Šta je novo?

Rekonstrukcija autoputa kroz BG

Vrlo sam skeptičan prema tim idejama jer je narod napokon shvatio da ima neku moć da zaustavi neki projekat koji bi doneo štetu njihovom životnom prostoru.

Mislim da će biit sve manje takvih projekata upravo zbog toga što i investitori postaju svesni da nije dovoljno da budu dobri sa vlasti, već da moraju da uzmu u obzir i potencijalne proteste običnih ljudi.
 
Vrlo sam skeptičan prema tim idejama jer je narod napokon shvatio da ima neku moć da zaustavi neki projekat koji bi doneo štetu njihovom životnom prostoru.

Mislim da će biit sve manje takvih projekata upravo zbog toga što i investitori postaju svesni da nije dovoljno da budu dobri sa vlasti, već da moraju da uzmu u obzir i potencijalne proteste običnih ljudi.
iskreno se nadam, pogotovu za ovaj deo da je "narod shvatio", ja jos dugo neci imati "toliko" pozitivno misljenje o narodu, posle svega sto je dopustion da mu rade, ili je sam sebi radio zarad nekog sitnog ili ne toliko sitnog interesa
 
Аутопут кроз Београд од сада носи ознаку државног пута IIб реда бр 474🤓
 
Iz mog ugla viđenja, i jedna i druga opcija je prisutna. Koliko sve češće viđam da se narod buni, toliko viđam i apatičan narod, ali i one koji očekuju da drugi vode njihove bitke.
 
Садашњи заштитни појас од 40 метара у Маринковој Бари. Ајде да га меримо.

Screenshot_2023-10-29-21-54-13-314_com.google.android.apps.maps.jpg
 
Karambol sinoć na Bubanj potoku na uzbrdici ka gradu. Ne znam kako se neko ne seti da reši drenažu.
 
По ком критеријуму је то улица, а остали именовани делови бившег аутопута имају статус булевара?
 
По ком критеријуму је Трећи булевар постао Улица Милутина Миланковића?
 
Исто добро питање. Мислим да немамо неки правилник по ком се одређује шта је улица, а шта булевар (или пут као што имамо Зрењанинац, Смедеревац...).
 
Немамо правилник - како бисмо га и имали, шта је па "булевар"? - али како се то тако деси, без правилника?
 
Нема ни прецизне дефиниције булевара, негде се наводи авенија са дрворедом, негде широка добро уређена улица, негде главна улица...
 
Ма, кружна улица, у принципу. Није битно. Него овде је о тој ствари пресуђено тако што им је у СУП-у било лакше да пребаце адресе из фолдера "Трећи булевар" у фолдер "Улица Милутина Миланковића" (испражњен њеним преименовањем у Ђорђа Станојевића)... И тако се загуби један булевар. Вероватно је и Стефан Немањић ("Првовенчани" - Стефан већ значи "Овенчани", тако да је овај његов надимак једна чудна конструкција) тако некако прошао.
 
Po meni, nema previse slicnosti izmedju promene imena Treci bulevar - Milutina Milankovica sa ovom podelom bivseg autoputa na 3 dela.
U prvom slucaju je ulica samo preimenovana, a ovde se jedno te ista ulica deli na 3 dela, bez da ima bilo kakvih ukrstanja (petlje ne racunam). Gde tacno pocinje Stefana Prvovencanog? Na pocetku Mostara, na sredini, na kraju, ne znam evo :/
 
Вероватно се саме петље рачунају као укрштања, па адресирања иду до њих и после њих.
Све у свему, крајње дилетантски приступ именпвању улица, као и код бицшег трећег булевара, као и код булевара Деспота Стефана, као и код цепкања Војвођанске у више имена, и као што је скоро био случај и са Тадеуша Кошћушка мада је све од кнез Симине до базена у линији могло да буде Париска.
 
Вероватно се саме петље рачунају као укрштања, па адресирања иду до њих и после њих.
Све у свему, крајње дилетантски приступ именпвању улица, као и код бицшег трећег булевара, као и код булевара Деспота Стефана, као и код цепкања Војвођанске у више имена, и као што је скоро био случај и са Тадеуша Кошћушка мада је све од кнез Симине до базена у линији могло да буде Париска.
Ako niste znali kućni brojevi u Pariskoj ulici idu samo sa desne strane i to ovim redom: 1, 2, 3, 4, 5, ... 19, 20.
 
Због парка који је целом дужином до Цара Душана. :)
 
Vrh