonici ili ne, u ovom slučaju je nebitno, suština je ista.
 
ACR":347me65m je napisao(la):
Ruku na srce, ta slika iz Belgije je mila majka prema slici signalizacije na autoputu kod Autokomande. Ko god tuda vozi zna o čemu pričam, od mnogih znakova je ostalo samo nekoliko slova, jer su vandali odlomili table koje su im bile dosupne sa onog pešačkog mosta. Da vam sada ne kačim slike signalizacije kod Plavog mosta, gde se neki bilmez potrudio da znakove sa sve šipkom iskrivi pod najrazličitijim mogućim uglovima.

Kada nešto ne valja, a u našoj moći je da popravimo, nije nam da vičemo "Živela Srbija sa iškrabanom i polupanom signalizacijom", nego da to sredimo i da se obezbedimo da se vandalizam ne ponovi.
Svakako, nisam ni primetio da neko to ovde viče ili zastupa. :/
 
Apropo favele kod Autokomande...

Nedavno sam gledao neki dokumentarac o izgradnji NYC mostova. Kada je jedan od njih trebao da bude napravljen, početkom 20. veka, problem je bio što na mestu gde bi bile pristupne saobraćajnice našao se tek izgrađen gradski kvart. U tom kvartu živeli su imigranti koji su decenijama skupljali novac da reše svoje stambeno pitanje, i legalno su kupili na tom mestu stan. Rešenje problema koje je ponudio tadašnji gradonačelnik NYC-a bilo je - da sve to poruši bez pardona i bez ikakve kompenzacije.

Da ne dužim o tome, problem naselja na tom mestu tretiran je u adekvatnoj temi - samo sam hteo da kažem da teza da druge države bolje brinu o svojim stanovnicima ima elemenata idealizma. Taman posla da sam ja srećan sa nekim rešenjem kao što je urađeno tada u NYC.
 
@Vracar jedino je tacno da ti nisi razumeo ili sam ja pogresno napisao a to je da sve skupa izgleda jadno i strasno, a ne te same zardjale ograde kao ograde i pohaban asfalt. Ograde kao ograde ili asfalt, okrznut al kad se obelezi pa jos zelenlo oko sasvim drugaciji utisak odaje..i to se i vidi na ovim slikama gde je verovatno jedan od losijih delova autoputa u Belgiji prikazan pa cak i kao takav za ovaj o kome mi diskutujemo je pojam, samo kad pogledas levo i desno, bez smeca, rusevina i favela....ne moraju se ni kometarisati signali....o njima je evo ACR napisao, sta se desava i kakvo je stanje. Ja sam zastupnik teze da ako smo siromasni, ne moramo biti i prljavi i aljkavi i to je upravo ono sto je porazavajuce.
A za ovo oko zidova nikako se ne slazem...zasigurno si u pravu da probleme ne treba maskirati vec resavati, ali je to neka druga tema i nadleznost i kada to vec ne ide u srbiji, onda ne treba tome da robuje citavo okruzenje i to na tako jednom udarnom mestu, dakle citav imidz grada i nas samih...i cak ne ni zidovi, vec zvucne ograde ali koje bi imale duplu ulogu dakle.
 
ACR":ffq0u7kc je napisao(la):
Apropo favele kod Autokomande...

Nedavno sam gledao neki dokumentarac o izgradnji NYC mostova. Kada je jedan od njih trebao da bude napravljen, početkom 20. veka, problem je bio što na mestu gde bi bile pristupne saobraćajnice našao se tek izgrađen gradski kvart. U tom kvartu živeli su imigranti koji su decenijama skupljali novac da reše svoje stambeno pitanje, i legalno su kupili na tom mestu stan. Rešenje problema koje je ponudio tadašnji gradonačelnik NYC-a bilo je - da sve to poruši bez pardona i bez ikakve kompenzacije.

Da ne dužim o tome, problem naselja na tom mestu tretiran je u adekvatnoj temi - samo sam hteo da kažem da teza da druge države bolje brinu o svojim stanovnicima ima elemenata idealizma. Taman posla da sam ja srećan sa nekim rešenjem kao što je urađeno tada u NYC.
ACR, ja mislim da oni tu tezu o drugim drzavama koje brinu o svojim gradjanima zastupaju da bi opravdali svoje neinteresovanje i nespremnost da ucine nesto. ;) apropo toga, ima dosta pored autoputa i napustenih favela, srusenih i ko zna cega jos, pa nista ne cine da to srede...iako dakle nikoga time ne bi ugrozili, cak naprotiv :D
 
Tek sada videh šta sam napisao, naravno mislio sam na naselje kod Gazele, valjda nema nijedno još i kod Autokomande. :)

Spreman sam da se kladim da, ono što bi se desilo u bilo kojoj EU državi ili u Americi, bi bilo da bi naselje bilo porušeno bez pardona, ali ne samo ono nego i Kaluđerica i sva druga nelegalna naselja. Ali naselje kod Gazele sigurno, tim pre što svojim postojanjem opstruiše rekonstrukciju Gazele i autoputa.

Problem je međutim što je Zapad malo licemeran, pa bi sada da drugima morališe zbog metoda kojima je sam rešio svoje probleme. Tako se bune protiv toga da Kina i Afrika razvijaju industriju, zbog globalnog zagrevanja, ali svoju da smanje neće. Iskreno mi je žao pre svega dece, ali taj će problem morati jednom da se reši, a stanovnici tog naselja mogli bi da pokažu i malo kooperativnosti, za promenu, jer se sve svodi na to da oni ne bi da napuštaju Novi Beograd. Pa kada sam mogao ja - a srce me je bolelo - mogu valjda i oni.
 
Vrh